Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De unde, de unde????? Vreau si eu :rolleyes:

 

Si iata cum am de primit una cutie de bere (Bavaria 86 Red 7,9% ..ar merge):

http://www.ktmtwins.com/950adventure/58312040200.html

 

 

 

Sau

www.far.it

 

sa mai zica cineva ca vrea oglinzi.....luati fratilor oglinzi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi bre nene Iuliane, da' cesuletul ala al lui matale din dreapta, ce-i? Ia varsa tot aici...

 

Nenea RobbieB !

Mobra mea e rosie..nu e cea din poza..

eu sunt doar AHTIAT de tot ce se poate face cu un Thumper Beemer 650 GS...

 

Asa ca..tot ce gasesc eu interesant prin lumea asta...

1.incerc sa-nvat...

2.va arat si voua ce-am surfat...ca poate ne foloseste si 9...

 

..mai stiu ceva smecherii.... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un model flexibil de la KTM te-ar coafa ?

post-27837-1226059777_thumb.jpg

foarte fain da aia pe site zic ceva ca ar busi pompa de frana pe ghidonul de ktm. cum vine pe bmw? are vre-o sansa ?

 

MAi trebuie ceva adaptoare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAi trebuie ceva adaptoare ?

 

 

Nene Zidu...io zic ..cum ca cea mai rezonabila solutie ar fi sa montam adaptoarele astea de la italieni derect pe prinderile originale...adeca sa nu punem alte coliere..da' sa adaptam articulatiile..pagina 87 parca...din catalogul broscarilor..

 

............ce zici...?,................te bagi.......?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nene Zidu...io zic ..cum ca cea mai rezonabila solutie ar fi sa montam adaptoarele astea de la italieni derect pe prinderile originale...adeca sa nu punem alte coliere..da' sa adaptam articulatiile..pagina 87 parca...din catalogul broscarilor..

 

............ce zici...?,................te bagi.......?

ma bag, merita incercarea . oricum sunt mai ieftine decat alea de bmw. ai cum sa comanzi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi bre nene Iuliane, da' cesuletul ala al lui matale din dreapta, ce-i? Ia varsa tot aici...

 

Sunt ceasuri sau termometre care se prind pe bord(cu arici) sau le poti monta pe ghidon cu suport special, vezi aici:http://www.louis.de/_20ac5e3ddc60d4f5a8a1e883b59d2fdec0/index.php?topic=search&searchterm=Thermometer

 

Bafta.

 

vad ca nu merge linkul, baga Thermometer la ,,suchen'', unul din ala lipit pe bord am eu, il poti vedea la una din intalniri.

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-i termometru pentru temperatura de afara, chiar nu ma intereseaza! Ce dracu! Pe motor doar nu-ti trebuie termometru sa stii cate grade-s afara! Daca ar fi pentru apa de exemplu... ar fi interesant.

Zidule, ajuta termometrul ala pt. ulei? Iti este chiar de folos? Ma bate si pe mine gandul sa-mi iau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zidule, ajuta termometrul ala pt. ulei? Iti este chiar de folos? Ma bate si pe mine gandul sa-mi iau...

La nimic. Atata timp cat nu se aprinde becul de temperatura de pe bord sau ala de presiune la ulei nu imi fac griji

 

are efect mai mult psihologic - ma uit cand a urcat uleiul la loc in rezervor.

 

 

pana la urma am luat kit de lant de la mau. 420 ron - regina zra . kitul contine 2 zale de nituit.

 

intrebare 1 - cine are presa pt lant regina ? sau un service care sa il monteze - si pretul daca il stiti

 

 

intrebare 2 - cu lantul vechi am ajuns pana la gradatia nr 2 si atat. nu a iesit mai mult. intinzatoarele nu mai pot sa il traga dar gaura ovala de pe bascula ar mai permite. la voi e la fel ?

 

 

lantul oricum il schimb ca are uzura mare - nu doar ca lungime dar si ca intindere inegala si joc lateral si se vede mai mult de jumate din dintele foii cand tragi de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zidule, ajuta termometrul ala pt. ulei? Iti este chiar de folos? Ma bate si pe mine gandul sa-mi iau...

 

E FOARTE IMPORTANT, in primul rand iti arata temperatura uleiului, e mare diferenta fata de km parcursi, timpul sau sunetul motorului :lool: sa stii cand s-a incalzit. In al doilea rand nu mai bate asa la ochi busonul ala care il poate deschide oricine si arunca orice inauntru :rolleyes: Eu il am si sunt foarte multumit plus ca si la optica apare mai interesant :P, e doar o parere, nu inseamna acum ca trebuie sa va luati cu totii asa ceva :nono:

 

Bafta.

 

@Zidu: nu stiu ce ceas ai tu, probabil de presiune, eu ma refer strict la termometrul de temperatura a uleiului.

 

Daca-i termometru pentru temperatura de afara, chiar nu ma intereseaza! Ce dracu! Pe motor doar nu-ti trebuie termometru sa stii cate grade-s afara!

 

Daca tu bagi degetul in gura si apoi il scoti si il ridici in sus sa afli temperatura sau directia vantului e problema ta. Un termometru(bun) este un instrument necesar mai ales cand este vorba de - grade sau chiar fascinant sa vezi diferenta de temperatura cand iesi din tunelul care dai in Transfagarasan, in general iti ofera o informatie in plus ;)

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E FOARTE IMPORTANT, in primul rand iti arata temperatura uleiului, e mare diferenta fata de km parcursi, timpul sau sunetul motorului :lool: sa stii cand s-a incalzit. In al doilea rand nu mai bate asa la ochi busonul ala care il poate deschide oricine si arunca orice inauntru :rolleyes: Eu il am si sunt foarte multumit plus ca si la optica apare mai interesant ;), e doar o parere, nu inseamna acum ca trebuie sa va luati cu totii asa ceva :nono:

 

cat timp nu se aprinde martorul de temperatura a motorului mi se rupe grav de temmperatura uleiului. este irelevanta.

 

daca motoru e in firea lui, cu sistemul de racire ok si antigel proaspat nu se va supraincalzi

 

faptul ca nu da chef sa se umble la el ar fi unu din putinele avantaje

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat timp nu se aprinde martorul de temperatura a motorului mi se rupe grav de temmperatura uleiului. este irelevanta.

 

daca motoru e in firea lui, cu sistemul de racire ok si antigel proaspat nu se va supraincalzi

 

faptul ca nu da chef sa se umble la el ar fi unu din putinele avantaje

 

N-ai citit atent, era vorba de momentul cand s-a incalzit uleiul suficient sa-i poti da turatii mai mari, la asa ceva e bun un asemenea termometru. S-a schimbat vremea acum nu mai vorbim de supraincalzire :rolleyes:

 

Bafta.

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit toba, am montat-o, se potriveste perfect.

 

Asa arata:

 

post-10709-1226341788_thumb.jpg

 

Diferenta majora e insa in sunet: in sfarsit, vad ca se uita soferii in oglinzi cand vin din spate... :P

Cand aveam chopper-ul, se intampla treaba asta, dar cu tobele stoc de la F, nici gand.

 

Pentru cei intereati, sursa e asta: www.hattech.de

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit toba, am montat-o, se potriveste perfect.

 

Asa arata:

 

post-10709-1226341788_thumb.jpg

 

Diferenta majora e insa in sunet: in sfarsit, vad ca se uita soferii in oglinzi cand vin din spate... :lol:

Cand aveam chopper-ul, se intampla treaba asta, dar cu tobele stoc de la F, nici gand.

 

Pentru cei intereati, sursa e asta: www.hattech.de

 

am vazut pe site-ul hattech ca au si o cutie pt scule foarte meseriasa, cu cheie, 130 eur. Cam scump totusi, mai bun e modelul lui Angi :P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti si fete, am pus-o. Tocmai am citit o chestiune care mi-a cam dat de gandit. Va dau link-ul, cititi, si mai departe spuneti voi. Cuiva i s-a intamplat asta, pe la vreo 135km/h.

 

forks1.jpg

 

wheel1.jpg

 

bike1.jpg

 

Se pare ca nu e caz izolat. Cica in principiu numa GS-urile dinainte de 2000 sunt suspecte. Eu sunt proud owner. :P

 

Staying alive for early F650GS & Dakar owners...

 

Se mai discuta si aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E momentul sa iti pui suspensie upside-down de la WP, sau Marzocchi :P. Am citit si eu asta pe undeva, la modele mai noi au schimbat designul. AL meu e din decembrie 2004 si are furca de tip nou. O sa ii fac o poza sa verificati si voi.

post-12027-1226387375_thumb.jpg

post-12027-1226387386_thumb.jpg

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc o spita pt roata fata???

Am constatat ca s-a rupt o spita. Dupa ce cumpar si montez spita trebuie sa refac centrarea rotii???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...