Sari la conținut

Peugeot 206 Vs Cagiva Canyon 500


DDU
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

shit! ma sperii mai mult pe zi ce trece..

 

mercic mult inca odata!

:P :banana:

o voi baga in instanta daca nu reusesc sa recuperez tot!

Pana una alta.. cine crede ca ma poate ajuta sa aburc motoru' in papucul lui Hellrider poate veni la Cca 12 Pol (la Baba Novac) in jurul orei 17.30

Multam mult de sprijin! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DDU-le bine ca esti totusi intreg, putea Doamne fereste sa fie si mai rau.

Daca tipa a gresit, trebuie sa plateasca. Eventual poti sa ceri si niste daune morale pt socul cauzat in urma accidentului, sau a eventualelor probleme care pot aparea la servici.

Sa stii ca sunt "conservar", cu toate ca ma consider ca si voi PARTICIPANT LA TRAFIC.

De cateva luni de zile intru zilnic pe acest forum, de atunci am inceput sa va privesc altfel in trafic si sa incerc sa va inteleg doleantele privitoare la "conservari".

Din pacate si de-o partea si de-a alta a taberei exista uscaturi, soferi care considera ca strada le apartine si motociclisti care se "rup in figuri" la aparitia unor tipe.

Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt total de acord cu tine.

Crezi ca putem face ceva sa sa-i schimbam? Nu cred. Se vor cerne ei singuri, selectia naturala.

Recunosc ca si eu, inainte, nu eram chiar tot timpul cu ochii in oglinda. Acum am devenit mult mai atent la eventualele "ghiulele" care apar pe sosea.

Totusi nu cred ca este locul sa discutam aici despre educatie rutiera, daca vrei poti sa initiezi un nou topic privind relatia moto - conserva.

Eu am vrut doar sa-mi exprim regretul pt accidentul suferit de DDU.

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptr DDU:

 

sens: unitatii spre baba novac...ai vrut s amergi inainte, banda 2

peugeot: dinspre unitatii viraj stanga spre P-ta muncii, banda 1 ( trotuar)

Tipa nu te-a observat si ti-a taiat fata iar tu ai intrat direct in ea.

 

Cam asta am vazut eu.

 

Imi pare rau, nu m-am apropiat de locul accidentului vazand ca te-ai ridicat, ca mergi si ca deja erai inconjurat de oameni. Sper ca ajutorul meu nu vine tarziu.

 

Sa auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DDU ai mare noroc cu martori!!! Faza cu declaratii false trebuie aspru pedepsit!!! Cum isi permite gagica sa minta cand ti-a pus viata in pericol!! :banana:

Asa finutz ar trebui sa o atentionezi ca exista si metode nonortodoxe pentru a rezolva problema!!! :banana:

 

Insanatosire cat mai rapida!!! Motorul se repara...

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DDU-le multa sanatate.

 

Stii ce merita facut? Unii dintre martori sa ii rastoarne masina cu rotile in sus in intersectie si sa plece!!!!

 

Prinde ursu' - taie-i coada.

 

M-am saturat de asa zis-a "imagine a motociclistilor". Sa ne stie fratilor de frica. Ca la taxiuri!!!

ce vaca! bai! am mai spus-o si o spun inca odata: femeile ar trebui sa dea un examen de 10 ori mai greu ca barbatii pt. permis! nu-mi sariti in cap cu chestii imbecilo-cretinoide de genu' suntem egali bla bla... [...]majoritatea femeilor n-au ce cauta la volan! ca mai sunt si vreo 10% care conduc excelent e altceva :huh:

 

 

:P

 

:banana: .... Si tu mah, ddu-ule?!Cred ca a stiu Kali ceva cand a zis: "care e urmatorul dintre cunoscuti?" :blink: :banana:

 

Mi-e groaza de ce citesc :crack: . Atata imbecilism, si atata rautate... adunate => ce-i mai rau!

 

Maxima sanatate... sa ne vedem cat mai curand la suk si BR prin Corint/Etrusco...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptr DDU:

 

sens: unitatii spre baba novac...ai vrut s amergi inainte, banda 2

peugeot: dinspre unitatii viraj stanga spre P-ta muncii, banda 1 ( trotuar)

Tipa nu te-a observat si ti-a taiat fata iar tu ai intrat direct in ea.

 

Cam asta am vazut eu.

 

Imi pare rau, nu m-am apropiat de locul accidentului vazand ca te-ai ridicat, ca mergi si ca deja erai inconjurat de oameni. Sper ca ajutorul meu nu vine tarziu.

 

Sa auzim numai de bine!

 

Sue, multumesc!

 

Chiar ma linisteste sa aflu ca ceea ce stiu ca s-a intamplat asa a si fost! Maine te pot deranja ptr. o declaratie la udriste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sue, multumesc!

 

Chiar ma linisteste sa aflu ca ceea ce stiu ca s-a intamplat asa a si fost! Maine te pot deranja ptr. o declaratie la udriste?

Bineinteles!

 

Ia legatura cu foxbat (alex) si el stie unde sa ma gaseasca la orice ora :P...sa auzim de acum numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: Iaca si niste poze de astazi cand au venit baietii sa ma ajute

Unele nu au iesit bine dar le voi repeta:

post-6154-1130260958_thumb.jpg fata care are ansamblu bord cu faruri deplasat si carenele superioare smulse

post-6154-1130261038_thumb.jpg

post-6154-1130261149_thumb.jpg carena spate muci, toba si protectia ei indoite in interior

post-6154-1130261090_thumb.jpg scarita pasagerului indoita pana in bascula, roata spate deplasata din intinzatoare

 

post-6154-1130261205_thumb.jpg maneca dreapta de la geaca sfasiata

post-6154-1130261260_thumb.jpg pe spatele gecii am imprimata urma lantului cu pinionul spate

 

post-6154-1130261345_thumb.jpg O bere cu pretinii si o tara de gips

post-6154-1130261383_thumb.jpg Escu ,care a butonat toata ziua la Natasa si dupa ce m-a ajutat a citit si el topicul direct la sursa initiatoare!

 

Voi reveni cu alte amnunte si demersuri facute !

:P Multam foarte mult de tot !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire rapidaaaaa, Bogdan!!! Pana nu da zapada! Stiam ca esti in refacere...Imi pare rau... (merci pt manusi,bine ca ti le-am dat ca iti aveam mainile pe constiinta) :crack:

:banana: da, da...chiar am avut o sansa mare cu echipamentul!

Mercic de urari!

:banana: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate si refacere completa iti doresc. Cel mai important lucru este ca ai scapat TU cu viata. Fierul se repara. Stiu prin ce ai trecut fiindca in ianuarie am avut un accident oarecum similar. As vrea sa te ajut, macar cu sfaturi, dar sunt prea multe de spus si topicul ar fi mult prea lung. Da-mi un PM sa stabilim o intalnire (vin eu la tine) si sa stam de vorba.

Multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil, fapta tipei se poate incadra ca vatamare corporala din culpa. Mergi la IML si scoate-ti certificat medico-legal. Iti trebuie de la 10 zile de ingrijiri medicale in sus. "Actiunea penala se pune in miscare la plangerea prealabila a persoanei vatamate" - asta inseamna ca in termen de 60 de zile de la comiterea faptei trebuie sa depui plangere prealabila personal (gagica nu va fi urmarita din oficiu). "impacarea partilor inlatura raspunderea penala" - daca la un moment dat vrei sa o ierti, fomuleaza niste pretentii babane, macar sa merite deranjul, dar asta in particular tu cu ea, in schimbul retragerii plangerii. Daca nu faci plangere nu o poti avea la mana cu nimic: ea va plati o amenda si probabil i se va suspenda permisul, iar tu iti vei repara motoreta pe asigurare si la revedere. Daca vei vrea sa continui procesul trebuie sa te constitui parte civila si sa ceri recuperarea prejudiciului suferit in in instanta (e mai complicat si de durata).

In rest, pareri de rau si insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf, numai necazuri in ultimele zile! Am impresia ca vorbisem pe net inainte sa iesi la plimbare. Cine si-ar fi inchipuit? :P

Ma bucur ca nu a fost mai grav slava Domnului!

Sa te faci bine si sper sa iti refaci si motorul.

Oare toti trebuie sa trecem prin asa ceva? :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate si refacere completa iti doresc. Cel mai important lucru este ca ai scapat TU cu viata. Fierul se repara. Stiu prin ce ai trecut fiindca in ianuarie am avut un accident oarecum similar. As vrea sa te ajut, macar cu sfaturi, dar sunt prea multe de spus si topicul ar fi mult prea lung. Da-mi un PM sa stabilim o intalnire (vin eu la tine) si sa stam de vorba.

Multa bafta!

 

Mercic fain! Te astept la o bere la Mag.Titan ! Ai nr. meu de tel!

:P

 

:banana: OFFF, DDU-le!!! :banana:

Shi tu...

Ce accident tampit...

Iti doresc insanatoshire rapida... shi arde penala shoferitza!

FARA MILA!!!

 

Motorbrand , uite asa e cand nu te vede nimeni si nici nu doreste sa te vada...

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Socul poate declansa reactii irationale.

 

Stiu o tipa care a ramas doua ore inclestata de volan dupa un accident in care facuse masina varza. Echipa de descarcerare a trebuit sa taie in bucati volanul pentru a o putea scoate de acolo, cu bucatile de volan inca in maini. Singura diferenta e ca tipa aia se rasturnase pe camp, nu luase un motociclist la bobsleigh :banana:

 

DDU ai mare noroc cu martori!!! Faza cu declaratii false trebuie aspru pedepsit!!! Cum isi permite gagica sa minta cand ti-a pus viata in pericol!! :banana:

Mi se pare cea mai de cacao faza asta cu martorul mincinos.Merita arsa rau IN SPECIAL pentru ca a venit cu un martor mincinos.

 

 

Politia are incadrarea legala pentru asemenea fapta: se cheama dosar penal pentru marturie mincinoasa si obstructionarea anchetei. DeDeul trebuie doar sa le spuna ce s-a intamplat si ca au venit martori mincinosi.

 

 

 

 

DeDe-ule, acum cred ca imi pare cel mai rau ca nu sunt in Bucuresti sa bem o bere. Dar ne vedem vineri sau sambata, da?

:P :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf, numai necazuri in ultimele zile! Am impresia ca vorbisem pe net inainte sa iesi la plimbare. Cine si-ar fi inchipuit? :banana:

Ma bucur ca nu a fost mai grav slava Domnului!

Sa te faci bine si sper sa iti refaci si motorul.

Oare toti trebuie sa trecem prin asa ceva? :banana:

 

 

Exact, am vorbit inainte de a iesi la plimbare!

Am sunat-o si pe Drog' s-o iau la plimbare si era ocupata.....mare noroc

Si pe Escu l-am sunat sa iasa la plimbare si venea daca auzea telefonul ..are apelul meu de la 10.15 ..dupa o ora eram pe jos!

 

 

 

Exact, am vorbit inainte de a iesi la plimbare!

Am sunat-o si pe Drog' s-o iau la plimbare si era ocupata.....mare noroc

Si pe Escu l-am sunat sa iasa la plimbare si venea daca auzea telefonul ..are apelul meu de la 10.15 ..dupa o ora eram pe jos!

 

 

 

 

 

AM PRIMIT PRIMELE RASPUNSURI DE LA POLITIE !!

 

CURIOSI?

 

 

MULTUMESC TUTUROR ! SE PARE CA NU MAI AM NEVOIE DE MARTORI ! :blink:

Tipa se face vinovata de schimbarea directiei de mers fara sa se asigure si e foarte nasol ptr. ea ca e in intersectie cu accident si victima...! :crack:

SUNT DOAR O VICTIMA NEVINOVATA! :P

 

LOTRU.... :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arde-o bine pe taratura,DDU-le si ai grija ce comentezi pe aici pe forum ptr. ca le poate veni ideea sa te caute si sa te citeasca.Le poate folosi sa stie care vor fi pasii tai urmatori.Insanatosire grabnica,mai uniti n'ar strica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...