Jump to content

Honda Vfr 750/800/1200

rmg
 Share

Recommended Posts

• Replies 8.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

De inceput salutare la toti motociclisti! Poate ma poate lamuri si pe mine cineva in legatura la o honda vfr800! Deci imi oscileaza relanti-ul,si indiferent de turatie constanta se intampla la fel!imi putesti spune ce anume se intimpla si cum se poate remedia?se paote face balansul la clapete la injectie? Ms si ast un rasp! Si poate imi mai spune cineva unde pot gasi un stop spate tot pt VFR?

De inceput salutare la toti motociclisti! Poate ma poate lamuri si pe mine cineva in legatura la o honda vfr800! Deci imi oscileaza relanti-ul,si indiferent de turatie constanta se intampla la fel!imi putesti spune ce anume se intimpla si cum se poate remedia?se paote face balansul la clapete la injectie? Ms si ast un rasp! Si poate imi mai spune cineva unde pot gasi un stop spate tot pt VFR?

Cum e aia relanti la orice turatie ? Poate daca o ti turata constant sa zic la 5000rpm iti oscileaza ?. Pot fi bujiile .

La relanti acul trebuie sa pulseze la 1200rpm, bineinteles daca motorul e rece relantiul va fi mai mare.

Cum e aia relanti la orice turatie ? Poate daca o ti turata constant sa zic la 5000rpm iti oscileaza ?. Pot fi bujiile .

La relanti acul trebuie sa pulseze la 1200rpm, bineinteles daca motorul e rece relantiul va fi mai mare.

Deci cum ai spus chiar daca o tin constanta in 5000rpm tot oscileaza.faza e k am mai avut un vfr dar nu a facut niciodata asa si de asta eram ingrijorat.

Deci cum ai spus chiar daca o tin constanta in 5000rpm tot oscileaza.faza e k am mai avut un vfr dar nu a facut niciodata asa si de asta eram ingrijorat.

am patit-o si eu pe asta, era de la electrica.

e o mufa problema pe partea stanga a motoretei ( cum stai pe ea), aia face figuri.

de exemplu cind am dat mobra lui sudsemnatul, iar se belise mufa, si daca dadeai claxon sau flash, murea motorul.

bafta !

am patit-o si eu pe asta, era de la electrica.

e o mufa problema pe partea stanga a motoretei ( cum stai pe ea), aia face figuri.

de exemplu cind am dat mobra lui sudsemnatul, iar se belise mufa, si daca dadeai claxon sau flash, murea motorul.

bafta !

Stiu mufa si am sa o verific! Multam fain!

Salutare

intrebare : stiti cumva daca exista diferente notabile din punct de vedere al conductelor de frana la modele ABS - nonABS (2002 - 2009) ???

varianta ABS are conductele mai lungi? mai multe ? mai cum :cheers:) ?

Ma bate gandu sa imi cumpar acest kit de la Galfer FK003D425.

Kitul cuprinde TOATE conductele (frana fata, frana spate, ambreiaj) . Detalii despre instalare gasiti aici : http://www.galferusa.com/WebExchange/ABS%2...S%202002-07.pdf

Edited by tuningboy

Salutare

intrebare : stiti cumva daca exista diferente notabile din punct de vedere al conductelor de frana la modele ABS - nonABS (2002 - 2009) ???

varianta ABS are conductele mai lungi? mai multe ? mai cum :cheers:) ?

Ma bate gandu sa imi cumpar acest kit de la Galfer FK003D425.

Kitul cuprinde TOATE conductele (frana fata, frana spate, ambreiaj) . Detalii despre instalare gasiti aici : http://www.galferusa.com/WebExchange/ABS%2...S%202002-07.pdf

Sunt diferite!

Pentru ABS este compus din mai multe bucati.

Salutare,

Cum ne protezam VFR-ul?(crashbar.....etc???)Se pot monta?

Multumesc anticipat!

Eu am montate niste bobbins-uri, dar nu cred ca protejeaza ceva. Sunt prinse de suportul carenei.

Pentru a monta crashbar-uri trebuie gaurit carena.

post-508-1264069579_thumb.jpg

Salutare,

Cum ne protezam VFR-ul?(crashbar.....etc???)Se pot monta?

Multumesc anticipat!

se pot monta,chiar fff misto (locuri perfecte pe cadru),dar pt asta trebuie modificat rezervorul de apa ( ori taiat coltul cam 5/5 cm,ori inlocuit cu unul de scuter )

daca gugalesti,le gasesti.

eu unul am rezolvat tot cu CASCO. :D

Mesaj completat

kpax..intr-adevar nu protejeaza nimic. VFR-ul culcat atinge in 2 locuri cu carena : protuberanta data de baie parca,si coltul cu semnalizatorul.Bulbul ala nu face decat sa accentueze. :cheers:

Daca-ti pui crashuri cum trebuie,e misto ca poti sa-ti tii picioarele ca la choper la drum intins.

wemoto.com

Salut,

Am un VFR 750 din 97 si de circa sase luni caut suport de top case.

Are cineva idee unde as putea sa gasesc sau sa comand?

Multumesc.