Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@crazvy:

:( nasoala treaba... totusi, butonul in sine nu e integrat in blocul de control ... eventual oi gasi ceva la dezmembrari.

 

In alta ordine de idei, atata sictir precum la baietii de la Bavaria nu am vazut nici macar la service-urile de cartier...

Editat de StefanSC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Problem solved

Urmeaza sa ii sun pe hotii de la Bavaria sa vad daca au un buton de start cu tot cu lagare pe stoc si cat o mana si un picior costa...

Vezi si pe ebay.com

Si aici pe forum erau cateva GS -uri la dezmembrat.

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine m-au plimbat peste o juma de an pt o saiba:

- ca au fost inundatii in DE

- ca s-a sters baza de date

- ca s-au schimbat codurile

- ca s-a mutat sediul

etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista asa ceva?

 

Eu am gasit doar Service Manual pt. GS/Dakar

Pe asta ti-l pot trimite.

Da exista,este un manual cu chestii generale despre motocicleta,cum se intretine si detalii despre fiecare buton, bec, etc.

Service Manual chiar tu mi l-ai trimis :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooops! N-am fost atent. Oricum era de bine, incercam sa ajut... :crack:

 

In cazul asta, Driver Manual-u' poate fi carticica pe care am primit-o odata cu mobra; insa e in italiana. O scanez si ti-o emailez, insa nu promit ca saptamana asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destinatia lor din nume este diferita "Manual de Utilizator" si "Manual de reparatie", unu te invata cum sa folosesti motocicleta si unu te invata sa o repari....Eu unul, nu m-am mai urcat niciodata pe un GS si de aceea l-am cerut, vroiam sa vad exact ce recomanda producatorul. Nu cred ca este ceva rau in a citi manualul si recomandarile celor care au facut motocicleta.

Editat de Straic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema . Trebuie sa schimb un radiator la un GS si nu stiu la cine sa apelez sa imi faca unu nou de calitate si dupa dimensiuni etc . A mai avut cineva problema ? Unde ati mers cu el sa il faceti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inaltatoarele de ghidon pe care le-am facut, montate pe modelul cu ABS. Inaltime noua: 60mm (cele vechi erau de 35 mm). Nu e nevoie de nici o alta modificare.

La modelul fara ABS, e nevoie de o conducta de frana mai lunga.

post-14189-0-52447300-1396599909_thumb.jpg

post-14189-0-26847100-1396599921_thumb.jpg

post-14189-0-21784900-1396599930_thumb.jpg

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inaltatoarele de ghidon pe care le-am facut, montate pe modelul cu ABS. Inaltime noua: 60mm (cele vechi erau de 35 mm). Nu e nevoie de nici o alta modificare.

 

Esti sigur ca proprietarul motorului nu inlocuise deja conducta originala pentru cele de 35?

Si eu am inaltatoare de 35 pe modelul cu ABS si a trebuit sa inlocuiesc conducta originala cu una mai lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema . Trebuie sa schimb un radiator la un GS si nu stiu la cine sa apelez sa imi faca unu nou de calitate si dupa dimensiuni etc . A mai avut cineva problema ? Unde ati mers cu el sa il faceti ?

Am citic si eu de ceva firma care facea radiatoatre pe comanda...citeste pe:

/index.php?/topic/675742-radiatoare-motociclete/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nici o miscare pe aici din 7 aprilie :). Sa vedem daca reusesc sa scot eu un raspuns de la voi, ma bazez ca ploua afara :D . Acum 2 zile m-a speriat putin cineva spunandu-mi ca el merge cu un GS Dakar cu 3000 de ture la 100km/h si 4000 - 120km/h....Eu stiu sigur ca la 120km/h am apx 5000 de ture si la 100km/h parca 4000. Mai stiu ca imi patineaza ambreiajul, dar dupa 5000 de ture si nu cred ca poate fi diferenta asa mare, de 1000 rot/min intre doua motoare identice (la motor, al meu este GS normal).

Stie cineva cam ce turatie ar trebui sa aiba GS-ul la 100km/h respectiv 120km/h in treapta a 5-a?

Editat de Straic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...