Jump to content
Sign in to follow this  
ADMIN

Care este viteza dvs. de croaziera?

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1,893 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

in oras 60-90 maxim cu cateva sprinturi :finger: pana la 110 daca ma sacaie unu fraer ceva, afara 120-140, cum zicea cineva mai inainte "" mai mult parca nu mai are farmec""

VN 800 classic. Viteza obisnuita pentru cam orice fel de drum exceptie oras/zone aglomerate/serpentine - 100km/h.

vara cam 90 iarna sub 70 :finger: asta daca merg in gasca

Honda VFF1000 in oras 50-70 afara 90-130.Depinde si de starea drumurilor! :finger:

Oras 50-80,90...Afara....100-200....250 decat pe autostrada la 0 grade :finger:

Pe DN1 mai nou in localitate o sa merg cu 75.

110-140 pe autostrada rar un unu opt cinci cand e liber si senin :moto: iar in oras .......1-80 2 110

Am 2000 de km cu noul motor, si pot spune ca atunci cand merg singur, adica nu mai multe motoare, merg 100 in cap in afara si in localitate o las la 80.

In gasca inca nu am mers, ca ai mei prieteni s-au dezmortit mai greu.

80-110 e bine zis in functie de starea drumului, mai mult nici nu ma tine experienta.

Anul trecut ziceam 60-80 in oras. Acum zic 70-100. Ma ingrozesc singura. Bine, trebuie sa explic: cei care merg de obicei taaaare probabil rad acum de mine, insa eu sunt ffff precauta de obicei. Oare ce va urma? Stiu, o sa ziceti "iti vei lua un motor mai puternic". Dar nu asta este solutia. Nu in oras! Asadar, festina lente, draga Purghy!... :goodposting:

Am un bmw F650. In afara merg undeva intre 110-120. Iar in localitati sub 80-100.

Cred ca conteaza f mult si cat de bine simti motocicleta, cat de stapan te simti pe ea. :goodposting:

Cu una de 250 nu o sa mergi nicodata f tare ..

io cu Suzu meu RF de 400 merg in afara cam cu 110-120 iar in oraj cu aprox 60-70 si incerc sa mai scad putin la a 2-a categorie ca prea multi nebuni am intalnit in doar o luna de cand am motorul... :goodposting:

Sal all,

eu il am pe al meu cam de o saptamana. Ak viteza de croaziera inca nu pot spune, dar in jur de 110-120, merge si cu 180 scula :angryfire: , dar nu are rost... mai bine incet da sigur.

In orash cam cu 60-70.

E vorba de un Suzuki Bandit de 400cc. :angryfire:

Asfalt uscat.

Salut pe toata lumea,

-in oras, daca-l cunosc, max 80Km/h

-pe autostrazi (except Buc-Pit) 140Km/h conform regulii -cat mai constant-

sau, cu cat am stabilit cu partenerii de tura

- pe alte "drumuri" = viteza bunului simt

Oricum, am aflat, ca la motoarele peste 900cc, 140Km/h este cea mai eficienta viteza

in raportul benzina/timp realizat. :angryfire:

K100 RS

cu voshod 3m-01 singur 80-95, cu pasager 70-85 inafara orasului iar in oras 40-70km/h (depinde cati taximetristi sant in zona :angryfire: :angryfire: :hurt: )

Edited by badogistu

Daca ii spune viteza de croaziera ,banuies ca se refera la viteza din afara orasului

RF 600 R 93 100 cp

Oras 60 - 90

Afara 110 - 140

Si in oras cat si in afara lui mai exista si exceptii insa alea nu au treaba cu viteza de croaziera :)

Kawa EL-250. 90-110, apreciere cu o anumita marja de eroare, ca am dubii la ce imi arata kilometrajul. Merg cu a sasea cu motorul turat cam doua-treimi spre trei-sferturi din cursa acceleratiei. Viteza de varf din carte 135 km/h. Cu pasager merg mult mai cuminte, 70-80.

Zoltan,

Nu ne-am auzit de mult. Iti spun eu care e abaterea la vitezometrul tau: 10km/h (la cauciucurile standard).

Pe 2 roti - 90 - 110 km/h (EL250 / XVS 650A)

Pe 4 roti - 200+

Daca e drumul bun ii dau gaz. Honda CBR 600 F4 e motorul meu. Cam intre 110-130 km/h e media pe drumurile noastre obosite.

Edited by Bibiloi

RF600R

120 in afara, 140 pe autostrada, la depasiri pana in 200 :moto: , in oras in functie de trafic/gropi