Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

 

Vizibilitatea este inca o problema la LCD-uri. La carenate mai e cum mai e, bordul e oarecum "la umbra", dar la naked-uri intr-o zi insorita nu se mai prea vede nimic.

Suspensia electronica este doar primul pas spre suspensia adaptiva independenta. Cum zice si colegul Jorge, pe strada cred ca e ce trebuie. Si sa fim seriosi, majoritatea sbk-urilor isi petrec viata pe strada. De-asta BMW a pus si cruise control pe S1000RR 2015.

Exista de ani de zile LCD-uri care au autoadaptare luminoasa, la fel ca si la telefoane. Vizibilitatea, acum in 2014, e ultima problema. Am desfacut borduri race, Starlane. Afisajul luat separat din Italia, costa cu toate taxele , inclusiv profitul vinzatorilor dor 22euro. La bordurile astea costa cel mai mult R&D-ul.

 

Un receiver digital de satelit costa in jur de 50euro, in el se afla de 2 ori mai multa electronica, procesorul e de nspe ori mai smecher ca unul dintr-ul bord moto.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

OFF :

 

Cum ma tot uitam eu la Ninja-H2R,fiind pasionat de ultimele noutati in materie de tehnica,mi-a atras atentia o treaba :

http://www.ninja-h2.com/video.html

 

Intrebarea mea este ce inseamna,ce avantaje are si in ce consta "dog-ring transmission? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea mea este ce inseamna,ce avantaje are si in ce consta "dog-ring transmission? :scratch:

 

Craboti... nu asa sunt toate cutiile la moto? (or fi si mici exceptii, habar n-am). E marketing... puteau foarte bine sa includa si "wet multi plate clutch", ca suna frumos :D Defapt vad ca au spus ca are slipper clutch.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de forma crabotilor.

Forma dintelui si a gaurilor de cuplare poate fi dreapta,trapezoidala,ovala.

Din ce am vazut forma ovala este acum folosita.

Crabotul pe zona de cuplare are anumite unghiuri care in cuntact cu piesa care se cupleaza,si presiunea pusa pe dinte face sa fie atras unul catre altul,asigurandu-se cuplajul perfect si rapid.

Sper ca ma intelegeti ce am scris in"cuvintele mele"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. tocmai am reusit sa imi iau un R1 2004. Singura problema este ca are o singura cheie...am tot cautat pe net chei brute...nu am gasit nimic. Cunoaste-ti pe cineva care sa ma poata ajuta cu treaba asta? mersi frumos .

 

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. tocmai am reusit sa imi iau un R1 2004. Singura problema este ca are o singura cheie...am tot cautat pe net chei brute...nu am gasit nimic. Cunoaste-ti pe cineva care sa ma poata ajuta cu treaba asta? mersi frumos .

 

Adi

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40%7CR40%7CR40&_sacat=0&_nkw=yamaha+R1+2004+key&_sop=15

Cate vrei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bine ai venit ...eu am luat de pe sub-forumul 'servicii' .din pacate nu mai retin user-ul.... erau relativ ieftine, vreo 30 lei bucata si erau in diferite culori

 

Poze ? :P


» Post actualizat in 29 Oct 2014 09:06

LE. sau subforumul "vanzari/altele" nu mai retin exact .oricum de aici de pe forum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, m-am intors de la prima plimbarica cu motoreta asta -la marele fix ca a inceput sa ploua. ce pot sa zic...merge ca noua are niste frane criminale de putere nu mai vorbesc.

A meritat fiecare banuț. urmeaza in weekend sa dau plasticele la facut si revin cu niste poze.

 

PS- se mai tine intrunirea aia saptamanala a R1-istilor(evident nu acum ci pt la primavara ma refeream)? parca la Academie era?

 

pace fratilor si...HAI ODATA CU PRIMAVARA AIA !!!

Editat de LOKI_46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, m-am intors de la prima plimbarica cu motoreta asta -la marele fix ca a inceput sa ploua. ce pot sa zic...merge ca noua are niste frane criminale de putere nu mai vorbesc.

A meritat fiecare banuț. urmeaza in weekend sa dau plasticele la facut si revin cu niste poze.

 

PS- se mai tine intrunirea aia saptamanala a R1-istilor(evident nu acum ci pt la primavara ma refeream)? parca la Academie era?

 

pace fratilor si...HAI ODATA CU PRIMAVARA AIA !!!

O sa fie o iarna luuuuuunga ptr tine :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta cu peste 40 000km anul trecut, vinduta, acum are numai 18 000km.

 

http://olx.ro/oferta/yamaha-r1-2007-ID2qfv5.html#ad49468ac1 Bagati la cap.

 

Daca ii spui, sigur o sa zica: "eu cand am luat-o avea 16000 pe bord... daca m-a mintit fostul proprietar te mint si eu" :D

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta cu peste 40 000km anul trecut, vinduta, acum are numai 18 000km.

 

http://olx.ro/oferta/yamaha-r1-2007-ID2qfv5.html#ad49468ac1 Bagati la cap.

Dupa cum ziceai, la intrebarea "cati km are" raspunsul cel mai ok e "cati ai vrea sa aiba?" :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta cu peste 40 000km anul trecut, vinduta, acum are numai 18 000km.

 

http://olx.ro/oferta/yamaha-r1-2007-ID2qfv5.html#ad49468ac1 Bagati la cap.

Mega oferta!!!

Parca avea 43k km cand s-a dat, o avea un baiat prin Romana daca nu ma insel..

Am dat si eu un K8 1000 cu 19.800 km in august 2011 si la un an dupa aparuse la vanzare cu 5600 km, impecabil :) Am sunat si i-am pus cateva intrebari despre mobra dar mi-a raspuns urat si a inchis :)

Noi sa fim sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva poze,,, nu imi vine sa cred cum se misca aceasta motoreta..fata de cum era la stefan am scos colantele de pe codita, scos suportul numarului, schimbat ulei plus filtru si lichidul de frana pus tobele cu baffle si dat un mic polish....urmeaza sa o vopsesc sa ii schimb gumele si cam atat.

post-10071-0-93922600-1414704191_thumb.jpg

post-10071-0-20004600-1414704201_thumb.jpg

post-10071-0-42839100-1414704213_thumb.jpg

post-10071-0-15814300-1414704235_thumb.jpg

post-10071-0-28878500-1414704259_thumb.jpg

post-10071-0-07822000-1414704277_thumb.jpg

post-10071-0-45768400-1414704376_thumb.jpg

post-10071-0-63417900-1414704388_thumb.jpg

post-10071-0-36441200-1414704415_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija ca la cum sunt temperaturile (cel putin pe la Iasi) poti sa pierzi foarte repede aderenta.

Stiu ca probabil o sa zici ca incerci sa mergi cat se poate de rezonabil dar nu cred ca ti-ai luat acest model pentru a fi un scuter supradimensionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...