Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

eu am bagat anu trecut 15w50 ala cel mai scump de la bel ray si fata de castrol 10w50 am observat ca nu mai agata cutia cand e frigut afara si mi s-a parut ca merge bine rau la prima vedere dar nu am facut decat 2000km cu el. castrol 10w50 original 100% dupa 2500 3000 incepe sa agate cutia sau cand e frigut afara. mi-a lasat o impresie buna bel rayul o sa merg pe el si anu asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prima parere proasta despre bel ray:)

Sunt aproape sigur ca era ambreiajul pe duca,nu foote nici un ulei cutia in 500km.dupa ce ai dat jos bel ray-ul ai pus motul inapoi si nu mai dadea semne de oboseala? :)

 

uite ca nu sunt singurul, dupa cum spune si Amstaff, plus ca si eu la randul meu am auzit alte pareri proaste.. Ambreiajul avea 4500 km.. crezi ca era uzat? :)

nu contest faptul ca am nimerit un stock contrafacut.. dar prefer sa merg in continuare pe motul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca nu am Yamaha R1 ..nu sunt prea multumit de bell ray ...adevarul este ca am avut in mobra 15w50 cel ieftin...uit mereu care si cum sunt...EXP sau EXS. Cutia mers ciudat , a inceput sa se subtieze foarte repede etc...o sa mai incerc si altceva sa imi fac o parere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

uite ca nu sunt singurul, dupa cum spune si Amstaff, plus ca si eu la randul meu am auzit alte pareri proaste.. Ambreiajul avea 4500 km.. crezi ca era uzat? :)

nu contest faptul ca am nimerit un stock contrafacut.. dar prefer sa merg in continuare pe motul

Doar intrebasem daca si-a revenit,nu te contest ca nu e asa:) fara vreo aluzie...nu mai auzisem pe nimeni cu pareri proaste despre bel ray EXS,atat doar.si eu am schimbat ambreiajul,dar era stock cu vreo 40k km.incepuse sa patineze inainte de bel ray,apoi nu a mai contat:) acum merge struna cu yamalube ambreiajul nou.urmatorul schimb bagam ce am primit cadou,deci nu comentez nimic:P

 

Eu nu as face experimente pe motorul meu. Daca stiu sigur ca n-am avut probleme cu un tip de ulei, ma duc in continuare cu el, nu-l schimb.

Cu care motor nu faci experimente?:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca nu am Yamaha R1 ..nu sunt prea multumit de bell ray ...adevarul este ca am avut in mobra 15w50 cel ieftin...uit mereu care si cum sunt...EXP sau EXS. Cutia mers ciudat , a inceput sa se subtieze foarte repede etc...o sa mai incerc si altceva sa imi fac o parere.

 

 

eu am in garaj inca un litru de 15w50 EXS ( cel mai scump) si ma gandeam sa mai cumpar 3 dar m-ati facut sa ma razgandesc ... ce ulei ne punem fratilor in mobre sa fie bine ?

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am importatorul de Motul la 3 statii de autobuz. Daca platiti 10 ron benzina, ma duc personal la el si-l cumpar. Pretul , ultima data am dat 225ron/4l.300V 15-50.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am adus-o acasa. :rolleyes:

Urmeaza sa-i montez scaritele si pompa, dupa care s-o vopsesc in culorile echipei. :D

P.S. Cei mai sensibili la privire, sa faca abstractie de Hornet-ul din poza 2. :haha:

 

post-28093-0-01006500-1394393936_thumb.jpg post-28093-0-10288200-1394393960_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am adus-o acasa. :rolleyes:

Urmeaza sa-i montez scaritele si pompa, dupa care s-o vopsesc in culorile echipei. :D

 

P.S. Cei mai sensibili la privire, sa faca abstractie de Hornet-ul din poza 2. :haha:

 

attachicon.gif1925274_10203434351760186_1751720369_n.jpg attachicon.gif1625510_10203436668458102_435175810_n.jpg

Sa le stapanesti cu placere si distractie maxima!

 

P.S. Jantele alea (bineinteles cele de pe R1) iti fura ochii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am adus-o acasa. :rolleyes:

Urmeaza sa-i montez scaritele si pompa, dupa care s-o vopsesc in culorile echipei.

 

attachicon.gif1925274_10203434351760186_1751720369_n.jpg attachicon.gif1625510_10203436668458102_435175810_n.jpg

 

Astazi am lucrat ceva la motorul meu ,si m-am inspirat dupa acest R1 ...pe partea stanga nu am mai montat cover-ul la loc si am lasat pinionul la vedere(arata beton dupa parerea mea) ,pe partea dreapta o sa las Y-ul la vedere ....cand o sa am Y afterm. (cel mai probabil danmoto)

Bravo, sa le stapanesti santos !

Jentile ..pff...no comment.Bravo! :)

Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am adus-o acasa.

Urmeaza sa-i montez scaritele si pompa, dupa care s-o vopsesc in culorile echipei.

 

P.S. Cei mai sensibili la privire, sa faca abstractie de Hornet-ul din poza 2. :haha:

 

attachicon.gif1925274_10203434351760186_1751720369_n.jpg attachicon.gif1625510_10203436668458102_435175810_n.jpg

eu nu pot sa mi te imaginez cum arati pe Hornet. deci nu pot. :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa le stapanesti cu placere si distractie maxima!

P.S. Jantele alea (bineinteles cele de pe R1) iti fura ochii....

 

Astazi am lucrat ceva la motorul meu ,si m-am inspirat dupa acest R1 ...pe partea stanga nu am mai montat cover-ul la loc si am lasat pinionul la vedere(arata beton dupa parerea mea) ,pe partea dreapta o sa las Y-ul la vedere ....cand o sa am Y afterm. (cel mai probabil danmoto)

Bravo, sa le stapanesti santos !

Jentile ..pff...no comment.Bravo!

Multumesc mult, baieti! :cheers:

 

 

eu nu pot sa mi te imaginez cum arati pe Hornet. deci nu pot.

La prima iesire cu Hornetul, o sa-ti fac o poza. Nu mai obosi neuronul, ca-ti moare si asta. :blbl:

 

 

Foarte frumoase ambele, sa le stapanesti sanatos! Cat te-a facut hornetul la buzunar?

Merci! Ai PM. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am lucrat ceva la motorul meu ,si m-am inspirat dupa acest R1 ...pe partea stanga nu am mai montat cover-ul la loc si am lasat pinionul la vedere(arata beton dupa parerea mea) ,pe partea dreapta o sa las Y-ul la vedere ....cand o sa am Y afterm. (cel mai probabil danmoto)

Bravo, sa le stapanesti santos !

Jentile ..pff...no comment.Bravo! :)

Salut,

am si eu Y danmoto, adus de Garcya ca nu trimiteau in Romanica; arata foarte bine si nu pare tiganie ieftina, il am pus de un sezon deja, n-a ruginit sau ceva si motoreta se incinge mai putin. Iti pun o poza cu el sa vezi cum arata. Eu am pus cover-ul ala de plastic peste ca parea prea goala acolo :)

post-4337-0-99068500-1394437260_thumb.jpg post-4337-0-02676100-1394437288_thumb.jpg

Editat de piticot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am adus-o acasa. :rolleyes:

Urmeaza sa-i montez scaritele si pompa, dupa care s-o vopsesc in culorile echipei. :D

 

P.S. Cei mai sensibili la privire, sa faca abstractie de Hornet-ul din poza 2. :haha:

 

attachicon.gif1925274_10203434351760186_1751720369_n.jpg attachicon.gif1625510_10203436668458102_435175810_n.jpg

 

Sunt ca doi bobocei,frumoase amandoua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...