Sari la conținut

Inca Un Politist Accidentat In Bucuresti !


cl63amg
 Share

Postări Recomandate

Se pare ca si politistii motociclisti au viata grea in Bucuresti. Vesnica problema cu intoarcerea pe linie continua, bineinteles fara asigurare. Politistul era bine cand l-a luat SMURDul, schiopata putin. Accidentul a avut loc pe Elefterie pe sensul catre Opera. Ambii erau pe acelasi sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca si politistii motociclisti au viata grea in Bucuresti. Vesnica problema cu intoarcerea pe linie continua, bineinteles fara asigurare. Politistul era bine cand l-a luat SMURDul, schiopata putin. Accidentul a avut loc pe Elefterie pe sensul catre Opera. Ambii erau pe acelasi sens.

 

Nasol...politist sau nu tot d-ai nostri este :disappointed: Sa speram ca e ok...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa citez un amic motopolitist: "Frate, daca pe mine cu faza lunga , sirena si girofaruri pe fata + girofar pe spate imi spune ca nu m-a vazut, pai imi imaginez cum va fac voua"

 

Sanatate celui implicat in accidentul de fata :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar cand darama un politist sa pateasca ceva, ca e plina strada de mieji de-astia cu coelari de soare si cu telefonul pe fatza, sunt usor de recunoscut: au jeepuri. Le doresc un permis suspendat 90 de zile pana la urmatoarea iesire in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E tragi-comica situatia, cu accent pe "tragi"...cum frate sa nu vezi ditamai motocicleta de politie, cu tot cu girofare si alte alea...ca si aia e cat un SUV. Sa speram ca motociclistul nu a patit nimic grav, si ca "orbul" e pedepsit corespunzator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal si de eram schiop il bateam pe ala "smekeru' cu SUV" lu-am casca si atata il plezneam pana ori crapa casca ori capul lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, astia cu scuza "Nu te-am vazut", ar trebui sa faca inchisoare pentru ca circula fara control oftalmologic. Sa vedem cati vor mai folosi scuza asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca si politistii motociclisti au viata grea in Bucuresti. Vesnica problema cu intoarcerea pe linie continua, bineinteles fara asigurare. Politistul era bine cand l-a luat SMURDul, schiopata putin. Accidentul a avut loc pe Elefterie pe sensul catre Opera. Ambii erau pe acelasi sens.

Insanatosire grabnica Cavalerului Templier! :lol:

P.S. Sa speram ca automobilistii vor fi sanctionati legal macar cand accidenteaza Politia Calare! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea,cei care isi iau SUV intr-un oras ca Buc sunt constienti de faptul ca sunt super prosti si nesimtiti la volan si vor sa fie ei in siguranta,eu le doresc sa se urce pe un motor si sa vada cat de "sigur"se vor simti+asfalt cu gropi,nisip,basculante si cat mai multi frati de ai lor cu SUV sa intalneasca :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, astia cu scuza "Nu te-am vazut", ar trebui sa faca inchisoare pentru ca circula fara control oftalmologic. Sa vedem cati vor mai folosi scuza asta!

:disappointed: ce bine ar fi daca s-ar folosi chestia asta la acuzare, toti care spun ca nu l-au vazut sa ramana fara carnet cel putin pt ca nu mai sunt apti pt a conduce din punct de vedere oftalmologic!!!

Editat de mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nu a iesit lumea-n strada strigand : "A lasa ca asa va trebuie motociclisti nebuni ca mergeti ca nebuniii....."sau alti martori oculari cu radarul agatat de gat si fraze de genul: " Aaaavea vre-o 303 km/h" :lol:

Bine ca politistul nu are nimic grav... desi .... spun asta ca e mociclist, nu ca as dori raul vreunuia din militieni :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politistul - e motociclist - deci e de al nostru

eu am salutat - agentii ca pe motociclisti si toti pana acum mi-au raspuns la salut-ul de motociclist - asa ca sunt motociclisti (si politisti si reduc viteza - :disappointed: si sunt ingeras)

mi se pare normal sa te sanctioneze daca gresesti de aia sunt regului - de aia sunt si ei agenti

 

 

asa ca Insanatosire Grabnica MOTOCICLISTULUI ( si a politistului din el)

 

 

poate cu ocazia asta nenea va ramane fara carnet mult timp si sa nu il vedem pe strazi

 

 

Sa auzim numai de bine si fara Incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ee acum poate am fost putzin cam rau dar de multe ori ei sunt mult mai rai cu noi si nu ma refer la motopolitisti ca si ei sunt pasionati de motorete la fel ca si noi./index.php?showtopic=263147&hl=militieni

Editat de blondu^^^
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Durerea pe care o simti dupa ce ai cazut ,fiind pe 2 roti este la fel ,indiferent ce reprezinta haina sau costumul pe care il porti ,sau daca ai girofar sau nu.

 

Fa-te bine si nu mai ALERGA asa tare.Pe urma incepi sa semeni cu noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Într-un topic trecut, cineva spunea că Poliția are abia vreo 50 de motoare. Anul ăsta au fost numai aici pe forum 3 poveÂşti din astea: 2 motopolițiÂşti si un jandarm pe scuter.

 

Vreau să văd Âşi acum titlu la ProTV cu motoarele morții, topic pe motociclism în care e acuzată Poliția că nu conduce preventiv sau că n-au experiență sau că motorul e prea mare.

 

Ar trebui înăsprite pedepsele că deja nu se mai poate, sunt prea mulți idioți pe Âşosele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Într-un topic trecut, cineva spunea că Poliția are abia vreo 50 de motoare. Anul ăsta au fost numai aici pe forum 3 poveÂşti din astea: 2 motopolițiÂşti si un jandarm pe scuter.

 

Vreau să văd Âşi acum titlu la ProTV cu motoarele morții, topic pe motociclism în care e acuzată Poliția că nu conduce preventiv sau că n-au experiență sau că motorul e prea mare.

 

Ar trebui înăsprite pedepsele că deja nu se mai poate, sunt prea mulți idioți pe Âşosele.

Pedepse exista probabil suficiente in codul ala rutier, problema e ca cel putin in Bucuresti nu-l mai aplica nimeni - nici soferi nici politisti - decat daca se lasa cu accident. Eu suspectez aici o comanda politica - pe ideea cretina ca fiecare idiot amendat ar vota contra PNL.

Pacat ca a cam trecut sezonul si mi-am pus micul monstru la iernat, ca altfel as fi re-iterat invitatia mea sa mergem sa invatam cum se merge pe o roata si cu motorul cat mai bine bine turat pe strada Udriste sa vedem daca iese cineva sau nu din cladirea aia (si nu ca sa mearga acasa).

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum, nu vreau sa fiu rea, dar eu circul foarte mult in oras si am vazut motopolitisti care forteaza nota de multe ori in trafic, fara sa aiba girofarele in functiune. Nu spun ca ar fi ceva aiurea, au ei treaba lor si de-aia se grabesc, dar cand ai de-a face cu atatia tarani in conserve, ar trebui sa fie mult mai precauti. De fiecare data ma gandesc cand ii vad cum trec cu viteza pe langa mine pe contrasens sau prin intersectii: daca deschide unul usa, daca nu il vede unul si il ia in plin?

Ii doresc multa sanatate motopolitistului si sa nu il lase pe conservar sa scape usor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum, nu vreau sa fiu rea, dar eu circul foarte mult in oras si am vazut motopolitisti care forteaza nota de multe ori in trafic, fara sa aiba girofarele in functiune. Nu spun ca ar fi ceva aiurea, au ei treaba lor si de-aia se grabesc, dar cand ai de-a face cu atatia tarani in conserve, ar trebui sa fie mult mai precauti. De fiecare data ma gandesc cand ii vad cum trec cu viteza pe langa mine pe contrasens sau prin intersectii: daca deschide unul usa, daca nu il vede unul si il ia in plin?

Ii doresc multa sanatate motopolitistului si sa nu il lase pe conservar sa scape usor!

 

Macar asa se mai obisnuiesc idiotii sa priveasca si in oglinzi. Daca nu se poate altfel, macar de frica ca trece un motopolitist.

Si eu ii salut, si sunt salutat inapoi de ei.

 

Sanatate colega. (Coleg de mobra, de strada, de BMW) :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci amindoi mergeau in acelasi sens, iar masina a taiat banda la stinga. Asta e contraventie de citeva puncte, nici macar nu se suspenda permisul. In schimb pulitzaiul venea din spate, era treaba lui sa caste ochii. Se cheama condus preventiv, dar de unde sa stie el.... Asta e faza clasica de accident cu culpa comuna. Sau la aia cu girofaruri nu se aplica ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci amindoi mergeau in acelasi sens, iar masina a taiat banda la stinga. Asta e contraventie de citeva puncte, nici macar nu se suspenda permisul. In schimb pulitzaiul venea din spate, era treaba lui sa caste ochii. Se cheama condus preventiv, dar de unde sa stie el.... Asta e faza clasica de accident cu culpa comuna. Sau la aia cu girofaruri nu se aplica ?

 

prioritatea se pierde, printre multe altete si la schimbarea de banda.

daca se produce accident din cauza asta: suspendare 60 zile!

 

mai insista pe codul rutier, ca te scuteste de multe probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...