Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am văzut Pacific Rim - mi se pare o mega-prostie colorată cu scene de acţiune pe muzică antrenantă :D (i-am dat 3 pe imdb)

 

Marele Gatsby cu Caprio - slăbuţ - regizorul cu M.R. a servit o nouă porţie de videoclip trepidant. (i-am dat 6 pe imdb)

 

Ca să fiu constructiv, cel mai bun film văzut în ultima vreme (dintre astea noi) Anna Karenina (i-am dat 10 pe imdb deşi sînt cîteva lipsuri, mergea un 9 - 9.5 dar regia e mult prea mişto)

Editat de bibi.audiofil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The Magus, din 1968, cu Anthony Queen si Michael Caine. M a interesat mai ales datorita faptului ca mi a placut enorm de mult cartea, scrisa de John Fowless. Dar surpriza, desi scenariul e semnat de Fowless, filmul e subtirel. Totusi ar trebui vazut, dar daca ai citit deja cartea, inevitabil va dezamagi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate daca in rolul Annei Karenina era o alta actrita putea fi si mai bun filmu'..

Da' poate-s io rautacioasa insa nu-mi place Keira Knightley.Vivien Leigh ramane,pt mine,de referinta.

Jude Law a fost la inaltime.

 

Am dat punctajul ăla nu pentru Keira ci pentru regie - trecerile alea prin decoruri sînt fabuloase ...

Editat de bibi.audiofil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat punctajul ăla nu pentru Keira ci pentru regie - trecerile alea prin decoruri sînt fabuloase ...

 

Asta mi-a rămas şi mie în minte când mă gândesc la filmul ăsta, trecerile prin decoruri. Regie foarte, foarte bine gândită în raport cu clasicitatea romanului. 9 şi de la mine :)

Cât despre Keira, eu zic că a transpus foarte bine tăria de caracter a Annei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gravity (2013): Momentan 8.7 pe IMDb, crescut de la 8.5 ieri. In sfarsit un film bun pe anul asta. Daca nu avea americanismele cu "rusii e mereu de vina" si "chinezii copiaza tot" era chiar de 9. Fiind un film 3D bun, obligatoriu la cinema. Ma bate gandul sa-l revad la IMAX.

 

PS: Sandra la aproape 50 de ani inca se tine al naibii de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gravity (2013): Momentan 8.7 pe IMDb, crescut de la 8.5 ieri. In sfarsit un film bun pe anul asta. Daca nu avea americanismele cu "rusii e mereu de vina" si "chinezii copiaza tot" era chiar de 9. Fiind un film 3D bun, obligatoriu la cinema. Ma bate gandul sa-l revad la IMAX.

 

PS: Sandra la aproape 50 de ani inca se tine al naibii de bine.

azi ma duc si eu la cinema sa-l vad...

 

Cred ca producatorii ar fi impliniti si f multumiti sa stie ca ti.a placut TIE ,marele critic, filmul.

p.s. Sandra aia de care zici, e vreo tovarașa de-a ta sa-ntelegem?

inca un troll?

nu aveam destui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea-s romanisme.

 

Asa se vad de acolo? Grav...

 

 

inca un troll?

nu aveam destui?

 

E vechi...

 

PS: Sa nu faceti greseala sa vedeti Gravity 2D acasa. Un canadian confirma pe IMDb ce ziceam despre Gravity & IMAX: This movie is absolutely stunning from the get go. I can't remember ever being pulled into a film so completely and thoroughly, and I don't think I've seen a more beautiful film. Its a pretty intense ninety minutes, with Bullock's character constantly battling one catastrophe after another, and all of it is amazing to see. The plot is pretty straight forward (see it, I won't talk about that), but its the way they pull it off that makes it absolutely worth seeing. Thanks to some incredible CGI, great direction, and solid acting, the movie is an absolute must see. I'm normally not a fan of 3D movies (I hate wearing the stupid glasses), but this movie uses it wonderfully and to great effect. I would strongly recommend seeing it in an IMAX theatre if you get the chance - if there was ever a movie made for 3d IMAX, this is it.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă tot mergem pe filiera europeană a filmelor horror, arunc și eu unul francez - Martyrs http://www.imdb.com/title/tt1029234/

 

Ambele dăți în care l-am văzut mi-am zis încontinuu... what the fuck. Un rollercoaster al emoțiilor prin care merită să te lași târât. A, și fără de trailere sau reviewuri detaliate, bineînțeles.

am tras si eu filmul la recomandarea ta. in primele minute mi s-a parut ca l-am mai incercat, dar nu eram sigur. pina la urma mi-am dat seama ca am mai vrut sa-l vad odata si m-am lasat tot dupa vreo 20 de minute. si uite de ce.

e o mizerie. ala nu e horror sau ceva, e un jeg de fantezie a unui regizor probabil dereglat rau. filmele de acest tip sint pretexte de a afisa violenta nesustinuta de un scenariu, de regie, pur si simplu galeti de singe si topoare-n cap. ala are vise umede cu capete taiate si cum e cam greu de aplicat in practica, a zis ca ar merge sa faca un film. cu shaky camera, ca e cool. iar daca e si francez da si o nota de film de arta.

dar de la asta pina la cinematografie mai e mult.

 

un film din asta din seria "realism" (ghilimelele nu-s intimplatoare) scirbos frantuzesc (na, ei sint mai artisti decit ceilalti, doar is francezi) mai decent e Irreversible.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca producatorii ar fi impliniti si f multumiti sa stie ca ti.a placut TIE ,marele critic, filmul.

p.s. Sandra aia de care zici, e vreo tovarașa de-a ta sa-ntelegem?

Multumim ca ne-ai adus la cunostinta parerea producatorilor... Fara tine am fi murit in bezna necunoasterii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...