Sari la conținut

Accident Autostrada Bucuresti- Pitesti 18.05.2008


Mirciulika
 Share

Postări Recomandate

Cat despre educatia rutiera care "exista" in Romania, mai bine nu vorbesc... avem aproape 200 de km de autostrada si nici pe aia nu stim sa o folosim... se merge pe banda 1 se depaseste pe banda 2 (aia din stanga...) pe banda 1 se poate merge si cu 300, nu trebuie sa o folosesti neaparat pe a 2a daca banda 1 e libera, iar cand depasesti te asiguri ca nu incurci pe nimeni. E simplu ca "buna ziua"

Gresit,

Pe autostrada se merge pe banda a doua, acceleratia in blana, te duci fara frana pana la "un bat de chibrit" de ala din fata ta, claxon tare, bagi xenonu in ochi la fraier si daca ai bullbar la jeep ii dai si un vant sa se miste mai repede ca pentru tine 150 e incet. Cand ala din fata iti face loc, o lasi mai moale si cand ajunge iar in spatele tau te infigi tare in frane sa vezi care sunt mai bune ale lui sau ale tale.

Lasand caterinca la o parte aveti grija pe A2 ca s-au rupt gardurile de protectie si seara apar caprioare direct pe autostrda. Un amic si-a facut praf fata la golf cand i-a sarit caprioara in fata, iar altul zilele trecute a avut noroc ca a reusit sa evite una aproape de Fundulea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 324
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

benzile se numara de la dreapta la stanga, scrie in decret si in regulament, si tr sa stii pentru examenul de permis chestia asta.

 

P.S. cu dominatorul 180-190? are nos?

cu supernova baaaaaaaaaaaaaaaaaaa :rolleyes:

 

benzile se numara de la dreapta la stanga, scrie in decret si in regulament, si tr sa stii pentru examenul de permis chestia asta.

 

P.S. cu dominatorul 180-190? are nos?

auzi, da' tu ai habar cum functioneaza acel nos de care toti zic dar despre care marea lor majoritate habar nu are?

 

 

in plus, vedeti ce misto va domin?

a fost suficient sa ma bag si io cu cateva replici si, gata, deja am inspe mii de comentarii

i love it!

stiu masonii ce stiu, cei adevarati, nu cei de avion! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai copii

Nu-l mai judecati pe omu cu renaultul, daca te tine unu in flash-uri 3 kilometri ......nu-mi spuneti ca nu treceati in spatele lui cu un claxon sau un mare semn de m**e

Plus ca ...omul a stat sa dea declaratii, m-a ajutat sa-l opresc pe bou ...

chiar cred ca oricare dintre noi facea la fel

 

Banda 2 se foloseste doar pt depasire... in Germania daca ti pe cineva 3 km te ridica cu elicopterul de pe autostrada... stimabilul posesor de renault, daca nu poate sa mearga mai repede, blocheaza o banda si nu are bunul simt de a se da la o parte cand altcineva cu un autovehicul se deplaseaza mai repede, si in plus de asta mai si claxoneaza... este implicit autorul moral al acestui accident... acest lucru nu-l absolva de vina pe individul cu ford-ul... dar marturisesc ca si eu am fost tentat de nenumarate ori sa fac la fel cand intalnesc acei indivizi pe banda 2 care merg cu colosala viteza de 70 km/h si se prind de volan de parca s-ar tine de calorifer cand sunt constipati.... care este logica sa tii 3 km in spate un individ cu o masina mai puternica, cand poti trece pe banda 1 cateva sec pana te depaseste... nu suporti faptul ca altcineva are o masina mai puternica decat tine ?? sau esti atat de retardat incat sa te erijezi intr-un simbol ar respectarii vitezei legale.....

 

Insanatosire grabnica motociclistului care a nimerit intr-un loc nepotrivit la momentul nepotrivit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum haideti sa-i luam la bataie si pe soferii de tir care se chinuie la propriu sa depaseasca un alt tir in 5 minute. De ei nu ziceti nimic?

Ati fost vreodata pe autostrazile din vest si ati patit acest lucru? Ati facut ceva?

 

 

Haideti ca aceasta discutie este total off topic. Ar trebui deschis un topic despre cum se circula pe autostrada si cum ar trebui (asta daca nu exista deja). Haideti sa ne exprimam frustrarile acolo si sa-l lasam pe acesta pt informatii la obiect despre acest caz particular.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic : insanatosire grabnica motoretistului

Off topic : in legatura cu franatul in fata.....se poate chair si mai mult de atat.... eram in d.taberei cu conserva si trec pe banda 2(cu semnal si ochii in oglinda) ca sa-i fac loc unuia care iesea cu spatele de pe marginea drumului, apoi revin pe banda 1. La primul semafor o cioara-taximetrist care venea din spate imi ia fata, franeaza brusc, i se aprinde becul alb de marsarier si il vad cum vine cu scart de roti hotarat sa intre in bara mea fata. am dat si eu in spate ca sa evit micul accindent in care eu ieseam vinovat pt nepastrarea distantei. In caz ca nu vi s-a intamplat pana acum, aveti grija ca se poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic

daca depasesti prin dreapta pe autostrada - amenda

daca dai flashuri - amenda

daca nu pastrezi distanta - amenda MARE

daca lovesti din spate, clar - amenda + altele

daca ramai pe banda din stanga fara sa depasesti nimic - amenda

daca depasesti un tir in 10 minute, pacat ca existi dar trebuie sa te respectam in trafic ca pe orice alt participant

daca te taie pisarea si vrei sa ajungi inaintea noastra la prima buda de pe autostrada, LASA FRATE SEMNALIZAREA STANGA, te intelegem si ne dam la o parte

asa mi s-ar parea corect

 

 

ontopic

Tipii ca mosu cu fordu' , ca bogdanawo si ca multi altii nu ar avea ce sa caute pe strada conducand vr-un vehicul.

Inteleg ca accidentul a fost provocat de mos, toti au franat iar cel din spatele motociclistului l-a lovit, aruncandu-l pe masina din fata. La tot ce s-a intamplat au fost mai multi martori, televiziunea nu i-a intrebat nimic si a scris o poveste care se vinde bine in Romania.

Politia e rezervata, iar omu' e in spital.

 

Cand se produce un eveniment rutier (din diverse cauze - drum necuratat, semne aiurea, viteza, neatentie, defectiuni etc.) fara sa vrea cineva, e ACCIDENTal, asta e....

Dar cand niste retarzi i-si ies din pepeni si incep sa se agreseze pe drum (faruri, apropiat de ala din fata, bagat in fata, frane intentionate, tras de volan) deja ar trebui sa se pedepseasca grav PENAL! sau sa fie ajutati (internati, tratati).

 

Sanatate multa motociclistului si sa speram ca va putea scrie pe aici intr-un final

 

Sper sa nu para ca am postat ironic, iar pe bogdanawo (si categoria pe care o reprezinta in topicul asta) nu as vrea sa il (ii) am niciodata langa mine in trafic indiferent daca sunt singur in masina, cu copilul meu de 6 luni, sau pe motocicleta.

 

Mut respect pentru cel care a deschis topicul, pentru spiritul lui civic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic

daca depasesti prin dreapta pe autostrada - amenda

daca dai flashuri - amenda

daca nu pastrezi distanta - amenda MARE

daca lovesti din spate, clar - amenda + altele

daca ramai pe banda din stanga fara sa depasesti nimic - amenda

daca depasesti un tir in 10 minute, pacat ca existi dar trebuie sa te respectam in trafic ca pe orice alt participant

daca te taie pisarea si vrei sa ajungi inaintea noastra la prima buda de pe autostrada, LASA FRATE SEMNALIZAREA STANGA, te intelegem si ne dam la o parte

asa mi s-ar parea corect

 

 

ontopic

Tipii ca mosu cu fordu' , ca bogdanawo si ca multi altii nu ar avea ce sa caute pe strada conducand vr-un vehicul.

Inteleg ca accidentul a fost provocat de mos, toti au franat iar cel din spatele motociclistului l-a lovit, aruncandu-l pe masina din fata. La tot ce s-a intamplat au fost mai multi martori, televiziunea nu i-a intrebat nimic si a scris o poveste care se vinde bine in Romania.

Politia e rezervata, iar omu' e in spital.

 

Cand se produce un eveniment rutier (din diverse cauze - drum necuratat, semne aiurea, viteza, neatentie, defectiuni etc.) fara sa vrea cineva, e ACCIDENTal, asta e....

Dar cand niste retarzi i-si ies din pepeni si incep sa se agreseze pe drum (faruri, apropiat de ala din fata, bagat in fata, frane intentionate, tras de volan) deja ar trebui sa se pedepseasca grav PENAL! sau sa fie ajutati (internati, tratati).

 

Sanatate multa motociclistului si sa speram ca va putea scrie pe aici intr-un final

 

Sper sa nu para ca am postat ironic, iar pe bogdanawo (si categoria pe care o reprezinta in topicul asta) nu as vrea sa il (ii) am niciodata langa mine in trafic indiferent daca sunt singur in masina, cu copilul meu de 6 luni, sau pe motocicleta.

 

Mut respect pentru cel care a deschis topicul, pentru spiritul lui civic.

 

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic

daca depasesti prin dreapta pe autostrada - amenda

daca dai flashuri - amenda

daca nu pastrezi distanta - amenda MARE

daca lovesti din spate, clar - amenda + altele

daca ramai pe banda din stanga fara sa depasesti nimic - amenda

daca depasesti un tir in 10 minute, pacat ca existi dar trebuie sa te respectam in trafic ca pe orice alt participant

daca te taie pisarea si vrei sa ajungi inaintea noastra la prima buda de pe autostrada, LASA FRATE SEMNALIZAREA STANGA, te intelegem si ne dam la o parte

asa mi s-ar parea corect

 

 

ontopic

Tipii ca mosu cu fordu' , ca bogdanawo si ca multi altii nu ar avea ce sa caute pe strada conducand vr-un vehicul.

Inteleg ca accidentul a fost provocat de mos, toti au franat iar cel din spatele motociclistului l-a lovit, aruncandu-l pe masina din fata. La tot ce s-a intamplat au fost mai multi martori, televiziunea nu i-a intrebat nimic si a scris o poveste care se vinde bine in Romania.

Politia e rezervata, iar omu' e in spital.

 

Cand se produce un eveniment rutier (din diverse cauze - drum necuratat, semne aiurea, viteza, neatentie, defectiuni etc.) fara sa vrea cineva, e ACCIDENTal, asta e....

Dar cand niste retarzi i-si ies din pepeni si incep sa se agreseze pe drum (faruri, apropiat de ala din fata, bagat in fata, frane intentionate, tras de volan) deja ar trebui sa se pedepseasca grav PENAL! sau sa fie ajutati (internati, tratati).

 

Sanatate multa motociclistului si sa speram ca va putea scrie pe aici intr-un final

 

Sper sa nu para ca am postat ironic, iar pe bogdanawo (si categoria pe care o reprezinta in topicul asta) nu as vrea sa il (ii) am niciodata langa mine in trafic indiferent daca sunt singur in masina, cu copilul meu de 6 luni, sau pe motocicleta.

 

Mut respect pentru cel care a deschis topicul, pentru spiritul lui civic.

sunt frustrari din copilarie?

e bine, macar stii sa te feresti de mine, oricum esti agramat si io pe astia nu prea ii inghit, intelegi ceva?

ba, faceti mult zgomot pentru nimic

oamenii mai si mor, se mai si lovesc, se mai si accidenteaza, asta e realitatea in care traim, astia suntem, toti suntem gunoaie, am fost si vom fi mereu

pe de alta parte, tu esti mult prea mic ca sa intelegi ceva

in schimb, nici nu stii cat de mult ma bucur pentru ca m-ai catalogat drept exemplu negativ

excelent, tu stii de cat timp ma chinui io sa-mi cladesc reputatia asta?

uite, dom'le, in sfarsit un om care ma apreciaza.....pacat ca esti agramat.....asta e, daca io nu capat aprecieri si de la oameni mai sus in societate, ce sa-i faci..... :rolleyes: :( :D :P

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Lasa frate oamenii in pace si clarifica postul tau cu batul de chibrit , ca vad ca nu s-a prins lumea nici acum ca a fost la misto si iesi oaia neagra .... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa Sanatate Bulete!!!

 

Multumesc!

 

Am scapat din accident, cu motoreta cam sifonata iar eu de-abia ma misc...

Cum a fost:

 

Mergeam in spatele unei masini albe, la vreo 50m, cand deodata se baga in fata mea cam la 15 m un Logan rosu.

Dupa ce am rulat cam inca vreo 50m, masina alba a franat, si Loganul rosu a franat la randul lui.

Am franat si eu, si aproape ma oprisem in spatele Loganului cand am auzit bushitura dintre Logan si masina alba.

Atunci m-am gandit ca este posibil sa vina cel din spate in mine, de vreme ce aia din fata s-au lovit, insa nu am terminat de gandit acest lucru ca am si simtit lovitura din spate. Imi aduc aminte ca pluteam cu incetinitorul prin aer, dupa care m-am trezit pe caldaram, cu casca scoasa si geaca desfacuta, si un tip imi dadea apa si imi stergea sangele de pe fata.

 

Inca odata pentru toata lumea, in momentul cand am fost lovit din spate, eram pe doua roti, la aproape 20km/h...deci ma oprisem practic in spatele loganului.

 

Dap, am fost acuzat de producerea accidentului si asta m-a durut mai tare decat motocicleta praf, pe care nu cred ca am cum sa o mai repar, si la care o sa platesc inca trei ani rate, sau durerile mele din tot corpul...

 

Suntem motociclisti si asta ne ocupa tot timpul.

 

Multumesc pentru toata sustinerea si sper sa nu ajunga nimeni sa treaca prin ce am trecut eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa frate oamenii in pace si clarifica postul tau cu batul de chibrit , ca vad ca nu s-a prins lumea nici acum ca a fost la misto si iesi oaia neagra .... :(

 

:o

si ce daca?

de oligo e lumea plina, lasa-i in pace, imi place sa fiu oaia neagra

la nebunie......... :rolleyes:

stii ceva?

pana la urma cred ca au gasit si vinovatul pentru accident

is io :D

si nu moral, ci direct! :P

 

si, uite draga prieten devorator de serpi, un copy si paste dintr-o discutie cu un alt prieten de-al meu, motociclist si el, discutie care a aparut ca reactie la cum ma tarasc pe mine in noroi toti papitoii care s-au vazut peste noapte pe motocicleta si acum nu isi mai au loc in pene si pe forum-uri:

 

"

 

Show Recent Messages (F3)

 

dominator8383 Laurentiu: ce e asta ?

dominator8383 Laurentiu: ca eu nu inteleg nimic

Bogdan Awo: ei....

dominator8383 Laurentiu: ce cauti tu in discutie

Bogdan Awo: ei trebuie sa vezi de la inceput

Bogdan Awo: de la primul post

dominator8383 Laurentiu: ce plm

dominator8383 Laurentiu: zi pe scurt

dominator8383 Laurentiu: ca ma pis pe forumul asta

dominator8383 Laurentiu: nu suport sa citesc telenovele fara sfarsit si fara vreo idee

dominator8383 Laurentiu: ce cauti tu in dicutie?

dominator8383 Laurentiu: adica ai fost implicat in accident?

Bogdan Awo: nu

Bogdan Awo: dar am vazut dobitoci scriind aiurea

dominator8383 Laurentiu: atunci nu-mi mai zice nimic

dominator8383 Laurentiu: am inteles tot

Bogdan Awo: si m-am bagat si io

Bogdan Awo: cam asta fu faza

dominator8383 Laurentiu: sa-i dai mai mult sex oral..e si din partea mea

Bogdan Awo: ihi

dominator8383 Laurentiu: ca eu nu pot sa scriu pe forum

Bogdan Awo:

dominator8383 Laurentiu: si nu inteleg de ce

Bogdan Awo: stii ce fac

dominator8383 Laurentiu: imi da eroare

Bogdan Awo: iau discutia asta de aici

Bogdan Awo: si o pun pe forum

Bogdan Awo: nu-i bun?

dominator8383 Laurentiu: ba da

Bogdan Awo: asa fac

dominator8383 Laurentiu: fa

Bogdan Awo: stai asa

dominator8383 Laurentiu: si zi-le alora de pe forum ca daca ai motocicleta sau macar permis

dominator8383 Laurentiu: si esti vreo data implicat in vreun accident

dominator8383 Laurentiu: este si din vina ta

dominator8383 Laurentiu: pentru ca esti participant la trafic

dominator8383 Laurentiu: si ar trebui sa anticipezi ce se poate intampla si " SA PREVII"

dominator8383 Laurentiu: nu sa acuzi ca ala e cu masina si ala cu motoreta

Bogdan Awo: buuuun

Bogdan Awo: auzi, iti las sa ti se vada numele?

dominator8383 Laurentiu: pentru ca o parte din accidente(70 la suta) se intampla din cauza motociclistilor care au impresia ca soferii circula regulamentar

dominator8383 Laurentiu: si se angajeaza in niste manevre periculoase

dominator8383 Laurentiu: da

Bogdan Awo: ok

Bogdan Awo: gata

Bogdan Awo: acum il bag

dominator8383 Laurentiu: sa imi dai si mie linku' pe urma

dominator8383 Laurentiu: ca sunt plin de nervi "

 

cine are ceva in cap, va pricepe multe, asa cum am priceput si eu ca, intr-adevar, m-am bagat in discutie aiurea........sa-mi mai pun si toti idiotii si oligofrenii in cap.......asta e......in cazul asta chiar mi-am facut-o singur.........

 

trebuia sa fi ascultat aceasta maxima: "mai bine taci cu riscul de a parea prost decat sa vorbesti si sa risipesti orice dubiu"

 

multumesc laurentiu, multumesc tarka 2 si altora care au inteles cu adevarat ceea ce am vrut sa spun, din pacate, ei nu sunt multi, dar, cei putini care au inteles, unii imi sunt deja prieteni, altii imi vor fi sigur si, poate cea mai de pret comoara a unui om sunt prietenii.....

 

o scurta observatie...... e tare frumos cum un "conservar", pe care toti "motociclistii" il urasc, ca pe orice alt conservar idiot, in conserva lui, etc., initiatorul topicului, dar care pare a fi de partea "lor", e ridicat in slavi, iar unul care isi exprima in mod clar, limpede si folosind citate tot din spusele "motociclistilor", iar, culmea, mai are si dreptate, anume "ala cu conserva", parca asa ti-ai zis, nu?.....e facut cu oua si cu otet, aruncat in noroi, injurat.......ca deh, "motociclistii" sunt curve de oameni......sa va fie rusine, porcilor, sunteti jalnici, chiar imi produceti scarba........rusine........

 

n.r. prin "motociclist"/"motociclisti" se intelege scursurile din randul celor care merg pe doua roti

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!

 

Am scapat din accident, cu motoreta cam sifonata iar eu de-abia ma misc...

Cum a fost:

 

Mergeam in spatele unei masini albe, la vreo 50m, cand deodata se baga in fata mea cam la 15 m un Logan rosu.

Dupa ce am rulat cam inca vreo 50m, masina alba a franat, si Loganul rosu a franat la randul lui.

Am franat si eu, si aproape ma oprisem in spatele Loganului cand am auzit bushitura dintre Logan si masina alba.

Atunci m-am gandit ca este posibil sa vina cel din spate in mine, de vreme ce aia din fata s-au lovit, insa nu am terminat de gandit acest lucru ca am si simtit lovitura din spate. Imi aduc aminte ca pluteam cu incetinitorul prin aer, dupa care m-am trezit pe caldaram, cu casca scoasa si geaca desfacuta, si un tip imi dadea apa si imi stergea sangele de pe fata.

 

Inca odata pentru toata lumea, in momentul cand am fost lovit din spate, eram pe doua roti, la aproape 20km/h...deci ma oprisem practic in spatele loganului.

 

Dap, am fost acuzat de producerea accidentului si asta m-a durut mai tare decat motocicleta praf, pe care nu cred ca am cum sa o mai repar, si la care o sa platesc inca trei ani rate, sau durerile mele din tot corpul...

 

Suntem motociclisti si asta ne ocupa tot timpul.

 

Multumesc pentru toata sustinerea si sper sa nu ajunga nimeni sa treaca prin ce am trecut eu.

 

Am vorbit azi cu Cosmin (Nebunu) si mi-a zis ca te-au scos vinovat pe tine. Niste bulangii, si multe cuvinte urate pe care nu pot sa le scriu aici.

Multa sanatate, sa te faci bine cat mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt toti cei care au pus aici posturi plictisitoare: priviti imaginile de p-aici cu rezervorul indoit, iar gandurile care va vor incerca va vor scoate din monotonie. Terminati cu prostiile oameni buni si ganditi pozitiv!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit azi cu Cosmin (Nebunu) si mi-a zis ca te-au scos vinovat pe tine. Niste bulangii, si multe cuvinte urate pe care nu pot sa le scriu aici.

Multa sanatate, sa te faci bine cat mai repede.

pe de alta parte, sustin cu tarie, nu vad de ce sa fie el vinovat.......

daca i-ar fi plombat poponeata celui cu loganul rosu, asta e....ii platea loganul.....dar?

ca ce chestie sa fie vinovat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, cu atatia martori cati s-au aratat pe aici, tu nu ai contestat procesul verbal? Ala din spate ce parere a avut? De curiozitate macar, ce a scris in declaratie? Ce magarii se intampla prin tara asta plina cu idioti care umbla liberi pe strada.... Avear-ar Dumnezeu grija de rasplata faptelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt frustrari din copilarie?

e bine, macar stii sa te feresti de mine, oricum esti agramat si io pe astia nu prea ii inghit, intelegi ceva?

ba, faceti mult zgomot pentru nimic

oamenii mai si mor, se mai si lovesc, se mai si accidenteaza, asta e realitatea in care traim, astia suntem, toti suntem gunoaie, am fost si vom fi mereu

pe de alta parte, tu esti mult prea mic ca sa intelegi ceva

in schimb, nici nu stii cat de mult ma bucur pentru ca m-ai catalogat drept exemplu negativ

excelent, tu stii de cat timp ma chinui io sa-mi cladesc reputatia asta?

uite, dom'le, in sfarsit un om care ma apreciaza.....pacat ca esti agramat.....asta e, daca io nu capat aprecieri si de la oameni mai sus in societate, ce sa-i faci..... :( :D :o :)

 

nici o frustrare din copilarie, sunt ok!

nu inteleg nimic... sunt agramat (am scris isi cu cratima :P ) si tu nu ma inghiti, si ai sa vii dupa mine iar eu ma voi feri de tine ? :rolleyes:

ba, facem zgomot pentru un motociclist ranit din cauza unui tampit care a dat flashuri, a depasit prin dreapta si a pus frana intentionat in fata celui care nu s-a dat la o parte din fata lui. In alte tari asta ar fi intrat direct la parnaie iar la noi in tara circula liber. Iar tu hotaraste-te cu flashurile, cu vitezele si cu distanele alea de un bat de chibrit. Ori scrii la misto, ori esti serios.

exemplu negativ? hotaraste-te! Si cu pla in cr si cu sufletu-n rai nu se poate!

Spune-i motociclistului cazut ca "oamenii mai si mor, se mai si lovesc, se mai si accidenteaza, asta e realitatea in care traim, astia suntem, toti suntem gunoaie, am fost si vom fi mereu" si-ti va deschide orizontul. Sa vezi ca nu e cum zici tu. Daca simti nevoia sa de dai cu 200kmh la 5cm de ala din fata, matur ar fi sa nu faci asta pe strada mai ales cu necunoscuti.

 

Gunoaie sunt aia care nu fac tot posibilul ca totul sa fie ok pe strada si sa ajunga fiecare intreg acasa. Nu suntem toti gunoaie si sper ca in scurt timp sa avem aceleasi amenzi ca in Germania. Dai flashuri, depasesti prin dreapta, si mergi peste viteza legala, dai pe amenzi cat sa nu mai ai bani nici de benzina nici de abonamentul de net sa te lauzi cu bravadele tale pe topicuri de oameni accidentati.

 

Daca vrei sa ma mai jignesti, fa-o pe pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici o frustrare din copilarie, sunt ok!

nu inteleg nimic... sunt agramat (am scris isi cu cratima :( ) si tu nu ma inghiti, si ai sa vii dupa mine iar eu ma voi feri de tine ? :rolleyes:

ba, facem zgomot pentru un motociclist ranit din cauza unui tampit care a dat flashuri, a depasit prin dreapta si a pus frana intentionat in fata celui care nu s-a dat la o parte din fata lui. In alte tari asta ar fi intrat direct la parnaie iar la noi in tara circula liber. Iar tu hotaraste-te cu flashurile, cu vitezele si cu distanele alea de un bat de chibrit. Ori scrii la misto, ori esti serios.

exemplu negativ? hotaraste-te! Si cu pla in cr si cu sufletu-n rai nu se poate!

Spune-i motociclistului cazut ca "oamenii mai si mor, se mai si lovesc, se mai si accidenteaza, asta e realitatea in care traim, astia suntem, toti suntem gunoaie, am fost si vom fi mereu" si-ti va deschide orizontul. Sa vezi ca nu e cum zici tu. Daca simti nevoia sa de dai cu 200kmh la 5cm de ala din fata, matur ar fi sa nu faci asta pe strada mai ales cu necunoscuti.

 

Gunoaie sunt aia care nu fac tot posibilul ca totul sa fie ok pe strada si sa ajunga fiecare intreg acasa. Nu suntem toti gunoaie si sper ca in scurt timp sa avem aceleasi amenzi ca in Germania. Dai flashuri, depasesti prin dreapta, si mergi peste viteza legala, dai pe amenzi cat sa nu mai ai bani nici de benzina nici de abonamentul de net sa te lauzi cu bravadele tale pe topicuri de oameni accidentati.

 

Daca vrei sa ma mai jignesti, fa-o pe pm.

nu te-am jignit

intelegi ceva?

oamenii mai si mor

si io am cazut, dar, deja dau intr-un post de tip "EU".....in rai nu am de ce sa ma duc ca nu am ce cauta acolo

intelegi ceva? pe bune acum...........

eu am sustinut si voi sustine intotdeauna, atat masina cat si motocicleta sunt MIJLOACE DE TRANSPORT, cine nu intelege, nu intelege.......nu ai inteles absolut nimic din lungimea batului de chibrit, absolut nimic...........asta e............pe de alta si alta parte, io m-am intors mereu teafar acasa si nu am pe nici unul in spate cu mate pe afara, oase rupte, julituri, cazaturi, sau mai stiu io ce...........nu pot spune "pe constiinta" pentru ca refuz sa am asa ceva..........si cum a zis alt aerian, nu ma bag cu masina sa stressez motociclisti, pentru ca stiu ce inseamna asta...... in plus, cand veti face si multi dintre voi 11 ani de mers pe doua roti cu motor, mai vorbim, pana atunci..............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are mare dreptate Bogdan în ce zice. Ca ce chestie să stai ca un cârnat încet pe banda a 2-a numai de-al dracului Âşi să mergi încet când vor alții să treacă? Bine, eu personal nu sunt adeptul flashurilor Âşi mi se par o mârlănie.

 

ÂŞi altele. Cu maÂşini mai noi, avariile se pun automat la frâne bruÂşte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am văzut Âşi eu o grămadă de tiriÂşti punînd avariile ... e o chestie foarte bună ...

 

gîndiți-vă că veniți cu 150 pe centură Âşi maÂşina din față frînează de tot pentru a opri la coloană ... cînd mergi întins Âşi vezi frîne nu ai reacția de a frîna pînă la oprire din prima, mai întîi speri ca cei din față doar să reducă :rolleyes:

 

peste tot in europa civilizata se face asta, de la granita ungaria-austria incolo

eu nu faceam ca n-am avarii :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca toti aveti impresia ca soferii "batrani" sunt cei mai intelepti dar uitati ca mai sunt si soferi senili din cauza varstei :rolleyes:

insanatosire rapida motociclistului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...)

 

in plus, vedeti ce misto va domin?

a fost suficient sa ma bag si io cu cateva replici si, gata, deja am inspe mii de comentarii

i love it!

stiu masonii ce stiu, cei adevarati, nu cei de avion! :rolleyes:

Macar ti-ai dat arama pe fatza...

Ai venit aici sa faci iures, sau ce?

Iar primul tau post aici si cum i te-ai adresat lui mirciulik bate deja inspre nesimitire.

Gaseste-ti ceva mai bun de facut decat "dominatul" intr-un topic de accident.

 

 

 

 

On-topic:

Stie cineva starea medicala exacta a motociclistului?

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...