Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

Am de vanzare pentru F650 GS model 2004+:

- toba aftermarket Hattech

- handguards (se potriveste pe modelele cu manere incalzite)

- softbag (geanta spate, se fixeaza pe portbagaj).

 

Daca e cineva interesat, va rog PM.

poza cu toba, evenual filmulet sa vedem cum suna si pret

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

Am de dat un parbriz in stare buna pentru GS din 2005. E din ala transparent cu 4 gauri. Pretul 50 EUR. Daca e cineva curios sa dea un semn pe PM.

pune si tu o poza.eu am pe cel original de dakar negru dar vreau sa l vad si pe al tau.

Mesaj completat

pune si tu o poza.eu am pe cel original de dakar negru dar vreau sa l vad si pe al tau.

 

Mesaj completat

Am de vanzare pentru F650 GS model 2004+:

- toba aftermarket Hattech

- handguards (se potriveste pe modelele cu manere incalzite)

- softbag (geanta spate, se fixeaza pe portbagaj).

 

Daca e cineva interesat, va rog PM.

sti daca se potrivesc handguardurile pe un gs 2001 pt un prieten.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Handguard-urile se potrivesc pe toate modelele GS / CS 650...asta daca sunt originale si nu au modificari...inclusiv de ghidon, altul decat cel de 22''.

/index.php?...t&p=2790784

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut .

 

Scurt pe doi am vandul F 650 Gs-ul din dotare si acum sunt fericit-ul posesor al unui F 800 GS .

 

Mi-au ramas un parbriz normal adica mic din plastic argintiu si 2 butuci noi nouti cu chei cu tot si cu un set de tablite [catei] de care vreau sa scap. Daca intereseaza pe cineva da-ti pm.

 

Ideea cu butucii e ca se pot modifica pe cheia de contact cu ajutorul tablitelor in cauza.

 

Numai bine si plimbari faine sa aveti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rog pe cei care au cumparat tobe "hand made" vick exhaust de la firma din oradea sa puna poze cu ele montate pe motor sa vad cum arata si cum sunt montate(eventual si cum suna, dc au un filmulet sau ceva....).

eu am vorbit azi cu baiatul care le face dar mi-a zis ca el face numai tobele, ca legatura la galerie nu o poate face curbata pt ca nu are masina de curbat tevi.

voi cum ati procedat cu legarea la galerie...?

 

ms anticipat :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Am gasit un F650GS bunicel. In germania :D Este limitat la 30CP. O sa o iau ca un semn bun. Cat ma costa si ce inseamna dpdv tehnic sa ii scot limitarea?

 

( GS Twin la mana a 2-a inca nu am gasit, nici unul.... nici in Ro, nici in It, nici la nemti... deja ma resemnez cu gandul la stat pe bara un sezon :( )

 

Multumesc anticipat, toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Am gasit un F650GS bunicel. In germania :D Este limitat la 30CP. O sa o iau ca un semn bun. Cat ma costa si ce inseamna dpdv tehnic sa ii scot limitarea?

 

( GS Twin la mana a 2-a inca nu am gasit, nici unul.... nici in Ro, nici in It, nici la nemti... deja ma resemnez cu gandul la stat pe bara un sezon :( )

 

Multumesc anticipat, toate cele bune!

salut horica.ti am spus k e greu de gasit ieftin un dakar sa fie si bun?dar spor la cautat si mult noroc. LA MULTI ANI SI PASTE FERICIT TUTUROR MOTOCICLISTILOR. transmit asta prin intermediul tau .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vanzare pentru F650 GS model 2004+:

- toba aftermarket Hattech

- handguards (se potriveste pe modelele cu manere incalzite)

- softbag (geanta spate, se fixeaza pe portbagaj).

 

Daca e cineva interesat, va rog PM.

 

Ma intereseaza si pe mine motorul. Mai e valabil?

Km, ABS, banutzi?

Pot sa il vad wkendul asta?

mp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Am gasit un F650GS bunicel. In germania :D Este limitat la 30CP. O sa o iau ca un semn bun. Cat ma costa si ce inseamna dpdv tehnic sa ii scot limitarea?

 

( GS Twin la mana a 2-a inca nu am gasit, nici unul.... nici in Ro, nici in It, nici la nemti... deja ma resemnez cu gandul la stat pe bara un sezon :( )

 

Multumesc anticipat, toate cele bune!

Nu neaparat o treaba buna. Cunoastem simptomul "spermaticii" de la noi care au motoare de 125 si au impresia ca sunt de 600 si trag de ele ca atare. Garda sus si verifica tot ce e de verificat. Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pune si niste preturi :D

 

Salut,

preturi puteti vedea in anunturile de pe bikeshop:

anunt softbag - 40 EUR

anunt handguards - pret redus 140 lei

anunt toba - 290 EUR

 

poza cu toba, evenual filmulet sa vedem cum suna si pret

Filmulet aici:

(nu sunt eu, dar toba aia e :D )

Sunt multe filmulete pe YT cu toba Hattech.

 

Poze:

post-10709-1303541309_thumb.jpg post-10709-1303541517_thumb.jpg

In poza asta, softbag-ul e inchis - in poza din anunt puteti vedea cum arata desfacut - isi dubleaza volumul.

Handguard-urile se potrivesc pe toate modelele GS / CS 650...asta daca sunt originale si nu au modificari...inclusiv de ghidon, altul decat cel de 22''.

/index.php?...t&p=2790784

Handguardurile sunt originale, fara modificari, la fel cu cele pe care le-ai cumparat tu, din cate se vede in poze.

Parca imi aduceam aminte ca atunci cand le-am cumparat citisem undeva ca sunt diferente intre manerele incalzite si cele fara incalzire, eu de asta ziceam ca se potrivesc numai pentru modelele cu manere incalzite.

Din cate vad, se gasesc cu 220 lei inclusiv transport - in concluzie le dau la pret special pe astea folosite: 140 lei :(

 

Toate accesoriile sunt folosite numai 2 sezoane, insa exclusiv pe asfalt, nu am prea intrat cu motorul in offroad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt sfaturi.

Moto cea limitata este in Germania, deci o sa o verifice cei care se ocupa de adus, nu imi convine nu achit. La fel si daca gasesc in It. Din ce am observat tot acolo ajungi cand pui si comisioanele de rigoare, chit ca iei din afara sau de la noi. Cat despre stare poti sa iti iei tzeapa usor si de peste hotare...

Intr-adevar, orice ar fi e bine sa iei la puricat orice motor, indiferent de istoric...

 

Totusi nu as da 4000E. Iar pierd jumate la vanzare :D Plus ca au aparut oferte de XChallange si XCountry la banii astia, 2007+, ~10k km... imi pare rau pt cel ce vinde, am fost si eu in locul asta dar deh... voi gasi, cel tarziu la sfarsit de sezon.

 

La Dakar nu ma mai gandesc, am doar 1,78, si degeaba sunt fortzos daca nu am cracu lung :D Cu Domi am avut impresia ca m-ar fi ajutat insemnabil un ciolan mai lungan, si la ideea cu lipit talpi suplimentare am renuntat :(

 

Momentan, dupa toate sfaturile primite, GS mono e ce am nevoie :D continui cautarile...

 

Sarbatori fericite! Plimbari placute norocosilor, si toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt sfaturi.

Moto cea limitata este in Germania, deci o sa o verifice cei care se ocupa de adus, nu imi convine nu achit. La fel si daca gasesc in It. Din ce am observat tot acolo ajungi cand pui si comisioanele de rigoare, chit ca iei din afara sau de la noi. Cat despre stare poti sa iti iei tzeapa usor si de peste hotare...

Intr-adevar, orice ar fi e bine sa iei la puricat orice motor, indiferent de istoric...

 

Totusi nu as da 4000E. Iar pierd jumate la vanzare :P Plus ca au aparut oferte de XChallange si XCountry la banii astia, 2007+, ~10k km... imi pare rau pt cel ce vinde, am fost si eu in locul asta dar deh... voi gasi, cel tarziu la sfarsit de sezon.

 

La Dakar nu ma mai gandesc, am doar 1,78, si degeaba sunt fortzos daca nu am cracu lung :D Cu Domi am avut impresia ca m-ar fi ajutat insemnabil un ciolan mai lungan, si la ideea cu lipit talpi suplimentare am renuntat :P

 

Momentan, dupa toate sfaturile primite, GS mono e ce am nevoie :moron: continui cautarile...

 

Sarbatori fericite! Plimbari placute norocosilor, si toate cele bune!

eu am 1.70 si tot merg pe dakar.asa ca........adevarat k nu merg off road decat forestier atit.pt off am un dr de 350 si intru peste tot daca vreau noroi.bafta si nu abandona. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 3000 euro iti iei Dakar din 2006, cu topcase original, 33.000 km, din Ungaria. Fara ABS, pret negociabil.

-----------------------

Sau am gasit (un amic mai exact) in Italia, zice asa:

* ABS, manere incalzite, suporti de genti laterale pt. Givi, tank bag BMW (? ), 31.000 km, carte service, inlocuit kit lant si placute fata/spate la 30.000 km, baterie Yuassa, , cablu ambreaj, pret fix 4000 euro(probabil 100-150 max mai poti negocia...eu am negociat la dealer Honda, daramite la pers. fizica )

La astia 4000 se mai adauga: adusul, inmatriculatul= 500 euro ???

 

Salve !

Mesaj completat

-----------------------

Sau am gasit (un amic mai exact) in Italia, zice asa:

* ABS, manere incalzite, suporti de genti laterale pt. Givi, tank bag BMW (? ), 31.000 km, carte service, inlocuit kit lant si placute fata/spate la 30.000 km, baterie Yuassa, , cablu ambreaj, pret fix 4000 euro(probabil 100-150 max mai poti negocia...eu am negociat la dealer Honda, daramite la pers. fizica )

La astia 4000 se mai adauga: adusul, inmatriculatul= 500 euro ???

 

Salve !

Si asta tot 2006 :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam greu ce spui tu cu 3000 dakar din 2006 si sa mai fie si impecabil.
Ca idee, uite niste preturi de prin germania pentru 2006:

Nu ma contraziceti, va rog. :P

Chiar nu-si are sensul sa vorbim de preturi aici...voi, ''muritori de rand'', cautati motoare pe moto.it, mobile.de, bikeshop.ro...si cam atat.

Daca cel vizat de postul meu de mai sus, e interesat, astept un semn, daca nu..cele bune si Hristos a Inviat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma contraziceti, va rog. :P

Chiar nu-si are sensul sa vorbim de preturi aici...voi, ''muritori de rand'', cautati motoare pe moto.it, mobile.de, bikeshop.ro...si cam atat.

Daca cel vizat de postul meu de mai sus, e interesat, astept un semn, daca nu..cele bune si Hristos a Inviat !

 

Atitudine :P

Sunt f interesat. Suna bine acel dakar la 3000E. Chit ca nu are ABS, momentan suna mai bine un Dakar fara ABS decat nimic :moron:

La capitolul cautat moto sunt tot muritor de rand, caut pe cele 3 site-uri, am fost pe la reprezentata BMW, am vb cu indivizi care aduc etc

 

4000 plus inca 500 e prea mult. In 3500E trebuie sa ma incadrez pt ceva bun, acasa, sunt sigur.

Astept detalii despre Dakar. Si despre altele pt ca observ surse care par bune...

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...