Jump to content
Sign in to follow this  
ADMIN

Care este viteza dvs. de croaziera?

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1,896 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

mie mi se pare ca topicul a devenit un pic depasit... cel putin statistica din prima pagina

datorita inmultirii numarului de km de autostrada, se poate imparti viteza de croaziera de pe drumurile normale, care e alta fata de autostrada, si de ce nu chiar si o sectie cu viteza in oras

autostrada: singur: 150

cu nevasta: 120

drumuri "normale": 100

in oras: 60

Edited by raulus

Cu BMW F 650 90-100-110. Asa ii place cel mai mult, are si consum mic, ma simt si in siguranta si nu ma bate nici vantul tare.

1-60 orice localitate

la drum intins si bun 90-100...asta pt ca vreau sa ma bucur cat mai mult de placerea de a merge pe 2 roti :)

nu am kilometraj asa ca incerc tot timpu sa merg in a 5-a la o turatie normala (aprox 5000 RPM) ma gandesc ca viteza ar fii undeva la 90 - 100

120-130 afara, intre 60 si 110 in oras, daca e liber. De obicei nu e prea liber.

Suzuki Intruder 600.

In localitate 40 - 50 km/h, ca e lumea nebuna, iar afara 100-110 km/h, rareori 120 km/h, ca am copil de crescut.

Honda NX 650 Dominator.

La fel !

KTM 640 LC4 Enduro.

60-70,pe rumurile de tara,ka prin oras,nu ma duk ca nu am carnet :hug:

skz "drumurile"

honda cbr 1000f

media este de 130km/h,dar merg pe un traseu pe care l-am facut de mii de ori(pentru cine cunoaste,Bucuresti-Alexandria)...restul traseelor...si cu 50km/h daca este cazul...sau si mai putin,cum am patit in aceasta vara pe Tansfagarasan(coborarea de la Balea Lac spre Vidraru)

post-13808-1162413013_thumb.jpg

post-13808-1162413027_thumb.jpg

multi care postati aici sunteti fani campaniilor antiaccidente.se vede clar ce ati declarat si de ce... dar nu protejati pe nimeni,fiecare cand se urca tot ii da cat ii cere motoru.. de ce sa-l chinuie?

sa revenim la viteza de croaziera: _ pai sincer e greu sa ai o viteza de croaziera pe drumurile noastre cu 2 benzi si super aglomerate.daca as circula numai afara pe autostrazi, as merge linistit 250 km/h__ mai mult e periculos, mai putin iarasi e periculos:)

in Romania insa , eu nu pot spune ca am vre-o viteza de croaziera.. adica constanta: merg intre 120 si 250 km/h.

adevarul este ca daca as circula cu 120 ar fi mai simplu.. as putea s-o tin constant.. dar cine merge cu 120 si are peste 600 cc chiar minte cu nerusinare .

honda cbr 1000f

media este de 130km/h,dar merg pe un traseu pe care l-am facut de mii de ori(pentru cine cunoaste,Bucuresti-Alexandria)...restul traseelor...si cu 50km/h daca este cazul...sau si mai putin,cum am patit in aceasta vara pe Tansfagarasan(coborarea de la Balea Lac spre Vidraru)

domnu' alien.. acum 2-3 saptamani spre Turnu.. ai trecut pe langa mine..mda cred ca stateam pe loc si tu aveai cam 120.. ......pe dreq .... mergeam tare si ai trecut ca migu'... sau incercai doar varfuri..stiu, tu nu mergi asa de obicei:))) :cheers:

asfalt uscat ... si imi cer scuze , acum mi-am data seama ca se vorbeste in mile aici :)

Edited by vitezist

Autostrada 200, drumuri nationale 80-150, cu pasager max. 150 (ca se cam lupta cu vantul saracii), oras max 70 (foarte periculos traficul in oras).

- autostrada - nu stiu ca n-am fost

- afara din localitate - 100-120

- in localitate - 50-80

P.S.1 - eu nu am inca permis :drink: :cheers: :blink:

P.S.2 - motoru nu are inca numere. :what: :D :eek:

P.S.3 - cred ca dupa ce vom avea amandoi acte datele se vor schimba. (probabil + 10km/h) :friends:

PENTRU QUOTE(Dan POPESCU)

dragutzule...ia zi tu la mine in ce sens esti tu super "membru" ca ma facushi curioasa :drink: :cheers: ...caci chiar de ai poseda unul ...sigur el este saracu' ascuns si sufocat chiar si pe temperaturile astea.

...esti maretz intr.adevar in noroaie achizitonate(fara rost - judecand dupa pozitiile clasamentelor intermediare - nu si finale ??????) si in afirmatii si talk show.uri savante (de fiecare data lipsite de continut si autenticitate) cu care speri si crezi matale ca si impresionezi...mai bine ti.ai zice SUPER PINGUINU !!!

Ca shica pi la spati asa tzi sa zishi tu !!!!!

Voi admira din nou la urmatorul concurs abilitatea (?!? )de a "transforma" infrangerea.n VICTORIEEEEEEE !!!!

Te voi contacta loco si pe fatza pentru a.ti vedea mai de aproape rotofeiul chip rozat de efort si "succes" !

:friends:

am sa te las sa.mi dai un pupic !!!!

Edited by Kyrra

PENTRU QUOTE(Dan POPESCU)

dragutzule...ia zi tu la mine in ce sens esti tu super "membru" ca ma facushi curioasa :banana: :crack: ...caci chiar de ai poseda unul ...sigur el este saracu' ascuns si sufocat chiar si pe temperaturile astea.

...esti maretz intr.adevar in noroaie achizitonate(fara rost - judecand dupa pozitiile clasamentelor intermediare - nu si finale ??????) si in afirmatii si talk show.uri savante (de fiecare data lipsite de continut si autenticitate) cu care speri si crezi matale ca si impresionezi...mai bine ti.ai zice SUPER PINGUINU !!!

Ca shica pi la spati asa tzi sa zishi tu !!!!!

Voi admira din nou la urmatorul concurs abilitatea (?!? )de a "transforma" infrangerea.n VICTORIEEEEEEE !!!!

Te voi contacta loco si pe fatza pentru a.ti vedea mai de aproape rotofeiul chip rozat de efort si "succes" !

;)

am sa te las sa.mi dai un pupic !!!!

WOW :lol:

Nu esti prea vorbareata - 1 singur post - nu pot spune ca ai inceput-o cu dreptul pe forum :banana:

Edited by tuningboy

WOW :lol:

Nu esti prea vorbareata - 1 singur post - nu pot spune ca ai inceput-o cu dreptul pe forum ;)

Rusinica...whyyyyy???

What do i say wrong dear???

TuningBoy...nu cred ca esti medium sau posezi calitati paranormale asa ca comentariul tau referitor la modul de abordare al meu ar putea fi lovit de nulitate dragutzule...no offence insa oamenii chiar de nu participa pe acest forum de "dinaintea erei noastre" nu inseamna ca nu se si cunosc...huh ...ce zici ?!?mai ca am dreptate nu?

altfel numa de bine !

kiss u hun !

viteza mea de croaizera pana acum a fost de ~90km/h, adevarul e ca nu am mers prea mult cu rsu, ca daca as fi facut un drum mai lung as fi tinut-o pe la 80km/h ca sa fie mai linistit motorul, cu pasager cred ca va va fi undeva la 70-75km/h ca sa nu-l turez prea tare.

VN Classic.....90-110, mai repede ma ia vantu', ca n-am parbriz.

Edited by Rider in the sky

40/h cu tranvaiul, dar destul de rar.

50/h cu 313 Big-Unirii

70/h (ce-mi place) metrou din ala nou.

kawa eliminator (zl600) adica chopper cu motor de sportiva.... 100...120 kmn/h

super fain .... super repede . si ecomomicos

.... am mers si cu 195.... pe A2 da nu mai vreau :burnout:

yamaha zeal (fzx 250 ) autostrada 120 , national 90 , localitati 70 ,bucuresti - in functie de trafic- ;) ......iar cind vreau sa ma rasfat 140 :burnout:

80-100 cu Honda Shadow VT750 C - am incercat si mai mult (120) dar nu m-am simtit confortabil