Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dacă ești singur -> banană

 

Adica un cilindru din ala impermeabil in care bagi toate prostiile si il fixezi in spate

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi .

Am un Garmin bun , cum il incarc cu harti pentru Maroc ?

 

Cum zicea si sebi pe Android se pot folosi multe progame open source si hartile Open Street Maps.

Orux Maps e unul din cele mai complexe aplicatii.

http://www.oruxmaps.com/

 

Daca vrei sa mergi pe directia asta si ai nevoie de mai multe detalii, sa zici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca sunt dar nu cunosc pe nimeni care fi schimbe bascula spate la transalp xl 600 .stiu ca potriveste bascula de la africana de 650 ,am una cu roata cu tot tacamul dar singura buba ii la lant ,bascula la africana ii mai lunga cu vreo 4 cm si as vrea sa pun lant nou dar nu stiu cu cate zale sa fie ca sa fie la minim reglajul la lant ...? la africana de 650 is 124/16/49 si la transalp 118/15/47 daca imi poate da careva idee cum sa fac,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca sunt dar nu cunosc pe nimeni care fi schimbe bascula spate la transalp xl 600 .stiu ca potriveste bascula de la africana de 650 ,am una cu roata cu tot tacamul dar singura buba ii la lant ,bascula la africana ii mai lunga cu vreo 4 cm si as vrea sa pun lant nou dar nu stiu cu cate zale sa fie ca sa fie la minim reglajul la lant ...? la africana de 650 is 124/16/49 si la transalp 118/15/47 daca imi poate da careva idee cum sa fac,

 

nu garantez pt info,dar:

 

https://www.louis.de/en/rund-ums-motorrad/bike-datenbank/honda-xrv-650-africa-twin/rd03/0318

 

Front/rear sprockets:

16/49 ZÄHNE

Chain/Final drive:

124 GLIEDER

 

 

(pt RD03)

Editat de Bogdan03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu garantez pt info,dar:

 

https://www.louis.de/en/rund-ums-motorrad/bike-datenbank/honda-xrv-650-africa-twin/rd03/0318

 

Front/rear sprockets:

16/49 ZÄHNE

Chain/Final drive:

124 GLIEDER

 

 

(pt RD03)

asta stiam si io ...dar io vreau sa tin pinioanele de la transalp ..si stiu ca mai sunt in tara transalpuri cu bascula de africana de 650 si nu stiu exact cate zale 122 sau 120 pt transalp cu bascula de africana cu pinioane 15/47

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah io am facut niste ghixusii si nu imi aduc aminte exact, dar

Am desfacut lantul original de transalp si am vrut sa pun 4 zale in plus si mi a dat fail la zale de legatura.

Apoi parca am comandat lant cu 122zale si era fix. Ca sa dau roata jos trebuia sa desfac lantul. Si asa am ajuns sa am pinion cu mai putini dinti pe spate si sa merg ca moshu. Adica incet si rar:)

Daca pui bascula de AT la transalp, pune lant de AT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah io am facut niste ghixusii si nu imi aduc aminte exact, dar

Am desfacut lantul original de transalp si am vrut sa pun 4 zale in plus si mi a dat fail la zale de legatura.

Apoi parca am comandat lant cu 122zale si era fix. Ca sa dau roata jos trebuia sa desfac lantul. Si asa am ajuns sa am pinion cu mai putini dinti pe spate si sa merg ca moshu. Adica incet si rar:)

Daca pui bascula de AT la transalp, pune lant de AT

mersii de inf ...am un lant de africana uzat si am sa il pun asa sa vad cum este ...si apoi cred ca voi comanda unul nou dupa proba ,doar ca nu am vrut sa tot dau bascula jos pt schimbat lantu da nu ii bai ca inca ii iarna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...