Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Si avem si prima reclama oficiala a site-ului http://www.vstromania.ro.

Doar ce mi-am inmatriculat jucaria, asa ca am pus si site-ul pe suportul de numar.

 

post-47467-1272036678_thumb.jpg

 

Florin

 

foarte buna treaba asta! o sa fac un sticker personalizat care sa anunte in clar www.vstromania.ro

vlad te rog frumos sa pui un gif cu background transparent cu sigla pentru cine vrea s-o puna la semnatura (cam cum avem toti dar sa fie una la toata lumea)

ar fi bine daca s-ar putea pune si un link catre site pe imagine dar asta nu stiu cum se face :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cit am stat azi la Smaeb am fotografiat doar atit.Pe Crudu afara,pasagera pe un utilaj de dat fraierii pe o roata pe loc si inauntru l-am gasit pe Mihai Barbu linga al sau Doyle cu care am fost mindri sa ne pozam amindoi.Pt cine nu stie cine e Mihai............www.mongolia.ro ,pt mine e un superstar.Miine la 10 la Arc,sa fie cafeaua fierbinte!

post-1424-1272055503_thumb.jpg

post-1424-1272055523_thumb.jpg

post-1424-1272055534_thumb.jpg

Editat de Alex4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cit am stat azi la Smaeb am fotografiat doar atit.Pe Crudu afara,pasagera pe un utilaj de dat fraierii pe o roata pe loc si inauntru l-am gasit pe Mihai Barbu linga al sau Doyle cu care am fost mindri sa ne pozam amindoi.Pt cine nu stie cine e Mihai............www.mongolia.ro ,pt mine e un superstar.Miine la 10 la Arc,sa fie cafeaua fierbinte!

 

din pacate sunt plecat din bucuresti si nu va pot insoti maine la smaeb

am si eu o rugaminte... faceti o poza cu grup cat mai complet de v-stromisti cu mihai barbu... omu asta merita toata aprecierea

www.mongolia.ro !!!

distractie buna maine va urez

s.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contati si pe prezenta mea la Arc, nu atat pentru salon (din ce comentarii au fost aici despre nivelul acestuia, se pare ca l-am vizitat deja (parcarea) ieri cand am livrat un fork brace pentru Rul) cat pentru a sta la un pahar de vorba cu Vstromistii - nu sunt un obisnuit al intalnirior regulate de miercuri.

Mesaj completat

care sunteti din Bucuresti,imi puteti spune cum e vremea acolo?.La Brasov ploua si as vrea sa vin cu motorul la SMAEB ,macar sa nu ma ploua tot drumul! Mersi!

 

Vremea e cam mohorata, nu ploua insa, se anunta 22 de grade fara sanse de ploaie in cursul zilei.

 

Mesaj completat

Poze cu cavaleria plecata in corpore de la Arc si ajunsa cu bine la Romexpo.

11 V-Stroame cu ceva imputirati de viteza pe la mijlocul grupului.

post-23938-1272131666_thumb.jpg

post-23938-1272131709_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca doua de la mine,nu am inteles de la Marcone ce inseamna imputirati.Intr-adevar,Robi prietenul meu cu ZX-6 nu s-a parcat prea inspirat intre noi,dar ..........ma rog.Iustys, Miky vreau si eu poza pe care mi-ati facut-o cind ajungeam la arc va rog.Nu de alta dar nu stiu cum imi sta cu casca rosie!-)

post-1424-1272195555_thumb.jpg

post-1424-1272195565_thumb.jpg

Editat de Alex4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca doua de la mine,nu am inteles de la Marcone ce inseamna imputirati.Intr-adevar,Robi prietenul meu cu ZX-6 nu s-a parcat prea inspirat intre noi,dar ..........ma rog.Iustys, Miky vreau si eu poza pe care mi-ati facut-o cind ajungeam la arc va rog.Nu de alta dar nu stiu cum imi sta cu casca rosie!-)

 

Am folosit cuvantul impuritati cu cele mai bune intentii; ce am uitat e sa adaug la sfarsit: :laugh: Prietenul tau in cel mai rau caz a incurcat la numaratoare, nimic altceva. :rolleyes:

Am uitat cine m-a intrebat de bujii cu iridiu la pret bun: http://myworld.ebay.co.uk/aj4151/ , cautati in magazinul lui dupa CR8EIX, cam 140RON set de 4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super pozele. Miki dai mai ai si altele poate le poti trimite pe email.

 

Am si eu 2 intrebari

1. Era cineva care vindea piese de la un Vstrom demontat. M-ar interesa si pe mine janta fata.

2. As vrea sa cumpar un motor de enduro genul Suzuki DR sau Honda NX, XL dar maxim sa fie de 400cm, orice marca japoneza. Daca cineva stie ceva despre un asemenea motor as fi recunoscator.

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns ieri acasa cu bine.

Imi cer scuze de la toti care m-au asteptat la Romexpo, ca am ajuns sambata asa de tarziu.

Pana la urma nu a fost asa de sec pentru mine ca am reusit sa imi iau o alarma scorpio SR-i900.

Inca nu pot sa va dau feedback asa cum trebuie despre ea pentru ca nu am decat 2 zile.

Dar daca vreti o sa va zic peste o luna cam cum se comporta, cate alarme false a dat, si asa mai departe.

 

Toate cele bune de la Sibiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns ieri acasa cu bine.

Imi cer scuze de la toti care m-au asteptat la Romexpo, ca am ajuns sambata asa de tarziu.

Pana la urma nu a fost asa de sec pentru mine ca am reusit sa imi iau o alarma scorpio SR-i900.

Inca nu pot sa va dau feedback asa cum trebuie despre ea pentru ca nu am decat 2 zile.

Dar daca vreti o sa va zic peste o luna cam cum se comporta, cate alarme false a dat, si asa mai departe.

 

Toate cele bune de la Sibiu.

 

 

Pacat ca simbata la Bikers nu m-ai lasat sa dau o bere. Data viitoare fara masinarii dau eu berea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor

va supun votului urmatoarele:

 

tricourili

 

post-22815-1272293104_thumb.jpg

 

v-as ruga sa aveti mila de mine si sa nu ma puneti sa fac 100 de modificari/incercari decat dupa ce se ajunge oarecum la un numitor comun (ma refer la combinatiile de model/culori gen 1E,3B,etc)

 

sticker cu www

 

post-22815-1272293175_thumb.jpg

 

poate reusim cumva sa punem toate variantele intr-un poll

aicea oamenii cu netu sa zica

 

s.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor

va supun votului urmatoarele:

 

tricourili

 

post-22815-1272293104_thumb.jpg

 

v-as ruga sa aveti mila de mine si sa nu ma puneti sa fac 100 de modificari/incercari decat dupa ce se ajunge oarecum la un numitor comun (ma refer la combinatiile de model/culori gen 1E,3B,etc)

 

sticker cu www

 

post-22815-1272293175_thumb.jpg

 

poate reusim cumva sa punem toate variantele intr-un poll

aicea oamenii cu netu sa zica

 

s.

 

'neatza.....pentru sticker (cu www) eu prefer (tot) 6 :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor

va supun votului urmatoarele:

 

tricourili

 

post-22815-1272293104_thumb.jpg

 

v-as ruga sa aveti mila de mine si sa nu ma puneti sa fac 100 de modificari/incercari decat dupa ce se ajunge oarecum la un numitor comun (ma refer la combinatiile de model/culori gen 1E,3B,etc)

 

sticker cu www

 

post-22815-1272293175_thumb.jpg

 

poate reusim cumva sa punem toate variantele intr-un poll

aicea oamenii cu netu sa zica

 

s.

 

Neatza!

 

6 :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza tuturor,

 

In sfarsit incep sa fiu multumit. Ieri dupa 3 ore de munca si mistouri la greu, Maestrul Andrei (aka ATW) si Stromistul Sef Fabio mi-au instalat ungatorul de lant si indicatorul de treapta. Ambele merg perfect. Multumiri Ioanei care ne-a suportat magariile si glumele de autobaza. :peace:

Scuze tuturor pentru site: am avut 2 saptamani de toata jena si n-am putut sa misc mare lucru, dar promit ca revin in forta repede.

Facem vreo miscare pentru 1 Mai? Pe mine m-ar bate (doar la cap) gandul sa merg spre Voineasa, Obarsia Lotrului si daca vremea permite calare spre Petrosani. Hai sa facem o idee despre traseu (cei care doresc sa mearga) si sa discutam maine la Arc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza tuturor,

 

In sfarsit incep sa fiu multumit. Ieri dupa 3 ore de munca si mistouri la greu, Maestrul Andrei (aka ATW) si Stromistul Sef Fabio mi-au instalat ungatorul de lant si indicatorul de treapta. Ambele merg perfect. Multumiri Ioanei care ne-a suportat magariile si glumele de autobaza. :D

Scuze tuturor pentru site: am avut 2 saptamani de toata jena si n-am putut sa misc mare lucru, dar promit ca revin in forta repede.

Facem vreo miscare pentru 1 Mai? Pe mine m-ar bate (doar la cap) gandul sa merg spre Voineasa, Obarsia Lotrului si daca vremea permite calare spre Petrosani. Hai sa facem o idee despre traseu (cei care doresc sa mearga) si sa discutam maine la Arc

 

Ungator de lant?? :peace: DETAILS!!!! DETAILS!!!!

 

Cum? De unde? Cat? ... etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza tuturor,

 

In sfarsit incep sa fiu multumit. Ieri dupa 3 ore de munca si mistouri la greu, Maestrul Andrei (aka ATW) si Stromistul Sef Fabio mi-au instalat ungatorul de lant si indicatorul de treapta. Ambele merg perfect. Multumiri Ioanei care ne-a suportat magariile si glumele de autobaza. :peace:

Scuze tuturor pentru site: am avut 2 saptamani de toata jena si n-am putut sa misc mare lucru, dar promit ca revin in forta repede.

Facem vreo miscare pentru 1 Mai? Pe mine m-ar bate (doar la cap) gandul sa merg spre Voineasa, Obarsia Lotrului si daca vremea permite calare spre Petrosani. Hai sa facem o idee despre traseu (cei care doresc sa mearga) si sa discutam maine la Arc

ce propui tu e treaba de 2 zile,traseu in jur de 600km ,intre voineasa si petroseni sar putea sa mai fie zapada plus ca in zona aceea e frig. daca e zapada sigur sint si noroaie .

cred ca e inca devreme pentru drumul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ungator de lant?? :peace: DETAILS!!!! DETAILS!!!!

 

Cum? De unde? Cat? ... etc

 

Pai tu nu esti la curent? Ungatoarele electronice de lant sunt handmade ca catre Andrei (ATW) si Bodan Harea. Au un controler electronic programabil cu 4 memorii care iti picura ulei pe lant in functie de incarcarea cu noroi si praf a drumului. Pretul exact nu-l cunosc pentru ca doar l-am montat si inca nu l-am platit inca. Da un PM lui ATW sau lui Bogdan. Oricum mai multe informatii le poti avea de la ei.

Nu uita de indicatorul de treapta, care cel putin pentru mine, este mai mult decat necesar. Eficienta lui se va dovedi pe curbe cand uiti in ce treapta esti dupa linia dreapta

Mesaj completat

ce propui tu e treaba de 2 zile,traseu in jur de 600km ,intre voineasa si petroseni sar putea sa mai fie zapada plus ca in zona aceea e frig. daca e zapada sigur sint si noroaie .

cred ca e inca devreme pentru drumul ala.

 

Pai 2 zile era ideea, dar si o zi e binevenita in alta parte. Acelasi lucru ma retine si pe mine cu Petrosaniul dar macar pana la Obarsia Lotrului putem urca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu nu esti la curent? Ungatoarele electronice de lant sunt handmade ca catre Andrei (ATW) si Bodan Harea. Au un controler electronic programabil cu 4 memorii care iti picura ulei pe lant in functie de incarcarea cu noroi si praf a drumului. Pretul exact nu-l cunosc pentru ca doar l-am montat si inca nu l-am platit inca. Da un PM lui ATW sau lui Bogdan. Oricum mai multe informatii le poti avea de la ei.

Nu uita de indicatorul de treapta, care cel putin pentru mine, este mai mult decat necesar. Eficienta lui se va dovedi pe curbe cand uiti in ce treapta esti dupa linia dreapta

Mesaj completat

 

 

Pai 2 zile era ideea, dar si o zi e binevenita in alta parte. Acelasi lucru ma retine si pe mine cu Petrosaniul dar macar pana la Obarsia Lotrului putem urca

 

f tare! O sa ma interesez! ms de info :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am si eu nevoie de un sfat. Eu sunt incepator si am achizitionat un v-strom de 650 din 2004.

 

E recomandat sa-mi schimb cauciucurile? Sunt Michelin Anakee arata foate bine dat sunt din: spate 3606 iar fata 0407.

 

Cit de repede imbatrinesc aceste Anakee? Eu am mers incet pina acum si nu am ajuns la limita aderentei lor.

 

Cer si eu sfatul vostru pt sigurata mea...

 

Merci

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am si eu nevoie de un sfat. Eu sunt incepator si am achizitionat un v-strom de 650 din 2004.

 

E recomandat sa-mi schimb cauciucurile? Sunt Michelin Anakee arata foate bine dat sunt din: spate 3606 iar fata 0407.

 

Cit de repede imbatrinesc aceste Anakee? Eu am mers incet pina acum si nu am ajuns la limita aderentei lor.

 

Cer si eu sfatul vostru pt sigurata mea...

 

Merci

Florin

 

 

cam 5 ani este durata de folosinta recomandata de producatori. eu am mers cu niste pirelli produse in 2003 si nu am avut probleme cu ele nici pe ud si nici pe curbe.

 

eu zic ca poti sa abuzezi de ele fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...