Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

NU VA UITATI LA WALKING DEAD.

E bestial, imi place!!!

 

Ma uit si la Californication , e destul de amuzant!

 

Sons Of Anarchy desigur!

 

Heroes

 

Grimm

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu nu m-am uitat la cele doua episoade din noul sezon, si nici nu o sa ma uit la urmatoarele. Ntzzzz, no way ;) .

In alta ordine de idei, are cineva ceva recomandari de seriale SF / thriller bune ?

Fargo...am vazut doar un episod, dar m-a captivat. Oricum a primit multe recomandari de incredere.

http://www.imdb.com/title/tt2802850/?ref_=fn_al_tt_1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot din categoria adult cartoons Rick and Morty

http://www.adultswim.com/videos/rick-and-morty

(sunt listate toate episoadele, free to watch la o calitate foarte buna dar presarate cu cateva reclame)

 

Mad scientist, portals, realitati alternative, sex robots, civilizatii extraterestre satirizate intr-un cocktail de simpsons, futurama si family guy, dar cu o amprenta proprie, proaspata. Cuplul de peronaje parca aduce ceva din atmosfera din Back to the future, dar fara constrangeri si political correctness. Unul e alcoolic si celalat idiot, si amandoi sunt balbaiti.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place mult Tom Hardy si zilele trecute - frunzarind filmografia cu el - am dat peste unul cu o denumire ciudata, Locke.

L-am vazuit ieri seara si pot spune ca filmul mi-a placut la nebunie datorita a doua lucruri: scenografia si povestea extrem de simpla, dar tocmai aceasta simplitate are un efect covarsitor asupra telespectatorului!

Daca pun la socoteala jocul sublim al lui Tom Hardy pot spune ca nu imi amintesc cind am vazut ultima oara un film asa bun!

Aoleo ce teapa mi-am luat...

Editat de Altair
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filme văzute recent

Coherence - interesant ca idee dar scăpat din mana repede, slab

Transcendence - din nou ideea bună, dar tras grav de par, multe adevăruri incomode strecurate ca replici fără emfaza, pe total bunicel, merita timpul

Ala nou cu Tom Cruise ca super soldier, e clar ce tare a fost de nu mai știu cum i-a zis deja.

300 rise of an empire - de văzut pentru efecte, Spartaaaaaaaaaa!

Locke - dezastru. :)

 

Am văzut ca brad si

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dracula Untold

 

Vai si-amar, se intoarce Tepes in mormant.Macar popcornul a fost delicios.

:))) Deci de evitat. Am inteles. La TV am vazut zilele trecute Jurassic Park 2 - eh, ce vremuri, cand filmele astea ni se pareau super tari. Am auzit ca horro-ul Ouija ar avea incasari record, pacat ca inca nu se stie daca o sa apara si la noi. Sa vad daca il gasesc pe net, as vrea sa-l vad. Daca sunteti curiosi, gasiti aici despre ce e vorba:

Mai e o varianta din 2007, dar nu am auzit cine stie ce despre ea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce va asteptatri cind in titlu apar cuvinte ca Dracula sau Godzilla?

 

 

Acum iti dau dreptate :)

Realitatea insa ca nu toate filmele astea e obligatoriu sa fie execrabile. Godzilla putea fi un film rezonabil (btw cica originalul e mult mai bun), nici Dracula nu semnalizeaza un film neaparat prost. Nici zombies. Nici Batman.

De exemplu Batmanurile astea a lui Nolan, Dark Night de exemplu, sintdestul de misto. Poate nu cele mai superbe dar mult peste genul asta de film.

Filmele cu zombies iarasi pot fi ok, daca se concentreaza pe raspunsul oamenilor la stres, frica si disperare (in genul Walking Dead) nu pe omorit zombies.

Un film cu Dracula poate sa discute nemurirea, compromisul moral, dragostea imposibila, luceafarul :) etc nu tzepe in inima.

 

Adica din orice tema, chiar si cele mai populare, se poate face un film bun sau macar rezonabil. Daca vrei si ai cu cine. District 9 si Transformes au amindoua o tema vag asemanatoare si cu toate astea e mare diferenta intre ele.

Probabil insa ca ar fi o prsotie sa faci un film bun care sa se cheme Gdzilla ca publicul tinta n-ar veni.

» Post actualizat in 28 Oct 2014 20:31

Transcendence - din nou ideea bună, dar tras grav de par, multe adevăruri incomode strecurate ca replici fără emfaza, pe total bunicel, merita timpul

 

L-am vazut si p-asta si dupa aia The Signal. OK, nu oribile, dar nememorabile.

Ce nu intege eu e cum a ajuns enervanta aia din Transcendence actrita. Chiar am ajuns ca Adam :)

» Post actualizat in 28 Oct 2014 20:36

PS: Dupa mine TTSS e un film absolut ok dar cam atit.. deja nu prea mai imi amintesc despre ce era vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai doar sint un taran care daca nu vede tite si mitraliere nu intelege el cum adica vine cu filmul ala ca nu are tite si mitraliere.

https://www.youtube.com/watch?v=FrRba0hFr1o

 

merita vazut

» Post actualizat in 29 Oct 2014 19:12

Multi merg in fosta Yugoslavie si se bucura de peisaje si multe alte cele si multi nu inteleg ce sa intamplat acolo poate asa ca idee , nici eu nu stiam ce anume sa inatmplat si de ce s-au macelarit oamenii aia si printre multe alte documentare este unu care a fost cenzurat multa vreme si interzis pana la urma sa vizionat si este disponobil pentru cei ce vor sa stie cam care a fost treaba acolo.

Din pacate treaba e veche si dupa parerea mea oamenii aia o sa traiesca multa vreme tot asa cu ura si cu probleme pentru ca nu se pot uita multe lucruri ce sau intamplat dea lungu istoriei cum nu uita nici romanu multe la fel.

 

asa ca va pun un link in care puteti viziona ptr cultura voastra si ptr cei interesati.

 

http://www.filmedocumentare.com/documentar-interzis-kosovo-regiunea-furata/

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea cea mai socanta e ca filmul asta are note rezonabile pe rotten Tomatoes sau IMDB. S-a dus dracu lumea, ne conduc adolescentii.

Si cu Rotten am luat niste tepe, nu prea mai bun mare baza pe ei. Senzatia mea e ca unii din reviewerii de acolo scriu "ce trebuie", nu o impresii autentice.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...