Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

P.S. Daca imi este permis cu voia domniilor voastre am sa fac o gluma. Prin anii '80 cand faceam armata era o vorba care era transmisa pe cale mioritica ca moldoveanu umbla dupa mancare si olteanu dupa grade. ;)

Confirm, bancul era asa: In prima zi de armata, moldoveanul intreaba unde e cantina, iar olteanul intreaba cand se fac primele avansari. Si nu era doar banc, am observat la putinii mei camarazi olteni o apetenta pentru obtinerea de grade/functii/onoruri. Toti ceilalti eram moldoveni, chiar cei nascuti la Cluj sau Timisoara. Ca era o foamete in Romania prin 83-84...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dezamagire, e sentimentul pe care-l am de vreo zece pagini incoace. Nici nu stiu daca purtarea treselor pe viitor ma va mai face sa ma simt la fel de mandru ca pana nu de mult pentru ca simbolul de respect, intelepciune, onoare, experienta etc. al acestor trese, a alunecat foarte usor catre lipsa respectului, scandal, denigrare, infantilism etc.

 

Acum vreo suta de pagini, inainte sa ader la AMOVERO am pus mai multe intrebari printre care:

1.AMOVERO are personalitate juridica, este legal infiintata sau urmeaza de acum incolo?

2.Daca deja are personalitate juridica, unde pot sa citesc statutul si eventualele regulamente?

3.Ca sa devin membru trebuie sa-mi scanez permisul si certificatul de inmatriculare si sa le afisez public aici (personal nu mi se pare o idee prea buna) sau trebuie sa ma prezint cu ele in original intr-un loc anume?

link pentru conformitate

 

Inca nu am primit raspuns la niciuna din intrebarile astea, deci despre ce statut se vorbeste aici?

 

Definitie din DEX:

"Veteran = subst. 1. S.m. OstaÂş roman liberat după terminarea serviciului militar Âşi care obținea la liberarare o serie de privilegii. 2. S.m. Bărbat (în vârstă) care a participat la unul sau mai multe războaie. 3. S.m. Âşi f. Persoană (în vârstă) care a activat Âşi s-a remarcat vreme îndelungată într-o acțiune (de mare răspundere), într-o instituție etc. - Din fr. v'et'eran, lat. veteranus."

Si atunci problema nu se pune cine si cati ani a mers pe motocicleta ci mai corect cine si cate razboaie a facut pentru ca mersul pe motocicleta nu mi se pare totusi o actiune de mare raspundere, e mai degraba o iresponsabilitate in conditiile date de la noi.

 

Declaratie pe propria raspundere - ok, in ce consta raspunderea? E materiala, pecuniara, penala sau cum? Si daca declaratia e verbala, in fata cui trebuie facuta, cand si in ce cadru? Cumva ca atunci cand am fost facuti pionieri, utc-isti sau unii chiar membri de partid (din fericire nu e si cazul meu)?

 

Promovarea motociclismului - despre ce vorbim aici? Doua spritzuri pe an organizate de un oltean inimos (oltean in sensul bun), asta pana cand i s-o acri si lui? Pai pentru asta nu avem nevoie de trese, de autointitulari sau simboluri mai mult sau mai putin reusite care oricum nefiind inregistrate oficial nicaieri nu pot avea valoare decat sentimentala pentru orgoliul propriu.

 

V-am conferit notorietate si posibilitatea, indiferent de varsta si palmares

de a va simti bine impreuna.

Dan Nastase

 

Personal aici vad o contradictie intre "indiferent de palmares" si conditiile cu 10, 20, 30... ani de mers pe motor.

 

AMOVERO reprezinta zeci de motociclisti din Romania cu inteligenta si caracter,

nu mereu aceeasi trei-patru frustrati si gica-contristi.

Dan Nastase

 

Dane, (sper ca imi permiti sa ma adresez asa) AMOVERO nefiind o entitate inregistrata oficial (in orice forma), din pacate nu reprezinta pe nimeni si nimic decat un vis frumos si o spun cu foarte mare parere de rau. Si cu tot respectul fata de varsta si palmaresul tau si fara a dori catusi de putin sa te jignesc, mie mi se pare ca acei trei-patru frustrati si gica-contristi nu sunt de fapt decat unul singur. Imi pare rau sa spun asta dar sa stii ca nu o spun cu rautate sau lipsa de respect.

 

Personal am permis categoria A de 25 de ani, am invatat sa merg pe motor (IJ Festival cu atas) acum 35 de ani cand aveam doar zece ani si in acest timp am detinut diferite motoare inmatriculate pe numele meu o perioada de vreo 14-15 ani (mi se pare mai relevant spus asa decat ca am condus motociclete "practic" 14-15 ani pentru ca ar fi un adevar fortat). In concluzie m-as incadra si in noile conditii pentru cele doua trese dar nu-mi mai trebuie nicio tresa si niciun banutz sau soare-roata si asta nu-mi va stirbi cu nimic placerea de a ma plimba pe motor pana la Tismana sau oriunde altundeva si a ma intalni cu toti prietenii de aici atat timp cat ma vor tine balamalele si resursele.

Deci, declar pe propria raspundere ca renunt la acest tip de statut virtual de motoveteran. Ofer gratis, cui are nevoie, doua ecusoane cu doua trese cu banutz 1985.

 

S-auzim numai de bine!

Toni

Editat de Toni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm, bancul era asa: In prima zi de armata, moldoveanul intreaba unde e cantina, iar olteanul intreaba cand se fac primele avansari. Si nu era doar banc, am observat la putinii mei camarazi olteni o apetenta pentru obtinerea de grade/functii/onoruri. Toti ceilalti eram moldoveni, chiar cei nascuti la Cluj sau Timisoara. Ca era o foamete in Romania prin 83-84...

 

Ce spuneti voi (picilor) era si pe vremea cind am facut eu armata (1967-1968). Am prins si invazia Rusilor in Cohoslovacia(22-August 1968). Am facut pentru asta 3 luni de armata in plus.Eram ruginit de armata (ciclul trei) bateau pifanii pas de defilare cind treceau pe linga noi (nu de frica, nu mai aveam comanda, ci din respect).

 

Cit despre AMOVERO hai sa fim seriosi, atit timp cit totul este onorific de ce ne-am bate pentru functii si grade?

Eu accept forma actuala de statut si de ce sa nu recunosc m-as mindri cu cele 3 trese la care am dreptul (acusi daca sunt sanatos 4 trese). Asta pentru ca nu am decit cat A si am condus efectiv in toti acesti ani in fiecare sezon.

 

/index.php?...t&p=2256172

 

Sanatate si sa va dea Domnul gindul cel bun!

Editat de constantin57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa o iau si eu pe urmele lui Dan Nastase, ca m-am infuriat un pic, pe cei care incerca sa submineze totusi realizarile lui AMOVERO, si a tuturor celor care si-au adus contributia vizavi de acesta.

 

Totusi, m-a bucurat mult faptul, ca veterani, chiar daca s-au mai ciondanit, mai mult s-au mai putin, au sarit toti ca unu sa apere AMOVERO. Nu imi fac griji ca se va destrama, este o iluzie pe care si-o fac unii, nu au decat si sa fie sanatosi.

 

Mai multi sau mai putini suntem membrii si in alte cluburi in care activam, dar AMOVERO este ceva special, si asta ne uneste pe toti, respectiv notiunea de VETERAN, nu neaparat calitatea de VETERAN.

 

Acum, o sa fac o mica comparartie intre doua termene VETERAN si SENIOR, conform DEX al limbii romane.

 

SENIOR, in mare insemna, o persoana de o anumita varsta, deci in concluzie vrei nu vrei, faci ceva sau nu faci, senior tot ajungi, cum ti-o fi soarta sanatatea. Senior dupa unii esti oricum dupa 45 de ani ...

 

VETERAN, inseamna cineva care a avut o activitate (de regula combativa in lupte, termenul venind de la stramosii nostrii romani) si nu este legata de o anumita varsta. Veteran in AMOVERO pot sa devi si la 30 de ani, daca ai si tu o activitate (experienta) de 10 ani pe motor.

 

Cu explicatiile astea nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar vreau sa pastram AMOVERO in spiritul in care a fost el gandit (chiar daca Dan Nastase ne mai supara, stand stramb si judecand drept el are dreptate) si pe care, eu zic, ca acum l-am inteles cu totii, Eu personal ajung mult mai repede senior, decat veteran dar spiritul meu de lup este de veteran si o sa am rabdare si o sa ma straduiesc sa ajung veteran. De pe acum incep sa ma gandesc cum ar suna Veteranul Bebe Lupul Alfa. Frumos, nu ? Glumesc, desigur.

 

De ce m-am infuriat un pic, pentru ca la primele valuri, pe topicurile lui AMOVERO, mai mult sau mai putini, se incurajeza ideia sa se sara de pe vapor in barcile de salvare, in loc sa stam uniti pe vapor si sa facem fata valurilor care oricum vor trece si vaporul va merge inainte.

 

Dragi motociclisti, ganditi-va bine spre ce aspirati, ca seniori ajungem cu totii oricum, daca suntem sanatosi si avem un pic de noroc. Experienta, drumurile cu motoru sunt cu totul altceva ....., si eu de aia mi-am luat motocicleta.

 

Veterani sau nu, sa ne vedem sanatosi la Tismana,

Un lup pe langa curtea veteraniilor. (AMOVERO)

 

PS:

Nu am mai scris asa multa proza (cred ca-i zice) de la scoaia generala sau poate de la liceu, habar nu am !

;) Apropo, eu sunt jumate moldovean si jumate oltean, asa ca draga Ivane mancare sa fie si daca gasim si o functie mica pe la curte e si mai bine ...., Ma pricep la latrat/urlat ca lup sunt.

Mesaj completat

AMOVERO chiar daca nu este o organizatie inregistrata, el exista pe acest forum si ca spirit in multi dintre veteranii prezenti si viitori. Ne strangem la intalniri sub acest spirit de cate ori putem si/sau il mai pacalim pe Ivan sa mai organizeze una.

 

AMOVERO este o ideie si pana la urma asta este frumusetea lui. Este ideia care ne uneste, indiferent de multe aspecte

 

Cu AMOVERO, dupa mine lucrurile sunt clare si corecte dar in nici un caz nu concep sa vedem viitorul acestei idei fara Dan Nastase, cu care o sa ne fie foarte greu, ca printre altele este foarte incapatanat (asta este de bine si de rau), ne enerveza pe toti, se ambaleaza destul de repede, are un scris mestesugit, dar sunt convins ca-l dovedim noi intr-un fel, cu rabdare.

 

Acum ca cerneala a curs online la greu, asteptam sa curga mustul in pocale la Ticleni si mai mult. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc ce apare pe aici de vreo cateva zile. Tot am crezut ca o sa inteleg ce se intampla...

As vrea sa precizez ca pentru mine motorul nu reprezinta "un mod de viata" ci un mod superb de a petrece superb timpul liber alaturi de prieteni, pentru care patru roti sunt prea multe.

Oare nu ar trebui sa venim cu vreo 10 martori care sa declare in fata unui notar, motociclist veteran, ca avem x ani vechime pe 2 roti, ca am circulat minim 3 ore pe zi, cu o viteza nu mai mica de 30km/h?

Nu inteleg care e problema... cine are mai mult de 2 trese nu mai plateste impozit pe casa?

Nu sunt deloc nelinistit ca se va destrama grupul oamenilor carora le place sa mearga pe 2 roti. Cred insa ca se cheltuieste prea multa energie pe tema asta.

Va doresc tuturor distractie faina la Ticleni. Din pacate serviciul nu-mi permite sa fac aceasta iesire, care cu siguranta o sa fie superba.

Ivane, felicitari pentru eforturile de organizator.

Distractie faina!

Editat de NX250
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezamagire, e sentimentul pe care-l am de vreo zece pagini incoace. Nici nu stiu daca purtarea treselor pe viitor ma va mai face sa ma simt la fel de mandru ca pana nu de mult pentru ca simbolul de respect, intelepciune, onoare, experienta etc. al acestor trese, a alunecat foarte usor catre lipsa respectului, scandal, denigrare, infantilism etc.

 

Acum vreo suta de pagini, inainte sa ader la AMOVERO am pus mai multe intrebari printre care:

1.AMOVERO are personalitate juridica, este legal infiintata sau urmeaza de acum incolo?

2.Daca deja are personalitate juridica, unde pot sa citesc statutul si eventualele regulamente?

3.Ca sa devin membru trebuie sa-mi scanez permisul si certificatul de inmatriculare si sa le afisez public aici (personal nu mi se pare o idee prea buna) sau trebuie sa ma prezint cu ele in original intr-un loc anume?

link pentru conformitate

 

Inca nu am primit raspuns la niciuna din intrebarile astea, deci despre ce statut se vorbeste aici?

 

Definitie din DEX:

"Veteran = subst. 1. S.m. OstaÂş roman liberat după terminarea serviciului militar Âşi care obținea la liberarare o serie de privilegii. 2. S.m. Bărbat (în vârstă) care a participat la unul sau mai multe războaie. 3. S.m. Âşi f. Persoană (în vârstă) care a activat Âşi s-a remarcat vreme îndelungată într-o acțiune (de mare răspundere), într-o instituție etc. - Din fr. v'et'eran, lat. veteranus."

Si atunci problema nu se pune cine si cati ani a mers pe motocicleta ci mai corect cine si cate razboaie a facut pentru ca mersul pe motocicleta nu mi se pare totusi o actiune de mare raspundere, e mai degraba o iresponsabilitate in conditiile date de la noi.

 

Declaratie pe propria raspundere - ok, in ce consta raspunderea? E materiala, pecuniara, penala sau cum? Si daca declaratia e verbala, in fata cui trebuie facuta, cand si in ce cadru? Cumva ca atunci cand am fost facuti pionieri, utc-isti sau unii chiar membri de partid (din fericire nu e si cazul meu)?

 

Promovarea motociclismului - despre ce vorbim aici? Doua spritzuri pe an organizate de un oltean inimos (oltean in sensul bun), asta pana cand i s-o acri si lui? Pai pentru asta nu avem nevoie de trese, de autointitulari sau simboluri mai mult sau mai putin reusite care oricum nefiind inregistrate oficial nicaieri nu pot avea valoare decat sentimentala pentru orgoliul propriu.

 

 

 

Personal aici vad o contradictie intre "indiferent de palmares" si conditiile cu 10, 20, 30... ani de mers pe motor.

 

 

 

Dane, (sper ca imi permiti sa ma adresez asa) AMOVERO nefiind o entitate inregistrata oficial (in orice forma), din pacate nu reprezinta pe nimeni si nimic decat un vis frumos si o spun cu foarte mare parere de rau. Si cu tot respectul fata de varsta si palmaresul tau si fara a dori catusi de putin sa te jignesc, mie mi se pare ca acei trei-patru frustrati si gica-contristi nu sunt de fapt decat unul singur. Imi pare rau sa spun asta dar sa stii ca nu o spun cu rautate sau lipsa de respect.

 

Personal am permis categoria A de 25 de ani, am invatat sa merg pe motor (IJ Festival cu atas) acum 35 de ani cand aveam doar zece ani si in acest timp am detinut diferite motoare inmatriculate pe numele meu o perioada de vreo 14-15 ani (mi se pare mai relevant spus asa decat ca am condus motociclete "practic" 14-15 ani pentru ca ar fi un adevar fortat). In concluzie m-as incadra si in noile conditii pentru cele doua trese dar nu-mi mai trebuie nicio tresa si niciun banutz sau soare-roata si asta nu-mi va stirbi cu nimic placerea de a ma plimba pe motor pana la Tismana sau oriunde altundeva si a ma intalni cu toti prietenii de aici atat timp cat ma vor tine balamalele si resursele.

Deci, declar pe propria raspundere ca renunt la acest tip de statut virtual de motoveteran. Ofer gratis, cui are nevoie, doua ecusoane cu doua trese cu banutz 1985.

 

S-auzim numai de bine!

Toni

 

;) foarte coerent, corect si frumos spus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e destul de incurcata. Dan Nastase are principii si are si el dreptate. S-a vrut ca Amovero sa reprezinte ceva, pe cineva. S-a dorit ca Amovero, sa fie constituit din motociclisti care au fost in sea cel putin 10 ani. Pentru unii e usor de dovedit, pentru altii mai greu. Daca unii au obtinut tresele far de merit, este problema lor de constiinta, nu e vina nici a lui Nastase nici a celorlalti poate doar ca nu au fost destul de expliciti la acel moment. Inteleg ca un numar mare de ani in sea fara pauze, este un lucru rar. Propun ca rezolvare, renuntarea benevol la un numar de trese, a celor ce nu indeplinesc conditiile. In alta ordine de idei, se poate renunta definitiv la aceste trese ce va dezbina si aceasta asociatie sa fie constituita din oameni care au de la 10 ani vechime de A. Uitati de trese, uitati de banuti. Ceea ce va uneste este varsta, dragostea de motoare, libertatea si aventura. Un alt mod de a rezolva, este sa o lasati asa cum a cazut, iar de acum incolo sa stabiliti clar cine vi se alatura in viitor. M-am distrat un pic la unele replici, dar imediat am avut un zambet stramb in coltul gurii deoarece e dureros sa asisti la un dialog presarat cu intepaturi, unele chiar nedrept de usturatoare intre oameni pe care ii cunosti si ii apreciezi pe fiecare luat in parte. Cred ca pana la urma e chestie de principii dar si de orgolii. Sper sa va dati mana si sa uitati disensiunile. Totusi ma bucur ca s-a pastrat un limbaj civilizat si mai este inca loc de impacare intre fractiuni. Dovediti intelepciune si nu scindati aceasta asociatie. Mai mult decat tresele conteaza prietenia de o viata. Iti doresti trese, recunoastere ca faci parte dintr-o minoritate, e drept ultra selecta, cu putini membri sau sa fii cu prietenii chiar daca unii nu au exact aceleasi merite ca si tine, dar ti le cunosc si recunosc fara tagada. Ma gandesc ca cei ce vor neaparat sa se impauneze cu acele trese si au efectiv anii vechime in sa, neintrerupti, e dreptul lor sa ramana in AMOVERO. In acest caz ceilalti sa faca bine sa isi gaseasca alta identitate si treburile s-au rezolvat civilizat si pentru totdeauna. Asta nu ar exclude dialogul civilizat intre cele doua asociatii si chiar unele intalniri la masa comuna. Imi cer scuze daca am deranjat cu ceva datorita interventiei mele. Distractie placuta la Ticleni, soarele sa va fie tovaras de drum !

 

Mesaj completat

Cele doua asociatii sunt complementare in nici un caz concurente. Cei ce nu fac parte din prima, ca de...asa a fost sa fie, pot face parte din a doua. Fiecare om a avut parcursul lui in viata si destinul lui, timpul nu mai poate fi dat inapoi. Tot atat de bine nu ne putem asuma o istorie ce nu ne apartine. Oamenii cu coloana, inteleg ceea ce vreau sa spun. Fiecare are locul lui si e demn sa stam fiecare pe locurile noastre.

Mesaj completat

Imi mai permit sa mai fac o adaugire. Ivan este un baiat de nadejde, de cuvant, spiritual. A fost ,gazda' celor doua intalniri de la Tismana. Si-a complicat existenta atunci cand altii nu au putut sau nu au vrut sa o faca. Am fost bine primiti si omeniti la cele doua intalniri. Sunt convins ca ar putea organiza o asemenea intalnire oriunde in tara, dar timpul si buzunarul, probabil nu ii permite. Nu cred ca e frumos, sa il atacam pe acest om pentru o vina inchipuita, din contra ar trebui sa ii multumim si pe viitor si altor organizatori asisderea. Cred totusi, ca pe viitor nu ar strica si implicarea altor persoane in privinta organizarii viitoarelor intalniri in alte zone ale tarii. Dl. Dan Nastase a facut o propunere, sa o luam in calcul pentru la primavara. Sunt convins ca dumnealui ne va da si alte detalii atunci cand v-a dori sau v-a putea. Iarna e lunga si pana la primavara e destul timp de facut planuri. Intalnirea de acum de la Ticleni este o intalnire dorita, deci care ar fi problema...? Acum se pot face planuri, depana amintiri si impleti vise. Toate cele bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capul limpede domnilor, please! Asa cum bine constata cineva viata merge mereu inainte. Si e timpul ca fiecare sa exprime clar ce vrea.

 

1. Nu pot fi sigur 100% dar probabil ca aici au avut loc manevre care nu-si aveau locul intr-o asociatie relaxata si onorifica, probabil ca unii s-au folosit de clone ca sa favorizeze un anumit curs, oricum e SIGUR ca au presat constant.

 

2. Este absurd sa incerci sa construiresti printr-o dosariada o ierarhie arbitrara si consfiintita prin ceva mai mult decit prin trese(ma refer la putere) pe baza motociclarii neintrerupte sau alte criterii absurde (de virsta de exemplu), mai departe decit propunerea statutarii celor 10 ani efectivi de motociclism activ. Este o chestiune simpla de bun simt, am insistat destul. Si nu fac nici o diferenta intre cei care duc o viata de motociclist ( nu pot fi disociati de motocicleta lor) si cei care motocicleaza de placere in weekenduri. Nici intre cei care la intruniri mai fac cite o plimbare si cei care stau doar la un spritz.

 

3. La polul opus o organizatie unde sa nu conteze decit spiritul inseamna disolutie, "organizatia" asta exista deja, e chiar Comunitatea Motociclistilor din Romania.

 

4. Se pare ca nu problema "veteranilor de sertar" a fost primordiala aici ci faptul ca unii seniori vor sa oficializeze organizatia pe principii ierarhice, sau daca nu o pot conduce in continuare, sa o distruga. Propunerea mea de a se reglementa pe baza de declaratii (orale, pe un site al organizatiei, intr-un dosar sau chiar public pe forum) problema celor 10 ani ar fi trebuit sa stinga conflictul, chiar amendata de alte contrapropuneri.

 

5. A reiesit insa clar aspectul ca unii dintre noi doresc sa CONDUCA aceasta organizatie si probabil sa o si oficializeze (inregistreze ca ONG). Motiv pentru care lovesc in oameni de bun simt si de suflet care voluntar s-au ocupat de organizare pina acum si care continua sa o faca FARA SA CEARA VOIE.

 

6.Indiferent de numarul de trese purtat pe emblema motociclistii (oamenii) au drept egal la consideratie si respect, cei mai meritorii dintre noi avind un plus de stima cel putin din partea mea.

 

7. Dar deoarece sint trecut prin ciurul si dirmonul diverselor organizatii moto din Romania stiu ca cel putin in tara asta doar o organizatie ONORIFICA are rost de izbinda si perenitate. De aceea am fondat in final si eu pe plan local NRG. De atunci nu mai am probleme, ma alatur doar celor care gindesc la fel sau similar mie. Citesc cu OROARE "aventurile lui Dan Popescu" care s-a rostogolit catre oceanul arctic prin tot ceea ce inseamna "metode Romanesti" (sau poate universale). Si nu vreau sa mai aud de asa ceva, asa ca prefer sa ma retrag daca lucrurile scapa si aici in acelasi stil de sub control.

 

8. in concluzie cei care doresc ALTCEVA sint liberi si chiar e INDICAT sa o faca. Personal ramin membru AMOVERO si sper sa ma adun in aceasta calitate cu cit mai multi membri AMOVERO si sper sa pot contribui si eu prin fapte la viitoarele intruniri.

Asfalt uscat, sau ud sau tocit la deal sau la vale tuturor! functie de ce prefera! Mie imi plac drumurile, drumurile si prietenii! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ploaia a stat, asfaltul s-a uscat, temperatura este acceptabila pentru mers cu capra, asa ca urcati in sa si haideti la drum! Nu uitati sa va luati slipul de baie fiindca piscina incalzita, saunele si tratamentele SPA va asteapta sa va indulceasca durerile reumatice aduse de anii petrecuti pe drumurile tarii calare ca motor! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miine la ora 13,00 plecam de la Petrom-ul de linga Mc'Donald,de la iesirea spre autostrada A1, spre Ticleni, subsemnatul, Bogdan Harea, Stefan 45, Petrica si Sorin56.

Daca mai sunt doritori, ii asteptam. :crack:

Editat de rfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici este soare, o vreme splendida, care probabil preconizeaza o intrunire frumoasa!

Hai romanticii mosului, sariti pe cai, ca si Cel de Sus tine cu noi!

Mesaj completat

Asa arata vremea la mine, azi la ora 12.oo. ;)

Ignorati-l va rog pe Rocko,ala negru...s-a bagat in cadru fiindca ii sosise ora mesei! :crack:

post-2215-1286528332_thumb.jpg

post-2215-1286528399_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este incredibil ce tevatura au iscat tresele astea!, credeam ca am intrat pe topicul cu veterani dar parca am nimerit intr-o grupa de copii de la gradinita! Pt ce naiba trebuie sa ne batem capul atata in mod gratuit, nu pot intelege.., nu mai comentez nimic, probabil venirea toamnei a generat stari de angoasa si anxietate pt unii.., ii inteleg. Parerea mea este ca AMOVERO risca sa devina desueta si hilara pt cei mai tineri din cauza acestor frichineli puerile. Cuvantul RESPECT e cel mai folosit pe acest topic dar parca in ultimul timp putini il mai arata celorlalti. Haidem sa fim putin mai respectuosi si intelegatori cu ceilalti, le avem fiecare pe ale noastre si nu vad rostul acestor sicanari caraghioase. Cu stima maxima, Jean.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca Ivan v-a transmis salutul meu.

Bai Kato, iarta-ma :D , am fost atit de prins cu ordinea de zi a lucrarilor, incit am uitat pur si simplu sa-i mai salut o data si din partea ta, dar miine o voi face negresit, la prima ora! ;)

Cu mici incidente total nesemnificative (o pana, un ciine, o haita de militieni...), am demarat lucrarile celui de-al enspelea congres al Asociatiei Motociclistilor Veseli din Romania, lucrari care vor fi prelungite in plen inca doua zile datorita cvorumului si apei calde din piscina!

Spre exemplificare, incerc sa postez si io citeva poze, marturie a abnegatiei si indirjirii unor motociclisti rebeli, de a duce pe culmi inalte mersul pe doua roti si-un motor! ;)

Exemplificare: -Bebe Lup Alfa nu fura nimic, se uita doar pe sub fustele artistelor (in poza cu plasma si curiosu')!!! :crack:

Miine avem recapitulare, va rog sa nu mai lipsiti, fiindca nu vi se va incheia situatia si corigentele o sa le dati cu sefu'!

post-2215-1286567028_thumb.jpg

post-2215-1286567125_thumb.jpg

post-2215-1286567176_thumb.jpg

post-2215-1286567211_thumb.jpg

post-2215-1286567252_thumb.jpg

post-2215-1286567287_thumb.jpg

post-2215-1286567327_thumb.jpg

post-2215-1286567354_thumb.jpg

post-2215-1286567417_thumb.jpg

post-2215-1286567500_thumb.jpg

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze, Intalnirea Moto Veteranilor, 2010, Ticleni, Hotel Sara

si mult mai multi fani ....

post-51941-1286654313_thumb.jpgpost-51941-1286654334_thumb.jpgpost-51941-1286654346_thumb.jpgpost-51941-1286654369_thumb.jpgpost-51941-1286654392_thumb.jpgpost-51941-1286654406_thumb.jpgpost-51941-1286654420_thumb.jpgpost-51941-1286654434_thumb.jpgpost-51941-1286654457_thumb.jpgpost-51941-1286654491_thumb.jpgpost-51941-1286654509_thumb.jpgpost-51941-1286654524_thumb.jpgpost-51941-1286654546_thumb.jpgpost-51941-1286654566_thumb.jpgpost-51941-1286654590_thumb.jpgpost-51941-1286654614_thumb.jpgpost-51941-1286654631_thumb.jpgpost-51941-1286654649_thumb.jpgpost-51941-1286654675_thumb.jpgpost-51941-1286654691_thumb.jpgpost-51941-1286654708_thumb.jpgpost-51941-1286654724_thumb.jpgpost-51941-1286654740_thumb.jpgpost-51941-1286654762_thumb.jpgpost-51941-1286654785_thumb.jpgpost-51941-1286654807_thumb.jpgpost-51941-1286655601_thumb.jpgpost-51941-1286654830_thumb.jpgpost-51941-1286654848_thumb.jpgpost-51941-1286654864_thumb.jpgpost-51941-1286654881_thumb.jpgpost-51941-1286654899_thumb.jpgpost-51941-1286654916_thumb.jpgpost-51941-1286654938_thumb.jpg

 

Mesaj completat

Poze, Intalnirea Moto Veteranilor, 2010, Ticleni, Hotel Sara

si mult mai multi fani ....

post-51941-1286656322_thumb.jpgpost-51941-1286656333_thumb.jpgpost-51941-1286656345_thumb.jpgpost-51941-1286656360_thumb.jpgpost-51941-1286656377_thumb.jpgpost-51941-1286656389_thumb.jpgpost-51941-1286656401_thumb.jpgpost-51941-1286656412_thumb.jpgpost-51941-1286656424_thumb.jpgpost-51941-1286656439_thumb.jpgpost-51941-1286656452_thumb.jpgpost-51941-1286656465_thumb.jpgpost-51941-1286656476_thumb.jpgpost-51941-1286656488_thumb.jpgpost-51941-1286656502_thumb.jpgpost-51941-1286656516_thumb.jpgpost-51941-1286656537_thumb.jpgpost-51941-1286656593_thumb.jpgpost-51941-1286656623_thumb.jpg

 

Mesaj completat

Poze, Intalnirea Moto Veteranilor, 2010, Ticleni, Hotel Sara

si mult mai multi fani ....

post-51941-1286669546_thumb.jpgpost-51941-1286669560_thumb.jpgpost-51941-1286669573_thumb.jpgpost-51941-1286669586_thumb.jpgpost-51941-1286669599_thumb.jpgpost-51941-1286669611_thumb.jpgpost-51941-1286669624_thumb.jpgpost-51941-1286669641_thumb.jpgpost-51941-1286669653_thumb.jpgpost-51941-1286669670_thumb.jpgpost-51941-1286669684_thumb.jpgpost-51941-1286669697_thumb.jpgpost-51941-1286669726_thumb.jpgpost-51941-1286669740_thumb.jpgpost-51941-1286669756_thumb.jpgpost-51941-1286669775_thumb.jpgpost-51941-1286669791_thumb.jpgpost-51941-1286669806_thumb.jpgpost-51941-1286669828_thumb.jpgpost-51941-1286669857_thumb.jpg

Mesaj completat

Poze, Intalnirea Moto Veteranilor, 2010, Ticleni, Hotel Sara

si mult mai multi fani ....

post-51941-1286692165_thumb.jpgpost-51941-1286692176_thumb.jpgpost-51941-1286692192_thumb.jpgpost-51941-1286692204_thumb.jpgpost-51941-1286692216_thumb.jpgpost-51941-1286692229_thumb.jpgpost-51941-1286692242_thumb.jpgpost-51941-1286692254_thumb.jpgpost-51941-1286692266_thumb.jpgpost-51941-1286692289_thumb.jpgpost-51941-1286692307_thumb.jpgpost-51941-1286692321_thumb.jpgpost-51941-1286692336_thumb.jpgpost-51941-1286692349_thumb.jpgpost-51941-1286692363_thumb.jpgpost-51941-1286692381_thumb.jpgpost-51941-1286692397_thumb.jpgpost-51941-1286692416_thumb.jpgpost-51941-1286692429_thumb.jpgpost-51941-1286692448_thumb.jpgpost-51941-1286692463_thumb.jpgpost-51941-1286692477_thumb.jpgpost-51941-1286692492_thumb.jpgpost-51941-1286692510_thumb.jpgpost-51941-1286692524_thumb.jpgpost-51941-1286692537_thumb.jpgpost-51941-1286692550_thumb.jpgpost-51941-1286692568_thumb.jpg

Mesaj completat

RAPORT DE INFORMARE

 

Subsemnatul .., zis si Bebe Lupul Alfa, declar pe raspunde altuia, ca pe a mea in nici un caz, in mod iresponsabil, ca domnul Ivan zis si Pedala, intr-un loc propice pentru o sedinta constructiva, respectiv piscina hotelului Sara, din Ticleni, la o ora adecvata, respectiv intre orele 02-03 noaptea, cand am incercat sa port o discutie serioasa despre problemele importante vizavi de motociclism, a dus discutia in derizorio, profitand de naivitatea mea si am discutat despre tot felul de lucruri cum ar fi mancare, bautura, etc... de care nu ar fi interesat nici un motociclist indiferent de natura sau varsta sa.

 

In sensul celor mai sus, declarate, plin de indignare ca avand in vedere excelenta organizare si locatie am hotarat sa-l demasc public si propun sa-l pedepsim aspru astfel ca de urmatoarele intalniri sa se ocupe tot el, poate se invata minte si abordeaza lucrurile cu seriozitate, corespunzator cu statura sa inalta.

 

Totusi, data viitoare pe langa faptul ca o sa facem inca o data lata, propun sa o facem si mai lunga pentru ca atunci cu siguranta ne vom concentra si pe alte lucruri serioase (sunt sigur ca nu se va intampla asta).

 

In total dezacord, cu cele declarate, Ivane Felicitari si sa ne vedem sanatosi!

 

Un lup pe langa curtea motovetaranilor, motocilcisti ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...