Sari la conținut

Un motociclist clujean Âşi-a pierdut viața din cauza vitezei excesive


magicn12
 Share

Postări Recomandate

Viteza excesivă Âşi lipsa unui echipament de protecție adecvat i-au fost fatele unui tânăr de 32 de ani. J Sebastian–Ion din Cluj-Napoca a pierdut controlul motocicletei pe care o conducea dinspre BăiÂşoara spre Valea Ierii din cauza neadaptării vitezei la condițiile de drum. Într-o curbă el nu a mai putut stăpâni motorul Âşi a părăsit partea carosabilă.

 

Din cauza faptului că a fost aruncat din Âşa dar Âşi pentru că nu purta o cască de protecție, acesta a decedat în urma loviturilor puternice din zona capului.

 

copy paste din Clujeanul: http://www.clujeanul.ro/cluj/un-motociclis...xcesive-4164567

 

Ce dracu se intampla?

Editat de magicn12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza excesivă Âşi lipsa unui echipament de protecție adecvat i-au fost fatele unui tânăr de 32 de ani. J Sebastian–Ion din Cluj-Napoca a pierdut controlul motocicletei pe care o conducea dinspre BăiÂşoara spre Valea Ierii din cauza neadaptării vitezei la condițiile de drum. Într-o curbă el nu a mai putut stăpâni motorul Âşi a părăsit partea carosabilă.

 

Din cauza faptului că a fost aruncat din Âşa dar Âşi pentru că nu purta o cască de protecție, acesta a decedat în urma loviturilor puternice din zona capului.

 

copy paste din Clujeanul: http://www.clujeanul.ro/cluj/un-motociclis...xcesive-4164567

 

Ce dracu se intampla?

 

Viteza+lipsa echipament=iresponsabilitate.

Daca tu nu pui pret pe viata ta,atunci cine sa o faca?

Nu avea cumva R1?Pentru ca e in top.

Dumnezeu sa aiba grija de sufletul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa se intample!? Nimic neobisnuit.Un simplu suicid.O fi avut probleme acasa...

Dumnezeu sa-l odihneasca :rolleyes: :laugh:

 

L.E. Imi pare ciudat ca a decedat din cauza loviturilor puternice la cap.De obicei astfel de persoane nu au organe vitale in acea zona

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza+lipsa echipament=iresponsabilitate.

Daca tu nu pui pret pe viata ta,atunci cine sa o faca?

Nu avea cumva R1?Pentru ca e in top.

Dumnezeu sa aiba grija de sufletul lui.

 

 

 

 

lipsa echipament cred ca e prea putin spus...cred ca nu exista om care sa nu stie ca pana si o cazatura la 30 km/h te omoara daca nu ai casca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca sunt manusile celui cu geaca red bull si cu telefonul in mana.Si mai cred ca scria un sms nevestei decedatului .Ti-am mai zis Sherlock, iar vb aiurea..Si le-o fi scos din mana,a aruncat casca ,a intrat in coma si a murit la spital .Gizzz..

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate ii stiu pe "minunatii oameni de presa" de la clujeanul, poza e doar ca exemplu (motor picat... deci merge la subiect). sunt aproape sigura ca nu e poza de la accident.

 

oricum, nasol... pacat de el, si mai ales pacat de familia lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si uite asa o pleata avea, si uite asa ii flutura.

daca oamenii aia spun ca nu avea casca...voi ..batman..batman

probabil casca au adus-o prietenii ca sa-l recunoasca apropiatii dupa casca cand il duc acasa

 

Dzeu sa-l ierte ca fericiti cei saraci cu duhul, caci a lor este imparatia cerurilor. la 32 de ani, fara casca inseamna ca-ti e teama ca se umple raiul si te grabesti sa mai prinzi loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca avea casca. in poza se vad niste manusi moto pe rezervor. cand ai manusi, cu siguranta ai si casca.

 

:rolleyes: A, am uitat ca tu esti atotstiutor si ca la noi presa e de ca*at!

sfatul meu e sa nu mai citesti si sa te retragi in munti. sa poti sa fugi de orice informatie.

 

uite ce au scris neamurile pe pagina ziarului :

 

tampit esti tu cu neamurile tale nu tatal meu.oricum pe tine o sa te pedepseasca dumnezeu.atata ia fost viata nu mai avem ce sa facem.fiecare avem pacate si facem prostii dar voi le faceti din cale afara nemernicilor.lasa lacri ca tati o sa fie oriunde cu noi stii bine.chiar daca nu o sa mai avem cu cine rade atat de bine la nunti ramane cosmin,costea,oli[mic ca oli mare mai are zile],sotul tau,razvan si adina,dida[andreea lui cosmin] si multi alti pentru ca avem neamuri frumoase chiar daca se spune mocani prosti.toti cei care spun asta sunt in exces de prostie dar nu`si dau seama.apropo,nu purta casca pentru ca a mers doar sa intoarca si eu pregateam si casca mea si a lui pentru ca trebuia sa venim amandoi pe motocicleta spre cluj.nu mai comentati ca va fac eu miss`uri la rosal si buletin de gherla.sunteti in cale afara de penali

inchide

?Fica decedatului - 7 aprilie 2009 09:13

 

De vazut, se vad si manusi si casca, si o genunchiera. R.I.P . Toate sunt asezate pe motor.

 

poza este mai mult ca sigur "de ilustrare".

 

Dumnezeu sa-l ierte!

Editat de disney
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si uite asa o pleata avea, si uite asa ii flutura.

daca oamenii aia spun ca nu avea casca...voi ..batman..batman

probabil casca au adus-o prietenii ca sa-l recunoasca apropiatii dupa casca cand il duc acasa

 

Dzeu sa-l ierte ca fericiti cei saraci cu duhul, caci a lor este imparatia cerurilor. la 32 de ani, fara casca inseamna ca-ti e teama ca se umple raiul si te grabesti sa mai prinzi loc

Amice ai o problema, la fiecare accident cu deces te apuci sa balacaresti mortul.

 

Vezi-ti prietene de treaba ta ca nu faci educatie nimanui. Toata educatia e cuprinsa deja in titlul topicului, cine nu prinde ideea nu te asculta pe tine.

 

S-a sinucis a fost inconstient pana la urma care e problema ta sa il insulti? Mai ales ca nu-ti poate raspunde? Pana la urma da peste tine vreo ruda a mortului si iti face tie un pic de educatie.

 

Sunteti ca niste hiene, acum inteleg cine face audienta la stirile de la ora 5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice ai o problema, la fiecare accident cu deces te apuci sa balacaresti mortul.

 

Vezi-ti prietene de treaba ta ca nu faci educatie nimanui. Toata educatia e cuprinsa deja in titlul topicului, cine nu prinde ideea nu te asculta pe tine.

 

S-a sinucis a fost inconstient pana la urma care e problema ta sa il insulti? Mai ales ca nu-ti poate raspunde? Pana la urma da peste tine vreo ruda a mortului si iti face tie un pic de educatie.

 

Sunteti ca niste hiene, acum inteleg cine face audienta la stirile de la ora 5.

 

as putea sa nu mai scriu deloc...dar sa laud in nici un caz

ce spun eu nu e balacareala. e putin diferit fata de majoritatea celor care nu l-au cunoscut si fac posturi cu o lumanare si un RIP sau a celor care l-au cunoscut si il plang cu lacrimi de crocodil desi un sfat cat era in viata era mai bun. daca ar fi fost prietenul meu, l-as fi insultat cat era in viata..poate pricepea ceva.

Rudele mortului au prea multe pe cap ca dea peste mine, mai ales ca dupa de trece durerea s-ar putea sa aprecieze mai mult opinia mea, decat a "fratilor motociclisti" cu care a murit.(asta e in general nu ma refer la cazul asta neaparat). In marea majoritate, motociclistii din romania sunt la prima generatie de bikeri si nici nu au filosofia de viata in acest spirit. si sunt convins ca e la fel de mare majoritatea celor dragi lor(parinti, sotii) care se tem ptr ei.nu fi asa de sigur ca o mama de motociclist mort va primi cu bratele deschise grupul de motociclisti care il filmau la cursa fatala, chiar daca au dat cu RIP si flori virtuale pe aici.

 

sa-ti fie bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja si scuteristii is tot mai rar fara casca...

cum naiba sa mergi pe un vitezan fara, pe curbe super stranse si un drum ca dupa razboi...

 

anyway...RIP

 

 

Sa stii ca ai dreptate . Mare parte din ei parca usor usor incep sa deschida ochii.

 

 

riP :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as putea sa nu mai scriu deloc...dar sa laud in nici un caz

ce spun eu nu e balacareala. e putin diferit fata de majoritatea celor care nu l-au cunoscut si fac posturi cu o lumanare si un RIP sau a celor care l-au cunoscut si il plang cu lacrimi de crocodil desi un sfat cat era in viata era mai bun. daca ar fi fost prietenul meu, l-as fi insultat cat era in viata..poate pricepea ceva.

Rudele mortului au prea multe pe cap ca dea peste mine, mai ales ca dupa de trece durerea s-ar putea sa aprecieze mai mult opinia mea, decat a "fratilor motociclisti" cu care a murit.(asta e in general nu ma refer la cazul asta neaparat). In marea majoritate, motociclistii din romania sunt la prima generatie de bikeri si nici nu au filosofia de viata in acest spirit. si sunt convins ca e la fel de mare majoritatea celor dragi lor(parinti, sotii) care se tem ptr ei.nu fi asa de sigur ca o mama de motociclist mort va primi cu bratele deschise grupul de motociclisti care il filmau la cursa fatala, chiar daca au dat cu RIP si flori virtuale pe aici.

 

sa-ti fie bine

 

Si de ce nu faci asta????pe fiecare topic, tu ai ceva cu mortul :rolleyes:

 

Odhineasca-se in pace :laugh: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce nu faci asta????pe fiecare topic, tu ai ceva cu mortul :laugh:

 

Odhineasca-se in pace ;) ;)

 

 

se ia si el de astia de teapa lui :D :rolleyes: -fara vreun fel de putere, la asta ma refer. ca poate ma interpreta gresit-

 

nu stiu de ce inca mai se aduna posturi pe subiectul asta.

Editat de disney
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce nu faci asta????pe fiecare topic, tu ai ceva cu mortul :rolleyes:

 

Odhineasca-se in pace :laugh: ;)

 

intelegi tu prea putin. mortii, sa-i ierte Dzeu.

am ceva cu cei care transforma astfel de evenimente in eroisme si sustin ca a fost ghinion, in loc sa spuna ca e noroc daca scapi cand cazi fara casca sau la250 la ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un moment dat , se auzea la motorul meu un "greieras" si nu prea puteam sa-l "inteleg" din cauza zgomotului motorului si al tobelor . Am zis ..cred ca fara casca il aud ..dar tre sa fiu in mers .Mi-a fost tarsa...."greierele" ,se aude si acu...dar nu dau casca jos ferita sfantul...!!!

R.I.P....si putere familiei..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati omul in pace. Poate a facut o greseala, poate atat i-a fost dat sa traiasca...nimeni nu stie. Asta e ceea ce zice fiica lui: mergea cu 60 la ora pentru ca era si un prieten de`al lui cu copilul si se plimbau inainte sa venim in cluj de la pensiunea lara.a schimbat viteaza pentru a intra in curba,i sa facut rau si a ramas cu mana pe acceleratie[pentru ca la motociclete se schimba de la ghidon]si s`a tot dus.

Asa ca putea sa fi facut infarct si sa fi murit inainte sa cada cu motocicleta.

Dumenzeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si uite asa o pleata avea, si uite asa ii flutura.

daca oamenii aia spun ca nu avea casca...voi ..batman..batman

probabil casca au adus-o prietenii ca sa-l recunoasca apropiatii dupa casca cand il duc acasa

 

Dzeu sa-l ierte ca fericiti cei saraci cu duhul, caci a lor este imparatia cerurilor. la 32 de ani, fara casca inseamna ca-ti e teama ca se umple raiul si te grabesti sa mai prinzi loc

:rolleyes: no comment...consider ca nu isi au rostul comentariile oricum. pt stimabila forumista care se consoleaza cu "atat" i-a fost dat sa traiasca....toata stima...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati omul in pace. Poate a facut o greseala, poate atat i-a fost dat sa traiasca...nimeni nu stie. Asta e ceea ce zice fiica lui: mergea cu 60 la ora pentru ca era si un prieten de`al lui cu copilul si se plimbau inainte sa venim in cluj de la pensiunea lara.a schimbat viteaza pentru a intra in curba,i sa facut rau si a ramas cu mana pe acceleratie [pentru ca la motociclete se schimba de la ghidon]si s`a tot dus.

Asa ca putea sa fi facut infarct si sa fi murit inainte sa cada cu motocicleta.

Dumenzeu sa-l ierte.

comentariul ala de pe site mi se pare al oricui numai al ficei lui nu.

unii ziceau ca doar voia sa intoarca altii ca mergea cu 60 la ora.

in mod normal casca ti-o pui inainte sa te urci pe motor dar asa a fost sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intamplarea in sine e nefericita, dar e foarte amuzant cum "fica" tipului, in varsta de 14 ani, e "mai matura decat pare", o sa fie "tare pentru mami" si se porcaieste pe forumul ziarului cu cei care-si dau cu parerea. E normal sa-i gasesti scuze lui 'tati', i s-o fi facut rau, a picat, a dat cu bostanelul de asfalt si a mierlit-o. Bine, fie, i s-a facut rau, da' daca pica purtand casca, poate n-o mai mierlea.

 

Whatever, mi se pare absolut inutil sa comentezi chestii de genul asta. Nu se poate trage nici un invatamant din accidentul asta. Daca vreunul zice 'purtati ba casca aia ca nu e degeaba', o sa se trezeasca vreo doi care sa zica "baaa, n-auzi ca a facut infarct, nu conteaza casca!".

 

PS: Chestia de mai sus e scrisa de unul care in ciuda faptului ca stie foarte bine ce i se poate intampla, mai merge si fara casca. Recte eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...