Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Kitty rules!

Rula-i-as pe capul ei cu un T34...

 

Sau sa fi avut iar mobristul 666 de km/h?

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica Kitty face legea... :)) Imi pare rau de motociclist, da vrem nu vrem, femeile ne dicteaza cum traim... (vezi cazul Kitty, aka "de ea nu trece nimeni")

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea toate e surori!

"Kitty" vorbea la mobil in timp ce conducea,deci e vinovata de neatentie in trafic.N-are a face ca nu ea a provocat acidentul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul a fost apoi proiectat in SJ-86-KTY , defapt motociclistul a fost livit de o seferita din ? Alba

Pe larg: http://ziarulclujean.ro/foto-motociclist-clujean-bagat-in-spital-de-o-soferita-care-vorbea-la-telefon-l-a-aruncat-pe-o-alta-masina/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta mi se pare de rahat. Ce conteaza care de unde e sau ce numar are masina implicata in accident :) O soferita din alba s-o frecat de una din Salaj. Deja devine interesant, oarecum pleonasm. Normal ca numa din AB sau SJ poa' sa fie, sau o combinatie intre cele doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salut,

din pacate a mai fost un accident moto, ieri, pe la ora 19, intre un motociclist cu un motor BMW adventure si un Golf 4, albastru lovit in bara fata. Accidentul s-a petrecut pe strada cu 2 benzi pe sens ce merge spre giratoriul din Grigorescu (nu sunt din CJ si nu-i cunosc numele). Riderul era ok asa la vedere, era constient, statea intins pe sosea, a fost ajutat de cineva si i-a fost scoasa casca si astepta SMURD-ul. Eram cu masina, era politie si multa lume si vreo 3 motociclisti. Deocamdaca cam atat stiu.

 

Mare grija pe sosele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte RAU ca a fost ajutat de cineva sa ii scoata casca! Trebuia sa astepte linistit cu casca in cap pe cei de la Smurd. Bine ca e ok riderul si nu a fost mai grav.

Corect!

Cea mai mare greseala a "interventionistilor" de pe marginea unui accident cu moto,e sa scoata iute-iute casca mobristului de pe cap!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu stiu sa va spun daca chiar a fost ajutat sau si-a scos-o singur...ideea e ca eu cand am trecut pe langa el avea deja casca scoasa si pusa langa el. Oricum..era constient, vorbea cu lumea si nu parea a avea nimic rupt. Acum..doar el si cei de la spital stiu mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai important in caz de accident moto e imobilizarea victimei pana la sosirea smurdului. Cel mai important sa stea nemiscat, in pozitia in care a ramas, daca este grav si inconstient. Daca nu ai nimic si e accident usor, clar ca te ridici si faci ce trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ma gandesc oare cati colegi s-au dus pe la ora 19.00 -- 19.30 la Topa. Si cati au ajuns acolo.... si cati s-au intors cu bine acasa....

Cand vezi ca vine din fata un vehicol, nu ar trebui sa te angajezi in depasire.... eu cu camionu' sigur as iesi castigator la o ciocnire frontala cu un motociclist....

Chiar ca unii sunt inconstienti si o cauta cu luminarea...

Dar odata si odata se termina si norocul si circumstantele favorabile... si dupa aia urmeaza RIPurile...

Stiu ca de obiccei de la Petrom Baciu pana la Topa e cursa de cai, dar ar trebui mai multa responsabilitate, si asumarea riscurilor redusa la zero...

In fine, fiecare trage cum vrea de gaz, dar poate odata cel care vine din fata nu apuca sa traga pe dreapta, sau nu vrea, ca s-a pishat pe urzica! Si atunci e bai!

 

Numai bine. Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ma gandesc oare cati colegi s-au dus pe la ora 19.00 -- 19.30 la Topa. Si cati au ajuns acolo.... si cati s-au intors cu bine acasa....

Cand vezi ca vine din fata un vehicol, nu ar trebui sa te angajezi in depasire.... eu cu camionu' sigur as iesi castigator la o ciocnire frontala cu un motociclist....

Chiar ca unii sunt inconstienti si o cauta cu luminarea...

Dar odata si odata se termina si norocul si circumstantele favorabile... si dupa aia urmeaza RIPurile...

Stiu ca de obiccei de la Petrom Baciu pana la Topa e cursa de cai, dar ar trebui mai multa responsabilitate, si asumarea riscurilor redusa la zero...

In fine, fiecare trage cum vrea de gaz, dar poate odata cel care vine din fata nu apuca sa traga pe dreapta, sau nu vrea, ca s-a pishat pe urzica! Si atunci e bai!

 

Numai bine. Ride safe!

Mai intervine si selectia naturala, sunt legile evolutiei

Si aseatra pe eroilor erau vreo 2-3 maimute care scoteau ingerii din paraitoare, iti dai seama cum merg aia pe strada...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai ce face .... nu toti impartasim aceleasi vise cind ne urcam pe motoare..... sunt unii care primesc motoru cadou de la parinti si cred ca e pentru a impresiona fetele pe strada si pentru a intoarce privirile tuturora cind trec ei pe acolo .,.... dar vorba cuiva selectia naturala isi face datoria !!! nu doresc raul nimanui doamne fereste doar ca deh ...inevitabilul se produce atunci cind vrei sa impresionezi mai tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mi-am luat permisul in Cluj pentru toate categoriile mai vrei sa ma bati ? sunt din Alba...

 

Terminati cu idioteniile astea legate de judet, se putea intampla si viceversa...un motociclist din Cluj sa loveasca o masina condusa de un sofer din Alba pe strada Motilor din Alba :)

 

Asta a fost picatura de prostie jurnalistica, sa dea apa paharului de prostie dupa care talentul la sofat tine de judetul in care te nasti.

 

Omul sa fie bine, sa isi revina, asigurarea sa plateasca, si sa contribuie la instalarea de mitraliere si bariere pentru interzicerea accesului masinilor cu numere de Alba, spre satisfactia limitatilor intelectuali pentru care urmatorii soferi prosti o sa devina...Salaj ? Mures ? ...ceva , ceva tot se gaseste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate e un mit cu soferii de Alba...dar deja sunt prea multe coincidente legate de 'mitul' asta...sapt. trecuta m-a sifonat unul pierdut prin centru:)..iar exceptiile alea de care zicea prietenul de mai sus...cred ca e exceptia care intareste regula:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...