Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu sunt frumoase ca ale voastre :kick: dar mie imi plac.

post-13245-1197719469_thumb.jpg

post-13245-1197719522_thumb.jpg

post-13245-1197719607_thumb.jpg

post-13245-1197719684_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum start la critici!Chiar vreau!

Hai sa nu criticam ci sa incercam sa corectam,sa dam sfaturi,sa spunem si altora ce stim.Chiar daca suntem amatori precis ca fiecare stie cate ceva ce poate folosi si altora.

Concret:cel mai mult imi place cea cu turnul (Turnul Chindiei,nu?) dar incearca sa aplici pe cat posibil regula treimii.Aici turnul putea sa fie mai in dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no da.. de poza mea nu zice nimeni n imic ?:kick:

 

p.s. : ms eliza pt aprecierea motocicletei :crack:

 

Sincera sa fiu sunt unele lucruri a caror frumusete nu o poti descrie in cuvinte si nici captura in totalitate intr-o poza.....iata un exemplu (face-ti abstractie de prezenta mea).

post-13245-1197720244_thumb.jpg

post-13245-1197720294_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Eliza

 

la prima poza, cea cu cimitirul, as fi incercat un crop, si de ce nu, alb-negru. cred ca va parea misterioasa. ideea e sa se concentreze atentia asupra personajului, si nu a peisajului.

 

a doua poza, cu lacul, nu mi se pare foarte reusita, e stearsa... incearca sa o mai saturezi olecuta.

 

si cel mai important sfat: scoate data de pe poze!!!!!

 

Later Edit:

@raven30hell

de abia cand am deschis poza in photoshop, mi-am dat seama ca-i un scan, si la o prelucrare mai "agresiva" s-ar pierde oarece detalii.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt frumoase ca ale voastre :kick: dar mie imi plac.

 

Eliza, cea cu cimitirul e foarte interesanta, dar prim-plan-ul pozei e cam gol, si si cred ca ar arata mai bine recadrata. Si reflectia arata bine.

 

Mooaaa: Cum zicea si bachus_21, turnul ar arata mai bine plasat intr-o parte a imaginii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mooaaa, n-as sti sa spun care-i varianta corecta, doar ca-mi place mai mult prima decat celelalte.

Eu pozasem un apus si a iesit asa ceva:

post-9417-1197758535_thumb.jpg, iar un rasarit asa ... post-9417-1197758819_thumb.jpg

Nu zic ca asa s-ar poza, numai mi-am amintit de ale mele.

Turnul chiar arata mai bine acum.

 

Eliza, pe imaginea din cimitir m-am uitat si eu si cred ca sepia s-ar potrivi binisor, daca n-ar modifica nuanta aceea de bleu de deasupra mainii. Mi-am permis sa fac eu un crop. post-9417-1197759334_thumb.jpg Aici pare a fi o bucata de cer spre care tu aspiri, fugind de ceea ce te inconjoara (in imagine): moarte. (Care stiti mai bine, poate corectati, daca aberez.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ batranu' Lucrezi pentru National Geographic??? :kick: :crack: Hai mai inteleg pozele cu papagali,dar pinguini unde ai pozat?? Sau sunt la gradina zoologica pozati?

 

 

Am spus ca sunt din colectia mea personala de fotografii...nu ca sunt facute neaparat de mine!

Crezi ca tot ce s-a pus pe acest topic sunt imagini facute de motoristi ? Te inseli amigo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am spus ca sunt din colectia mea personala de fotografii...nu ca sunt facute neaparat de mine!

Crezi ca tot ce s-a pus pe acest topic sunt imagini facute de motoristi ? Te inseli amigo...

Nu te supara dar nu cred ca are rost sa punem fotografii facute de catre alti fotografi si asta nu o spun doar pentru tine ci pentru toti cei despre care presupui ca nu au pus fotografiile lor.Noi suntem pasionati de fotografie si ar fi bine sa punem fotografiile noastre pentru a le vedea si altii care sa le aprecieze sau sa ne spuna cum le putem face mai bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am spus ca sunt din colectia mea personala de fotografii...nu ca sunt facute neaparat de mine!

Crezi ca tot ce s-a pus pe acest topic sunt imagini facute de motoristi ? Te inseli amigo...

:kick:) ce tare faza. eu abia acum am vazut pozele. super tare bre :crack:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu te supara dar nu cred ca are rost sa punem fotografii facute de catre alti fotografi si asta nu o spun doar pentru tine ci pentru toti cei despre care presupui ca nu au pus fotografiile lor.Noi suntem pasionati de fotografie si ar fi bine sa punem fotografiile noastre pentru a le vedea si altii care sa le aprecieze sau sa ne spuna cum le putem face mai bune.

 

 

Asa e bachus_21! Eu am crezut ca totusi acele poze merita intr-un fel sa fie admirate de amicii nostrii ....motociclisti! Ai dreptate totala ! Dar.....am verificat postarile tale aici cu pozele pe care le-ai pus si cu ajutorul unui soft performant, pe care daca vrei ti-l pot oferi ....am "depistat" ca toate cele 11 poze facute de tine ....sunt executate cu 5 aparate digitale, marca Canon, Fujifilm, Pentax, Polaroid si Olympus....trei dintre ele modele profesionale ...care costa banii grei ! Acum ce sa mai zic...iti voi urma sfatul si pe viitor voi posta poze ..sau prelucrari executate " home made"! Mersi de sfat!

All the best! :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e bachus_21! Eu am crezut ca totusi acele poze merita intr-un fel sa fie admirate de amicii nostrii ....motociclisti! Ai dreptate totala ! Dar.....am verificat postarile tale aici cu pozele pe care le-ai pus si cu ajutorul unui soft performant, pe care daca vrei ti-l pot oferi ....am "depistat" ca toate cele 11 poze facute de tine ....sunt executate cu 5 aparate digitale, marca Canon, Fujifilm, Pentax, Polaroid si Olympus....trei dintre ele modele profesionale ...care costa banii grei ! Acum ce sa mai zic...iti voi urma sfatul si pe viitor voi posta poze ..sau prelucrari executate " home made"! Mersi de sfat!

 

Sper ca nu ai dat bani pe softul ala pentru ca te inseala rau de tot,deci nu il vreau.Fotografiile mele sunt facute cu un HP 945 si cu un Canon EOS 400D.Si sunt facute de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...