Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cu parere de rau , am doar piesele din poze.

 

Salut! Etrier frina fata si disc frina fata estem? Daca da, da-mi te rog un pret pe PM. Si pt roata spate daca o mai ai. Si apropos, motorul (grupul propulsor) il ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

need some help...

azi am pus telescoapelor mele niste neoprene pro line, prinse cu fasete sus si jos...toate bune si frumoase...arata bine...dar cand pun roata inapoi si o strang cu pinionul, imi ramane un spatiu mare (cam de 2,5 ori mai mare decat era inainte...aprox 5-7 mm) in partea stanga, unde e distantierul ala mai mare

post-22150-1270323743_thumb.jpg post-22150-1270323765_thumb.jpg

pe langa asta, pinionul a intrat mult mai mult decat inainte cand l'am infiletat

poate sa imi dea o explicatie pt chestia asta cineva??

inainte asa arata...spatiul ala era mult mai mic

post-22150-1270323852_thumb.jpg

mersi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

need some help...

azi am pus telescoapelor mele niste neoprene pro line, prinse cu fasete sus si jos...toate bune si frumoase...arata bine...dar cand pun roata inapoi si o strang cu pinionul, imi ramane un spatiu mare (cam de 2,5 ori mai mare decat era inainte...aprox 5-7 mm) in partea stanga, unde e distantierul ala mai mare

 

pe langa asta, pinionul a intrat mult mai mult decat inainte cand l'am infiletat

poate sa imi dea o explicatie pt chestia asta cineva??

inainte asa arata...spatiul ala era mult mai mic

 

mersi...

chiar nimeni nu ma poate ajuta...? :laugh:

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nimeni nu ma poate ajuta...? :laugh:

 

Nene..ce nu inteleg eu din prima foto...cum naiba ai montat roata aia pe un singur amortizor ?

Cel din stanga de ce nu se vede in poza ?

 

P-acolo e "shpilu" !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

need some help...

...,,roata inapoi si o strang cu pinionul, ''...

pe langa asta, pinionul a intrat mult mai mult decat inainte cand l'am infiletat

 

Care pinion?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nene..ce nu inteleg eu din prima foto...cum naiba ai montat roata aia pe un singur amortizor ?

Cel din stanga de ce nu se vede in poza ?

 

P-acolo e "shpilu" !

domn'e, nu e montat doar un sg amortizor :laugh: , doar in poza se vede asa, pt a se vedea mai bine problema de care vb

Mesaj completat

Care pinion?

aaa scuze...eram cam :) la ora scrierii postului...

e vorba de axul care trece prin roata din fata, si problema e ca ramane un spatiu mare intre telescop si bucsa de pe roata, spatiu mult mai mare decat era inainte

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic axul cind este strins, nu trebuie sa ai distanta mare cum ai tu la bucsa respectiva. In partea opusa, unde se infileteaza axul in amortizor, la stringerea completa, capatul axului este situat exact la fata locasului din jamba (daca si acolo ai un spatiu e o problema).

Apoi se stringe surubul de sigurantare al axului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Howdy, folks :laugh:

Ma alatur si eu clanului posesorilor de F650GS.

Am citit niste lucruri cam ingrijoratoare referitoare la pretul unui filtru de benzina pentru acest minunat mijloc de transport :) si am gasit pe f650.com niste trucuri pentru a evita "taxa" BMW si anume adaugarea unui filtru ieftin inainte de filtrul standard care are minunatul regulator incorporat. A incercat cineva asa ceva sau macar un sfat pentru ce s-ar putea potrivi si sa fie si disponibil pe piata noastra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presiunea la care ajunge benzina la filtrul de benzina original si dupa aceea la injectoare este foarte mare.

Citez: " Pressure is determined and maintained at 50 psi by the BMW filter/regulator device. The fuel pump is capable of developing pressures higher than that."

Presiunea este calibrata Âşi menținută la 50 psi de filtru/regulator BMW. Pompa de combustibil este capabila de a dezvolta presiuni mai mari decât cea specificata.

 

Stiu ca filtrul original BMW este foarte scump, insa adaugarea unuia mai ieftin si mai ales improvizarea se poate lasa cu cheltuieli mai mari decit un filtru de benzina + incendiu.

 

Aici gasiti totul despre presiune + filtru de benzina la F650 GS

 

Bafta!

Mesaj completat

Howdy, folks :)

Ma alatur si eu clanului posesorilor de F650GS.

Am citit niste lucruri cam ingrijoratoare referitoare la pretul unui filtru de benzina pentru acest minunat mijloc de transport :D si am gasit pe f650.com niste trucuri pentru a evita "taxa" BMW si anume adaugarea unui filtru ieftin inainte de filtrul standard care are minunatul regulator incorporat. A incercat cineva asa ceva sau macar un sfat pentru ce s-ar putea potrivi si sa fie si disponibil pe piata noastra?

 

Felicitari pentru achizitie. Nu te speria numai de pretul unui filtru de benzina. Se poate si mai rau ... :laugh:

Doar ti-ai luat BMW... :)

 

Baga si niste poze cu utilajul...

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, Serban. Cred ca e mai intelept sa ma abtin. Deocamdata am probleme mai urgente de rezolvat, trebuie sa-i schimb filtrul de aer si cred ca si bujiile. Chiar, ce tip de bujii recomandati?

 

Uite si o poza: 4125104287_61370a2e02.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...