Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Localghost, Haotica...sunteti "zisi" la doamna educatoare pt ca sunteti rai. Si ati scos limba. Sunteti "zisi"

Patrik, daca tot ti-ai incalzit degetele, ia spune ce parere ai de purtatul vestei in trafic? Sincer :)

 

Pui prea mult suflet Galen

Daca ne enervam din toate nimicurile ajungem la nebuni :jump:

:friends:

Aici nu e vorba de nervi Dane, tu nu stii ce a provocat acum vre-o doi ani tipul asta. Intreaba-l pe Yzu sa-ti spuna acum si el daca a fost rau sau bine. Apropo, tu ce parere ai despre portul vestei ca mijloc de preventie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta tine de propria constiinta...Am vazut in tari civilizate si impus si nu toti poarta. Deci campanie sau nu....fiecare o sa faca ce vrea.

merci :) e o opinie constructiva. Eu va propun sa incercati, daca nu va plac efectele, nimeni nu va obliga. La urma urmei e un experiment pe baza de voluntariat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Galen

probabil am sa iau si eu una galbena mai incolo

@localdegeaba

cand imi vezi numarul de inmatriculare pe drum, indiferent de masina sau motocicleta, roaga-te sa nu-mi dau seama ca esti tu. s-ar putea sa te invit la un detz de bere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K....esti un barbat adevarat. Asa se rezolva problemele...Oricum am vazut ca avem bucatari buni in comunitatea din cluj si rapid rezolvam de un pachet la "mititica". Si daca tot il "lovesti" cu masina sau moto...sa te asiguri ca e si nevasta cu el...altfel am auzit ca te rupe. Spor la nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K....esti un barbat adevarat. Asa se rezolva problemele...Oricum am vazut ca avem bucatari buni in comunitatea din cluj si rapid rezolvam de un pachet la "mititica". Si daca tot il "lovesti" cu masina sau moto...sa te asiguri ca e si nevasta cu el...altfel am auzit ca te rupe. Spor la nimic.

Pe forumul asta scriu oameni, majoritatea bine intentionati. De ce scriu? Cei mai multi ca sa se exprime intr-o lume in care ne insinguram tot mai mult. Altii scriu pentru ca au probleme si cauta solutii. Altii ca sa faca propaganda motociclismului, din pasiune pentru doua roti, etc. Altii ca sa vinda sau ca sa cumpere ceva. Tot felul de motive decente. etc, etc. In fine unii scriu ca sa se amuze ceea ce pina la limita bunului simt este de inteles si ne mai descreteste tuturor fruntile.

 

In fine foarte putini scriu cu intentia deliberata de a face rau altora, de a-i umili ca sa faca loc egoului lor bolnav.Este un gest de o imensa lasitate. In viata reala o iau probabil zilnic peste bot si spatiul virtual este singurul pe care cred ca-l pot domina. Cine doreste amanunte si are timp sa se lamureasca, sa dea un search dupa posturile lui charlie root sau albastru vertical.

 

Un coleg cu coloana vertebrala care din pacate nu mai scrie de mult pe aici, s-a suparat intr-o zi cu adevarat si l-a identificat. Reusise aproape sa indeparteze motociclistii locali de un forum care devenise o balacareala continua. Tipul s-a pomenit intr-o zi la usa cu citiva membri din comunitate care voiau sa lamureasca intr-un fel sau altul lucrurile. A venit apoi intre noi la Music Pub sa pozeze ca mare vedeta. Unii au dat mina cu el, e problema lor, eu nu si nici nu am sa dau mina vreodata cu el sau cu tipologii asemenea lui.

 

Cu totii mai avem orgolii, cu totii mai gresim. Dar la fel, ne dam miinile cind ne intilnim si ne ajutam unii la nevoie. Avem idei, unele bune, altele mai putin bune, dar facem ceva sa progresam. Individualismul si ura si capra vecinului sint tare adinci si nefaste ale poporului roman. Nu zic sa ne avem ca fratii ca nu se poate in mod obiectiv, dar in interesul general e bine si frumos sa ne respectam.

 

Cu totii mai avem orgolii, cu totii mai gresim. Nu meritam cu totii premiul Nobel, dar sintem sau ar trebui sa incercam sa fim oameni. Unii din noi ies in fata cu idei cu propuneri. Unele bune, altele mai putin bune,altele care merita incercate ideea e sa mergem inainte cumva, sa progresam. Ne intilnim joi, ne intilnim in weekend cu placere unii cu altii si unii dintre noi macar ne simtim mai bine impreuna decit singuri. Individualismul si ura si capra vecinului sint tare adinci si nefaste ale poporului roman. Nu zic sa ne avem ca fratii, ca nu se poate in mod obiectiv din vari motive, dar in interesul general e bine si frumos sa ne respectam cel putin, chiar daca nu sintem de acord unul cu altul. Altfel nu o sa fim nici noi respectati vreodata. O sa ziceti ca nu conteaza, dar uite daca tot aveti timp, va propun si o tema de meditatie (on topic sau off, o sa decideti fiecare din voi).

 

Pe unii dintre noi ne doare situatia actuala si cautam solutii. Ne e rusine ca o tara mare si bogata ca a noastra se afla inca interminabil in criza, ca am ajuns sa ne vindem muntii pe nimic si sa acceptam lacuri de cianuri, ne doare sa fim o tara corupta fara corupti, ne doare dezorganizarea si lipsa de modele morale si credibile, ne doare ca am ajuns sa vedem unul in altul doar interesul sau concurenta. Si capra vecinului. Iar in vreme ce ne paruim cu spor, Popescu cel perdant cade mereu pe locul 3.

 

Avem un topic de accidente si de solutii. Ii rog pe cei care nu au idei "on topic" sau comentarii pertinente pro sau contra sa se abtina. In definitiv e vorba de o problema actuala si de interesul general. Cei care ataca of topic si la persoana nu sint si nu vor fi niciodata indiferent de coeficientul IQ altceva decit niste jegosi pusi pe facut rau celor din jur.

 

Cam asta e :)

Popescu nu e bun.doc

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@criticilor mei: nu inteleg de ce nu folositi functia ignore a forumului vizavi de interventiile mele. e simplu si eficient, eo am aplicat-o asupra domnului Kamikaz si merge perfect.

 

@on topic: ideea de baza a manifestarilor mele e iritatia profunda ce mi-o provoaca chestia asta omniprezenta: 'conservarii, nu ne vede' ei sint de vina intodeauna. de asemenea 'workaround'-urile acestei false probleme imi provoaca risul (vesta, paradele etc).

eo rar am auzit de accident moto in care motoreanu sa nu fi participat si el la propria-i belea, ori prin viteza excesiva ori prin increderea (din pacate nejustificata in conditiile traficului de la noi) in propria prioritate. din pacate multi de-ai nostri isi fac acum somnu de veci la umbra epitafului: 'aici zace nea istrate care-avea prioritate'. in acest context teorema lu galen 'nu avem nicaieri prioritate' este de fapt o axioma si trebuie aplicata in orice imprejurare, chiar de catre domnia sa.

cat am fost biciclist prin cj am invatat o regula de aur care ma ajuta si acum sa merg cu motoru pe oriunde prin cj fara nici cel mai mic stres: e total irelevant daca soferii te vad sau nu, colosal de important e sa-i vezi tu si sa stii ce le poate pielea.

 

inchei cu urarea lu gyuri pascu: la revedere, inima, iubire, bere!

Editat de localghost
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm...6 pagini de :offtopic: de la ultimul :hurt: ...

dar imi place(mi-am luat popcorn si Cola)...continuati baieti, vreau sa va vad cum va :duel: :box: pana cand, evident, cel mai destept va ceda. Ca din modul de exprimare (unul foarte elevat de altfel la cei 2 protagonisti ai acestei dispute, Galen Si Fantomas) nu pot sa-mi dau seama care e ala mai destept :scratch: Ca prost nu-i niciunul, aia-i clar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma mai pot abtine nici eu (un om cu rabdare)...

 

Stimabile domn (ca am auzit ca esti insurat) poate ca nu ai avut "norocul" sa provoci un accident fie cu sau fara victime, dar majoritatea dupa ce provoaca unul se cam lumineaza si probabilitatea de a mai face unul e foarte mica.

 

Forumul si implicit titlul topicului prin definitia lui nu e egala cu MIRC-ul cum crezi tu... 90% dintre cei care citesc aceste sectiuni le citesc pentru informare, nu pentru a asculta criticile degeaba facute de tine, Domnule Pixulescu (pentru ca nume vad ca nu ai)...

 

Deschide-ti un topic intitulat cum vrei si cand te plictisesti posteaza pe acolo. In cazul celor carola le place ce postezi te vor citi acolo (lucru foarte improbabil) si te rog frumos trage-te pe dreapta, elibereaza banda asta ca sagetile de marcaj nu indica directia pe care vrei sa mergi (sau si tu suferi de orbul gainii si nu vezi ce trebe)

 

Cu stima,

un simplu cititor satul de prostia umana a celor cu IQ-ul sub 1/4 din marimea de pantof

 

 

P.S. Prostia e caracteristica omului. localghost isi bate joc de ea

 

:agree:

 

@Galen

probabil am sa iau si eu una galbena mai incolo

@localdegeaba

cand imi vezi numarul de inmatriculare pe drum, indiferent de masina sau motocicleta, roaga-te sa nu-mi dau seama ca esti tu. s-ar putea sa te invit la un detz de bere

 

:lol::lol::lol: Sper sa-ti dai seama ca e el.

Editat de Oana_Cj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, tu ce parere ai despre portul vestei ca mijloc de preventie?

 

Ma tot mir cum cu doua xenoane si Africana viu colorata, plus casca alba nu esti vazut, ca sa nu mai vorbesc de dimensiunile amandoura

Te-am vazut de vreo doua ori cand eram in conserva si mi-ai sarit in ochi imediat. Aici sunt subiectiv deoarece te cunosc si oricum, orice motocicleta imi sare in ochi ori in mers ori stationand :)

Eu personal nu voi purta vesta deoarece nu conduc prin oras decat f rar, merg mereu cu xenon pe faza lunga (ziua), am colorate casca si geaca si avand carnet din '92 si o vasta experienta in trafic stiu sa anticipez miscarile viitoare ale participantilor de drum

Dar e foarte utila celor care merg constant in oras, mi s-a intamplat si mie de cateva ori, prioritate avand, conservarul sa se uite la mine cum vin, dar sa intre sfidator in intersectie, insa am franat si contrar asteptarilor nu i-am tras bocanci in portiera ci am mers mai departe

Concluzia: adaptati viteza la conditiile de trafic si nu vom mai avea ce scrie pe acest topic!

Cum spuneam, daca ne enervam facem riduri, eu am deja in coltul ochilor "laba gastii", dar e de la ras :laugh: de-aia cred ca sunt si gras :laugh: nu e de la gratare :laugh:

 

PS pfoai, asta e cel mai lung post al meu, ever :laugh:

Editat de Dane_Bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dane tata,incepi si tu sa filozofezi?deja ma ia cu dureri de cap cand iti citesc postu...postul anterior a lui Galen nu l-am mai citit ca are 1 metru patrat si ma dor ochii :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dane tata,incepi si tu sa filozofezi?deja ma ia cu dureri de cap cand iti citesc postu...postul anterior a lui Galen nu l-am mai citit ca are 1 metru patrat si ma dor ochii :rock:

 

Fii pe pace, sunt paragrafe din "Geneza Motociclism.ro" varianta necorectata. Cand apare in librarii copertata o sa poti sa o cumperi si sa te delectezi in timpul liber. Momentan e work in progress si se da paste necontrolat.

 

Pe forumul asta scriu oameni, majoritatea bine intentionati. De ce scriu? Cei mai multi ca sa se exprime intr-o lume in care ne insinguram tot mai mult. Altii scriu pentru ca au probleme si cauta solutii. Altii ca sa faca propaganda motociclismului, din pasiune pentru doua roti, etc. Altii ca sa vinda sau ca sa cumpere ceva. Tot felul de motive decente. etc, etc. In fine unii scriu ca sa se amuze ceea ce pina la limita bunului simt este de inteles si ne mai descreteste tuturor fruntile.

 

In fine foarte putini scriu cu intentia deliberata de a face rau altora, de a-i umili ca sa faca loc egoului lor bolnav.Este un gest de o imensa lasitate. In viata reala o iau probabil zilnic peste bot si spatiul virtual este singurul pe care cred ca-l pot domina. Cine doreste amanunte si are timp sa se lamureasca, sa dea un search dupa posturile lui charlie root sau albastru vertical.

 

Un coleg cu coloana vertebrala care din pacate nu mai scrie de mult pe aici, s-a suparat intr-o zi cu adevarat si l-a identificat. Reusise aproape sa indeparteze motociclistii locali de un forum care devenise o balacareala continua. Tipul s-a pomenit intr-o zi la usa cu citiva membri din comunitate care voiau sa lamureasca intr-un fel sau altul lucrurile. A venit apoi intre noi la Music Pub sa pozeze ca mare vedeta. Unii au dat mina cu el, e problema lor, eu nu si nici nu am sa dau mina vreodata cu el sau cu tipologii asemenea lui.

 

Cu totii mai avem orgolii, cu totii mai gresim. Dar la fel, ne dam miinile cind ne intilnim si ne ajutam unii la nevoie. Avem idei, unele bune, altele mai putin bune, dar facem ceva sa progresam. Individualismul si ura si capra vecinului sint tare adinci si nefaste ale poporului roman. Nu zic sa ne avem ca fratii ca nu se poate in mod obiectiv, dar in interesul general e bine si frumos sa ne respectam.

 

Cu totii mai avem orgolii, cu totii mai gresim. Nu meritam cu totii premiul Nobel, dar sintem sau ar trebui sa incercam sa fim oameni. Unii din noi ies in fata cu idei cu propuneri. Unele bune, altele mai putin bune,altele care merita incercate ideea e sa mergem inainte cumva, sa progresam. Ne intilnim joi, ne intilnim in weekend cu placere unii cu altii si unii dintre noi macar ne simtim mai bine impreuna decit singuri. Individualismul si ura si capra vecinului sint tare adinci si nefaste ale poporului roman. Nu zic sa ne avem ca fratii, ca nu se poate in mod obiectiv din vari motive, dar in interesul general e bine si frumos sa ne respectam cel putin, chiar daca nu sintem de acord unul cu altul. Altfel nu o sa fim nici noi respectati vreodata. O sa ziceti ca nu conteaza, dar uite daca tot aveti timp, va propun si o tema de meditatie (on topic sau off, o sa decideti fiecare din voi).

 

Pe unii dintre noi ne doare situatia actuala si cautam solutii. Ne e rusine ca o tara mare si bogata ca a noastra se afla inca interminabil in criza, ca am ajuns sa ne vindem muntii pe nimic si sa acceptam lacuri de cianuri, ne doare sa fim o tara corupta fara corupti, ne doare dezorganizarea si lipsa de modele morale si credibile, ne doare ca am ajuns sa vedem unul in altul doar interesul sau concurenta. Si capra vecinului. Iar in vreme ce ne paruim cu spor, Popescu cel perdant cade mereu pe locul 3.

 

Avem un topic de accidente si de solutii. Ii rog pe cei care nu au idei "on topic" sau comentarii pertinente pro sau contra sa se abtina. In definitiv e vorba de o problema actuala si de interesul general. Cei care ataca of topic si la persoana nu sint si nu vor fi niciodata indiferent de coeficientul IQ altceva decit niste jegosi pusi pe facut rau celor din jur.

 

Cam asta e :)

:goodposting:

 

on-topic: http://www.realitatea.net/un-bucurestean-lovit-mortal-de-un-motociclist-pe-trecerea-de-pietoni_863949.html

Editat de Serj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am auzit de un accident de la tatal meu. Un enduro touring (posibil altceva, el nu prea se pricepe dar e vorba oricum de o vaca mare) a intrat intr-un Matiz care cobora dinspre Iulius spre Lac. Masina s-ar fi oprit in mijlocul drumului cu botul spre lac. Motociclistul a lovit masina pe franare dupa care a picat pe o parte, motorul peste el. Taica-meu a mers putin mai incolo sa poata parca si s-a intors dar pana atunci s-a ridicat motociclistul. Soferul (un batranel care probabil nici nu stia ce vrea deoarece nu a virat in vreo directie deci mergea direct in lac) era speriat rau pana motociclistul s-a ridicat singur in picioare.

 

Din spusele tatalui meu, accidentul era nasol in sensul ca... in locul motociclistului intra si el cu masina in batranel, efectiv a iesit dintr-o data in fata si a blocat intersectia. A mai zis si ca mobristul a fost foarte calm, si ca in locul lui sarea la gatul batranului :)) Deci mobristul ok, la fata locului politie, SMURD and all that. Motorul destul de sifonat in fata, furci posibil indoite.

 

Anyway, ma bucur ca motociclistul s-a ridicat singur si sper ca vizita la urgenta sa nu fi iesit cu ceva surpiza naspa. Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma voi nu aveti viata? nu aveti bani de benzina? mergeti la furat in loc sa stati aici ca prostii si sa va certati...

 

iesiti odata la interval..care doreste va rog sa ma contacteze..ca de mult nu am avut ceva distractiv...

 

:kali: :kali: :kali: :kali: :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(oarecum) on topic: Mi-am luat o geaca foarte asema natoare cu cea de politist. Cand o port, se face partie in fata mea. E super senzatia, mai ales cand trec de masina care imi face loc si ala isi da seama ca NU sunt politzache. Fac unii cate o fata...

total off-topic: zilele astea am ceva treaba prin zona Clujului si am o problema de rezolvat. Galen, te rog sa imi lasi un numar de telefon pe PM. Am nevoie de o anumita adresa din Cluj.

PS Cumpar casca flip up, alba.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(oarecum) on topic: Mi-am luat o geaca foarte asema natoare cu cea de politist. Cand o port, se face partie in fata mea. E super senzatia, mai ales cand trec de masina care imi face loc si ala isi da seama ca NU sunt politzache. Fac unii cate o fata...

de unde ai luat-o si cam ce pret avea?

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat-o din Sibiu, de la un prieten motorist care are un magazin in care aduce tot felul de haine din nordul Europei. M-a costat vreo 30 de lei, daca imi amintesc bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am auzit de un accident de la tatal meu. Un enduro touring (posibil altceva, el nu prea se pricepe dar e vorba oricum de o vaca mare) a intrat intr-un Matiz care cobora dinspre Iulius spre Lac. Masina s-ar fi oprit in mijlocul drumului cu botul spre lac. Motociclistul a lovit masina pe franare dupa care a picat pe o parte, motorul peste el. Taica-meu a mers putin mai incolo sa poata parca si s-a intors dar pana atunci s-a ridicat motociclistul. Soferul (un batranel care probabil nici nu stia ce vrea deoarece nu a virat in vreo directie deci mergea direct in lac) era speriat rau pana motociclistul s-a ridicat singur in picioare.

 

Din spusele tatalui meu, accidentul era nasol in sensul ca... in locul motociclistului intra si el cu masina in batranel, efectiv a iesit dintr-o data in fata si a blocat intersectia. A mai zis si ca mobristul a fost foarte calm, si ca in locul lui sarea la gatul batranului :)) Deci mobristul ok, la fata locului politie, SMURD and all that. Motorul destul de sifonat in fata, furci posibil indoite.

 

Anyway, ma bucur ca motociclistul s-a ridicat singur si sper ca vizita la urgenta sa nu fi iesit cu ceva surpiza naspa. Sanatate!

De un scenariu de genul am scapat eu la mustata, era sa fiu lovit in plin, practic executat in intersectia aia. Se pare ca matizistii astia sint o categorie aparte. A fost prima data cind nu am gasit usor o explicatie.Se pare ca degeaba te vede lumea cu ochii daca nu te vede cu creierul. Iar creierul trebuie stimulat sa vada! Si acum mi se pare imposibil ca in conditii de trafic 0+2 cineva sa intre pur si simplu lansat in tine de parca te-ar fi luat in colimator.

 

Am deja o saptamina de cind port vesta tipator-reflectorizanta. Rezultatul e neasteptat de pozitiv. Am in sfirsit certitudinea ca sint vazut. Mi se face loc de departe. Circul mult mai in siguranta si amicii imi zic ca nici nu arata asa de rau vesta asta de limonada :D

 

(oarecum) on topic: Mi-am luat o geaca foarte asema natoare cu cea de politist. Cand o port, se face partie in fata mea. E super senzatia, mai ales cand trec de masina care imi face loc si ala isi da seama ca NU sunt politzache. Fac unii cate o fata...

total off-topic: zilele astea am ceva treaba prin zona Clujului si am o problema de rezolvat. Galen, te rog sa imi lasi un numar de telefon pe PM. Am nevoie de o anumita adresa din Cluj.

PS Cumpar casca flip up, alba.

Sa stii ca ai dreptate(ai PM), mi-au spus si mie unii la stop, credeau ca sint politist. Culorile astea tipatoare asta evoca si e bine!Transmit un semnal puternic de alarma. E ca si in natura, unde insectele intepatoare sint si viu colorate. Watch me carefuly! I`m the hornet!(coincidenta neintimplatoare, chiar daca eu calaresc africana).

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat-o din Sibiu, de la un prieten motorist care are un magazin in care aduce tot felul de haine din nordul Europei. M-a costat vreo 30 de lei, daca imi amintesc bine.

 

 

cam pe unde e magazinul? daca mai esti pe acolo il intrebi te rog daca are una asemanatoare pentru 95kg si 1,83m? m-ar interesa si pe mine asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii pe pace, sunt paragrafe din "Geneza Motociclism.ro" varianta necorectata. Cand apare in librarii copertata o sa poti sa o cumperi si sa te delectezi in timpul liber. Momentan e work in progress si se da paste necontrolat.

 

 

:goodposting:

 

on-topic: http://www.realitatea.net/un-bucurestean-lovit-mortal-de-un-motociclist-pe-trecerea-de-pietoni_863949.html

Fii pe pace Serj, poate ca o sa apara cindva coperta aia, momentan prefer sa-i traiesc continutul. Incerc sa-mi comunic ideile cit mai clar. Sa te stresezi doar daca vezi continuturi antagonice, eu nu-mi amintesc de asa ceva. Doresc sa progresam cu totii si cit se poate intr-un cadru moral. Si macar in lumea moto viciile astea nationale nasoale care fac atmosfera atit de greu de respirat in societatea civila sa fie mai atenuate. Cred ca ne dorim cu totii sa ajunga sa ne placa sa traim in tara asta frumoasa. In rest numai de bine!

 

Portul vestei reflectorizante sau macar al unor elemente de contrast net ne scoate din invizibilitate si o sa zici ca nu conteaza, dar daca un singur motociclist va experimenta si se va convinge de asta, eu sint multumit.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kamikazee

Magazinul este pe str. Semaforului, iar pe proprietar in cheama Luci. Are tel. 0742655578.

Acum nu mai are geci de acelea.O sa te contactez pe PM cand o sa mai aduca.

Numai bine.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kamikazee

Magazinul este pe str. Semaforului, iar pe proprietar in cheama Luci. Are tel. 0742655578.

Acum nu mai are geci de acelea.O sa te contactez pe PM cand o sa mai aduca.

Numai bine.

baga-mi te rog un pm si mie cind aduce, sa-mi extind garderoba ;)

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...