Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Se pare ca se cam duc la Pop-uri. Vezi ca e reparabil, serios.

da stiu, din pacate partea care banuiesc ca a cedat e toata acoperita cu silicon si e destul de greu de curatat plus ca nu e nici o garantie ca dupa ce curat o sa reusesc sa remediez..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vinde cineva semnalizari fata pentru Gsf600S din 2000? Acum 30 de minute mi-a dat vantul motorul jos si semnalizarea fata dreapta e sparta in bucatele. Cea stanga nu era nici ea mai breaza , asadar le-as schimba pe ambele. MARE NOROC cu crash-barul ca mai crapam si altele :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cele de 1250 S se potrivesc (sunt sigur ca da), cauta-ma. Sper ca esti din Bucuresti. Le-am schimbat pentru ca am pus altceva, chestie de design

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa-mi fac un suport de topcase pt bandit 2002. Are cineva schite cu dimensiuni sau ceva idei?

Un om destoinic cu scule ti-l face pe loc, daca-i aduci motorul. Eu asa mi l-am facut. La generatia ta de Bandit e o idee mai greu de facut dar nu exista nu pot, exista nu am chef :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrbare si o rugaminte in acelasi timp. ma tot gandesc sa-mi pun cauciucuri mai mari pe bandit. Fiind din generatie kult am 110/70/17 si 150/70/17. Intrebarea era daca se protrivesc 120 cu 160 pe aceste jantele de kult si care sunt dimensiunile exacte de la pop(la o cautare sumara pe spate nu am prea gasit multe chestii la 120/70/17).

Merci, asflat uscat si minte-n cap, mai ales acuma la inceput de sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Un om destoinic cu scule ti-l face pe loc, daca-i aduci motorul. Eu asa mi l-am facut. La generatia ta de Bandit e o idee mai greu de facut dar nu exista nu pot, exista nu am chef :D

 

e chiar mai usor de facut la Pop decat e la Kult

 

zven, la pop ai 120/60-17 si 160/60-17

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva sau imi poate spune de unde pot lua un releu de incarcare incorporat pentru Bandit 650 2006? Asa arata dracia.. http://store.alternatorparts.com/in227-voltage-regulator-for-denso-alternators.aspx

vezi adalmotors.ro

 

e chiar mai usor de facut la Pop decat e la Kult

 

zven, la pop ai 120/60-17 si 160/60-17

cautasem prima oara pe 70 si nu prea gaseai mare lucru. o sa vad, ma mai gandesc zilele astea si vad ce ma hotarasc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ gn77b, ti-am urmat sfatul, am fost la un om destoinic si l-am facut din inox pe loc, nu este perfect dar arata bine si isi face treaba. O sa pun probabil maine cateva poze sa vedeti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cezu, ai rezolvat problema ? Postul #14266 iti era adresat. Nu stiu ce se intampla, eu dau "Quote" si iese "Reply". D'aia m-a contactat M800, cu suportul de top case, nu am putut sa-l ajut decat cu niste sfaturi.

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.am o problema si as dori ajutor din partea voastra.am un bandit 600,gn 77 a si as dori sa stiu daca pot sa dau capacul de la baia de ulei jos(ma refer la capacul de jos unde este surubul de scurgere a uleiului),fara sa desfac galeriile de la toba?Si as mai dori sa stiu de unde pot cumpara o garnitura pentru acel capac.multumesc si asfalt uscat ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.am o problema si as dori ajutor din partea voastra.am un bandit 600,gn 77 a si as dori sa stiu daca pot sa dau capacul de la baia de ulei jos(ma refer la capacul de jos unde este surubul de scurgere a uleiului),fara sa desfac galeriile de la toba?Si as mai dori sa stiu de unde pot cumpara o garnitura pentru acel capac.multumesc si asfalt uscat ....

 

Capacul se da jos numai dupa ce scoti galeriile, altfel nu merge.

Garnitura e cea din link-ul lui paul90.

In rest iti doresc bafta in a-ti rezolva problema si nu numai.

Cand vrei sa treci pe la mine, sa vezi ce si cum la cricul central, sa ma anunti.

Salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va dati seama ca nu stiu daca vibreaza, nu simt si nu vad asta. Si eu m-am gandit la ceva ranforsari pentru vibratii, dar deocamdata consider ca nu-s necesare. Daca simt nevoie dureaza doar 30min sa le puna.



Si-a luat cineva anvelope noi la preturi cumsecade?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar Releu semnalizare pt un Bandit din 96. Are careva sau stie unde gasesc ?

Uite aici releu de semnalizare: http://www.louis.de/_309be134cb091a2cb332f83998d70de730/index.php?topic=search&searchterm=10032271&cmd.x=0&cmd.y=0

Si eu am cautat mult pana am gasit la Louis

Se potriveste perfect, asta daca e cu doi pini.

Salutare

 

Si merge si pe leduri, e de la 1-100W

Eu l-am montat pe semnalizari normale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apel "disperat" de ajutor către comunitatea bandita bucuresteana: cine este disponibil si doritor să-mi încarce si mi acumulatorul, că să mă lămuresc dacă mai merită acum să-mi iau si eu sau trebuie să schimb acumaltorul cu unul nou. Mulţumesc anticipat.

Ps: mă deplasez eu la domiciliu...

Pps: raman dator de cinste de sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...