Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

cam cat de brusc crezi ca a aparut x5`u ala sarind bordura ca s-o urce , traversand scuarul si sarind din nou in strada ... ? vinovatul clar este nistorescu , dar cascati si voi ochii cand sunteti pe motoare ... iar ala nu este motor implicat intr-un accident la 40 km/h ...

:D

motociclistul mergea linistit admirand luminitele....si x5-ul tzusti...peste bordura....

asta am vrut sa-i intreb si eu pe cei care busesc cate 3 motoare pe an ca au mai multa experienta.....motorul ala arata f rau....oare avea viteza mica...sau nu spunem...ptr ca trebuie sa ne ajutam???????????????????????

 

Intrucat experienta nu-mi permite sa ma includ in nici o categorie din cele pe care le voi enumera.....spun doar ca sunt motociclisti cu sute de mii de km fara incidente majore si sunt cei care baga firmele de asigurari in faliment. In afara de cei 5% care s-au nascut fara noroc in viata si nu trebuie sa joace decat cel mult sah sau table.....restu....daca o furi o data zicem ca te inveti minte....dar daca se repeta exprienta....vindeti oameni buni motocicletele...ca deja e problema de aptitudini.

Parafrazandu-l pe macelarul acela haios din reclama la matache macelarul....motociclismul asta nu e asha de simplu cum crede lumea

Editat de ManInBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cam cat de brusc crezi ca a aparut x5`u ala sarind bordura ca s-o urce , traversand scuarul si sarind din nou in strada ... ? vinovatul clar este nistorescu , dar cascati si voi ochii cand sunteti pe motoare ... iar ala nu este motor implicat intr-un accident la 40 km/h ...

Bordura aia nu are mai mult de 10 cm,pentru o masina de teren este ca si cum ar intoarce in rond la Romana.Eu am patit-o cu un A4 de la Microsoft(au sediul in cladirea din apropiere,Europa House) care a fost foarte "vioi" .

Nici eu nu cred ca asa arata un motor accidentat la 40Km/h ,nu stie decat el ce viteza avea.In niciun caz foarte mare nu era.Dar asta nu este decat un motiv in plus pentru neputinta lui de a evita daca ala a intors din scurt.Eu zic ca a intors in scurt pishandu-se pur si simplu pe cei care veneau pe sensul celalalt.De asta a surprins pe toata lumea.Masinile de pe banda 3 au putut opri,motociclistul nu.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

asta am vrut sa-i intreb si eu pe cei care busesc cate 3 motoare pe an ca au mai multa experienta.....motorul ala arata f rau....oare avea viteza mica...sau nu spunem...ptr ca trebuie sa ne ajutam???????????????????????

 

Intrucat experienta nu-mi permite sa ma includ in nici o categorie din cele pe care le voi enumera.....spun doar ca sunt motociclisti cu sute de mii de km fara incidente majore si sunt cei care baga firmele de asigurari in faliment. In afara de cei 5% care s-au nascut fara noroc in viata si nu trebuie sa joace decat cel mult sah sau table.....restu....daca o furi o data zicem ca te inveti minte....dar daca se repeta exprienta....vindeti oameni buni motocicletele...ca deja e problema de aptitudini.

Parafrazandu-l pe macelarul acela haios din reclama la matache macelarul....motociclismul asta nu e asha de simplu cum crede lumea

 

chiar mi-a placut postul tau si zici bine...mai putin cu aia....pt ca sunt unii...cum am fost eu....la inceput urla teribilismu, baga vreo 10 accidente in 2 luni si dupa aia isi dau seama cu ce sa mananca motociclismu asta si dupa....deja au trecut printr-un stagiu... si chiar nu mai e nevoie sa vanda tinichiaua

dar intr-adevar sunt unii care nu sunt facuti pt asta si pacat...ca e tare frumos motociclismu asta :)

Editat de noro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nnu cred ca moto a avut viteza mare! ! in orice caz, ce credeti ca o sa pateasca fratilor NISTORESCU???????? NIMIC, o amenda si ceva puncte , probabil o suspendare de permis...se va intelege cu cei 2 tineri cu ceva bani si asta este!..

 

SANATATE MAXIMA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bordura aia nu are mai mult de 10 cm,pentru o masina de teren este ca si cum ar intoarce in rond la Romana.Eu am patit-o cu un A4 de la Microsoft(au sediul in cladirea din apropiere,Europa House) care a fost foarte "vioi" .

Nici eu nu cred ca asa arata un motor accidentat la 40Km/h ,nu stie decat el ce viteza avea.In niciun caz foarte mare nu era.Dar asta nu este decat un motiv in plus pentru neputinta lui de a evita daca ala a intors din scurt.Eu zic ca a intors in scurt pishandu-se pur si simplu pe cei care veneau pe sensul celalalt.De asta a surprins pe toata lumea.Masinile de pe banda 3 au putut opri,motociclistul nu.

tu ai intalnit a4 ca al lupului din desene amimate....cel care avea functia "tiptil"...si pasea peste borduri...fara sa-l vezi. X5 nu e masina de teren omule....e doar masina mare....exclusiv de strada. Daca te uiti la pozele de pa prima pagina o sa remarci rotile.....si vezi talonul. POti spune orice despre nistorescu.....iar manevra a fost de bizon demna de campania "hoo cu tata"....dar ca e un iresponsabil ca si om.....am dubii mari. iresponsabilii nu ajung la 50 de ani....

 

LE...cu exceptia unuia....care mai are vreo 5 si ajunge si la 50....ca sa fie exceptia care confirma regula

Editat de ManInBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca avea 40 km/h, dar mai mult de 60 sigur nu avea, mai ales ca e vb de un impact frontal.. A mea la 50-60 arata mult mai rau decat CBR-ul ala! Dar mai putin fantastic pt ca nu aveam carene care sa se imprastie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai intalnit a4 ca al lupului din desene amimate....cel care avea functia "tiptil"...si pasea peste borduri...fara sa-l vezi. X5 nu e masina de teren omule....e doar masina mare....exclusiv de strada. Daca te uiti la pozele de pa prima pagina o sa remarci rotile.....si vezi talonul. POti spune orice despre nistorescu.....iar manevra a fost de bizon demna de campania "hoo cu tata"....dar ca e un iresponsabil ca si om.....am dubii mari. iresponsabilii nu ajung la 50 de ani....

 

LE...cu exceptia unuia....care mai are vreo 5 si ajunge si la 50....ca sa fie exceptia care confirma regula

X5 este suficient "de teren" cat sa intoarca peste bordura aia dintr-o bucata omule.Ai condus una de-ti dai cu parerea ?

 

Eu vorbesc numai din ce mi s-a intamplat.Tu vorbesti din ce iti inchipui.

 

TOCMAI am scris in postul meu CA L-AM VAZUT PE ALA CU AUDI.Ca sa-l parafrazez pe Adi Despot... "TREI IN PWULA MEA!!!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

X5 este suficient "de teren" cat sa intoarca peste bordura aia dintr-o bucata omule.Ai condus una de-ti dai cu parerea ?

 

Eu vorbesc numai din ce mi s-a intamplat.Tu vorbesti din ce iti inchipui.

 

TOCMAI am scris in postul meu CA L-AM VAZUT PE ALA CU AUDI.Ca sa-l parafrazez pe Adi Despot... "TREI IN PWULA MEA!!!!"

hai sa nu ne dam mari cu ce masini a condus fiecare....ca poate vb tampenii si nistorescu avea x5 pe perna de aer si nici nu simte bordurile

Am o mare banuiala....ca intamplarea a fost putin diferita..in sensul ca cel de pe banda 3 ia facut semn din faruri sa treaca...si nistorescu s-a bagat. Asta nu scuza vinovatia....deloc...dar macar nu mai dati cu pietre...ca e deja in k.k.o omu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......... Motocicleta se deplasa pe banda a doua, nu avea viteza si cred ca nu a observat bmw-ul deoarece era mascat de masinile din banda 3 care s-au speriat de manevra violenta de intoarcere peste scuarul trecerii de pietoni, soferul neschitand nici o urma de franare, a trecut peste banda 3 si a intrat in banda 2 peste motocicleta lovind-o in plin. Accidentul a fost oarecum frontal pe banda a doua si pasagerii au scapat cu viata tocmai datorita faptului ca nu au avut viteza. Asta au constatat si politistii deoarece motocicleta s-a opit pe banda 1 la doar 10 metri de locul impactului unde a ramas si motociclistul.

 

 

hai sa nu ne dam mari cu ce masini a condus fiecare....ca poate vb tampenii si nistorescu avea x5 pe perna de aer si nici nu simte bordurile

Am o mare banuiala....ca intamplarea a fost putin diferita..in sensul ca cel de pe banda 3 ia facut semn din faruri sa treaca...si nistorescu s-a bagat. Asta nu scuza vinovatia....deloc...dar macar nu mai dati cu pietre...ca e deja in k.k.o omu.

Observ in continuare ca postezi de dragul de a posta si a toci tastatura.

Asta este tot ce ai priceput mey Desteptu' Luminii din tot ce am postat eu pana acum ? Ca ma laud c-am condus X5 ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum arata motorul, baiatul avea cam 80-90 cand a observat masina si peste 50-60 cand s-a ciocnit de X5. Am lovit eu pe unul care mi-a taiat fata la 40/h si n-am patit nimic, m-a luat cu el spre dreapta. Cand esti atent la crosetat printre masini te concentrezi la miscarile celor pe care vrei sa-i depasesti si nu la peisajul din care facea parte si BMW-ul.

Deci motociclistul are partea lui de vina.

Asta insa nu e o scuza pentru Nistorescu. Ma asteptam de la un lider de opinie, cum se considera, la respect pentru reguli si lege. Chiar daca nu lovea pe nimeni cu intorsul lui peste fasia de mijloc, gestul il descalifica ca emitent de pareri sau opinii moralizatoare. Din pacate mai toti romanii avem doua masuri, una obiectiva si exigenta cand ne referim la cei din jur si una care anuleaza regulile pentru persoana proprie, cu restrictii impuse doar de eventualitatea unei penalizari. Daca nu s-ar fi intamplat nenorocirea, Nistorescu n-ar fi avut parte ca atitudine a celor din jur de mai mult de un dat dezaprobator din umeri - si doar de a unei parti din spectatori.

Sa nu credeti ca prin alte parti oamenii ar fi mai buni. Sunt doar tinuti mai din scurt. In Elvetia, contraventiile pot fi reclamate de oricine. Te trezesti acasa cu o amenda, eventual cu suspendarea carnetului, trimisa de politie prin posta. Nu politia e cel care te vede si constata, poate fi oricine. Ai doua variante, platesti sau te duci la tribunal, daca te simti nevinovat. Dovezile prostiei tale ti se arata doar la tribunal, daca te simti suficient de indreptatit sa ajungi acolo. Pana la urma, e un proces intre tine ca parat si reclamant, nu intre tine si politie. Regula asta, care suna a turnatorie pentru noi toti, ar civiliza repede strada.

Editat de Tik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nistorescu s-a aflat aseara la sediul Realitatea TV. A venit la volanul unui Opel. Nu a mai avut nesimtirea de a intra in direct, a dat doar un sincron din care reiese, accentuez "REIESE", ca ii pare rau. FALS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum arata motorul, baiatul avea cam 80-90 cand a observat masina si peste 50-60 cand s-a ciocnit de X5. Am lovit eu pe unul care mi-a taiat fata la 40/h si n-am patit nimic, m-a luat cu el spre dreapta. Cand esti atent la crosetat printre masini te concentrezi la miscarile celor pe care vrei sa-i depasesti si nu la peisajul din care facea parte si BMW-ul.

Deci motociclistul are partea lui de vina.

Asta insa nu e o scuza pentru Nistorescu. Ma asteptam de la un lider de opinie, cum se considera, la respect pentru reguli si lege. Chiar daca nu lovea pe nimeni cu intorsul lui peste fasia de mijloc, gestul il descalifica ca emitent de pareri sau opinii moralizatoare. Din pacate mai toti romanii avem doua masuri, una obiectiva si exigenta cand ne referim la cei din jur si una care anuleaza regulile pentru persoana proprie, cu restrictii impuse doar de eventualitatea unei penalizari. Daca nu s-ar fi intamplat nenorocirea, Nistorescu n-ar fi avut parte ca atitudine a celor din jur de mai mult de un dat dezaprobator din umeri - si doar de a unei parti din spectatori.

Sa nu credeti ca prin alte parti oamenii ar fi mai buni. Sunt doar tinuti mai din scurt. In Elvetia, contraventiile pot fi reclamate de oricine. Te trezesti acasa cu o amenda, eventual cu suspendarea carnetului, trimisa de politie prin posta. Nu politia e cel care te vede si constata, poate fi oricine. Ai doua variante, platesti sau te duci la tribunal, daca te simti nevinovat. Dovezile prostiei tale ti se arata doar la tribunal, daca te simti suficient de indreptatit sa ajungi acolo. Pana la urma, e un proces intre tine ca parat si reclamant, nu intre tine si politie. Regula asta, care suna a turnatorie pentru noi toti, ar civiliza repede strada.

 

Uite o opinie pertinenta. Am vazut si eu moto aia pe asfalt si stiu ce inseamna impact frontal la 40 la ora. Ce sa zic, sunt fericit ca nu suntem in Germania, Elvetia, Olanda si tot rahatul ala de tari civilizate si pot sa imi fac de cap riscandu-mi sanatatea. Pana mea, la ce reguli au aia si cum le aplica, pur si simplu nu are rost sa ai mai mult de un scuter in oras si mai mult de o moto de 250cmc pentru exterior :))

 

Hai sa traim pana om muri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar mi-a placut postul tau si zici bine...mai putin cu aia....pt ca sunt unii...cum am fost eu....la inceput urla teribilismu, baga vreo 10 accidente in 2 luni si dupa aia isi dau seama cu ce sa mananca motociclismu asta si dupa....deja au trecut printr-un stagiu... si chiar nu mai e nevoie sa vanda tinichiaua

dar intr-adevar sunt unii care nu sunt facuti pt asta si pacat...ca e tare frumos motociclismu asta :D

 

O simpla privire la rubrica accidente si vei observa ca predomina cele cu rip...la care trebuie naparat poze...chipurile ca ceilalti sa invete di acele experiente, in realitate e vorba doar de explicatia succesului serialului elodia de la OTV. A doua categorie, e a celor care cad mai usor, incat pot scrie...si povestesc cu lux de amanunte....manevrele tehnice, ce au simtit, promit ca se vor specializa si ca iubirea ptr motocicleta e vesnica genul de la insuratoare"pana cand moartea ii va desparti". In realitate....cred ca in afara de frica nu poti simti nimik altceva, viata nu ti-o poti vedea in 3 secunde, cazatura nu a fost deloc controlata si ei nu erau bunii samariteni care in cadere se gandeau la protectia semenilor ...ci posteaza asteptant reply-uri din care sa reiasa ca de fapt sunt buni motociclisti....si nici rossi nu putea face mai mult in situatia lor....ca nu au nici o vina...doar o pozitionare putin gresita a astrelor.

logica mea...spune ca atunci cand faci tampenii, bagi capu in pamant...iei frumusel piciorul pe care ti l-au recuperat martorii dupa accident ca sa ti-l dea ca amintire si te bati singur cu el....nu iesi sa mai si explici..pe forumuri. Din pacate in ritmul asta....o sa se ajunga la concluzia ca nu esti motociclist...daca nu stai prin spitale ceva vreme, daca mai ai toate organele etc. ca la studenti...n-ai restanta..n-ai prestanta. Cercul vicios...format impreuna cu cei care au avut experiente similare....e mare....si adeziunile sosesc imediat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc si ma minunez. Ca de obicei discutia a luat-o pe aratura, sunt unii care au ceva de impartit intre ei si aduc referiri la posturi, topicuri si alte evenimente cunoscute numai de ei, sunt altii ferm convinsi ca daca ar fi fost ei pe motocicleta CU SIGURANTA AR FI EVITAT, mai sunt justitiarii care l-ar fi ars pe rug pe Nistorescu, noroc ca la ora aia se dadeau pe forum, ca de obicei. Si mai este Rocristea impreuna cu cei care au fost la fata locului si care da dovada, inca o data, de un mare bun simt si de impartialitate, relatand faptele fara sa condamne. El a fost acolo si l-a ajutat pe cel care era lovit si apoi si-a pierdut timpul si s-a dus la politie sa dea declaratii ca sa nu se faca pierdut cazul. Voi, pistolarii estului salbatic, voi ce ati fi facut? Pai probabil ca l-ati fi lasat pe motociclist acolo pe strada ocupati sa incendiati gipanul bastanului si sa il scoateti pe el de gat din masina pentru a-l omori cu pietre in piata publica. Sau si mai probabil ar fi tremurat chilotii pe voi cand ati fi vazut ce inseamna locul accidentului pe viu, cu sange, urlete, agitatie si panica.

 

Revenind la accident si la evitarea lui: probabil ca nici motociclistul nu mergea cu 60 km/h (da, e voie cu 60 pe acolo) dar probabil ca nici prin minte nu ii trecea ca va sari un gipan peste scuar si va ajunge nu pe banda a treia ci direct pe a doua. In locul cu pricina e o strada in dreapta, imediat dupa trecerea de pietoni. Care dintre voi s-ar fi asigurat daca nu cumva sare o masina peste scuar mai degraba decat daca nu cumva iese una din dreapta, ca s-a mai vazut? Sau dupa ce s-a asigurat ca din stanga nu vine niciun pieton ar fi fost logic sa stea cu capul intors tot spre stanga in loc sa se uite si in dreapta sa vada daca nu cumva se angajeaza vreun pieton in traversare din partea aia?

 

Franele nu tin la fel de bine pe frig si pe asfalt ud cum tin vara pe asfalt uscat. Omul a franat cu siguranta, nu cred ca s-a infipt direct fara sa atinga frana. Mai avea varianta in care incerca sa evite, trantea motocicleta la >60km/h si se ducea in stalpi/masini si ce mai era pe margine. Asta daca nu trecea peste el si vreo masina de pe banda 1. Si bizonul care a intors d-ampulea scapa linistit, ca doar nu a existat contact, mai tineti minte cum suna asta? Omul a tinut motocicleta pe roti cat a putut, si bine a facut. Cred ca asa cum a facut a redus probabil la un minim efectele impactului. Sunt curios ce echipament aveau, atat el cat si pasagera.

 

Cat despre Nistorescu: a gresit si va plati. Din discursurile lui de pana acum mie mi-a creat impresia unui om care are bun simt si principii morale. Eu cred, si pot sa pun si pariu in sensul asta, ca va face ceva pentru cei accidentati. Nu va grabiti sa judecati omul, ca nu aveti dreptul. Sau voi nu ati gresit niciodata? Se pun si greselile de pe forum, pentru cei care nu va dati cu motocicleta ci doar cu tastatura.

 

Mai zicea cineva de politie si de faptul ca nu ii taie si nu ii spanzura pe smecheri. TREZIREAAA!!! Politia nu are putere decizionala. Intr-un sistem democratic politia doar constata contraventiile/infractiunile si aplica ce spune justitia. Ia imaginati-va cum ar fi ca atunci cand ai produs un accident sa vina politia si sa te bage direct la zdup ca i s-a parut plutonierului ca tu esti vinovatul. Punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... Cand esti atent la crosetat printre masini te concentrezi la miscarile celor pe care vrei sa-i depasesti si nu la peisajul din care facea parte si BMW-ul.

Deci motociclistul are partea lui de vina.....

Tu de unde ai priceput sau stii ca motociclistul croseta masini ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cornel Nistorescu era intr-adevar redacto sef la Evz pana acum 2-3 ani cand s-a suparat cu ei, si de atunci pare sa fi innebunit si pare mai nou membru PMR.

 

Eu stiu ca daca scrie pe ceva BMW si nu e motocicleta, asta inseamna pericol maxim, si daca e X5 sau X3 inseamna de 5 sau 3 ori pericol maxim... Idiotii care conduc asa ceva inca nu au aflat (ca si majoritatea posesorilor de Audi de altfel) ca chestia aia are din fabricatie semnalizatoare sau in orice caz daca stiu ca au semnalizatoare ii doare in basca de prostia asta, ca de obicei ei vobesc la telefon tot timpul si nu au cu ce sa semnalizeze ca nu au erectie asa de mare ca sa o faca cu p.l. in timp ce se converseaza...

 

Desi am citit toate paginile in care mai mult de jumatate sunt aberatii scrise sub imperiul nervilor si spiritului de turma dominant la noi am preferat sa revin la ce a scris chiar la inceput d-nul pmoldovan.

Sa inteleg ca in Romania daca ai BMW sau Audi esti automat idiot!!!.....si daca esti motociclist ai trei cooaie.....

Nu vreau sa apar pe cineva dar accidentele se intampla indiferent daca vrem sau nu....daca mai este si o persoana publica gata...sa-i luam capul ca-i la moda.Regret nespus ce au patit acesti copii dar riscurile pe doua roti prin jungla Bucurestiului trebuie asumate din clipa in care ti-ai pus casca in cap si ai plecat din parcare.Le urez insanatosire cat mai grabnica celor doi si mai putina incrancenare in declaratii forumistilor.Cel care a provocat accidentul va plati indiferent de ce nume are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai parca sunteti nebuni, am trecut si eu pe-acolo exact in momentul in care venea salvarea si efectiv mi s-a facut rau, mi s-au inmuiat picioarele cand am vazut omul ala intins pe jos. Sunt si motociclist si posesor de masina de teren. Vreau doar sa va spun ca pentru o persoana care nu stia de luminite si care trecea accidental prin zona s-a circulat groaznic. Nu caut sa-l inteleg pe retardatul ala de Nistorescu pe care de altfel l-am si intalnit de cateva ori in viata si mi-am dat seama ce fel de om este, dar m-am saturat de toti frustratii care posteaza pe site-ul asta. Daca intorcea un manelist cu o Dacie tunata era mai rau sau mai bine? Ce vreti, eu daca am masina de teren sa-mi fie rusine cu ea? Ma scuzati nu-mi este! Si nici scuarul nu-l incalc! Am voie sa traiesc si eu?!

 

Daca am avea toata lumea ceva mai mult dintr-un singur lucru totul ar merge mult mai bine in tara asta si lucrul asta e toleranta!

 

Sanatate celor implicati, cat despre Nistorescu si eu sunt curios ce se va intampla.

 

 

Prietene, ala cu Dacia tunarita nu urca pe sqaur, te asigur. Asta s-a intamplat din cauza psihozei " jip " intelegi ? 90% dintre locuitorii plaiurilor muioritice viseaza la un " jip" . Se pare ca una dintre cele mai bune metode de a fi recunoscut de societate (din nou psihoza omului primitiv ) este de a se urca intr-un tanc ca sa se faca remarcat...In creierele lor contractate masina evidentiaza foarte mult conditia sociala. Am vazut ceva asemanator la mine in Brasov, cand un "jip" condus evident de un fitzos mandru de cele 20 de procente ale IQ-ului sau, a urcat si coborat peste deluletul de langa Carrefour ( venind dinspre Bucuresti) ca sa ajunga in parcare, fiindca i s-a parut lui ca e momentul sa se faca remarcat. Daca avea Dacie tunarita te asigur ca NU reusea.

In niciun caz nu vreau sa te simti ofensat, tot respectul pentru tine si masina ta atata vreme cat respecti pe ceilalti. :D Dar crede-ma ca nesimtirea creste proportional cu marimea masinii si cu numarul de cai putere. Gresesc ?

Cat despre nesimtitul asta...va scapa fara dar si poate :)

 

 

Sanatate multa motociclistului si pasagerei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imediat dupa accident m-a sunat un prieten care era acolo din intamplare cu masina si mi-a povestit tot. Am sunat la Raducu in Iron city si s-au dus baietii de acolo sa vada cu ce pot ajuta, deja victimele fusesera duse la spital, ramasese motorul de transportat intr-un loc sigur.

Cazul este clasic, si ieri un nesimtit in Touareg m-a depasit pe interior indignat ca nu i-am facut loc, apoi mi-a taiat fata intrand pe banda 3, iar in intersectie a hotarat ca vrea sa faca dreapta taind iar 3 benzi pentru asta, fara semnal fara asigurare.

 

 

Daca esti prost si nu stii sa conduci, ia-ti jeep.

Declaratiile magnatului de presa sunt parca dictate de avocat, ca si actiunile de la locul accidentului, il si aud pe avocat: "stai in masina pana vin eu, nu declara nimic. Spune presei ca iti pare rau ca a intrat in tine motociclistul, si o rezolvam noi cu ei, chiar daca sunt nevoiti sa prezinte stirea, o ingropam in cateva zile, la fel si cazul de la politie."

 

185 User(s) are reading this topic (128 Guests and 0 Anonymous Users) Ma intreb cine sunt cei 128 de anonimi, oare sa fie ei adusi din alte situri de stiri care prezinta motociclism.ro pentru "mai multe informatii", sau sunt avocatii si prietenii smecherului?

Editat de Magnetto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, ala cu Dacia tunarita nu urca pe sqaur, te asigur. Asta s-a intamplat din cauza psihozei " jip " intelegi ? 90% dintre locuitorii plaiurilor muioritice viseaza la un " jip" . Se pare ca una dintre cele mai bune metode de a fi recunoscut de societate (din nou psihoza omului primitiv ) este de a se urca intr-un tanc ca sa se faca remarcat...In creierele lor contractate masina evidentiaza foarte mult conditia sociala. Am vazut ceva asemanator la mine in Brasov, cand un "jip" condus evident de un fitzos mandru de cele 20 de procente ale IQ-ului sau, a urcat si coborat peste deluletul de langa Carrefour ( venind dinspre Bucuresti) ca sa ajunga in parcare, fiindca i s-a parut lui ca e momentul sa se faca remarcat. Daca avea Dacie tunarita te asigur ca NU reusea.

In niciun caz nu vreau sa te simti ofensat, tot respectul pentru tine si masina ta atata vreme cat respecti pe ceilalti. :D Dar crede-ma ca nesimtirea creste proportional cu marimea masinii si cu numarul de cai putere. Gresesc ?

Cat despre nesimtitul asta...va scapa fara dar si poate :)

 

 

Sanatate multa motociclistului si pasagerei.

"jip"-urile au acelasi rol de a umfla oolele posesorilor ca si cei care-si iau super sport...ptr magheru. Utililatea e aceeasi. De ce cantariti cu unitati de masura diferite? Orice copil de 18 ani...isi ia un sport mai batran ca el...cu tobe cat mai mari? aia e dovada de responsabilitate? sau motociclistii au voie...cei care-si iau "jip" nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform legii nu ai voie cu mai mult de 30 km/h pe trecerile de pietoni. => Culpa comuna

 

 

Bai retarzilor, trecerea aia de pietoni e semaforizata. Atata timp cat motorul se afla in miscare, inseamna ca la pietoni era rosu. Ia cititi voi nitel codu' rutier si vedeti cum sta treaba in situatia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"jip"-urile au acelasi rol de a umfla oolele posesorilor ca si cei care-si iau super sport...ptr magheru. Utililatea e aceeasi. De ce cantariti cu unitati de masura diferite? Orice copil de 18 ani...isi ia un sport mai batran ca el...cu tobe cat mai mari? aia e dovada de responsabilitate? sau motociclistii au voie...cei care-si iau "jip" nu?

 

Sunt 100% de acord. Topicul in care discutam se refera totusi la faptul ca cel ce a produs accidentul a trecut cu nesimtire peste squar. " Marimea masinii si caii putere "... in categoria asta se inscriu foarte bine si fitosii de care amintesti, si pe care personal ii tratez cu aceeasi greata.

 

 

Multumesc pentru observatie. Numai bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...