Jump to content
namaste

Fc-moto..

Recommended Posts

Posted (edited)

Am facut comanda de la Martimotos.

Mi-au trimis confirmare pe mail ca cineva cica a verificat si il au pe stoc.Ramane de vazut daca e vrajeala si o sa trebuiasca sa-mi iau banii inapoi si de la astia .

Cu marimile am si eu putine emotii ...pt ca ultima data cand am luat de la ei eram M ...dar au crescut burta si curu si am comandat xl dupa tabelul de marimi de la ei.

Edited by goe 75

Posted (edited)
2 hours ago, goe 75 said:

Multam fain tare . Am jubilat pana am vazut ca nu gasesc optiunea sa platesc prin paypal.

Ai mai luat de la ei? Par seriosi sau ma trezesc ca-mi golesc contul daca le dau direct info de la card?

Nu am mai luat de la ei, dar nu cred că sunt probleme de seriozitate în ceea ce-i privește. La fel ca și Motocard, par să aibă sediul fiscal în Andora și cel puțin un magazin fizic în Spania (Barcelona). Prezența în mediul online pare relativ recentă dar solidă. Sper doar să se miște bine cu livrarea. Succes și să ne dai un feedback la final.

Edited by PzKpfW

O sa va tin la curent .Sper sa mearga totul ca pe roate pt ca mi s-a pus pata ca in concediul urmator sa am tot echipamentul nou ...si de preferat si ala pe care l-am ales eu , fara sa fiu fortat de imprejurari. 

Deja la casca a trebuit sa fac un mic compromis si am comandat  Shoshoei Primal in loc de Swayer pt ca era singura optiune la marimea M , pe alb/albastru. Primal are si un pic de rosu in rest este aceeasi, cred eu.

Am primit azi primul pachet ...si normal ca este de la ultima comanda facuta , de la Motocard.

Imi este foarte clar faptul ca Motocard este cea mai serioasa firma ,dintre cele mentionat pe acest topic. Pe langa livrarea in termenul promis mai este si comunicarea impecapila .

FcMoto sunt categoric cei mai de caruta si nu se merita comandat doar  daca prinzi super reduceri cum sunt cele de pasti si de craciun , unde iti scade 100€ la fiecare 500 € cheltuiti.

Restul sunt undeva la mijloc.

MartiMotos par destul de seriosi si o sa mai comand de la ei dar pe partea de comunicare sunt ...sau mai degraba nu sunt chiar la inaltime pentru ca nu prea trimit notificarile normale ,dar sunt foarte usor de gasit ( si telefonic si via email).

Mai am  3 pachete de primit ...sper sa ajunga toate vara asta...

Nu am intampinat niciodata problemele tale. De fiecare data sunt atent ca produsele sa fie in stocul lor.

Nu am comandat niciodata nimic decat dupa ce am verificat ca produsele sa fie in stocul lor. Dupa ce am dat comanda au inceput sa o dea la intors ca o sa dureze mai mult ...si intr-un caz mi s-a spus ca nu mai exista produsul si mi-au returnat banii.

Cel mai rau a fost la o comanda de doua produse trimisa si cu intarziere si care s-a lasat si cu investigatie interna si tone de  mailuri si poze , pentru ca au pus in cutie doar unul dintre produse. Cred ca se rezolva mai greu daca nu puneau acel un produs intr-o cutie de dimensiuni prea mici sa le poate cuprinde pe ambele ...si au priceput ca a fost o greseala de la ei.

Eu am patit, am comandat de la FCMoto 2 casti si o viziera, toate fiind pe stoc la momentul comenzii.

Mi-au trimis doar o casca si viziera care era pentru cealalta, deci total inutila. Am trimis o gramada de mail-uri, am cautat si numar sa sun, nu mi s-a raspuns niciodata, nici la mail nici la telefon. Banii au fost returnati tarziu de tot dar tot am ramas cu o viziera degeaba.

Saptamana trecuta am mai comandat o casca si o viziera ca erau la pret mult mai bun fata de alte magazine iar de data asta au si trimis coletul a doua zi.

Mda, cand o sa mai comand de la FcMoto o sa pot spune ca "mi-am asumat ".

Posted (edited)
Acum 10 minute, barbat a spus:

Ati fost voi ghinionisti. Nu e asta regula.

https://www.resellerratings.com/store/fc_moto

https://www.trustpilot.com/review/www.fc-moto.de?languages=en&stars=1

Noi si altii.

Pe Trustpilot au 1462 de review-uri de o stea din total de 12.000, tragi singur concluzia daca e regula sau nu.

Ca si comparatie, Motocard are 176 de review-uri de o stea din total de 6000.

https://www.trustpilot.com/review/motocard.com

Edited by vladf