Sari la conținut

INTRETINERE LANT, MARCI/TIPURI - Totul Despre


TonyTA
 Share

Postări Recomandate

gms245, am citit si eu, ca si altii, tabelele tuturor producatorilor. Tin sa te anuntz ca ceea ce spune tabelul, nu e intodeauna real 100%. Iei 3 lanturi concurente, cu exact aceeasi parametri, si la teste, cu aceeasi motocicleta si pilot, nu vor avea aceeasi viatza.Din experienta proprie, DID cam minte.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

gms245, am citit si eu, ca si altii, tabelele tuturor producatorilor. Tin sa te anuntz ca ceea ce spune tabelul, nu e intodeauna real 100%. Iei 3 lanturi concurente, cu exact aceeasi parametri, si la teste, cu aceeasi motocicleta si pilot, nu vor avea aceeasi viatza.Din experienta proprie, DID cam minte.

Peste tot dam de marketing nesimtit si nici nu mai stim ce sa credem. Nu ne ramane decat sa probam tot (daca putem) si sa alegem varianta cea mai buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peste tot dam de marketing nesimtit si nici nu mai stim ce sa credem. Nu ne ramane decat sa probam tot (daca putem) si sa alegem varianta cea mai buna.

 

da, marketing de 10 lei si produse de 2 bani, cam asta e economia mondiala de ceva timp

 

Tensile strenght nu e totul la un lant ,degeaba ai un lant care nu se lungeste daca ti se crapa semeringurile sau se rup rolele, asa daca pui un 530 pe un 600cc de 70~ cp nu-l vei lungi niciodata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Dupa 113 pagini , stie cineva care e cel mai strong lant moto, care rezista la cele ai multe abuzuri? Este 100% clar ca sistemele care ung in permanenta cu ulei lantul sint ceea ce trebuie.

 

daca vrei ceva suprem, arunca un ochi aici, la baietii astia:

 

http://sidewindersprockets.com/

 

De ex un kit pt RSV (cum am eu) e 1530 ron (cu tot cu shipping in RO,cu tot)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu i-ai intrebat pe toti. De retinut adresa. O mobra adevarata, pe lant, poate merita asa dotara !

Ai dreptate. Cu 400 eur kitul si 270 eur un ungator automat profi parca poti sa nu duci dorul cardanului :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la ceva mai pamintean dpdv al pretului. Mai nimeni nu face atitia km cu o singura motocicleta, dupa 2-3-4 ani se plictiseste de ea.

ori vrei sa faci naveta la munca iarna cu Ferrari, ori nu ...

 

Cand gasesti ceva ieftin si bun sa-mi zici si mie ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Ma refeream la ceva mai pamintean dpdv al pretului. Mai nimeni nu face atitia km cu o singura motocicleta, dupa 2-3-4 ani se plictiseste de ea.

 

JAGI , pt 2-3 mii km pe an, logic ca nu merita...

 

da pt baietii care baga touring ca spartii, eu zic ca merita fiecare banut....

 

si nu e vorba de cat rezista in timp,ci si cat rezista la uzura inegala & other sh*t....

 

bun si ieftin nu exista niciodata, la nici un capitol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul vis a vis de ieftin si bun e simplu. Lanturile , ca mai toate produsele din magazine, de multe ori ramin pe stocuri si apar la oferte traznet. Totul e sa ai banul pregatit si sa-l cumperi atunci. Poti sa-l iei si la 50% din pretu initial. Dar, banuiesc ca stiti si voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Electrovalva ce a functionat 20-25mii pe mobra veche ... atunci avea inseriata o rezistenta, acum am renuntat... sa vad cum se incalzeste. Din lipsa de inspiratie si spatiu, ca rezervor am pus un filtru de benzina, care este greu de umplut... voi monta un rezervor de lichid de frana.

 

Acum umplu 1/2 seringa cu ulei, trag aerul din filtru

 

Apoi injectez uleiul

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Electrovalva este alimentata de pe mufa cu pozitia pe nr, trece prin contact, luminile mobrei se aprind automat

 

Electrovalva nu are temporizator, robinetul regleaza debitul on/off road

 

 

Unde se găsește așa ceva și cât costă? Mulțumesc!

50 lei dezmembrari auto pe semiaripa dreapta electrovalva canistrei de carbon reciclare vapori benzina euro2+. Recomand vwaudi Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...