Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mor pe voi astia care pun un trailer si atat, de parca eu nu-s in stare sa caut si sa vad trailere. Exprimati-va parerea despre film, la naiba! :nono:

"Interstellar" e un film de vazut, marca Nolan. Merita un 9, dupa parerea mea. Uite si un trailer, daca nu reusiti voi sa-l gasiti:)))

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coherence - interesant ca idee dar scăpat din mana repede, slab

Merge.

Transcendence - din nou ideea bună, dar tras grav de par, multe adevăruri incomode strecurate ca replici fără emfaza, pe total bunicel, merita timpul

De cacao.
Merge.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Actiunea e... putin ciudata daca ai ceva cunostinte de astrofizica. Sfarsit dezamagitor. Cel mai mare merit pe care i-l gasesc este acela de a familiariza masele cu subiectul.
Totusi un film bun per total, si care m-a facut sa merg la cinema dupa o pauza de cativa ani.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mor pe voi astia care pun un trailer si atat, de parca eu nu-s in stare sa caut si sa vad trailere. Exprimati-va parerea despre film, la naiba! :nono:

"Interstellar" e un film de vazut, marca Nolan. Merita un 9, dupa parerea mea. Uite si un trailer, daca nu reusiti voi sa-l gasiti:)))

 

 

la noi astia care punem doar un titlu, link sau trailer, afirmatii de genul "e un film de vazut", "mi-a placut" sau "recomand" sint implicite; daca am postat inseamna ca mi-a placut macar dintr-un punct de vedere. exceptiile sint cind cineva da o nota mica, 5 sau 7 cu indulgenta, ca avertisment ca sa nu mai ia si altii teapa; sau mare, 9 sau 10, "e belea, must see, ...". oricum sint chestii subiective si nu poti sa iei decizia de a vedea un film strict pe baza unor note de pe un forum sau imdb/rotten tomatoes/etc.

 

rugamintea mea este ca cei care pun link imdb sau trailer sa scrie si numele filmului ca sa putem cauta si sa stim daca a mai pomenit cineva de un film pe care vrem sa-l recomandam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Actiunea e... putin ciudata daca ai ceva cunostinte de astrofizica. Sfarsit dezamagitor. Cel mai mare merit pe care i-l gasesc este acela de a familiariza masele cu subiectul.

Totusi un film bun per total, si care m-a facut sa merg la cinema dupa o pauza de cativa ani.

Fix asa. Am aterizat si eu in cinema dupa 5 ani si la fel cred ca finalul e cam fortat, in rest ideea filmului e buna..unele chestii previzibile..altele placute.

Per total a fost un film bun cel mai bun din 2014 dar nu mi-a starnit emotii ca Alien, Even Horizon, Star Wars...etc chiar si Pandorum mi s-a parut original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate vedea aici full varianta in engleza , asta in cazul cine nu are alta varianta.

http://www.filmepremium.com/actiune/interstellar-2014-calatorind-prin-univers-filme-sf/

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fix asa. Am aterizat si eu in cinema dupa 5 ani si la fel cred ca finalul e cam fortat, in rest ideea filmului e buna..unele chestii previzibile..altele placute.

Per total a fost un film bun cel mai bun din 2014 dar nu mi-a starnit emotii ca Alien, Even Horizon, Star Wars...etc chiar si Pandorum mi s-a parut original.

Ce-mi place. Nu abuzeaza de efecte speciale, lucru care mie mi se pare esential (culmea, ar zice unii) la un SF. Pt. efecte speciale am jocuri pe calculator. De fapt ma refer la efecte CGI.

 

Ce nu-mi place. Tema cu iubirea care invinge Universul nepasator e cam prea vinduta peste tot. Adica... nu-i asa. M-a distrat scena cind McConaughey discuta despre iubire ca liant social si e demolat de argumentul "cum de iubesti oameni care au murit". Multe lacrimi, muci si flegme (sorry de spoiler).

 

Per ansamblu ok si cam de-acord si cu ce0a zis danny_nt: de anumite stereotipuri scapa, de altele nu, pina la urma urmei trebuie si sa vinda bilete.

 

PS: si un product placement cu Bridgestone

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Recomand Fury (Furia: Eroi anonimi )

De vazut la cinema sau la un sistem home cinema bun.

 

Ai punctat bine. Cel mai mult mi-a placut la acest film autenticitatea vizuala si acustica (nu stiu daca m-am exprimat bine). Scenariul era usor de intuit (ca si sfarsitul probabil). Presarat cu cliseele tipic hollywoodiene...

 

(tot la cinema l-am vazut).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mor pe voi astia care pun un trailer si atat, de parca eu nu-s in stare sa caut si sa vad trailere. Exprimati-va parerea despre film, la naiba! :nono:

"Interstellar" e un film de vazut, marca Nolan. Merita un 9, dupa parerea mea. Uite si un trailer, daca nu reusiti voi sa-l gasiti:)))

bine ca esti tu desteapta....cand am scris despre un film tu sau o colega a sarit ca s-a mai scris despre el...asa ca ciocu mic...la postarile tale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Am vazut si eu Interstellar..au fost multe momente in care mi-a amintit de Gravity, doar ca la ala te uiti ca la o femeie care te excita vizual si la asta mai ai si ceva de discutat cu dama respectiva..

Senzatia pe care mi-a lasat-o este descrisa perfect de catre John Malkovich intr-un alt film genial, Rounders, unde dupa ce pierduse o mare suma de bani la poker a avut o replica superba... I feel unsatisfied!!

Imi amintesc ca am mers cu aceleasi sperante si la Gravity..oricum fata de ala distanta este..interstelara!

Filmul pacatuieste in primul rand prin lungime, inteleg ca au fost cadre care insotite de muzica vroiau sa redea imensitatea spatiului, dar o poveste totusi simpla putea fi condensata in doua ore si ceva..

Ideea si inceputul interesant, dar sfarsitul mi s-a parut penibil..Nu am idee de ce regizorii, producatorii si scenaristii vor in in majoritatea cazurilor sa inchida cercul!

Mai lasa frate sa moara si personajul principal, sa nu-si gaseasca perechea intodeauna sau sa nu-i omoare el pe toti!

Stiu ca un film este un film, dar nu pot trece cu vederea niste aspecte:

-Imbratisarea, lacrimile si emotia aia penibila a lui Matt Damon la zece secunde dupa ce se trezeste din criogenie , apoi faza cind asta ii pacaleste pe aia ademenindu-i pe planeta aia, vezi Doamne i se facuse frica de moarte :rusinica:

-Personajul principal luat din fermier si transformat cit ai spune peste in astronaut care salveaza viitorul umanitatii :crack:

Faza imi aminteste de Armageddon, insa daca acolo filmul ala-superb dealtfel-avea o doza mare de parodie, aici faza este jenanta!

Inca ceva referitor la personaje, daca Matthew McConaughey joaca foarte bine, Matt Damon reuseste sa se prostitueze de-a dreptul intr-un rol atat de penibil si mic!

Bine, nu ca ar fi primul si nici ultimul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Am vazut si eu Interstellar..au fost multe momente in care mi-a amintit de Gravity, doar ca la ala te uiti ca la o femeie care te excita vizual si la asta mai ai si ceva de discutat cu dama respectiva..

Senzatia pe care mi-a lasat-o este descrisa perfect de catre John Malkovich intr-un alt film genial, Rounders, care dupa ce pierduse o mare suma de bani la poker a avut o replica superba... I feel unsatisfied!!

Imi amintesc ca am mers cu aceleasi sperante si la Gravity..oricum fata de ala distanta este..interstelara!

Filmul pacatuieste in primul rand prin lungime, inteleg ca au fost cadre care insotite de muzica vroiau sa redea imensitatea spatiului, dar o poveste totusi simpla putea fi condensata in doua ore si ceva..

Ideea si inceputul interesant, dar sfarsitul mi s-a parut penibil..Nu am idee de ce regizorii, producatorii si scenaristii vor in in majoritatea cazurilor sa inchida cercul!

Mai lasa frate sa moara si personajul principal, sa nu-si gaseasca perechea intodeauna sau sa nu-i omoare el pe toti!

Stiu ca un film este un film, dar nu pot trece cu vederea niste aspecte:

-Imbratisarea, lacrimile si emotia aia penibila a lui Matt Damon la zece secunde dupa ce se trezeste din criogenie , apoi faza cind asta ii pacaleste pe aia ademenindu-i pe planeta aia, vezi Doamne i se facuse frica de moarte :rusinica:

-Personajul principal luat din fermier si transformat cit ai spune peste in astronaut care salveaza viitorul umanitatii :crack:

Faza imi aminteste de Armageddon, insa daca acolo filmul ala-superb dealtfel-avea o doza mare de parodie, aici faza este jenanta!

Inca ceva referitor la personaje, daca Matthew McConaughey joaca foarte bine, Matt Damon reuseste sa se prostitueze de-a dreptul intr-un rol atat de penibil si mic!

Bine, nu ca ar fi primul si nici ultimul!

 

Corect, dar recunoaste ca ti-a placut in Rounders :),chiar daca Malkovich e piesa acolo

 

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...