Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Breaking bad e totusi decent. Daca tot ii auzeam pe toti am zis sa incerc si eu. E ok.

 

Mai urmaresc:

 

person of interest care imi place, desi primul episod din sez 3 mi s-a parut slab.

 

davinci's demons: decent, nu e cine stie ce.

 

low winter sun: imi place. gen politist asa. vreo 2 actori mai cunoscuti. un chel si un negru.

 

anger management: cu charlie sheen. slabut, dar cand mananc seara, merge.

 

two and a half men: slabut de cand a venit ashton k...er, dar nici inainte nuera cine stie ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ray Donovan

Promitator intr-adevar.

 

 

Recomandarile mele:

 

House of cards: Politica americana, al naibii de bun.

Game of Thrones: nu mai necesita descriere.

Breaking Bad: m-a prins, bun.

Caprica: SF, din pacate abandonat (efecte speciale prea scumpe).

Battlestar Galactica: SF, putine efecte speciale, centrat pe scenariu. Deja clasic.

Dexter: bun, cam lungit, sfarsit dezastruos.

House: Medical, fara comentarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As mai adauga :

Rome- are doar 2 sezoane, dar unul din cele mai bune seriale http://www.imdb.com/title/tt0384766/?ref_=fn_al_tt_1

The wire - http://www.imdb.com/title/tt0306414/?ref_=nv_sr_1

Sons o anarchy - dupa parerea mea e doar o telenovela fara sfarsit.

Six feet under : http://www.imdb.com/title/tt0248654/?ref_=nm_knf_i2

Editat de Cucciolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MASH - cea mai buna comedie ever made! Persoaneje foarte bine conturate plus ceva dramatism. Urmaresc de fiecare data cu placere.

24 - actiune politist

My Name Is Earl - o comedie bunicica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strike Back - f bun, mai putin cunoscut

House of Lies - la fel

Strike Back e bun intr-adevar. La fel ca si The Unit, Last Resort - toate militare

 

Western - Deadwood, Hell on Wheels

Sci-fi: V, Falling Skies, Under the Dome, Jericho, Flash Forward

Altele: Supernatural, Arrow, Criminal Minds (mai ales primele 3 sezoane), Dexter, ER, House, MASH, Sarah Connor Chronicles, Lie to Me

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

American Horror Story - un serial bestial, din pct meu de vedere. Cum spune si numele, e horror... deosebit. Momentan are 2 sezoane, fara legatura unul cu celalalt, actiuni si idei total diferite, luna asta incepe si sezonul 3. Pt fanii filmelor/serialelor horror, merita 100% vazut. Sincer, e cam singurul care m-a impresionat...

 

The walking dead - nu e stralucit, o mai da in telenovele uneori, mai are scapari... dar bunicel. Tot luna asta incepe si noul sezon.

MASH - no comment, f misto

Familia Bundy - iar no comment, satira la maxim.

La Sons of Anarchy am renuntat pe la jumatatea sezonului 4, ma plictisea ingrozitor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti insir si eu aici cateva din serialele pe care le-am vazut/urmaresc si merita (dupa gustul meu):

 

Californication, Entourage, Game of Thrones, Supernatural, Vikings (doar 1 sezon), OZ inchisoare federala, Prison Break, The Sopranos, Spartacus, True Blood, Suits, White Collar, The Mentalist, House MD

The Big Bang Theory, How I Met Your Mother, Friends, Seinfeld

 

Mentalist si House nu le-am vazut complet ca deja ma plictisisem



edit: daca imi mai amintesc ceva revin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand un film horror bun: Mama, un alt film de-al lui Guillermo del Toro. Desi e cam slab cotat pe imdb (posibil ca fanii Rambo sa nu-l aprecieze), mie mi-a placut, a avut o idee buna, efecte bune si un final interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista mea de seriale :

Community - un serial amuzant despre un colegiu comunitar (colegiul comunitar e ăla în care poate intra oricine, un fel de seral la noi)
House of lies - manipulation at its best
Touch - un serial interesant despre numerologie și felul în care viața e influențată de șiruri de numere (gen Fibonacci)
Homeland - serial cu și despre teroriști; adesea e cam americănesc, dar nu împing niciodată povestea în penibil
Suits - fucking awesome, avocați, people skills, chestii
The mentalist - serial polițist amuzant, are genul de episoade pe care să le privești mâncând. Storyline-ul, totuși, e unul dintre cele mai bine gândite vreodată. De-abia aștept ultimul sezon.
Breaking Bad - la fel, genială poveste și desfășurare a ei. Tocmai ce s-a terminat, are doar 5 sezoane.
The walking dead - merită văzut doar că are zombie.
Friends - nu e nimic de zis despre serialul ăsta. Are 10 sezoane de comedie pură, la fel precum și de lecții de viață.
Game of thrones - tare mi-aș fi dorit să văd serialul ăsta când eram copil. E povestea perfectă cu cavaleri și dragoni :D
Weeds - o mămică de suburbie începe să distribuie iarbă. (cuvant urat) de amuzant.
Modern Family - comedie de familie care a fost premiată an de an la Emmy pt genul ei.
Boardwalk empire - producțiile HBO sunt foarte bune, serial cu și despre mafioți.
Entourage - De asemenea producție HBO, comedie despre viața unui actor la Hollywood alături de prietenii lui din copilărie.
Ce-a mai rămas...
Lie to me - încă înjur că l-au oprit, era un serial prea bun despre limbajul corpului și cum te poți folosi de el.
House M.D. - chestii medicale, de altfel, dar cu un personaj principal mereu amuzant prin ironii și intrigant.
The Big Bang Theory - Geeky comedy, referințe constante la știință, jocuri pe calculator sau Dungeons & Dragons.
How I met your mother - un fel de Friends mai modern, aceeași rețetă de succes
Californication - cel mai bun serial conform bărbaților, cel mai de prost gust serial conform femeilor. If you know what I mean :grinbandit:
Scrubs - comedie/dramă despre viața în spital văzută prin prisma unor stagiari.
Band of Brothers / Pacific - două miniserii HBO (10 episoade fiecare) despre Al Doilea Război Mondial. Primul este în Europa, al doilea este în Pacific.
War at home - sitcom despre o familie trăznită. Ceva precum Familia Bundy, doar că mult mai scurt.
Dexter - serialul meu polițist preferat. Și asta pentru că... e despre un ucigaș.
Heroes - un serial de mult uitat cu puteri paranormale.
Supernatural - mi-a plăcut până undeva pe la sezonul 6, parcă. E o vacă de muls, dar merită să te convingi singur dacă îți plac poveștile cu vampiri, demoni, etc.
White Collar - povestea unui hoț de artă și nu numai (con artist) care e prins de FBI. Drăguț, nu fantastic.
Lost - mindfuck show și mult prea addictive.
Two and a half men - foarte bun până să vină Ashton. De-atunci încoace nu m-am mai uitat.
Mad Men - oamenii și-o ardeau cu mult stil back in the days (serial despre o agenție de publicitate din anii '60, care de altfel, promovează consumul de țigări și whisky la greu)

Bineînțeles mai sunt și desenele animate - Futurama, South Park, American Dad, The Simpsons și/sau Family Guy.

ENJOY!



Editat de GeoNinoLino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand un film horror bun: Mama, un alt film de-al lui Guillermo del Toro. Desi e cam slab cotat pe imdb (posibil ca fanii Rambo sa nu-l aprecieze), mie mi-a placut, a avut o idee buna, efecte bune si un final interesant.

 

Dacă tot mergem pe filiera europeană a filmelor horror, arunc și eu unul francez - Martyrs http://www.imdb.com/title/tt1029234/

 

Ambele dăți în care l-am văzut mi-am zis încontinuu... what the fuck. Un rollercoaster al emoțiilor prin care merită să te lași târât. A, și fără de trailere sau reviewuri detaliate, bineînțeles.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am vazut :

 

Comedii :

 

Friends - foarte funny,actori pro rau de tot,scenariu de nota 15.Serialul care a definit anii 90-2000.Merita urmarit de la primul pana la ultimul episod.Singurele obiectii pe care i le pot aduce : e tot timpul politically-corect.

Seinfeld - asta nu e deloc politically corect :D.Serialul despre nimic.Iarasi,extraordinar.Nu degeaba ii dadeau baiatului ala nush cate milioane pe episod.Are si umor destept,dar si umor gen Vacanta Mare.Kramer e capatul.

Weeds - o mămică de suburbie începe să distribuie iarbă,dupa cum a zis colegul,merita urmarit.

Mash - Alan Alda in floare.Foarte bun.Caterinca despre armata.

Bundy - Al Bundy.The legend.Banuiesc ca nu e cineva sa fi vazut macar un episod.Multora li se pare prea penal,mie mi-a placut.

That 70's show - Cum de n-a zis nimeni nimic despre serialul asta?Asthon Kutcher,Mila Kunis,nimic?Serial despre si cu adolescenti in anii 70 (iarba,disco,freze razna,etc).Extraordinar,te imprastii de ras.

Two and a half men - eh..e bun cand nu ai ce face,sau sa-l urmaresti cu un ochi in timp ce mananci.

 

Seriale "serioase" :

 

Rome - DA.Luati-l urmariti-l,si punct.Pacat ca sunt numa 2 sezoane.Nu ca serialul n-ar fi avut succes,dar bagau mai multi bani in decoruri decat scoteau.

House M.D. - Serial foarte intrigant.Mi-a placut dar nu e chiar atat de bun precum il lauda Mircea Badea.

Lost - incepe nu bine,ci extraordinar.Insa scenariul e scris aiurea,cu mistere numai de dragul misterelor si mistere care pur si simplu sunt uitate,nu se rezolva.Devine de-a dreptul prostesc prin sezonul 3,cand am renuntat sa ma uit la el.Cand "tribul" inarmat cu Ak47 este capturat de niste baieti care trag cu cornete cu sageti care te adorm am ajuns la exasperare si l-am sters,mi s-a parut culmea prostiei.Eu inteleg ca e film,dar da-o-n sange,vorba poetului.

Grey's Anatomy - bun.Pur si simplu bun.Daca treceti peste eticheta de chick flick,e chiar bun.Actori de nota 15 si scenariu extraordinar.

Sopranos - Capatul.Serial mai bun ca asta nu e.Bine si actorii sunt deja actori de film,nu de seriale,dar scenariul si felul extrem de realist cum e prezentata lumea mafiei m-a dat gata.Trebuie vazut macar odata.

Parenthood - iarasi,un fel de chick flick,dar foarte bine scris.Sunt foarte multe personaje,la inceput in ep 1 le tii sirul cam greu,dar dupa aia devine foarte fain.Bun,merita urmarit.E cu mamica aia buna din Gilmore Girls.

Band of Brothers - Saving Private Ryan mai lung.aceeiasi atmosfera.Tot de Spielberg.Nota 15.E o miniserie,10 ep.

Heroes - De urmarit.4 sezoane,te tine cu sufletul la gura.Serial despre oameni cu puteri supranat.Foarte bine scris.Sunt foarte multe mistere,la inceput nu intelegi nimic,dar spre deosebire de Lost,pana la sfarsit ti se explica tot.Efecte speciale extraordianare.

 

Amazing Race - nu e un serial,ci un reality-show,dar e fantastic.Are vreo 14 sezoane sau asa ceva.11 parca? echipe de cate 2 (prieteni,iubiti,amici,etc) pleaca intr-o cursa in jurul lumii,iar cine ajunge primul ia 1 mil $.Cu avionul,cu masina,cu barca,cu tot.Trebuie sa treaca prin tot felul de probe.Foarte tare.Au trecut si prin Rom.

Top Gear - de la prima serie noua (2002?) pana la ultima,20 de sezoane.Nu te plictisesti deloc.Nu e numai pt cei carora le plac masinile,e pur si simplu entertaining.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si tu te-ai inscris doar ca sa imi zici asta, nu? Clona ta @zaelule? Ce tratament iei omule? Pentru personalitati multiple? Ca nu prea functioneaza... :crack:

 

 

Sa stii ca io alta treaba nu am... Stai linistit. Daca vreau sa "critic" pe cineva aici o fac public si cu numele (pseudonumele) meu... nu imi trebuie sa ma ascund dupa degete si litere.

 

Chiar daca avem gusturi diferite la filme nu inseamna ca ma doare ficatu de asta si m-as "cobori" la astfel de masinatii. Poate c aomu respectiv e un fan al filmului ala... treaba lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...