Sari la conținut

Incepatorii si motocicletele puternice


Silenti
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Gata e liniste aici?Vine si fratele din tari straine (adica eu) sa dea bacu, isi ia motor(adica firebleid)si aici liniste .Crbl69 frate las-al dracu de motor.Promit ca pun poze cu motoru ca nu mati crezut da acu e in vacanta la vopsitorie.Io nu am stiut ca pe praf la mine la tara nu e aspfalt de Braila.Acu stiu.Da motoru e belea trage rau e din 99 da e ok si are multe chestii schimbate.Va pup.

Cred ca ai venit degeaba sa dai bac-ul...: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Foarte bun topicul. O remarca am si eu: eu am inceput pe un R1 2003. Nu am cazut niciodata in trafic cu el (decat pe amckart o data). Este foarte important care-ti este scopul de a merge pe doua roti ca daca acel scop este de a te da mare si a plimba "mitzi", sunt de parere ca si daca incepi pe cbr 125 tot praf o sa te faci.

 

As completa lista de sfaturi cu inca unul: evita sa mergi noaptea, in week-end si de sarbatori (din pacate sunt inca foarte multi soferi care merg obositi sau bauti)

 

Bafta tuturor!



si inca o completare pe care am invatat-o de curand la cursurile de perfectionare de la amckart: cand simti ca ai obosit (sau ca nu te mai asculta motocicleta) oprestete si trageti sufletu pentru 5 minute.

Editat de scorpion031185
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cum am luat permisu miam luat un zuzuki gsxr 750 , nici scuter nu avusesem inainte , cand am cumparato de la fostul proprietar nu am fost instare sa plec cu ea dupa loc mia aduso el pana la poarta si pe acolo mam invatat cu ea , o urcam pe coasta si coboram cu ea oprita doar ca sa ma invat cu greutatea ei , si acum dupa doua luni ma joc cu ea ,260-280 km/h viteza pe curbe si mai si , trebuie doar sa ai vointa si sa fi putin sarit ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cum am luat permisu miam luat un zuzuki gsxr 750 , nici scuter nu avusesem inainte , cand am cumparato de la fostul proprietar nu am fost instare sa plec cu ea dupa loc mia aduso el pana la poarta si pe acolo mam invatat cu ea , o urcam pe coasta si coboram cu ea oprita doar ca sa ma invat cu greutatea ei , si acum dupa doua luni ma joc cu ea ,260-280 km/h viteza pe curbe si mai si , trebuie doar sa ai vointa si sa fi putin sarit ,

 

Bravo ... esti foarte talentat ! Ma bucur sa stiu ca avem pe aici oameni asa experimentati si buni. Care poat da sfaturi pertinente.

Multumim !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate isi face cineva mila de baiat si incearca sa ii explice cate ceva acum, pana nu ajunge sa intareasca regula aia cu 18 ani motor puternic, IQ sub medie ... uff nu vreau sa jignesc ... imi este cam lehamite plus ca mie selectia naturala imi pare un lucru bun.

L.E. I-am trimis un PM baiatului ... sper sa ... fie bine ...

Editat de Tzache*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor cand vorbiti de motociclete puternice parca vorbiti de nave spatiale , orcine poate merge cu ori ce motocicleta , am un prieten de 16 ani care ii dau motocicleta si merge cu ea mai bine ca mine , taicasu e motociclist inrait are un suzuki sv 650 de doi ani si umbla cu ea fara permis pe unde nam umblat eu cu permis si voi vorbiti aci , pai cand iti cumperi o motocicleta de viteza pai de viteza sa fie frate cand pleci de acasa nu pleci sa mergi batraneste , ii bagi numaru sub sa si cox ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor cand vorbiti de motociclete puternice parca vorbiti de nave spatiale , orcine poate merge cu ori ce motocicleta , am un prieten de 16 ani care ii dau motocicleta si merge cu ea mai bine ca mine , taicasu e motociclist inrait are un suzuki sv 650 de doi ani si umbla cu ea fara permis pe unde nam umblat eu cu permis si voi vorbiti aci ...

Sper sa nu il ai pe constiinta...

Nu de alta, dar multe accidente contin chestia asta : "nu avea permis, dar se dadea bine" , "i-am dat motorul sa faca o tura, nici nu am stiut...", bla,bla.

 

... pai cand iti cumperi o motocicleta de viteza pai de viteza sa fie frate cand pleci de acasa nu pleci sa mergi batraneste , ii bagi numaru sub sa si cox ,

Sper sa te prinda anii urmatori sanatos si intreg...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au ajuns mai ieftine şi toţi cocalarii (semi)analfabeţi(si fara permis/luat la...) au pus mana pe motoare (mai ales sport)...păcat......si dupa le vand de bune........mare smecherie bo$$....cred ca avem atat de multi Rossi ,Schumacher,Hamilton si Biaggi in ţara asta că nimeni nu ne intrece e şi pacat că nu apar si ei pe circuit la TV.Iar asfaltul in Romania este de nota 11,conservarii la fel....

Editat de MZRider18
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor cand vorbiti de motociclete puternice parca vorbiti de nave spatiale , orcine poate merge cu ori ce motocicleta , am un prieten de 16 ani care ii dau motocicleta si merge cu ea mai bine ca mine , taicasu e motociclist inrait are un suzuki sv 650 de doi ani si umbla cu ea fara permis pe unde nam umblat eu cu permis si voi vorbiti aci , pai cand iti cumperi o motocicleta de viteza pai de viteza sa fie frate cand pleci de acasa nu pleci sa mergi batraneste , ii bagi numaru sub sa si cox ,

 

Ne-am lamurit,deci ai un prieten cu mari "sanse" sa devina victima care are un tata "motociclist" fara carnet iar tu iei curbele cu 260-280....ca vorba aia doar ai vitezana si trebuie sa mergi numai cu viteza,cu gandirea asta a ta nu apuci 30 de ani...pacat de tineretile tale baiete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cum am luat permisu miam luat un zuzuki gsxr 750 , nici scuter nu avusesem inainte , si acum dupa doua luni ma joc cu ea ,260-280 km/h viteza pe curbe

Esti foarte bun, as spune chiar talentat. De ce nu te inscrii intr-un club spotiv moto?

 

cand iti cumperi o motocicleta de viteza pai de viteza sa fie frate cand pleci de acasa nu pleci sa mergi batraneste

E bine sa-ti faci o asigurare de viata in favoarea unui prieten sau a parintilor, nu se stie cand iti apare un nenorocit de tir, un conservar habarnist sau un copac plantat prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Imi este foarte greu sa accept ca exista astfel de oameni, si sper doar ca baiatul sa ne persifleze. De altfel acum pricep si eu de ce noi, toti motociclistii suntem "nebunii aia donatori de organe, bulangii cu tobele etc etc ... "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...