Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am vazut o "lanterna" f misto la un amic pe bicla, se vede foarte tare si bate o raza buna de 10 m.

Stiu ca suna a tiganie, dar cred ca s-ar potrivi de minune pe crashbar, are prindere cu elastic si se poate monta/demonta f usor. ( ca si proiectoare)

Trecerea de la 12v la 8,4v se poate rezolva, in schimb nu vad nici unde un consum ...

Stie cineva ceva de acest bicycle light ?

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?375535-SOLARSTORM-X2-5000-Lumens-cycle-light-e-bay-purchase-review

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc ca va ganditi ca miercuri e cam ultima zi de inscrieri, respectiv de trimis banii pt vstromania de toamna. Urmatoarea intalnire pe motoare, la primavara, probabil, sper. Urmatoarea intalnire de grup, la ski in iarna :)

Vremea se anunta superba, iar tura de sambata va fi memorabila. Da incep frunzele sa isi schimbe culoarea ;)

 

 

Daca sunt doritori care vor doar sa se alture turei de sambata, fara sa se cazeze cu noi, nu ezitati sa ma contactati pt a stabilii detaliile.

Editat de cooldeep
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva o alternativa la uleiul Scottoil ptr ungatorul de lant.

 

vara un inlocuitor mult mai ok este uleiul de lant drujba, vezi poza aici:

http://www.toputilaj.ro/ulei-motoare-termice/ulei-ungere-lant-drujba/ulei-mol-dynamic-forest-pentru-lant-drujba--p634.html

gasesti la magazinele mai mari gen raion drujbe, utlilaje de gradina - practilker gen sau dedeman.

 

stima,

paul

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de departe cel mai bun (ulei lant drujba). La Hornbach, la raionul de gradina Dolmar la 1L la 18-20 roni. Uleiul de motor cam aduna praf. Unge, dar sta mai prost la cap spalare murdarie, din mers, de pe lant.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

As avea nevoie de parerile voastre in legatura cu schimbarea tobei pe v-strom 650 sau o alta solutie. Il am de 2 luni ( foarte incantat de el ) insa am o reala problema in oras cu el, nu se aude deloc si evident ca nu sunt luat in seama de catre soferi ca e mai greu cu uitatul in oglinzi pentru unii ( in special seara ) si se urca pe tine... vreau sa o fac putin mai galagioasa pentru ca merg in oras destul de mult. S-a mai lovit cineva de problema asta cu sunetul ?

 

Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

As avea nevoie de parerile voastre in legatura cu schimbarea tobei pe v-strom 650 sau o alta solutie. Il am de 2 luni ( foarte incantat de el ) insa am o reala problema in oras cu el, nu se aude deloc si evident ca nu sunt luat in seama de catre soferi ca e mai greu cu uitatul in oglinzi pentru unii ( in special seara ) si se urca pe tine... vreau sa o fac putin mai galagioasa pentru ca merg in oras destul de mult. S-a mai lovit cineva de problema asta cu sunetul ?

 

Ms

Toata lumea s-a lovit de sunetul de masina de cusut ...

Vezi ca are Mihai Chereches la vanzare un Leovince cu galerii care suna foarte fain.

Varianta mai ieftina este de gaurit toba existenta - are xsebi mai acum o pagina un esantion de zgomot.

 

bafta,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Hornbach am luat dar din asta facut de MOL. La prima vedere imi pare mai subtire decat cel original.

N-am vazut niciunul Dolmar.

 

Mersi.

La Hornbach Militari, la gradina, este un stand cu ulei Dolmar, de lant si pt 2 timpi, separat de celelate uleiuri. Ambele bidoane sunt rosii. Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa-mi cumpar un Scottoiler v-system. Nu stiu insa daca sa iau versiunea standard (https://www.louis.de/en/artikel/scottoiler-v-system-chain-lubric-device-oil/10004390?list=111179448) sau versiunea pt vstrom (https://www.louis.de/en/artikel/scottoiler-suzuki-vstrom-kit-dl650-1000-models/10006273?list=111179447).

Are ceva special versiunea de vstrom ? Ce-mi recomandati ?

Editat de utzi22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa-mi cumpar un Scottoiler v-system. Nu stiu insa daca sa iau versiunea standard (https://www.louis.de/en/artikel/scottoiler-v-system-chain-lubric-device-oil/10004390?list=111179448) sau versiunea pt vstrom (https://www.louis.de/en/artikel/scottoiler-suzuki-vstrom-kit-dl650-1000-models/10006273?list=111179447).

Are ceva special versiunea de vstrom ? Ce-mi recomandati ?

salut,

 

din cat ma uit la descriere - vad ca la kitul generic au mai multe piese de conectica dar mai vad ca au instructiuni pentru dl650 2011 (?!?) care nu-s tocmai ok.

celalalt model specific vad ca are instructiuni mai bine facute pentru vstrom.

pentru cei 10 euro diferenta eu sincer as lua modelul generic :D

Poti conecta furtunelul de vacuum direct intr-un stutz din ala sub gatul de admisie (vad ca la modelul specific scottoiler dl650 asa au recomandat).

 

bafta,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Gasesc undeva second aceste protectii din cauciuc (pivot cover) protejeaza cadrul de frecarea ghetei, atasez o poza cu inculpata :P

Salut,

Se pot lua de la orice vanzator de Suzuki.

Part number (stanga + dreapta):

4358527G00

4359527G00

 

Parca am fost interesat si eu la un moment dat si mi-a trecut la aflarea pretului.

Mai era si varianta de manufacturat din folie mai groasa de carbon dar personal nu am gasit o sursa.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...