Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Domnule Conducator Nastase,n-am putut sa elimin pe niciunul din criminalii defaimatori de idee mareata.Adevarul e ca pe UFO nici n-am incercat sa-l suprim.M-a distrat filmul lui.Pentru slabiciunea mea cer sa fiu executat imediat.Daca mai pun la socoteala si greselile de ortografie cred ca trebuie sa fiu dubluexecutat.Da mai bine sa fiu iertat caci a avut grije Dobrescu sa ma execute 45 de zile.



Ufo,vezi ca l-ai uitat pe onorabilul buda (ultimu a cu caciula).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideal ar fi ca toti romanii pasionati de moto sa fie parte integranta din ideea de Unire Nationala...

macar o data pe an...

sa participe si la aceasta dezbatere si la intrunire!

Sa auzim numai de bine!

 

Putini motociclisti romani stiu ca in 1976 s-a organizat un asemenea raliu international

cu centralizarea la Neptun!

Noi ar trebui sa reusim o asemenea intrunire naţională!

 

http://www.lpmcc.net.../rally_rfim.htm

 

post-882-0-71392100-1357385935_thumb.jpg

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nevrand sa poluez topicul RAN incerc sa inteleg pe cei care au votat "NU".in poll-ul dedicat. Acesti oameni nu sunt ROMANI ?

Sau nu au inteles termenul de National? Pacat de ei...Felicitari celor din diaspora care vor sa participe.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, macar astia care am votat "Nu" avem meritul ca ne-a interesat ce scrieti voi pe acolo si am considerat ca nu merita.Dar ce te faci cu restul de 43.110 de membrii ai forumului pe care ii doare la baschetzi? Daca facem un calcul matematic rezulta ca cei 81 de participanti care au zis "Da" de-abea reprezinta 0.2% din totalul membrilor inscrisi pe forum.Asta nu inseamna ca cei 43.126 de membrii nu sunt romani ci doar ca nu dau doi bani pe aberatiile voastre.Nu zic ca nu ar fi frumos sa iasa ,zic doar ca nu e nimeni in stare sa organizeze un eveniment de asa anvegura.Ce au organizat comunistii la Neptun e alta poveste.Exista probabil un intreg minister al turismului sau al sportului care a organizat evenimentul.Voi vreti ca unul sau doi oameni sa va organizeze evenimentul iar voi astia care ati venit cu ideea sa coborati pe covorul rosu la intrare in aplauzele frenetice ale multimii.Puneti cu totii osul la treaba daca vreti sa va iasa,nu mai frecati tastatura.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao
s a stabilit o data / locatie / preturi ?

 

Din fericire, discutia despre organizarea acestei intalniri moto evolueaza: #197

Trag speranta sa iasa un lucru bun. Cinste celor implicati pozitiv!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, macar astia care am votat "Nu" avem meritul..

Voi vreti ca unul sau doi oameni sa va organizeze evenimentul iar voi astia care ati venit cu ideea sa coborati pe covorul rosu la intrare in aplauzele frenetice ale multimii.

 

bai,nu dovedesti decit cultul grandiosului la mahala.. :tomato:

Festina lente said: Din fericire, discutia despre organizarea acestei intalniri moto evolueaza: #197
Trag speranta sa iasa un lucru bun. Cinste celor implicati pozitiv!

 

..in 1976 s-a organizat un asemenea raliu international

cu centralizarea la Neptun!

Noi acum trebuie sa reusim o asemenea intrunire naţională!

 

http://www.lpmcc.net.../rally_rfim.htm

 

attachicon.gifromap.jpg

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putini motociclisti romani stiu ca in 1976 s-a organizat un asemenea raliu international

cu centralizarea la Neptun!

Noi ar trebui sa reusim o asemenea intrunire naţională!

 

http://www.lpmcc.net.../rally_rfim.htm

 

attachicon.gif romap.jpg

 

"At the award ceremony the Romanian organisers were met by jeering and booing in a Mexican wave of sound. One after another each country's participants shouted them down and as they quitened another country took up the call in an echoing condemnation of the FIASCO..."

 

Mie nu imi pare deloc ca a fost vorba de un succes...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Când "comentezi" după "păreri" și speculezi din "auzite" nu faci decât să colportezi minciuni!

Cu alte cuvinte... când îți exprimi opinia despre o carte trebuie întâi măcar să o citești...

iar cel mai bine... când vorbești despre un eveniment moto grandios

trebuie măcar să fi asistatat la el!



Huiduielile participanților străini se adresau direct organizatorilor comuniști

și încercării lor (chiar cu ajutorul miliției) de a despărți publicul autohton și motocicliștii romani...

de ideea de coeziune și libertate pe care ni le insuflau miile de occidentali!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am comentat strict materialul la care chiar Dumneavoastra ati facut link!

 

"The best part of the Romanian FIM was the ride there and the ride home. AS ALWAYS!!!"

 

Ne place sau nu, am fost si inca suntem un popor de oi care asteapta intotdeauna ca schimbarea sa vina de la altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne place sau nu, am fost si inca suntem un popor de oi...

 

Da!... indiferent de cat de magari sunt magarii...

si cat de berbeci sunt berbecii... oile mor tot oi !...

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Posted Yesterday, 08:37 PM

Primaria comunei Tunari , impreuna cu organizatorii festivalului si Clubul Motoveteranilor , invita comunitatea moto , la parada de deschidere a festivalului , care va avea loc, vineri, 5 iulie.

Adunarea se va face, ca si anul trecut, in fata la Casa Presei , incepand cu ora 14,00

Toti participantii la parada , vor beneficia de invitatii la festival , valabile pentru toate cele trei zile.

Semnat "rdf".

 

Si MAN-ul, initiat de Dan Nastase, care este in aceeasi perioada?

Adica Clubul Motoveteranilor invita la alta actiune, comerciala? Chiar foarte comerciala! Nu are a face cu motociclismul! Credeam ca Motoveteranii nu se lasa platiti, ca sa defileze, pt un comerciant! Lasatii pe " altii"!

Nu cred ca " rdf" are caderea sa reprezinte comunitatea Motoveteranilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnule constantin chiar daca am avut pe forum pareri diferite fiti atent cu cuvintele! PLATITI??????????? grija mare la ce afirmati! poate cateodata inaintatul in varsta nu aduce experienta! asa cum nu-mi aduc aminte de dumneavoastra pe timpuri inainte de 89 si curios nici altii! deci grija mare cu afirmatii cu deosebit respect DORU.sper sa se sfarseasca aici aceasta greseala de comunicare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posted Yesterday, 08:37 PM

Primaria comunei Tunari , impreuna cu organizatorii festivalului si Clubul Motoveteranilor , invita comunitatea moto , la parada de deschidere a festivalului , care va avea loc, vineri, 5 iulie.

Adunarea se va face, ca si anul trecut, in fata la Casa Presei , incepand cu ora 14,00

Toti participantii la parada , vor beneficia de invitatii la festival , valabile pentru toate cele trei zile.

Semnat "rdf".

 

Si MAN-ul, initiat de Dan Nastase, care este in aceeasi perioada?

Adica Clubul Motoveteranilor invita la alta actiune, comerciala? Chiar foarte comerciala! Nu are a face cu motociclismul! Credeam ca Motoveteranii nu se lasa platiti, ca sa defileze, pt un comerciant! Lasatii pe " altii"!

Nu cred ca " rdf" are caderea sa reprezinte comunitatea Motoveteranilor!

Inainte de a face afirmatii nefondate luati legatura cu Senior Raider Emil Constantinescu. Este domnul cu vesta galbena din pozele de la intalnirea SENIOR RIDERS /index.php?/topic/697215-senior-riders-excursie-la-scarisoara-27-30-06/page-4#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru "Cârstantin"

 

Ca place sau nu B'estfest este la a treia editie.

Organizatorii isi cer scuze ca nu au prevazut ca la a treia editie se va suprapune cu M.A.N.-ul.

Clubul Motoveteranilor da niste invitatii celor care participa la parada de deschidere a B'estfest.

Probleme ?

Fiecare este liber sa-si faca ce program vrea , dupa timpul, cheful si banii pe care-i are.

Pentru cei care nu au bani sa mearga la M.A.N., le sponsorizeaza cineva benzina ?

Iar eu nu am facut decat sa postez comunicatul colegului din "Senior Riders".

Lamuriri la urmatoarea voastra intalnire.

Asa ca, mai usor cu afirmatiile senior "Cârstantin"

Parada moto din 2012:



73 de motociclete

Editat de rfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicon, ne vedem vineri d.a. unde au sectorul de primire. Trebue sa sustinem aceasta actiune, poate ca va deveni cea mai importanta manifestare a motociclistilor romani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru "Cârstantin"

 

Ca place sau nu B'estfest este la a treia editie.

Organizatorii isi cer scuze ca nu au prevazut ca la a treia editie se va suprapune cu M.A.N.-ul.

Clubul Motoveteranilor da niste invitatii celor care participa la parada de deschidere a B'estfest.

Probleme ?

Fiecare este liber sa-si faca ce program vrea , dupa timpul, cheful si banii pe care-i are.

Pentru cei care nu au bani sa mearga la M.A.N., le sponsorizeaza cineva benzina ?

Iar eu nu am facut decat sa postez comunicatul colegului din "Senior Riders".

Lamuriri la urmatoarea voastra intalnire.

Asa ca, mai usor cu afirmatiile senior "Cârstantin"

Parada moto din 2012:

 

73 de motociclete

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posted Yesterday, 08:37 PM

Primaria comunei Tunari , impreuna cu organizatorii festivalului si Clubul Motoveteranilor , invita comunitatea moto , la parada de deschidere a festivalului , care va avea loc, vineri, 5 iulie.

Adunarea se va face, ca si anul trecut, in fata la Casa Presei , incepand cu ora 14,00

Toti participantii la parada , vor beneficia de invitatii la festival , valabile pentru toate cele trei zile.

Semnat "rdf".

 

Si MAN-ul, initiat de Dan Nastase, care este in aceeasi perioada?

Adica Clubul Motoveteranilor invita la alta actiune, comerciala? Chiar foarte comerciala! Nu are a face cu motociclismul! Credeam ca Motoveteranii nu se lasa platiti, ca sa defileze, pt un comerciant! Lasatii pe " altii"!

Nu cred ca " rdf" are caderea sa reprezinte comunitatea Motoveteranilor!

Domn' profesor, toata stima pt d-voastra si Senior Riders.., dar nu cred ca e cazul sa ne sicanam.., mai mult respect nu dauneaza nimanui.., RFD ul merita felicitari pt initiativa asta. numai bine. Jean
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de mult conteaza lipsa de comunicare!

Informatiile nu au fost procesate la timp.

Un senior riders a platit niste amarati din Clubul motoveteranilor sa dea niste invitatii la un BestFest.

Primaria din Tunari nu a stiut ca in aceeasi perioada este MAN Romania? Rusine!

Atitudinea domnului Constantin imi aduce aminte de Tismana 2010, cand afisa postere pe trepiede cu 45 de ani de categoria A.

Multa bafta Senior Raiders!

Un lucru este cert, ideile precum "VETERANI ADUNAREA", "MOTORALIUL ANUAL NATIONAL", "SENIOR RIDERS" apartin, de unii hulit, de altii respectat, unui singur om DAN NASTASE!.

Comparatiile cu Dan Popescu AMR sunt inutile!

Varsta inaintata merita RESPECT, dar pentru atat!

Respect toti motociclisti indiferent de varsta, pozitie sociala sau club!

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nicon, ne vedem vineri d.a. unde au sectorul de primire. Trebue sa sustinem aceasta actiune, poate ca va deveni cea mai importanta manifestare a motociclistilor romani.

 

Sper ca la anul sa fie cel putin egala cu cea a Constantenilor din toate pct. de vedere Nu de alta dar ar fi pacat ca intrunirea ce trebuie sa fie cea mai importanta dpdv motociclistic sa fie devansata de un club.M.A.N. trebuie sa devina o intrunire a tuturor cluburilor moto din Romania. Imi doresc sa fie cea mai exploziva ,indragita si asteptata intrunire. Chiar si cu spectacol de artificii (Apropo de exploziva)

 

Cat de mult conteaza lipsa de comunicare!

 

Un lucru este cert, ideile precum "VETERANI ADUNAREA", "MOTORALIUL ANUAL NATIONAL", "SENIOR RIDERS" apartin, de unii hulit, de altii respectat, unui singur om DAN NASTASE

Varsta inaintata merita RESPECT, dar pentru atat!

Respect toti motociclisti indiferent de varsta, pozitie sociala sau club!

 

Daca M.A.N. a fost o materializare a topicului "Veteranii Adunarea" deci al Dl Nastase, "Senior Riders" este fondat de Dl Constantin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

 

Un MOTOCICLIST !

 

"Pe valurile Dunarii "

Recital de BMW uri

La pupitru : Dirijor Dan Nastase . Solisti vocali:Bunu, Vali, Emil si Dan acompaniati de bebelusele ce nu se vad in poze din motive de confidentialitate

Pentru conformitate:

 

La scoala invatand bulgara scris citit profesor cu eleva si apoi student scos la tabla

( Pana la urma Velico ne a trecut pe toti, am luat 5)

 

La final o asortare de culori ( Moto + stapana)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...