Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un lucru e sigur : e cel mai puternic R1 construit vreodata ! Accelereaza de la 240 la 300 sub 6 secunde ...impresionant ! La asta se mai adauga si un pachet electronic performant ,bicicleta,suspensii,frane revizuite...cred ca au umblat si la greutate .De fapt sunt sigur ca noul R1 e mai usor decat modelul precedent.
Nu stiu daca e S1000rr killer dar cu siguranta e acolo ,la bataie :D




Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare , am iesit astazi la o tura si am constatat ca am in bord eroare 18, mentionez ca am evacuare full aftermarket si motorasul servo exup era anulat (are bagat o sarma in el - metoda care nu mai functioneaza de vreo cateva zile sta check engine ul aprins din cand in cand se stinge). sunt nevoie sa cumpar un exp servo eliminator care e vreo 60$ , mi se pare cam mult totusi ma gandeam ca poate exista o metoda mai ieftina. astept sugestii , multumesc anticipat

 

2rr1dtk.jpg

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2015 R1 First Ride Review : http://www.motorcycle.com/manufacturer/yamaha/yamaha-r1/2015-yamaha-yzf-r1yzf-r1m-first-ride-review.html

 

Va fi foarte interesant in vreo luna cand le vor veni la reprezentante si atunci cei de la motorcycle.com mai mult ca sigur vor face confruntarea : BMW S1000RR vs R1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

O bijuterie tehnologica ,I want one :P

In sfarsit a venit si Yamaha cu un motor de 1000 cu care poate "sa scoata capul in lume" ...si sustin in continuare ca e o motocicleta frumoasa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Servus! Am o intrebare pentru cei care au modelul dupa 2009 . Caldura degajata de la motor si evacuare la viteza mica sau pe loc e mai rea sau la fel ca pina in 2008 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal'tare!

 

aveti idee de unde pot cumpara o acceleratie scurta pt r1 2002?

 

merci!

Gasisem eu pe ebay.co.uk pt a mea(2002) dar pretul m-a pus pe fuga,ceva gen 150eur.asa ca urmeaza un mic tuning romanesc:acceleratie de cross adaptata:) Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@crazy:la ce bani le mai dai acum?

500lei le am. dar mai scad. oricum, nu le-am dat niciun gram de mancare :lol:

» Post actualizat in 24 Feb 2015 22:53

Eu le-as fi vrut da' cum n-ai lasat neam la pret cand am tot discutat anul trecut iar pretul il vad de-abia acuma... intre timp mi-am luat altele.

 

Da' cine stie, daca imi iese pasenta financiara poate le iau si pe-ale tale pana la urma.

nu-mi aduc aminte, dar moca nu le dau, ca nu mor de foame.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasisem eu pe ebay.co.uk pt a mea(2002) dar pretul m-a pus pe fuga,ceva gen 150eur.asa ca urmeaza un mic tuning romanesc:acceleratie de cross adaptata:)

La banii astia cand o zbura porcul. Nu merita.

 

Nu merge sa pui acceleratie de R6? Pentru SV650 este o modificare populara pe care o voi face si eu.

N-am incercat. E o chestiune care merita studiata.

 

500lei le am. dar mai scad. oricum, nu le-am dat niciun gram de mancare :lol:

» Post actualizat in 24 Feb 2015 22:53

nu-mi aduc aminte, dar moca nu le dau, ca nu mor de foame.

 

N-are nimic ca nu-ti aduci aminte, eu imi amintesc si nu se punea problema atunci sa le dai moca.

Bafta cu vanzarea lor.

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La banii astia cand o zbura porcul. Nu merita.

 

N-am incercat. E o chestiune care merita studiata.

 

 

Un gaz de cross e 50ron sh,merita mai bine decat azul de r6.castigul e nesemnificativ din punctul meu de vedere.cat despre pretul de nou pt gaz scurt,de banii aia se pot lua multe alte chestii,tocmai de aceea am renuntat si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gazul de cross e on-off, nu o sa puteti pilota ever la iesirea din viraj.Daca era asa simplu, nu mai cumpara nimeni acceleratii rapide de 150 euro. Acareturile bune, costa.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gazul de cross e on-off, nu o sa puteti pilota ever la iesirea din viraj.Daca era asa simplu, nu mai cumpara nimeni acceleratii rapide de 150 euro. Acareturile bune, costa.

Man,stii ce nu pricep?cun poti tu sti ce pot unii sau nu pot face,fara nici macar sa stii despre cine e vorba?daca tu nu poti,sau unii nu pot,asta nu inseamna ca nimeni nu poate.

Cat despre:de ce cumpara unii "bun,cu 150eur"...are sens discutia?stim amandoi prea bine ca 99% dau bani multi pe ceva,pt ca pot,pt ca e la moda si sa nu ii la la misto vreu "expert" ca au cofetareli ieftine pe motor.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu zici rau... sa cercetam subiectul. Adica sa vedem de unde luam gaz de cross

Am avut eu tub de R6 pe R1. S-a schimbat putin, dar nu suficient.

Personal, tind sa cred ca gazul de cross/enduro s-ar putea sa fie prea scurt pt o motocicleta de 150-180 cai. Dar suntem diferiti ca motociclisti, asa ca se poate incerca, mai ales ca e ieftin.

Daca si solutia asta cade, atunci se poate cauta o acceleratie rapida sh. Marele avantaj e ca, de obicei, primesti 3-4 discuri cu care iti poti ajusta cursa dupa cum te simti tu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...