Sari la conținut

Care este viteza dvs. de croaziera?


ADMIN
 Share

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1.953 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Mai taie din ele, da-le dracului. Croaziera pe langa suta in oras ca acolo se simte bine :lol:

 

Cand te grabesti dai ceasu` peste cap, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 578
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

eu cam 110-115, treapta a 6a in afara si unde permite drumul( viteza ideala)

localitati in limite 60-70(acum restrictii de 20/30...)

 

In conditiile de mai sus, la drumul Cluj-Timisoara(via Oradea) am scos un consum mediu de 5,6l/100km.

Yamaha R6, 2002

 

Saptamana faina sa aveti!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu stiu cat a scos media dar un lucru e sigur : o sa fie la rubrica accidente cu siguranta

 

un bou

Esti tu asa sigur ? Nu de alta, dar majoritar pe la rubrica de accidente observ cu totul alte categorii de motoristi. Nu are rost sa intru in detalii, ca deschid cutia pandorei :) Doar ca hint, gandeste-te ca unul din asta s-ar putea sa aiba reflexe si skill multisor peste medie.

 

PS

A nu se intelege ca incurajez stilul asta de mers sau ca spun ca omul nu risca mai mult decat trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram prima oara pe centura Parisului. 27km de blocaj de trafic.

Cumintel mă asez in coloana de vehicule. Nu stiam obiceiurile casei.

Din spate apare un arab pe un scuter, care butona telefonul cu stânga si se înfige intre sirurile de masini cu 60 la ora.

Mai apar 2 motoare,... la fel.

Evident ca m-am luat după ei si am mers constant cu 80-90 la ora, toata distanta.

Am ajuns in timp record la Pont de L'Alma.

Nimeni n-a deschis nici o usa de buna ziua, disciplinati, aliniati, culoar linistit de 1.5m, nicio emotie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata cat scrie pe ultima restrictie de viteza cu abatere de 10 in depasirea vesnica de.. obstacole. Nefiind de acord cu semnele rutiere plasate la inaltimi/ unghiuri diferite (a se citi aleatorii) si in locuri ascunse (prin boscheti, printre crengi etc) retin ultima restrictie vizibila si convenabila. Orice avocat imi sustine cauza pt. un pumn de galbeni in tara asta.Iar de n-am ocularii de distanta cu mine merg si io cat sa mai vad dungile in asfalt ca semnele... canci-vision.

P.S. Transalp d-ala vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti tu asa sigur ? Nu de alta, dar majoritar pe la rubrica de accidente observ cu totul alte categorii de motoristi. Nu are rost sa intru in detalii, ca deschid cutia pandorei :) Doar ca hint, gandeste-te ca unul din asta s-ar putea sa aiba reflexe si skill multisor peste medie.

 

A mai fost postat tipul (clipul) ăsta. Are din partea mea un R.I.P. în avans dacă mai încearcă faza asta de cîteva ori. Dacă făcea traseul ăla cu 30 la oră precum ceilalți proști, probabil că ar fi pierdut 10-15 minute pînă la destinație.

 

PS - se pișă pe skilul lui deosebit fiindcă nu de asta se moare la faze de-astea.

Editat de bibi.audiofil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa ai mama skilului caci la o asemenea viteza nimic nu te salveaza.Daca cu bicicleta este greu sa eviti o usa in nas sau o masina care face brusc o manevra dar cu 200kg de fiare dupa tine....

Asa ca nu mai spuneti voi skiluri sau alte idei aberante....poate e cineva care le ia de bune.

Omul ala s-a plictisit de viata si risca tot si atit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, deci: "Ulciorul MERGE de multe ori la apa!" dar... NUMAI O DATA SE SPARGE!

Nu stiu ce vorbeste dar se vede ca e nerabdator, nu zic mai mult sa fiu rezon. Nu vreau sa aud de tragedii in cazul nimanui, deci sa nu le cautam.

 

Am vrut doar sa remarc cumintenia soferilor, cum si eu am avut ocazia sa fiu cuminte la intrarea pe vreo 5 benzi in Paris-tot la volan.

Se intampla in 2003, pentru noi care nu intelegeam fenomenul circulatiei printre benzi era cam frustrant.

Si totusi este legala circulatia astfel, in limitele vitezei bineinteles, am asistat la un scandal intre un scuterist (domino pizza) si un taximetrist in Madrid.

In concluzie, la volan voi pastra axul benzii si mai des cu ochii in retrovizoare.

 

Pole-ul cu croaziera ne limiteaza in raspunsuri. In Romanica referindu-ma la strict la croaziera extraurban as pune 90-130, regim de tura lunga-cam 150km fara pauza.

Varfurile cand sunt "putin luat :)" cat se poate pana la 200 nu fac obiectul topicului.

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Dupa patania cu suspendarea permisului pentru viteza, am sa ma incumintesc. In localitate niciodata mai mult de 80 km/h, iar in afara 100-130 km/h. Fara plecari bruste de pe loc. O plecare de pe loc cu 106 km/h in treapta a-I-a in localitate mi-a adus o suspendare de 90 zile acum o sapt. As fi reusit mai mult, dar in maxim 3-4 sec i-am observat si am franat, prea tarziu. Oricum, il las sa aiba onoarea de ami pastra permisul la iernat. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Esti tu sigur? Eu iti garantez ca trece de 120 km/h. Iar eu nu vorbesc prosti, @TeDy 'M poate confirma ca era in spatele meu. Dar ii mai putin important ce crezi tu, urcate pe un GSX-F de doamne ajuta, nu p-o drujba, si mai vorbim daca trece sau nu de 100 km/h. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...