Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De unde pot sa-mi iau si eu tot ce-mi trebuie pt servisarea furcilor pt un r1 2004-2006?Cuzineti,semeringuri,etc?Aveti vreun site?

Si alta intrebare,ce ulei ar fi ok?Si de cat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As dori sa mi achizitionez o Yamaha R1-2007/2008, insa pentru ca nu am mai avut o yamaha pana in prezent, nu stiu exact ce ar trebui sa urmaresc. De aceea ma adresez voua sa ma ajutati cu sfaturi, pareri, etc . Mentionez ca in trecut am detinut un Kawasaki ZX6R 2007. Va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Jagi :

 

Se potrivesc cartusele de pe una pe alta?Astea de rn19 sunt separate,unul pt rebound si unul pt damping,nu?Stiu ca se facea upgrade-ul asta pe furcile de rn12,cu internale de rn19,dar nu stiu daca implica modificari,nu ma pricep asa bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As dori sa mi achizitionez o Yamaha R1-2007/2008, insa pentru ca nu am mai avut o yamaha pana in prezent, nu stiu exact ce ar trebui sa urmaresc. De aceea ma adresez voua sa ma ajutati cu sfaturi, pareri, etc . Mentionez ca in trecut am detinut un Kawasaki ZX6R 2007. Va multumesc anticipat!

Cam ce e de verificat si la orice alta motocicleta.

Trebuie testate sa functioneze cum trebuie amortizoarele, franele, daca poti sa ii faci un test de compresie a motorului ar fi perfect.

In rest...nimic spectaculos si sa nu te iei dupa chilipiruri (dar asta e un sfat valabil la orice in viata)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Jagi :

 

Se potrivesc cartusele de pe una pe alta?Astea de rn19 sunt separate,unul pt rebound si unul pt damping,nu?Stiu ca se facea upgrade-ul asta pe furcile de rn12,cu internale de rn19,dar nu stiu daca implica modificari,nu ma pricep asa bine...

E greu bre sa te iei dupa zvonuri. Ce zici tu e valabil la modelul 2009+. 2007 se potriveste la 2004, am facut operatiunea asta la moto lui Sokatu. E diff de la cer la pamint , suspensiile de 2007 sint de diametru mai mare (pistonul care pompeaza uleiul e mai mare), arcul este mai tare, se poate obtine o variatie mai mare a reglajelor, poti sa ai si 70 kg, si 110kg si nu trebuie inlocuit nimic la suspensii. Singura conditie e ca cartusele sa aibe si capetele de reglaj incluse, cele de 2004 nu se potrivesc la 2007 sau invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E greu bre sa te iei dupa zvonuri. Ce zici tu e valabil la modelul 2009+. 2007 se potriveste la 2004, am facut operatiunea asta la moto lui Sokatu. E diff de la cer la pamint , suspensiile de 2007 sint de diametru mai mare (pistonul care pompeaza uleiul e mai mare), arcul este mai tare, se poate obtine o variatie mai mare a reglajelor, poti sa ai si 70 kg, si 110kg si nu trebuie inlocuit nimic la suspensii. Singura conditie e ca cartusele sa aibe si capetele de reglaj incluse, cele de 2004 nu se potrivesc la 2007 sau invers.

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, are un prieten nevoie de sticlele de far (stanga dreapta) pentru un R1 2004-2006, sau faruruile cu totul.

 

0762941343 Gabi

Gaseste pe ebay din china la aprox 70 dolari farurile cu totul. Dar tre sa astepte ceva si nici nu stiu ce calitate au....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de ce au unii nevoie...si NU DE PE EBAY.am nevoie relativ repede de un capac stator pt al meu motoret din 2002.ma ajuta careva din dezmembrari sau aveti careva prin garaj unul ratacit?chiar daca e polizat,sa nu fie spart si sudat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce aveti ,dupa parerea mea arata Extraordinar de bine !

Mie mi se pare ca ORICARE R1 dinaintea asteia arata muuult mai bine.Dar chestie de gusturi,iar pe partea ailalta una e in filme si alta e in realitate.

In fine,nu conteaza,e mai important cum se misca decat cum arata :)

 

 

Au dat-o jos din duba cu bridgestone r10 si a plecat pe circuit cu slick-uri KR :)

:D

 

Da,uite acu vazui si eu.Asta da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de ce au unii nevoie...si NU DE PE EBAY.am nevoie relativ repede de un capac stator pt al meu motoret din 2002.ma ajuta careva din dezmembrari sau aveti careva prin garaj unul ratacit?chiar daca e polizat,sa nu fie spart si sudat.

Repet intrebarea...si inca una:carene laterale plus o codita caut.starea lor nu ma intereseaza,chiar si daca trebuie sa fac Lego din ele.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pana la urma nu vrea nimeni scaritele alea de le am?

Eu le-as fi vrut da' cum n-ai lasat neam la pret cand am tot discutat anul trecut iar pretul il vad de-abia acuma... intre timp mi-am luat altele.

 

Da' cine stie, daca imi iese pasenta financiara poate le iau si pe-ale tale pana la urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...