Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vecinul care-ti face bucurii si cu masina???

 

Nu.

Asta a venit,asa, bonus. Tipic pentru bucuresti. Unii iti fac rau asa, ca se plictisesc.

 

PS. A iesit relativ repede cu alcool izopropilic.

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comentati. Pe langa evidentul anunt de vanzare, imi plac la nebunie remarcile romanesti la diversele aspecte pe care le poti spune despre un motor de vanzare :)

 

 

/index.php?/topic/661877-kilometrii-de-vanzare/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La viteze de peste 140 oglinzile se inchid singure. A mai patit cineva? Solutii?

Probabil ca nu ti-e starnsa bine contra-piulita...

Dc nu vrea nici asa pune silicon sau ceva de genul in filet...si o sa tina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La viteze de peste 140 oglinzile se inchid singure. A mai patit cineva? Solutii?

 

De obicei mie mi se pliaza numai oglinda stinga datorita:

- filetului normal (pe dreapta); spre stinga se desface datorita curentului de aer.

- vibratiilor

- nu a fost strinsa putin mai tare.

 

Poti sa folosesti LOCTITE pentru blocarea suruburilor.

Eu am luat solutie de blocare suruburi Procycle de pe LOUIS.de (e mai ieftina putin decit LOCTITE)

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei mie mi se pliaza numai oglinda stinga datorita:

- filetului normal (pe dreapta); spre stinga se desface datorita curentului de aer.

- vibratiilor

- nu a fost strinsa putin mai tare.

 

Poti sa folosesti LOCTITE pentru blocarea suruburilor.

Eu am luat solutie de blocare suruburi Procycle de pe LOUIS.de (e mai ieftina putin decit LOCTITE)

 

Bafta!

face servici parbrizul ala.?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Dar daca vrei sa afli daca merita sa iti montezi unu, DA , merita. 100%.

 

Ce inaltime ai? Eu (1.84 inaltime) am unul de dakar pe a mea si ma bate vantul direct in viziera. Se poate pune ceva prelungire la asta?

 

 

post-37480-0-28645000-1305803948_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La viteze de peste 140 oglinzile se inchid singure. A mai patit cineva? Solutii?

Ma refeream la partea mobila a oglinzii, aia care se regleaza, dar merge mult prea usor si vantul o "regleaza" spre interior. Tija cu filet e Ok.

Editat de redippy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu supar pe nimeni daca indraznesc sa pun si eu aici anuntul unui prieten care trebuie sa-si vanda urgent motocicleta.

 

Este vorba despre un BMW F650GS din 2002 cu 39600km la bord.

- ABS, manere incalzite, hand-guards, parbriz dakar (+ cel scurt original)

- fiare-protectii de motor/carene Touratech

- ghid de lant Touratech

- topcase, tank-bag, genti laterale, toate originale BMW

 

- revizie la automobile bavaria vara trecuta in august (cablu de ambreiaj nou, placute frana spate noi), ca altceva nu au gasit de schimbat.

 

3700E

 

Omul are prietena gravida, se vor casatori in curand, s-au mutat in casa noua si trebuie s-o mobileze. Pur si simplu au nevoie de bani. ASTA E MOTIVUL REAL PENTRU CARE VINDE MOTOCICLETA.

 

Detalii pe PM.

 

post-5780-0-66793400-1305909274_thumb.jpg

 

post-5780-0-79634300-1305909324_thumb.jpg post-5780-0-11732200-1305909356_thumb.jpg post-5780-0-66202100-1305909393_thumb.jpg

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la partea mobila a oglinzii, aia care se regleaza, dar merge mult prea usor si vantul o "regleaza" spre interior. Tija cu filet e Ok.

e problema clasica la oglinzile model vechi. O solutie clara = oglinzi noi (si scumpe alea originale. NU da banii pe mizerii de la touratech).

 

alta solutie e sa le scoti pe ale tale de pe bila si sa bagi acolo ceva foita de teflon. - dificil si cu rezultate indoielnice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cati dintre voi v-ati trantit serios motoarele de pamant, dar protectiile la motor dpmdv nu isi merita banii. Nu as da nici 50 de lei pe ele, serios acum

Ingreuneaza motocicleta degeaba, motorul in cazul cazaturilor oricum NU atinge asfaltul, ba mai mult, ai mai multe sanse sa iti fie piciorul prins si sa fi tarat dupa motor. Un accesoriu ce mai mult m-a incurcat la un derapaj pe asfalt a fost suportul de side case. E drept, a protejat semicarena spate, dar in acelasi timp mi-a si prins piciorul :disappointed:

 

As vrea sa vad crash bar motor sifonat de GS, daca aveti careva.

Crash bar complet are Radu, un baiat cu care ies pe dealuri. Asa da. Dar tziganiile care sunt doar peste motor..nu zait , niet pagadi

 

POZA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cati dintre voi v-ati trantit serios motoarele de pamant, dar protectiile la motor dpmdv nu isi merita banii. Nu as da nici 50 de lei pe ele, serios acum

Ingreuneaza motocicleta degeaba, motorul in cazul cazaturilor oricum NU atinge asfaltul, ba mai mult, ai mai multe sanse sa iti fie piciorul prins si sa fi tarat dupa motor. Un accesoriu ce mai mult m-a incurcat la un derapaj pe asfalt a fost suportul de side case. E drept, a protejat semicarena spate, dar in acelasi timp mi-a si prins piciorul :disappointed:

 

As vrea sa vad crash bar motor sifonat de GS, daca aveti careva.

Crash bar complet are Radu, un baiat cu care ies pe dealuri. Asa da. Dar tziganiile care sunt doar peste motor..nu zait , niet pagadi

 

POZA

 

 

Ca fost posesor de F650 GS pot sa confirm ca aia de la Touratech in domeniul crash-bar-urilor pt acest model sunt niste tristi care iti iau doar banii si te lasa si cu dureri.

Pe scurt crash-urile lor pt acest model sunt niste mizerii ...nu ca realizare ci inca din stadiul de proiectare sunt gresite pt ca au o forma oarecum triunghiulara si sunt prinse in doar 2 din cele 3 puncte in schimb am vazut la un amic detinator de dakar niste crash-uri facute de baietii de la HD din Cluj care sunt cu totul alta mancare de peste . De cand le vezi iti dai seama ca sunt mult mai solide si din pacate le-am vazut si dupa un "test" de 1Mai cand a dat o tranta pe un drum forestier la aprox 40km/h iar mobra nu a avut nimic iar crash-urile vopseaua un pic zgariata.

 

Acum am si eu crash-uri de la ei pe mobra, pe seara poate pun si niste poze pe topicul aferent. Oricum recomand cu incredere mai ales ca pt modelul F650 GS mono se livreaza direct prin curier [eu a trebuit sa ma duc pana acolo "sa imi ia masuri" la mobra].

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa vad si eu crash baruri pentru 650gs facute de baietii aia

suportii de sidecase-uri la un pret bun pe unde se gasesc ?

 

ma scuzati ca poluez cu intrebari :) dar asa e la inceput

cam dupa fiecare drum apare cate ceva , fie el si unu scurt

azi de dimineata in drum spre munca as fi picat un pic . frane mai apasate n-am apucat sa testez in cele cateva zile de permis asa ca am fost luat prin suprindere . am scapat azi dar maine cine stie . parca n-as vrea s-o vad zgariata ca mi-e mila de ea

 

si inca ceva

ma bate vantu rau de tot . in cap . parbrizul e stock . de fapt totul e stock la ea ca abia am luat-o . ce recomandati sa pun in loc ? si foarte important , merita banii ? ca acum , peste 60 km/h e cam horror :)) ori sunt eu prea sensibil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa vad si eu crash baruri pentru 650gs facute de baietii aia

suportii de sidecase-uri la un pret bun pe unde se gasesc ?

 

ma scuzati ca poluez cu intrebari :) dar asa e la inceput

cam dupa fiecare drum apare cate ceva , fie el si unu scurt

azi de dimineata in drum spre munca as fi picat un pic . frane mai apasate n-am apucat sa testez in cele cateva zile de permis asa ca am fost luat prin suprindere . am scapat azi dar maine cine stie . parca n-as vrea s-o vad zgariata ca mi-e mila de ea

 

si inca ceva

ma bate vantu rau de tot . in cap . parbrizul e stock . de fapt totul e stock la ea ca abia am luat-o . ce recomandati sa pun in loc ? si foarte important , merita banii ? ca acum , peste 60 km/h e cam horror :)) ori sunt eu prea sensibil

 

Poti sa vezi la mine si crashbaruri si suporti de coburi facute de baietii de la HD

dupa 18.30 in zona romana-perla

Editat de THC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa vad si eu crash baruri pentru 650gs facute de baietii aia

suportii de sidecase-uri la un pret bun pe unde se gasesc ?

 

ma scuzati ca poluez cu intrebari :) dar asa e la inceput

cam dupa fiecare drum apare cate ceva , fie el si unu scurt

azi de dimineata in drum spre munca as fi picat un pic . frane mai apasate n-am apucat sa testez in cele cateva zile de permis asa ca am fost luat prin suprindere . am scapat azi dar maine cine stie . parca n-as vrea s-o vad zgariata ca mi-e mila de ea

 

si inca ceva

ma bate vantu rau de tot . in cap . parbrizul e stock . de fapt totul e stock la ea ca abia am luat-o . ce recomandati sa pun in loc ? si foarte important , merita banii ? ca acum , peste 60 km/h e cam horror :)) ori sunt eu prea sensibil

 

 

Suporti pt sidecase-uri gasesti tot la HD si sa nu te sperie faptul ca sunt mai firavi pt ca asa tre'sa fie .

Cadrul care tine codita e destul de firav si el si mai bine sa se indoaie suportul de sidecase care poate fi si indreptat pe loc si schimbat contra unei sume relativ mici decat sa ti se indoaie cadrul mobrei.

 

cat despre parbriz aveam si eu aceeasi problema dar nu la 60 ceva mai pe la 100 [mentionez ca am doar 1.70] si la mine s-a rezolvat definitiv cu un parbriz de dakar [2000 ~2004 pentru ca cele noi au niste parbrize de toata jena]

 

Multa bafta iti doresc si asfalt uscat ca vad ca ai probleme cu franele . Apropo ai ABS?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...