Sari la conținut

Mars Moto 12 Aprilie 2008, Ora 9, P-ta Constitutiei


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 379
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stitzi gaborii aia de circa pe scutere?

Azi am vazut doi pe un scuter de politzie.Unul avea casca iar celalalt nu.S-a intamplat pe Constructorilor (sector6) si au mers asa pana pe calea Giulesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legionaru are dreptate.Noi vrem sa dam exemplu bun etc, dar nici macar o coloana organizata nu suntem in stare sa mentinem. soferii ce sa mai creada cand ii vad pe toti care mai de care, unu da rateuri, altu depasete etc,etc...e haos total.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legionaru are dreptate.Noi vrem sa dam exemplu bun etc, dar nici macar o coloana organizata nu suntem in stare sa mentinem. soferii ce sa mai creada cand ii vad pe toti care mai de care, unu da rateuri, altu depasete etc,etc...e haos total.

si te-ai dus la vreun damblagiu d-asta sa-i zici ca are puta mai mica decit radiera de la creioanele chinezesti si creierul cit nucleul amibei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropos de disciplina in coloana, la evenimente... pe cand si la noi o poza ca asta?

 

http://img337.imageshack.us/my.php?image=bikeri1756ve2.jpg

 

 

Cam greu la noi... De ce? Ptr ca unu zice ca i se incinge motorul, unul da rateuri "ptr ca poate", altul "ptr ca si ala face asa, eu de ce sa nu fac asa"... Cu disciplina de felul acesta mai avem mult de invatat. Plus ca la noi, extrem de multi motociclisti (si nu cred ca exagerez cand zic peste 60%, poate chiar subestimez), habar n-au sa mearga in coloana. Se apuc si fac depasiri, se duc inaintea coloanei, etc. Daca ei nu stiu sa mearga in coloana, cum te poti astepta sa respecte la vreun mars, parada, etc, regulile si pozitia initiala? Mai avem mult de invatat...

De putut se poate: Link

 

Sunt curios cum se va circula maine, avand in vedere ca se va merge cu ~50km/h..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

]Stiati ca fac si militzienii miine un marsh de protest??? Tot pe la 10:00.

Ce draq vor astia, ca toti sunt burtosi, gushati si cu ceafa groasa.In fine, sper sa nu iasa scandal ....cu toate ca ar fi tare mishto!!! :angryfire: :angryfire: :angryfire:

 

Ia uite ce am gasit pe forumul politistilor din Romania....

 

 

"Stiati ca fac si motociclistii maine un mars de protest ??? Tot pe la 10:00.Ce draq vor astia, ca toti sunt niste slabanogi satanisti imbracati in piele care beau pana vomita pe ei si dupa aia violeaza babe,tureaza motoarele si merg cu 200.In fine sper sa nu iasa cu scandal...cu toate ca ar fi tare mishto !!! "

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite ce am gasit pe forumul politistilor din Romania....

"Stiati ca fac si motociclistii maine un mars de protest ??? Tot pe la 10:00.Ce draq vor astia, ca toti sunt niste slabanogi satanisti imbracati in piele care beau pana vomita pe ei si dupa aia violeaza babe,tureaza motoarele si merg cu 200.In fine sper sa nu iasa cu scandal...cu toate ca ar fi tare mishto !!! "

 

 

e real, sau la mishto?

potzele alea au si forum? :angryfire: pentru? ah, da bine ..... ok fie, daca e adevarat pot sa ne s...p... pana ne "convertim" :angryfire: :angryfire:

 

lasand mizeriile in lumea lor, BRAILA saluta cu onor initiativa voastra; ba chiar astazi am avut o sesiune foto impreuna cu Politia din Braila, care se va finaliza intr-un pliant frumos de educatie rutiera, respectiv un set cu imagini si altele pentru scuteristi/motociclisti, si un alt set pentru conservari;

imi calc pe inima si tin sa specific si sa multumesc Politiei Rutiere Braila, respectiv Dl. Caragata care s-a ocupat personal alaturi de Dl. Viceprimar Lucian Tilea la realizarea acestui proiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de mesajele de pe forumuri moto si mili are cineva dubla personalitate si-o dezvolta pe-a treia? :angryfire:

 

and my 2 cents: mersul in grup mi se pare muuult mai greu decat ala singurel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. apropo de mesajele de pe forumuri moto si mili are cineva dubla personalitate si-o dezvolta pe-a treia? :angryfire:

 

2. and my 2 cents: mersul in grup mi se pare muuult mai greu decat ala singurel...

1. Am i the only one who didn't get that?? :angryfire:

 

2. Este.. in conceptia mea, fiecare membru al grupului este responsabil pentru ceilalti.. Mersul in grup cere anumite calitati, pe care unii, din pacate, nu le au.. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite ce am gasit pe forumul politistilor din Romania....

"Stiati ca fac si motociclistii maine un mars de protest ??? Tot pe la 10:00.Ce draq vor astia, ca toti sunt niste slabanogi satanisti imbracati in piele care beau pana vomita pe ei si dupa aia violeaza babe,tureaza motoarele si merg cu 200.In fine sper sa nu iasa cu scandal...cu toate ca ar fi tare mishto !!! "

 

Ala de a postat pe site-ul politzistilor era membru pe forum cu legitimatia la vedere, ca noi cu numerele moto ? :angryfire:

 

Eu parca am auzit la stiri ca susamintitii protesteaza pe la 12. Putem sa-i aplaudam de pe margine :angryfire:

 

 

Ne vedem maine.

Editat de Dracushor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca este la misto.Era un fel discret de-ai spune desteptului care a postat primul lui post pe forumul asta sa se duca la culcare.

Mai baiatule, daca-i iubesti asa tare pe gabori si te-ai ofuscat asa tare, ia raspunde tu in cel de-al 379-lea post al tau : Taticul tau este militzian???? :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baiatule, daca-i iubesti asa tare pe gabori si te-ai ofuscat asa tare, ia raspunde tu in cel de-al 379-lea post al tau : Taticul tau este militzian???? :angryfire: :angryfire:

Nu e vorba de "iubit" politisti.E vorba sa-i respecti ca au si ei rostul lor in societate. Daca nu ar exista legi si oameni care sa le aplice ,incepem sa ne omoram unii pe altii pe strada. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de "iubit" politisti.E vorba sa-i respecti ca au si ei rostul lor in societate. Daca nu ar exista legi si oameni care sa le aplice ,incepem sa ne omoram unii pe altii pe strada. :angryfire:

 

N-am negat importanta sociala a militienilor...,m-a intrigat faptul ca si-au ales exact ziua, ora si aprox acelasi traseu cu cel al motociclistilor, in conditile in care evenimentul AMR era anuntat de aproape 1,5 luni.

Cit despre "sfatosul" care a facut glume proaste si dorite a fi ironice referitor la forum-ul politistilor, probabil ca ar fi dorit ca miine sa mergem impreuna pe traseu, "in cuget si-n simtzire"!!!! sigur tat-su este militzian ( d'ala vechi, la minister). :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serban, nu am nimic cu voi, toata stima ca vreti sa faceti ceva.Dar faceti'o cu cap!!!!!!!!!!!!

Banderole - cine le vede, cine le citeste?Cei care le poarta si cunoscutii lor.Dar astia deja sunt constienti ca motociclistii EXISTA in trafic.Clipul cu ploaia si minicamera(ce alien apare ca nu'mi dau seama, pe bune, chiar nu inteleg mesajul, poate il explica cineva) nu "prinde", e slab!Fluturasii nu ii citeste nimeni, primesc si eu pe strada si ii arunc la primul cos in cazul cand ii iau.

Va grabiti, ascultati parerile de pe forum, faceti sedinte, zeci, sute, cat e nevoie si iesiti pe piata cu ceva inteligent, care sa prinda la cei ce n'au nicio legatura cu motociclismul!

 

SUCCES!

Ceea ce vreti voi sa faceti nu mai este de actualitate, trebuia facut acum 5 ani cand motociclismul era la inceput la noi.Acum deja cam toti sunt constienti ca motociclistii exista in trafic.Iesiti pe strazi sa vedeti asta!Sunt accidente, dar oriunde sunt, chiar si in tarile unde soferii sunt sensibili si respecta in procent de 100% motociclistii.Campania trebuie facuta pentru motociclisti si viitorii motociclisti, ei trebuie sa inteleaga ce riscuri isi asuma cand aleg sa participe la trafic din sa.

Aberezi, celor destepti ca tine le sugerez sa astepte mult si bine campanii inteligente de sensibilizare a soferilor..,pana atunci, maine, adica azi, voi fi acolo sa ajut cu prezenta.., inainte existau clacile unde cei cu gura mare erau pretuiti, azi exista forumul..,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asociatia Motociclistilor din Romania organizeaza in data de 12 aprilie 2008 un mars moto in Capitala, ce simbolizeaza startul campaniei "Exista si motociclisti in trafic". Cu ajutor din partea BPR, al agentiei Mercury 360, si al CNA avem deja un spot gata de a fi difuzat la TV si aprobarea pentru aceasta campanie sociala.

Adunarea se va face incepand de la ora 9 in Piata Constitutiei iar plecarea va avea loc la 10.

Traseul va fi: Piata Constitutiei, Piata Unirii, Universitatii, Romana, Victoriei, Charles De Gaulle si Arcul de Triumf. Se va circula in trafic, cu viteza redusa si se vor respecta toate regulile de circulatie, insemnand si respectarea culorii semafoarelor. S-a ales aceasta varianta de deplasare deoarece campania se refera la motociclistii care sunt prezenti in trafic si este o strategie care, speram, va avea un efect pozitiv. Ne bucuram de sprijinul total al autoritatilor si ne dorim sa nu existe nici un eveniment neplacut pentru care am fi 100% raspunzatori. Participantii care vor ambala sau claxona excesiv motoarele, care vor merge pe o roata si care nu vor respecta legislatia rutiera si conditiile de deplasare vor fi exclusi din cadrul marsului si vor risca amenzi. Va rog tineti minte ca marsul are rolul de a ajuta aceasta campanie, pe care ne straduim din rasputeri s-o lansam, iar spectacole in trafic nu ne-ar ajuta prea mult la imagine… Din acelasi motiv, va rugam sa nu veniti cu numere indoite, lipsa sau rupte ori cu motoare neinmatriculate sau cu ITP-ul ori RCA-ul expirate.

 

post-24496-1205131391_thumb.jpg

 

I'm in!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ppl

am vazut la antena1 un reportaj f trist despre Mirela Vieru vreau si eu sa ajut cu un banut acolo cat pot ... din cate am inteles se vor face strangeri de fonduri la intalnirea de azi vreau sa ajut si eu ! sunt mopedist acuma dar voi ajuge si motociclist cu acte in regula pls mediatizati si voi aceasta intamplare trista azi mi`e frica sa ajung la intanire si sa nu stiu cui sa dau si eu micul meu ajutor !

Cu Respect , Claudiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog mult puteti careva sa-mi trimite-ti si mie modelul de fluturas in format electronic pe adresa d mail devlish_angel_2006, k eu sunt din pitesti si as vrea s mai trag si eu cateva la imprimanta, ne intalnim si noi aici in oras si facem un mic mars. Va multumesc mult!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ppl

am vazut la antena1 un reportaj f trist despre Mirela Vieru vreau si eu sa ajut cu un banut acolo cat pot ... din cate am inteles se vor face strangeri de fonduri la intalnirea de azi vreau sa ajut si eu ! sunt mopedist acuma dar voi ajuge si motociclist cu acte in regula pls mediatizati si voi aceasta intamplare trista azi mi`e frica sa ajung la intanire si sa nu stiu cui sa dau si eu micul meu ajutor !

Cu Respect , Claudiu

Uite aici : /index.php?showtopic=192173 subiectul cu ce ai vazut la observator,si inregistrarea reportajului ; http://uk.youtube.com/watch?v=7Ko-tjFX6wQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ppl

am vazut la antena1 un reportaj f trist despre Mirela Vieru vreau si eu sa ajut cu un banut acolo cat pot ... din cate am inteles se vor face strangeri de fonduri la intalnirea de azi vreau sa ajut si eu ! sunt mopedist acuma dar voi ajuge si motociclist cu acte in regula pls mediatizati si voi aceasta intamplare trista azi mi`e frica sa ajung la intanire si sa nu stiu cui sa dau si eu micul meu ajutor !

Cu Respect , Claudiu

In seara aceasta la Biker's Club Otopeni v-a fi MOTOCAB;) Akolo v-a fi si Mirela...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de marsul vostru....

Ma suna un prieten, motociclist si el si ma intreaba ce dreaq manifestatie faceti ca a stat cu masina 15 min la stop in piata victoriei ca sa treceti voi.

Cum spuneam....nu faceti decit sa-i iritati si mai tare pe oameni.

Daca unul care stie cu ce se maninca motoarele v-a injurat, atunci puteti fi siguri ca automobilistii simpli v-au umplut frigiderele.

 

Daca vreti sa faceti ceva pt motociclisti, faceti-o cu cap pt ca altfel mai mult rau faceti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...