Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu merită să strici motorul, mai bine caută un Ural cu ataș. Sau un Nipru, ar spune unii dintre prietenii mei, dar eu recomand, ca posesor de Ural, un Ural!

am auzit ca Uralurile n-ar fi asa rezistente pe cum se lauda... ca la asta m-am gandit si eu initial, dar mecanicul la care duc eu motorul m-a facut sa ma razgandesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Saptamana trecutami-am schimbat puiutul de husky pe un ciobanesc romanesc de Bucovina. Are 2 luni si este jucausa foc. Cine mai are ciobanesc de Bucovina? Sunt sensibili, ce le dati de mancare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mancare????..a zis cineva ...MANCARE!!!

 

zgarieturi si muscaturi ceva ? stiu ca si asta micu e amator la fel ca si taratura mea :)

eu am doua zgarieturi nasoale.a mea m-a scos la pensie ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica l-ai schimbat??

 

Puioaca n-a terminat schema de vaccinare deci n-are voie p-afara..

Sunt caini robusti cu conditia sa respecti niste reguli.

Tocmai ce ti-am spus despre vaccinuri care-s definitorii si esentiale pt sanatatea si viata cainelui.

Altfel parvoviroza il duce direct la groapa.Ca un exemplu.

Da-i croante pt categoria ei de varsta,adica pui,pe care le gasesti pe pet shop-uri on line.

Si daca se poate i-ai cel putin o hrana premium daca super premium nu se poate.

Da-i cate un galbenus crud pe saptamana.

Daca vrei ii poti gati ,eu asa fac,orez+legume+carne..Sau paste,cum fac eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liviugsx, eu am ciobanesc de bucovina, o femela de 5 ani. Sper ca ai ales rasa in cunostinta de cauza. E departe de a fi un pet easy to handle. Prind comenzile repede, insa sunt caini cu o inteligenta aparte si o nota de independenta mai mare decat husky. Trebuie socializat de mic si nici asa nu esti sigur ca nu-ti scurteaza de pantaloni vreun prieten.

 

Eu am luat-o pentru curte, a crescut in apartament pentru vreun an, alaturi de un rough collie, de la care a invatat multe obiceiuri bune si rabdare. La curte, unde aveam 11-12-13 caini, mai gasea cate ceva de impartit. In doua randuri, "imparteala" ei m-a trimis la veterinar cu un catel intr-o mana si intestinele in alta. Blitzkrieg.

 

Cainii din rasa asta sar garduri de 2 metri cu usurinta cu care tu sari un sant. Sunt paznici foarte buni. FOARTE buni. Vai si-amar de cei care intra in curte de capul lor.

 

Sunt caini iubitori, loiali, jucausi, dar trebuie sa fii ferm. O plimbam fara lesa pana pe la 2 ani jumate. Apoi am scos-o in lesa, ca sa nu se panicheze lumea. Copiii mici trageau spre ea si spuneau: "Uite, mami, un dalmatian!". Intr-o zi, stateam la umbra, ea in pozitie de sezi si urmarea la propriu cu coada ochiului un individ care se apropia. Tinea capul in jos, dar ochii l-au urmarit pe tip, pana cand a ajuns in fata noastra. Apoi a atacat. Fara latrat, fara vreun semn. Tipul arata dubios, chiar ma gandeam ca se plimba prin parcare pentru a gasi o masina de spart. Tasha avea un anume stil de a pazi pe care si l-a pastrat pana in zilele noastre. In ochi ii citesti intentia.

 

Acum are 84 cm la greaban si 80 si nu stiu cate kile, ca nu am mai cantarit-o. E un pudel mai bine crescut, care, cand se bucura, darama tot ca la bowling. Mai are inca nota aia copilareasca de joaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bueiiii şmechereee!!!

 

S-a facut maricel. Deja bate spre 12-14kg. Marti face 4 luni. Si tot obraznic e :)

Catelul asta a avut un noroc fantastic. Daca nu il luai atunci de pe strada 100% ar fi murit. Respect pentru ceea ce ai facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...