Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

reparatie

emisiunea este in direct la orele 22.

 

am vazut acum pe Realitatea: "La orele 22, la <Realitatea te priveste> veti vedea imagini din accidentul in care a fost implicat jurnalistul Cornel Nistorescu"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Emisiunea ar putea fi interesanta daca ar fi invitat si Nistorescu si/sau vreunul din cei 4 motociclisti martoti la accident.Altfel, vom urmari discutii forumistice intre indivizi care n-au nimic in comun cu ACCIDENTUL, dar isi dau cu parerea(genul "vorba multa, saracia forumului"), precum cele de mai sus....caz in care voi comuta pe A3.

 

O seara minunata tuturor, mai putin omului Nistorescu!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... un suv mai putin inseamna un prost mai putin si o planeta mai curata

 

:D :) Foarte corect ... gasisem un site unde diversi fotografiau tot felul de jeep-uri, suv-uri si hummer-e si le aratau middle finger. Ar fi buna o idee de genul asta si in romania

 

Am gasit: http://fuh2.com/submissions.php

 

Priviti si admirati, cu dedicatie pentru posesorii de suv-uri din romanica

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :) Foarte corect ... gasisem un site unde diversi fotografiau tot felul de jeep-uri, suv-uri si hummer-e si le aratau middle finger. Ar fi buna o idee de genul asta si in romania

 

Am gasit: http://fuh2.com/submissions.php

 

Priviti si admirati, cu dedicatie pentru posesorii de suv-uri din romanica

 

oi fi si tu vreun destept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :laugh: Foarte corect ... gasisem un site unde diversi fotografiau tot felul de jeep-uri, suv-uri si hummer-e si le aratau middle finger. Ar fi buna o idee de genul asta si in romania

 

Am gasit: http://fuh2.com/submissions.php

 

Priviti si admirati, cu dedicatie pentru posesorii de suv-uri din romanica

 

e un site contra H2....probabil ptr ca e prea mic fata de H1... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai aia in Germania nu sunt smecheri ca bulangii astia de pe la noi, aia sunt niste prapaditi vai de ei :D. In fond si la urma urmei nu conteaza jip, smar, rolls-royce, conteaza animalu de la volan. Chestia e ca toate animalele de la noi carora li se rupe de ceilalti in trafic au marea lor majoritate jip-uri si/sau limuzine (s-class, seria 7 etc.) Multi de pe aici nu cred ca stiu sa exprime de fapt ceea ce vor s zica si de aici tot ies discutii interminabile. Pana nu o sa fie toata lumea egala in fata legii, nu o sa se schimbe nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un site contra H2....probabil ptr ca e prea mic fata de H1... :D

 

 

altu cu complexe de marime ... :) ... asa, luativa suvuri sa compesati si voi cea ce va lipseste

 

eu iti mai recomand si un trabuc din acela mare si maro :P

 

 

cum gandeste bizonul: sunt cel mai bun sofer (aka prostovan), am dusmani carora trebuie sa le arat valoarea mea, nu ma intereseaza ca nu am unde parca ca doar pot bloca un drum daca vreau, de amenda nu ma stresez cu cateva sute de euro scap ...asa ca cea ce imi trebuie mie este un SUV, "tunat" cu GPL :laugh:

 

 

hummer-h2-gpl-81.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am mai explicat de nshpe mii de ori pe forum ca nu BPR-ul se ocupa de astfel de lucruri ci cei de la Primaria Generala (deoarece Lascar Catargiu este artera RATB). Vad ca intr-adevar nu se proceseaza nimic din ceea ce spun eu.

 

De la BPR vei primi un raspuns oficial prin care vei fii anuntat fie ca s-a luat nota fie ca solicitarea a fost inaintata catre PMB. Daca sunteti atat de tari in OUG si in RAOUG dc nu cititi faptul ca responsabilul de marcajele si amenajarea drumului este administratorul drumului public??

Aici tin sa te contrazic un pic: din cate stiu eu legislatia rutiera spune ca BPR dispune modificari ale strazilor, plasat de semne noi de circulatie, etc, iar administratorul drumului e obligat sa le faca, si daca nu primeste amenda din aia pentru firme de zeci de milioane de puncte...

Pe de alta parte mie ca cetatean responsabil ma cam doare in basca cine e responsabilulu unui drum si ce numar de telefon sau ce adresa de email are ala, eu prefer sa comunic cu BPR, si trebuie sa spun ca cel putin astia din Bucuresti sunt mai degraba politisti si as aprecia ca probabil sub 5% militieni (unii spun ca mai sunt si din astia, dar eu nu am mai prea vazut). De exemplu daca se strica un semafor eu sun la BPR, cam in toate cazurile imi raspunde politicos o persoana care chiar pare interesata de ce se intampla pe acolo, ma intreaba daca e mort de tot sau pe galben intermitent, ma intreaba daca e haos in trafic si daca eu cred ca ei ar trebui sa trimita un politist acolo, dupa care spun ca o sa comunice problema la cei de la semafoare si imi multumesc frumos pentru telefon... Imi doresc fuctionari publici din astia cat mai multi, ca sunt cam satul de aia acrii de pe la fisc sau din alte parti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o mai dati in germania si altele.

te-au prins platesti 1000-2000 de euro amenda.

cand ai 7 rate, 3 copii si 2 caini acasa cum le explici tu la aia ca o sa mancati forneti o luna ?

 

dany00000/barat, uiti ca la ultima discutie cu SUV-uri ti-ai luat rusine ?

 

si lu ciupercarul ala ii doresc neuronii cainelui meu.

ba prostu` satului nu te jurai ma ca esti ecologist ???

tu razi de unul care are GPL pe masina?

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

altu cu complexe de marime ... :D ... asa, luativa suvuri sa compesati si voi cea ce va lipseste

 

eu iti mai recomand si un trabuc din acela mare si maro :laugh:

 

 

cum gandeste bizonul: sunt cel mai bun sofer (aka prostovan), am dusmani carora trebuie sa le arat valoarea mea, nu ma intereseaza ca nu am unde parca ca doar pot bloca un drum daca vreau, de amenda nu ma stresez cu cateva sute de euro scap ...asa ca cea ce imi trebuie mie este un SUV, "tunat" cu GPL :)

 

 

hummer-h2-gpl-81.jpg

 

esti amuzant...mai ales ca de cateva zile mi s-a pus pata pe 500 Abath sau mini JCW.

sincer ....nu ma dau in vant dupa SUV, nu am SUV, mi-am distrus scutul la toate masinile urcand pana la 1400 in sinaia cand e zapada. Daca ma intrebi..tot una joasa vreau...desi...cred ca mi-ar fi utila iarna ceva gen allroad. Chiar nu inteleg ce ai cu cei cu SUV-uri? imi place cum arat CX7, cayenne cred ca e hidos, abia astept in 2010 noua alfa SUV. unde e problema?

da..pot sa spun ca anu asta ptr ski din diverse motive se poate sa avem 4 care nu se pot deplasa cu masina proprie. Si da, fara cutie deasupra o sa vad cum ne descurcam...cu atatea placi...perechide skiuri...echipamente...etc. Cu o masina mare e altceva.Personal chjiar am alte prefetinte auto decat suv-urile, dar in nici un caz ecologiste...daca asta te-ar fi facut fericit

Editat de ManInBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Realitatea - dupa ce se termina circoteca politica - urmeaza.

Probabil in jur de 22.30.

 

think again.. si eu speram ca la si 30 sa-nceapa dar...PSD + PD-L = LOVE e mult mai important decat orice altceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum incepe! pe realitatea

 

prezumtia de nevinovatie...

copil in masina...

 

pai cat de nesimtit poti fi sa stai in masina cansd aia se zbateau intre viatza si moarte, chiar si cu copil in masina...

 

mda, mie interesant mi se pare titlul: "Accidentul lui Nistorescu"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce reconstituire de rahatt...arata un motorist care alearga de unu singur pe 3benzi, fara nici o masina-n st, dr sau spate-fata...de-aici binenteles ca se-ntreaba lumea cum dreaq n-a vazut ditamai masina...dar nu araa masina de pe banda 3 care-a franat brusc pe trecerea de pietoni, depasind-o si jeepu' intrand si lovindul la 1-2m de trecere

 

rahat din primele minute

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce reconstituire de rahatt...arata un motorist care alearga de unu singur pe 3benzi, fara nici o masina-n st, dr sau spate-fata...de-aici binenteles ca se-ntreaba lumea cum dreaq n-a vazut ditamai masina...dar nu araa masina de pe banda 3 care-a franat brusc pe trecerea de pietoni, depasind-o si jeepu' intrand si lovindul la 1-2m de trecere

 

rahat din primele minute

 

dura prea mult rendering-ul la desenul animat daca mai puneau si alte masini, pietoni, ratb. . .ca abia s-au apucat de desen animat acu juma de ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte pertinenta replica doamnei Dragotescu.

 

da, dar ce parere ai despre desteptu' ala ochelarist ( n-am retinut cum il cheama ) care tocmai incearca sa insinueze ca in Bucuresti e normal sa mai faci si ilegalitati de-astea "minore" , sa mai omori un om, sa-l mai bagi in spital ?! :D eh, big city life

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...