Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In incercarea de a reveni la sensul acestui topic... :D

iata un nou tip de protectie de cardan propus de Wunderlich:

 

De ce sa revenim? hai sa discutam aici despre Honda Crosstourer si Triumph Explorer, ca sa fie varza peste tot :bigstar:

Glumesc, desigur

 

Acum, despre protectia de cardan: cred ca ar fi fost cu adevarat utila daca era fixa si in capatul din stanga

Asa cum e acum cedeaza din cauza elasticitatii si ajunge sa frece asfaltul tot cu cardanul

Parerea mea...

 

post-9870-0-20977400-1322471329_thumb.png

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa revenim? hai sa discutam aici despre Honda Crosstourer si Triumph Explorer, ca sa fie varza peste tot :bigstar:

Glumesc, desigur

 

Acum, despre protectia de cardan: cred ca ar fi fost cu adevarat utila daca era fixa si in capatul din stanga

Asa cum e acum cedeaza din cauza elasticitatii si ajunge sa frece asfaltul tot cu cardanul

Parerea mea...

 

post-9870-0-20977400-1322471329_thumb.png

 

Eu am mers pe asa ceva :

de la Twalcom

 

 

IMG_5662_1.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, sa-l stapanesti sanatos! :moto:

 

Vad ca este full-echipat. (mai rar GSA cu cele 3 cutii de GS)

Multumesc de urari.

Despre cutiile Vario, asa i-au placut italianului si asa le-a pus. Mi-a dat insa si suportii pentru cutiile metalice. In viitor, ori voi vinde cele 3 cutii de plastic si-i voi face cutii metalice,daca tot am suportii, ori voi vinde suportii pentru gentile metalice, daca vor fi doritori.

Stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor.

Sunt Florin din Cluj-Napoca, proaspat posesor de R1200GSA. Dupa 3 ani petrecuti pe Honda Transalp, am trecut la ceea ce mi-am dorit. Jucaria are 39500 km si este adus din Italia.

 

Sa ne vedem cu bine!

 

Ti-ai luat o vaca proasta, da' al dracu' de frumoasa :) S-o stapanesti sanatos! :ok:

Chiar daca acum ai benve, sper sa ne vedem in continuare la frumoasele intalniri transalp :cheers:

 

 

ps- vezi ca te-am dat in fapt la transalpisti :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai luat o vaca proasta, da' al dracu' de frumoasa :) S-o stapanesti sanatos! :ok:

Chiar daca acum ai benve, sper sa ne vedem in continuare la frumoasele intalniri transalp :cheers:

 

 

ps- vezi ca te-am dat in fapt la transalpisti :blbl:

Multumesc, Angi, de urari.

Cu siguranta ne vom mai vedea impreuna cu (la) transalpistii, pentru ca respectul si prietenia pe care o am fata de ei nu o pot descrie.

Sper sa gasesc acelasi spirit si in partea "europeana" a motociclismului. Iar daca prin vaga mea experienta (Intrunirea transalpistilor 2011) pot ajuta cu ceva, cu mare drag astept sa fiu contactat.

O iarna frumoasa tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Frumoasa, s-o stapanesti sanatos.

Fa-ti niste cutii profi din ALU la Lauramarginea, aici pe forum, mobra aia merita asa ceva.

Plasticul lasa-l pentru surorile ei mai..non-ADV. ;)

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In aminirea legendarului R80G/S:

 

R80gs_pd.jpg

 

Editie speciala pentru 2012: R1200GS Rallye.

 

GS_Rallye2012.jpg

 

 

Noul GS Rallye va avea culori speciale: culoarea de baza alb-alpin cu decor Motorsport, cadru spate rosu, capacele de cilindri si monobratul gri-metalic, motorul si furca negre, saua cu insertii albe si cusatura rosie, protectii de maini albe.

 

GS_Rallye2012_1.jpg

 

Va fi oferit standard cu enduro-ESA, manere incalzite, computer de bord, suport coburi, protectii maini, toba cromata si nu in ultimul rand jantele spitate.

Pretul acestui model in Germania va fi de 14950€ (fata de 13150€ standard).

 

Modelele GS/GSA 2012 vor veni standard incaltate cu Metzeler Tourance EXP.

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa il stapanesti sanatos. Sunt indiscret daca intreb cat a costat jucaria? Poti da si PM. Cu stima

Si intr-adevar iar sta f bine cu cutiile de la lauramarginea.

Nu este nici un secret. Pretul a fost de 10.000 euro in Italia, echipat asa cum se vede in poze. Are cam de toate pe el, inafara de ESA. In plus, italianul mi-a mai dat suportii pentru cutii metalice.

Momentan nu-i voi face cutii metalice, pentru ca le am pe cele de plastic si chiar nu cred ca e cazul sa mai investesc in el. Mai ales ca saptamana viitoare ii voi face si o revizie generala cu toate consumabilele schimbate.

Daca insa sunt doritori aici de un set de trei cutii Vario (cele de plastic din poza), impreuna cu suporti, sa-mi faca o oferta si putem discuta.

In cazul in care voi da cutiile de plastic, atunci cu siguranta imi voi face cutii la lauramarginea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evacuare hexagonala, full inox, capac carbon, pentru R 1200 GsA, astazi adusa in tara:

post-53825-0-04369800-1322775494_thumb.jpgpost-53825-0-86932700-1322775494_thumb.jpgpost-53825-0-86501500-1322775495_thumb.jpgpost-53825-0-67274500-1322775496_thumb.jpgpost-53825-0-71778600-1322775497_thumb.jpgpost-53825-0-52991400-1322775498_thumb.jpgpost-53825-0-45945300-1322775499_thumb.jpgpost-53825-0-05130600-1322775501_thumb.jpg

 

Daca sunteti interesati se pot face cat de multe variatiuni doriti:

- puteti opta pentru capac final de metal (inox natur, polishat, vopsit negru mat, sablat)

- puteti opta pentru invelirea corpului tobei in fibra de carbon sau pentru polisharea / vopsirea lui negru mat

- alte coliere pentru capac, alt colier pentru prindere toba, etc

 

Gasiti in semnatura mea link catre oferta noastra (contine toate tipurile de tobe, dimensiuni, preturi) cat si catre directorul cu poze de pe pagina de FB.

Enjoy... si sper sa gasiti ceva care sa va capteze atentia.

Editat de zero_motoshop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare: daca va numiti evacuari moto romania cum se face ca astazi e adusa in tara toba ce o prezentati?

 

corect

trebuia sa se numesca scurt SC LA BASINA SRL fara ROMANIA :crack:

 

DACA MA NUMESC sc cactusul srl si vand APA care e probl???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce imi place cand is baga americanii flexu in mobrele lor... :laugh:

 

post-22404-0-12938200-1322819949_thumb.jpg

 

PP%202010%20ENTRY.jpg

 

hp2_bat.jpg

 

BIKE%20PROFILE.jpg

 

Zici ca o scazut jumate din mobra fara airbox :D

Editat de Dan Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...