Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

The Fault in our Stars : http://www.imdb.com/title/tt2582846/?ref_=nv_sr_1

 

L-am vazut impreuna cu sotia si fiul meu ieri seara, ne-a placut mult de tot (binenteles ca jumatate de film s-a bocit la greu ... :D, deh, femeile). Isi merita nota de pe IMDB, recomand !

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Imi place mult Tom Hardy si zilele trecute - frunzarind filmografia cu el - am dat peste unul cu o denumire ciudata, Locke.

L-am vazuit ieri seara si pot spune ca filmul mi-a placut la nebunie datorita a doua lucruri: scenografia si povestea extrem de simpla, dar tocmai aceasta simplitate are un efect covarsitor asupra telespectatorului!

Daca pun la socoteala jocul sublim al lui Tom Hardy pot spune ca nu imi amintesc cind am vazut ultima oara un film asa bun!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Am vazut Buried si nu m-a incantat, desi ideea decorului a fost originala la vremea aceea. Au fost multe gauri tehnice, facute de dragul de a dramatiza situatia: a aprins ala bricheta de i-a venit rau in spatiul ingust, desi oricine stie ca focul arde putinul oxigen existent, a vorbit prosteste de mult la acel telefon, desi viata lui depindea de bateria celularului si alte clisee ca sa iasa bine filmul.

Acolo ideea a fost simpla, lupta pt.supravietuire.

In schimb regizorul a reusit in Locke sa lege multe trairi: lipsa tatalui si copilaria chinuita care l-a marcat pe barbat, profesionistul desavarsit in cariera, fidelitatea sa fata de familie, fidelitate care a fost tradata doar o data in 15 ani si acest fapt a dat nastere unui copil, curajul barbatului de a recunoaste acel copil, desi facand asta a riscat totul, familie, servici si viitor!

Un film superb, nici nu ma gandeam ca un decor asa simplu poate genera un film asa intens!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place mult Tom Hardy si zilele trecute - frunzarind filmografia cu el - am dat peste unul cu o denumire ciudata, Locke.

L-am vazuit ieri seara si pot spune ca filmul mi-a placut la nebunie datorita a doua lucruri: scenografia si povestea extrem de simpla, dar tocmai aceasta simplitate are un efect covarsitor asupra telespectatorului!

Daca pun la socoteala jocul sublim al lui Tom Hardy pot spune ca nu imi amintesc cind am vazut ultima oara un film asa bun!

Subscriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut.Probabil ultimul film al lui Philip Seymour Hoffman..

 

tocmai am mai gasit un film cu hoffman pe ecrane, cred ca ma duc luni-marti sa-l vad; nu-s eu fan hoffman dar a fost un actor foarte bun iar filmul pare si el bun.

 

http://www.sapteseri.ro/ro/detalii-eveniment/v-n-toarea-de-spioni-ap12/bucuresti/

 

A most wanted man, http://www.imdb.com/title/tt1972571/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt serial care nu a aparut pe nicio lista pe aici, Rectify. Preferabil fara subtitrare.

Nu m-a prins niciodata Breaking Bad, incearca prea tare sa te impresioneze. Rectify e produs de aceeasi echipa, dar nu cred ca au mare lucru in comun.

Nu pare sa se intample ma nimic episoade intregi, si tot reuseste sa-ti retina atentia prin dialog si un rol principal interpretat foarte insiprat.

Replicile parca au un pic din adaptarile alea americane de piese de teatru din anii 50. Cinematografia insa e cat se poate de moderna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un site bun, nu stiu daca a mai fost postet(desi posibil)

eu le iau in ordine alfabetica si/sau dupa gen... si e de unde alege. acum ca sunt la F zic de Fringe, Franklin and Bash, Falling Skies

mai mentionez Shameless US, Boardwalk Empire, The Good Wife, ...

puteti sa le alegeti dupa gen, daca dati pana jos

 

http://www.fsplay.net/p/seriale-online-subtitrate-in-romana.html

Editat de chubby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU VA UITATI LA WALKING DEAD.

 

Eu nu m-am uitat la cele doua episoade din noul sezon, si nici nu o sa ma uit la urmatoarele. Ntzzzz, no way ;) .

In alta ordine de idei, are cineva ceva recomandari de seriale SF / thriller bune ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...