Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

:) pacat bre Emiliano.

dar pana la urma bine ca esti fericit cu uleiul ce il folosesti acum.

eu mai am o pasarica cu bardhal dar inca nu am vazut prin tm si-s comod tare ca sa il fac efort sa comand de pe net ... dar mai e vreme.

 

numai bine,

paul

» Post actualizat in 24 Feb 2015 20:12

tu doar te lauzi?

(va video-ul e private ... la mine cel putin asa scrie).

 

stima

lasa balta bardhal-ul. am pus eu si dupa 200km l-am scos. nu era chip sa schimb vitezele ca omu. saream ca maimuta pe schimbatorul ala. eu zic ca e unul dintre cele mai bune uleiuri de pe piata dar nu e de vstrom.

» Post actualizat in 25 Feb 2015 07:23

Si la mine a mers bine cu Motul5100 10W40 de la Ciclop - in 2011 cu 2 schimburi, dar cel luat in 2012 tot de la Ciclop era mai naspa. Bidoanele si etichetele erau 100% la 100% identice si cele din 2011si cel din 2012.

Schimbul la 5-6k sau mai repede daca a stat peste iarna.

 

Eu nu ma mai risc cu ulei cumparate din RO. Castrolul la Louis e 30EUR, pret bun.

Vreti motul de calitate, luati din italia. Ce vine la noi e ca si in restul europei mai putin italia care are piata si cerinte specifice. Piata motul se imparte in zone, 8 mai exact, Italia are zona ei cu alte cerinte si cu uleiuri superioare. Sunt ceva mai scumpe dar merita. Eu am adus si am pus in cateva mobre motul 5100 din italia si e alta mancare de peste.

Dovada:

https://www.motul.com/it/it/about/11

 

clic pe harta sau prin pagina si o sa va lamuriti cum e cu pietele in europa. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu are nimeni poze cu instalatia de uns lantul? Am gasit ceva pe net dar poate e careva pe-aici mai ingenios si a gasit o metoda mai buna :)

vezi si pdf-ul din postul acesta: /index.php?/topic/37237-suzuki-v-strom-dl-6501000/?p=3790142

este pentru un scottoiler dar poate iti place pozitia din spatele scaritiei stanga pasager.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez mapping Power Commander 3 facut la Vegh tech Racing,Ungaria.Configuratie:filtru aer K&N,evacuare LeoVince SBK3(Baffels-urile montate),sonda Lambda deconectata.Pentru V Strom 1000.Mai trebuie adaugat doar un emulator Lambda care e vreo 25 USD.Consum in plus,vreo 0,5L.dar trezeste bestia.Tuningul a costat 250 euro,dar nemaiavand Strom nu mai am ce face cu mappingul in cauza.Recomand!!!!

Sunt interesat. Ai PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar nu am cum sa pun.poza de pe tel.

De pe tf eu nu am reusit sa postez poze pe forum...poate reusesti tu

 

 

@xesbi - sa o stapanesti sanatos ( la recomandarea ta prin Biris am luat eu Vstromul )

 

 

Bafta

Editat de mihaistancu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat eu juma de zi da am reusit.

Aici montez eu ungatorul. Tradeu scurt. Pozitie protejata.

eu l-am montat aproximativ la fel, dar nici acum nu sunt convins de functionalitatea corecta. In mers, e dificil de actional butonul.

Editat de Rhapsody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ungator montat de Fabio, isi face treaba cu brio.

 

Are 2 sezoane si ceva, inca e acolo. Mentionez ca mobra a mai fost parcata si prin zone mai dubioase.

Incearca sa stai linistit, ca o iei razna numai daca te gandesti la oglinzi.

 

Bafta!

Editat de Horia_Long_Xiao
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o doza de ulei tine circa 200 km in contii normale. dificil sa faci mai mult fara sa te opresti si atunci e momentul ideal de uns. inainte de plecarea de pe loc dupa pauza. pe ploaie se schimba putin treaba da si asa e dificil sa mergi foarte mult fara oprire. oricum il montezi cu butonul putin spreexterior ca se poata ajunge in caz de nevoie cat de cat la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde pot cumpara cuzineti inferior furca fata ?

Incearca aici pentru Timisoara:

SC RS SARA MOTORS SA

 

Sediul Social: Calea Lugojului, nr.96A, Timisoara, jud. Timis

 

Vanzari

T/F: 0256 201 050;

E: office@saragrup.ro

Luni - Vineri: 9.00 - 18.00

Sambata: 9.00 - 14.00

Duminica: inchis

 

Service:

T/F: 0256 293 755;

E: receptie-service@saragrup.ro

Luni - Vineri: 8.00 - 17.00

Sambata: 8.00 - 13.00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde pot cumpara cuzineti inferior furca fata ?

sau la Paul Moto in girocului.

Timisoara: Calea Martirilor, nr 103, cod: 300744

jud Timis, Romania

Telefon:

Telefon mobil: 0724 362 852

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi , e 80lei bucata , in schimb , tot setul e 170lei cu tot cu simering si sigurante.

Unde?

Si ce cuprinde acel set (pt un telescop) - 2 cuzineti, simering ulei si siguranta simering ulei?

OEM?

 

merci,

paul

» Post actualizat in 03 Mar 2015 15:24

Unde?

merci,

paul

Am gasit - sunt de la AllBalls si kitul contine 4 cuzineti, 2 sigurante de deasupra de simeringul de ulei, cateva saibe (astea cred ca includ cele de la surubul din capatul de jos telescop) si 2 o-ringuri de la capac telescop.

principalele piese raman cuzinetii - de restul chiar nu ai nevoie de schimbare nici dupa 5-6 desfaceri complete de telescop.

mai ramane de vazut daca sunt diferente de calitate intre cuzinetii OEM si cei de la allballs.

"Allballs" zice ca rezista mai bine decat cei OEM:

 

http://www.allballsracing.com/media/productshowcase/F_POP_FORKBUSH.jpg

 

Numai bine,

Paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...