Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

OK, ok, prostii, sa gasesti pe cineva dupa o fotografie dupa 17 ani e o prostie..

Ete pe mine ma impresioneaza chestiile astea si ideea din film e interesanta. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum indraznesti mai BB sa-ti placa filme cind nu e corect sa-ti placa? Intimplator si mie mi se pare digerabil filmul dar de la un hipster ca mine ce pretentii sa ai.

 

Asa... am aflat intimplator ca Kirk Douglas traieste si are 98 de ani. Cred ca e ultimul actor al generatiei lui aflat in viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Whiplash

http://www.imdb.com/title/tt2582802/?ref_=nv_sr_1

 

eu nu m-as uita la trailer inainte de film; l-am vazut dupa film si parca dezvaluie prea multe. sau macar lasati citeva zile intre trailer si film, poate mai uitati din detaliile din trailer...

 

are multa muzica asa ca e preferabil sa fie vazut pe un sistem audio rezonabil, nu pe laptop sau difuzorul tv.

 

ps. muzica e jazz ;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Michael Keaton este printre favoriti la rolu' masculin principal ca tot e Oscaru-n desfasurare..

Nu avea cum sa castige in fata lui Redmayne dar totusi filmul a luat 4 Oscaruri :)

 

http://www.theguardian.com/film/2015/feb/23/oscars-2015-list-of-winners

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io credeam ca Michael Douglas e Kirk Douglas!

 

:o

 

 

:D

 

MTE4MDAzNDEwNTA3MTA1ODA2.jpg douglas_1782268c.jpg

Pai depinde cum privesti, intr-un fel chiar e o celula de Kirk :)

In alta ordine de idei, mi se pare ca tatal a fost un actor mult mai bun si a jucat in mult mai multe roluri, sau e doar impresia mea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, mi se pare ca tatal a fost un actor mult mai bun si a jucat in mult mai multe roluri, sau e doar impresia mea?

E impresia ta, impresia mea e ca Michael e un actor mult mai abil si maleabil (desi mai face cate o gafa monumentala, de genul the ghost and the darkness). L-am vazut si pe Kirk intr-o groaza de filme, dar e mereu acelasi caraghios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Michael D imi place ca actor si are o carisma unica. Un film cu tat'su n-am vazut de foarte mult timp (am pe lista Ace in the Hole) si oricum nu prea mai pot sa diger filmele acelei perioade pentru ca prefer stereotipurile contemporane celor de pe vremea bunicului. Ziceam de el doar ca idee, ma asteptam sa se fi dus demult. Oricum, cel mai mare actor al tuturor timpurilor a fost Jean Constantin.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e Birdman?

 

Văzut

- Escobar-paradise lost destul de ok, nu foarte surprinzător.

- the Drop, film de duminica... ziua nu seara :) merge asa de plictiseala.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mr. Turner. Ma asteptam sa ma enerveze cand colo chiar mi-a placut.

Pt cine nu cunoaste amprenta artistica a lui J.M.W. Turner, cinematografic s-ar putea sa fie "cam" stuporos si desirat ca regie. Ai zice ca Mike Leigh si Timothy Spall isi cam fac de cap, dar mai degraba tempereaza ceea ce a ramas cunoscut din perioada si personajele ei.

Si cine si-ar fi inchipuit ca Turner canta ca Tom Waits! Dar daca stai sa te gandesti un pic, unele scene chiar...

Keelmen-heaving-in-Coal-by-Moonlight-153

Joseph_Mallord_William_Turner_-_Fisherme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...