Jump to content
Sign in to follow this  
ADMIN

Care este viteza dvs. de croaziera?

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1,893 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pe drumurile mai sus mentionate aia poate fi viteza cu care mergi cel mai des. Eu, de exemplu, de la Buzau la Iasi am mers constant cu 140-150, mai putin prin localitati.

Sunt curios care sunt aia 30 care circula cu viteza de croaziera peste 150 kmh si pe unde ;)

Bucuresti - Buzau se poate merge si cu 200 - personal acolo am mers intre 130-160 constant.

Tirgul Mures - Bucuresti multe portiuni de zeci de km in care am reusit sa merg constant intre 140 si 190.

Sunt locuri in care sa ii poti da gaz si sa mergi tare mult insa totul tine si de persoana ta - daca vrei sa te mai intorci acasa iar apoi eu cred ca mai conteaza si cu ce motor mergi pe acele drumuri ( de exemplu un FJR ar merge lejer cu o viteza de croaziera de peste 140 km/h pe multe sectoare de drum chiar si din Romania)

PS: eu am votat 110-130 ...deci nu sunt printre cei 30 deoarece mie imi plac mai mult plimbarile decat top speed.

din pacate la noi in tara drumurile nu sunt doar rele, ci chiar groaznice si de multe ori periculoase!!! ;)

eu zic ca cea mai buna viteza e intre 100-120.

cu asta si simti ca mergi, si nici nu e foarte periculos.

bineinteles intotdeauna depinde de situatiile date: ploaie, drum prost, trafic....

110-130 KTM lc4 localitati 50 :banana:

in afara localitatilor 100-140 depinde de drum, conditii meteo, starea de spirit ... etc . in oras 60 cu puseuri de 110, in localitati 78 ( ca sa mai conduc in vara asta).

am lasat-o moale de tot in oras.... e nebunie mare...

am lasat-o moale de tot in oras.... e nebunie mare...
de ce , vrei sa ramai in viatza?? hm, nu inteleg. B) :cheers:

In oras 50-60 clar.. depinde f mult de oras .. daca e sat dinala pe drumul european si unde nu scoate botu nici matza sa treaca strada ma mai vezi cu 100 pe acolo.

In afara as putea spune ca medie 90-110 .. pe unele portiuni bag 120 - 130 constant dar pe altele bag si 70-80 asa ca media pe acolo ar fi 90-110. Precum spuneau si altii depinde fff mult de conditiile de drum si de starea de spirit.

Incerc totusi sa merg cat "simt" ca merge in limitele sigurantei ... si pana acum am mers destul de mult fara sa am vreun incident major din care sa ies cu mai mult de o zgarietura sau vanataie de 1 sapt.

...scopul e destinatia, placerea e drumul !... :lol:

In oras 50-60 clar..

...scopul e destinatia, placerea e drumul !... :lol:

ca sa vezi , mai merge cineva si cu 50-60. hm. ma gandeam ca vitezometrele incep toate de la 100 dupa ce am citit pe aici

YAMAHA XJR 1200 SP

Croaziera 130/h,mai sar si pe la 180-220 dar pt 2-3 km apoi imi revin.

In oras 2-3 km/h(pe jos :lol: ).

Nu ies cu ea in oras.Nu se merita(poate pt cei care au CASCO).

Edited by SSSnake

ca sa vezi , mai merge cineva si cu 50-60. hm. ma gandeam ca vitezometrele incep toate de la 100 dupa ce am citit pe aici

Pai cred ca 50-60 am zis si eu. Sau 50-70, poate ar fi mai corect. Sunt zone unde 70 e foarte ok, chiar prudent.

Pai nenea pe unde ca este multe radare ,peste 50 :rolleyes: :bounce: :crack:

D ada IO n-AM DECAT TUROMETRU H H HI HI :crack: :crack:

Viteza in oras 50kmh , pe unele portiuni 70kmh.

In afara nu am iesit inca - sincer imi e cam frica sa sar de 100-120kmh

100 km/h in afara localitatilor(croaziera),

130 km/h pe autostrada,

50-70 km/h in localitati,

150 km/h drum liber autostrada sau in depasiri.

Placerea de a privi peisajul trebuie combinata cu placerea de a calari motorul.

Respect optiunile celorlalti insa am un sfat pentru ei:

"SA NU SE TEAMA de RADARE ci pentru VIATA LOR si a CELORLALTI PENTRU CA VITEZA PREA MARE ESTE UN PERICOL"

:disappointed:

Suzuki Intruder M800

90-110 km/h in afara localitatilor,cateodata 130km/h,depinde de calitatea drumului

130-140km/h pe autostrada,150-160km/h in depasiri-mai mult nu se poate pt e limitata electronic,mama ei de garantie!

in oras depinde de trafic,dar nu depasesc niciodata 80km/h

:cheers:

asa merg si eu. bine, avem aproape acelasi motor (nu zic de motocicleta).

oricum, pentru mine peste 140 nu prea are rost. 110 - 130 pt croaziera e suficient cat sa merg relaxat si sa am timp sa ma si uit pe geam :D

p.s. - e vorba de Suzuki VX800.

Salve

GSXR1100W ...oras 60-70 :crack: ...inafara 90-120 :crack: nu ca nu ar fi loc de mai mult da este mai sigur asa

Keep safe :crack:

Is mai vitezoman de fel si o tin in 130. Cu persoana in spate 80, ca mi-e frica. Inca-s incepator. Am numa 3 ani de experienta 2 roti din care doi sunt pe scuter... Ma mai prinde nebunia... dar nu dureaza mult, ca deh, la 125 cmc la 170 imi ia crek 20 la suta. :crack: Si nici nu-mi place s-o tin la maxim, parca mi-e mila. :crack:

mai...avind un mini tryke "manufacturat" dotat cu motoras de 48' (piagio si) eu ii dau cit poate saracu' dar mai mult de 55 nu poate...apropo...cine are segmenti pt piagio ?mie imi e cam greu sa umblu sa caut(am un handicap...si sunt in scaun cu rotile) si "jucaria" asta a mea ma mai scoate din casa...

Salutare la toti!

Cand spun 90-110 ca viteza de croaziera ma refer la drumul Bucuresti Buftea, in alta parte nu am iesit. Kawasaki ZX6R

Cand spun 90-110 ca viteza de croaziera ma refer la drumul Bucuresti Buftea, in alta parte nu am iesit. Kawasaki ZX6R

post-12176-1155067052_thumb.jpg

post-12176-1155067245_thumb.jpg

100km/h Full speed :D Malaguti Fifty HF 50cc . Nici daca vreau nu iau amenda :crack: :lol: pt viteza

Credeam ca viteza de croaziera e aia de o folosesti cel mai des,nu in mod exceptional cand intilnesti 10 km de drum bun si ii dai gaz :ok:

Bucuresti-pitesti-slatina-craiova-bailesti=>p-aici chiar merge sa-i dai!!