Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Insa domnul radu85 continua, ca probabil nu a fost satisfacut.

 

 

 

 

Trebuie sa recunosc ca am cazut in plasa unuia care probabil se plictisea si avea chef sa se distreze pe seama unora care pun la suflet motocicletele.

Felicitari gabi85, ti-ai gasit prostii, cel putin eu asa sunt daca am pus botul la flame-urile unui plictisit.

 

 

 

 

Posesorii de gs adv de afara mai pun poze si spun cand se strica,nu doar le lauda!

 

Cand dau o caciula de bani pe motocicleta si se strica si nu scriu nimic pe forum decat aprecieri atuci sunt "satisfacut"

 

 

 

Motocicleta BMW este o motocicleta pentru domni,iar eu nu sunt un domn,domnilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Motocicleta BMW este o motocicleta pentru domni,iar eu nu sunt un domn,domnilor!

 

Nici eu nu sunt un domn, dar in mod cert tu esti un mic instigator care moare de grija altuia.

Cum am mai spus, prosti suntem noi ca punem botu' la astfel de flame-uri.

 

Hai pa, domnule.

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posesorii de gs adv de afara mai pun poze si spun cand se strica,nu doar le lauda!

 

Cand dau o caciula de bani pe motocicleta si se strica si nu scriu nimic pe forum decat aprecieri atuci sunt "satisfacut"

 

 

 

Motocicleta BMW este o motocicleta pentru domni,iar eu nu sunt un domn,domnilor!

 

 

aici amice esti departe de adevar

daca stai si citesti ce s.a scris pe topicurile de BMW din acest forum

 

o sa vezi ca NU e asa cum palavragesti tu

 

ps la un moment dat motocicletele tale vor cere sa fie schimbate cu unele noi/sh

iar tu vei putea face acest lucru SI datorita celor care au cumparat moto mai performante si au ..investit...banii in dezvoltare

 

caci daca toti am lua xt am merge cu lant pana in anii 3000

 

si o sa poti comenta cat vrei

prima mea moto a fost un YAMAHA xt 600 din 2003 - 2005

dar de la 120 deja a trebuit sa ranfortez cu aluminiu aripa fata ca o lua vantul

asa ca am luat dakar BMW 2005 - 2007 care insa la 160 deja se chinuia

asa ca din 2007 si pana in prezent stau la 210 cat vrea muschiul meu

iar din martie 2010 stau la 280 oricand vrea mana mea dreapta

 

aproape ca recitindu.mi cele mai de sus iti inteleg FRUSTRAREA pe BMW

dar stii tu vorba

 

TU te uiti si NOI mergem :)

 

 

 

Mesaj completat

DREPT CA DOVADA LA PAG 37 UITE CE SCRIAM IN 2008

 

poate bmw vechi sunt ok

astea noi mai schioapata

 

44433 km

necesita schimbare amortizor central fata

 

curge de cam 1000 km

 

 

so...............................

 

 

--------------------

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai da exemple pozitive, ca in curand o sa-ti zica si tie astia ca esti fanatic...

...daca nu-i zice la dan, mie pot sa-mi spuna fara nici o jena!...bmw forever!...bmw rulls!

...eu m-as bucura daca s-ar mai reduce din nr de posesori de bmw, sa raminem doar vreo 10 in toata tara ar fi bine, ar fi minunat!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...eu m-as bucura daca s-ar mai reduce din nr de posesori de bmw, sa raminem doar vreo 10 in toata tara ar fi bine, ar fi minunat!...

Io zic sa ramana doar 10 bmw-uri in toata tara si tu sa la detii pe toate. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insa 20 de ani e totusi o perioada lunga, nu?

...nu!

Mesaj completat

Esti frate! Daca prin absurd BMW ar inchide divizia de motociclete, tu te lasi de motociclism, nu? :) :D

nu stiu ce ar face el dar eu sigur mi-as baga ultimii bani achizitionind inca una ca sa fiu sigur ca am cit mai traiesc sub poponeata un bmw!...3 bmw-uri m-ar coafa tare bine...

Mesaj completat

Io zic sa ramana doar 10 bmw-uri in toata tara si tu sa la detii pe toate. :)

pai decit sa ajunga la din aia care nu le vad rostul sau i-si doresc de fapt un inlocuitor la o japoneza, atunci mai bine sa fie mai putine dar sa fie ale unora care chiar i-si doresc asa ceva!....nu mai face-ti reclama!...nu mai raspinditi zvonuri despre bmw!....nu-i cazul!...

...nu sunt motococlete bune!

...proprietarii sunt intr-o ureche daca au si dau atita banet pe ele!

...sunt mari

...sunt urite

...sunt scumpe la intretinere!

...consuma mult...inclusiv ulei!

...nu arata bine cu roti de 300..

...nu sunt aspiratoare de femei!..pe bune!..

...cu toba golita nu fac nici un sfert din galagia altora!

...deci, lasati-le dreaq de bmw-uri, sa se bucure de ele ciudatii care le au deja!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aproape ca recitindu.mi cele mai de sus iti inteleg FRUSTRAREA pe BMW

dar stii tu vorba

 

TU te uiti si NOI mergem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asta e! Ma chinui si eu cu ce am.

 

 

Cand ma fac mare vreau sa ajung ca tine!

Editat de radu85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa va potoliti si sa nu mai poluati topicul degeaba. E enervant cand cauti o anumita chestia care ai vazut-o la un momendat si e un post scurt pierdut intre cateva pagini de certuri sau cand vrei sa citesti cap-coada un topic dedicat unei motociclete si vezi ca peste jumatate din posturi sunt certuri, discutii despre intalnirea posesorilor si alte chestii ce nu au legatura directa cu subiectul.

 

E o vorba in poporul asta care spune: "cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia". Asa ca s-o lasam balta.

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E, aici i-ai caracterizat perfect pe toti cei care mor de grija bemveurilor si a bemveistilor.

Si pe cei care mor de grija neimpatimitilor de BMW... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,..... sau ca in ciuda pretului mare, BMW a fost cea mai vanduta motocicleta in Austria in 2010,.....

 

 

2007, 2008, 2009, 2010 : BMW R 1200 GS ( fara ADV ) a fost cea mai venduta motocicleta in ITALIA !!!!!!! :)

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,..... sau ca in ciuda pretului mare, BMW a fost cea mai vanduta motocicleta in Austria in 2010,.....

 

 

2007, 2008, 2009, 2010 : BMW R 1200 GS ( fara ADV ) a fost cea mai venduta motocicleta in ITALIA !!!!!!! :)

 

:D

 

 

si cele mai reparate ca cine le ia merge si cu el

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc ca-mi stergeti posturile!

Apreciez...

esti atat de frustrat si de disperat dupa atentie?

tot respectul pentru oamenii de pe topicul africa twin, sunt motociclisti faini. am vazut ca petrec mult timp impreuna, multe excursii si drumetii.

tu ce vrei aici? fiecare si-a luat ce motor a vrut. ce te astepti sa realizezi? sa ne luam toti africa twin? n-ar fi monoton?

daca mi-am luat bmw te astepti sa-l vand si sa ma las de motociclism? sau sa fac ca tine si sa ma uit la el, sa nu ma mai plimb pentru ca s-ar putea sa se strice?

se strica, asta e, il repar si gata. mergem inainte.

si basculele alea, sa fim seriosi. nu stim in ce conditii s-au rupt. am vazut filmulete pe youtube cu sarituri cu ditamai adv-ul de 1200. te mai miri ca se strica pe urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si basculele alea, sa fim seriosi. nu stim in ce conditii s-au rupt. am vazut filmulete pe youtube cu sarituri cu ditamai adv-ul de 1200. te mai miri ca se strica pe urma?

Alta chestie ce ma frapeaza la BMW-isti este usurinta asta frapanta cu care trec peste anumite neajunsuri - contrar ideii generale pe care o sustin cand aleg marca BMW: noi suntem pretentiosi, pe noi nu ne satisface ORICE marca, noi alegem CALITATEA, LUCRUL BINE FACUT, DURABILITATEA, ne calauzim cu principiul "dam un ban dar "se" merita"!

 

- s-a rupt bascula - eeee, a fost o eroare, cine stie, a trecut tancul peste el - n-ati vazut ce sus a sarit? eee :) :)

- s-a rupt ghidonul - eeee, s-a intamplat, se mai intampla, asta a fost din seria aia naspa facuta in jumatatea nasoala de China, cea de la care au retras 1000 de unitati vandute

- s-au rupt 100 de lanturi - ei, se intampla..

- s-a stricat amortizorul - ei, se inatmpla, a incarcat cu 100g pt sarcina maxima, ce vrei .. precizie germana domne'..

- au crapat toti rulmentii de la roti - ei, se intampla, oricum BMW nu face rulmenti

- au sarit simeringurile la telescoape - ei, se intampla..

- s-a rupt furca - UN CAZ singular si nu suntem siguri de ce s-a intamplat! Normal n-ar trebui sa se intample asa ceva la BMW!!!

 

:D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta chestie ce ma frapeaza la BMW-isti este usurinta asta frapanta cu care trec peste anumite neajunsuri - contrar ideii generale pe care o sustin cand aleg marca BMW: noi suntem pretentiosi, pe noi nu ne satisface ORICE marca, noi alegem CALITATEA, LUCRUL BINE FACUT, DURABILITATEA, ne calauzim cu principiul "dam un ban dar "se" merita"!

 

- s-a rupt bascula - eeee, a fost o eroare, cine stie, a trecut tancul peste el - n-ati vazut ce sus a sarit? eee :) :)

- s-a rupt ghidonul - eeee, s-a intamplat, se mai intampla, asta a fost din seria aia naspa facuta in jumatatea nasoala de China, cea de la care au retras 1000 de unitati vandute

- s-au rupt 100 de lanturi - ei, se intampla..

- s-a stricat amortizorul - ei, se inatmpla, a incarcat cu 100g pt sarcina maxima, ce vrei .. precizie germana domne'..

- au crapat toti rulmentii de la roti - ei, se intampla, oricum BMW nu face rulmenti

- au sarit simeringurile la telescoape - ei, se intampla..

- s-a rupt furca - UN CAZ singular si nu suntem siguri de ce s-a intamplat! Normal n-ar trebui sa se intample asa ceva la BMW!!!

:D :D

stii f bine la ce m-am referit, nu are rost sa-mi rastalmacesti vorbele acum.

trebuia sa-mi iau transalp nou, nu? daca am ales bmw, is tampit. de cand e 1150 gs adventure un motor prost, imi spui si mie? ai condus macar vreuna de dai din gura?

dar n-ar trebui sa ma mir totusi. acu ca a venit iarna, numai la asta sunteti buni. la mancat aiurea la rahat.

si n-are rost sa zic ca ma asteptam la mai multe de la tine belbody, pentru ca nu e asa.

stiu ce fel de om ai fost, de la inceput de cand ai intrat pe forum. si acum daca esti moderator, nu esti cu nimic mai bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce ma frapeaza in continuare este ca posesorii de BMW chiar se supara cand le arunci in ochi niste chestiuni care chiar sunt adevarate. :)

Deja e un cult religios, ai zis ceva nasol de marca lor de suflet - deja esti inamicul public no. 1 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu Belbody, in calitate de moderator ar trebui sa fii putin mai matur. Intr-adevar motocicletele bmw se strica. Sunt nasoale. Numai unii mai au curaj sa mearga cu ele.

Las-o asa si gata. Am inteles toti parerea ta.

Sarbatori fericite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu Belbody, in calitate de moderator ar trebui sa fii putin mai matur. Intr-adevar motocicletele bmw se strica. Sunt nasoale. Numai unii mai au curaj sa mearga cu ele.

Las-o asa si gata. Am inteles toti parerea ta.

Sarbatori fericite.

Se pare ca BMW-isti sunt si baietii cu obrazul mai subtire! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca BMW-isti sunt si baietii cu obrazul mai subtire! :)

Cum ziceam, ai zis ceva de bembe, pac deja te-au catalogat, obrazu' gros! :)

Nenilor cu BEMBE, combateti ideile nu jigniti oamenii care le formuleaza. pam pam :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...