Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Pana acum ne-am strans 5 mobre: Fabio, Mugur cu un prieten din Ploiesti cu Africa Twin, Iustin si cu mine. Hai mai cu viata. Va asteptam pe toti.

 

ma gindeam ca poate raminem seara pe la moeciu la un gratar in caz ca sint doritori si mai gasim camere. ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut n-a venit nimeni sa-mi faca treaba la casa,am de turnat o sapa intr-o camera,e vorbita nu pot da inapoi,ma omoara nevasta daca nu ma achit de sarcini.

as mai fi dat o tura pe siriu si cheia ca-mi place...si totusi unde plecati duminica ? vreau mincare calda si duminica imi scot consoarta la plimbare :) ...pina la urma vad eu unde plec ... :lol: slabe sperante cu voi la drum.

 

Salut Jhon, poate mergem impreuna pe undeva duminica, ce zici? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Jhon, poate mergem impreuna pe undeva duminica, ce zici? :laugh:

salve, te bagi la un drum de 362 km ?..mai subtire asa de primavara.n-am chef de alergat plus ca or sa bage radare...eu plec pe la ora 9

ploiesti- cheia- brasov- risnov- bran- cimpulung- tirgoviste- bucuresti

daca mai sint amatori ,poftiti !

Mesaj completat

gata si cu plimbarea de azi, iar m-am dat pe curbe toata ziua :) ...am gasit si o portiune de vreo 35km intre cimpulung (valea mare) si tirgoviste (voinesti) de drum bombardat realmente ,cred ca si un drum forestier era mai usor :lol: ...in rest curbe si iar curbe ,nici pe transfagarasan nu sint atitea curbe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Weekendul asta am fost cu mobra la bulgari, 700 si ceva de km in total. Toate bune si frumoase, mobra s-a comportat foarte bine majoritatea drumului... dar... cand mai aveam vre-o 40 km din A2 de parcurs pana in Buc, a inceput sa se auda un fluierat ciudat. Seamana cu fluieratul produs de curentii de aer. Se manifesta in felul urmator: pe la 70km/h incepe sa se auda, discret, aproape insesizabil; pe la 80km/h se aude foarte clar fluieratul, destul de rar si neregulat; pe la 100 km/h fluieratul este mai inalt in tonalitate si mult mai des; la 130 km/h fluieraturile sunt foarte dese dar tot neregulate, sunt si mai inalte in tonalitate si foarte puternice (te deranjaza la urechi)...

 

Banuiesc ca ceva intra in rezonanta, sau fluiera vantul pe undeva ... daca turez motorul pe loc nu se aude nimic suspect, deci nu cred sa fie de la motor. De asemenea, nu se aude nimic dubios sub 70 km/h. Am incercat sa vad daca nu s-a slabit vreun surubel de la vreo carena dar nu am gasit mimic...

 

A mai avut careva dintre voi problema asta? Vreo idee cum s-o rezolv?

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

verifica sa nu fie de la lant........probabil e foarte uscat. s-a mai intamplat.

 

P.S. stroama e vacuta nu vaca!!! :lol:

 

Mersi, o sa verific. L-am uns inainte de plecare, dar e adevarat ca am mers prin destul de mult praf... sper sa fie asta ca scap usor :laugh:

 

Am facut abuz de limbaj ca sa se pupe cu numarul de inmatriculare :)

Editat de skullz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca ceva intra in rezonanta, sau fluiera vantul pe undeva ... daca turez motorul pe loc nu se aude nimic suspect, deci nu cred sa fie de la motor. De asemenea, nu se aude nimic dubios sub 70 km/h. Am incercat sa vad daca nu s-a slabit vreun surubel de la vreo carena dar nu am gasit mimic...

A mai avut careva dintre voi problema asta? Vreo idee cum s-o rezolv?

La mine exact acelasi fasait deranjant, depistat tot pe A2, venea de la parbrizul original in colaborare cu vantul lateral si curentul normal de aer peste 80km/h. S-a rezolvat cu un parbriz turing mai inalt si mai lat, montat usor inclinat spre spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

verifica sa nu fie de la lant........probabil e foarte uscat. s-a mai intamplat.

 

P.S. stroama e vacuta nu vaca!!! :laugh:

e vaca in toata regula.

vacute sunt pana in 200 kg

al meu e bivol, ca e negru si mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

 

de 1 mai am fot in vama veche cu cortul si a fost beton, dar si mai beton a fost drumul de intoarcere: vama, mangalia, negru voda, cobadin, adamclisi, ion carvin si am urcat spre cernavoda....beton

 

bine v-am gasit dragilor :huh:

 

nu stiu daca motorul meu suiera pt ca aveam muzica in casti :D

 

wk viitor ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor Vstrom-istilor, MULTA BAFTA ! si drum uscat !

 

In final dupa o saptamana de asteptare am reusit sa-mi deschid un cont. Mai usor ma intalnesc cu voi pe traseu decat pe site.

 

Motoreta asta chiar merita un club exclusivist. Mi-am luat-o acum un an si sunt incantat de ea. Un echilibru excelent intre fiabilitate, putere, imagine, on/off....ma bucur de fiecare iesire cu ea....

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Fost posesor de vitezana, viitor posesor de enduro-touring !

 

Drept sa fiu , visul meu era un bmw r1200gs, dar bani de el nu am (ma incanta ca are cardan, abs si FIABILITATE MARITA)

 

Drept urmare, m-am hotarat sa optez pentru un suzuki V-strom, de vreo 2 ore tot citesc topicul, dar poate nu am fost suficient de atent sa-mi dau seama ce-mi trebuie exact..

 

O sa fie folosit la drumuri lungi + oras , foarte rar drum forestier (drum de tara mai mult) si va fi folosit in mare parte cu pasager + bagaje.

 

Eu 100 kg + prietena ~ 45-50 kg + bagaje = v-strom 650 sau v-strom 1000 ?

 

Nu as vrea sa-l gatui, si vreau sa-l tin o perioada buna de timp.

 

Astept parerile voastre dragi posesori de v-strom :huh:

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata si cu plimbarea de azi, iar m-am dat pe curbe toata ziua...am gasit si o portiune de vreo 35km intre cimpulung (valea mare) si tirgoviste (voinesti) de drum bombardat realmente ,cred ca si un drum forestier era mai usor

Daca ma intrebai pe mine, iti spuneam ca nu prea e de mers pe acolo :P

Am facut o singura data greseala sa ma duc la Campulung prin Targoviste, si n-o s-o mai repet pana nu se repara drumul ala, adica la sf. asteapta!

 

de 1 mai am fot in vama veche cu cortul si a fost beton, dar si mai beton a fost drumul de intoarcere: vama, mangalia, negru voda, cobadin, adamclisi, ion carvin si am urcat spre cernavoda....beton

Ha, am avut exact acelasi traseu, dar eu am plecat pe la 16:30 din vama, nu cred ne-am intersectat.

Chiar ma intrebam ce mai e cu tine.

Weekendul viitor sigur dam o tura pe undeva!

 

 

Salutari tuturor Vstrom-istilor, MULTA BAFTA ! si drum uscat !

 

In final dupa o saptamana de asteptare am reusit sa-mi deschid un cont. Mai usor ma intalnesc cu voi pe traseu decat pe site.

 

Motoreta asta chiar merita un club exclusivist. Mi-am luat-o acum un an si sunt incantat de ea. Un echilibru excelent intre fiabilitate, putere, imagine, on/off....ma bucur de fiecare iesire cu ea....

Felicitari... pt primul post, ca inteleg ca ai motorul de ceva timp!

Poate ne si intalnim anul asta!

 

 

Salutare !

 

Fost posesor de vitezana, viitor posesor de enduro-touring !

 

Drept sa fiu , visul meu era un bmw r1200gs, dar bani de el nu am (ma incanta ca are cardan, abs si FIABILITATE MARITA)

 

Drept urmare, m-am hotarat sa optez pentru un suzuki V-strom, de vreo 2 ore tot citesc topicul, dar poate nu am fost suficient de atent sa-mi dau seama ce-mi trebuie exact..

 

O sa fie folosit la drumuri lungi + oras , foarte rar drum forestier (drum de tara mai mult) si va fi folosit in mare parte cu pasager + bagaje.

 

Eu 100 kg + prietena ~ 45-50 kg + bagaje = v-strom 650 sau v-strom 1000 ?

 

Nu as vrea sa-l gatui, si vreau sa-l tin o perioada buna de timp.

 

Astept parerile voastre dragi posesori de v-strom :D

 

:cheers:

Eu am 75kg, nevasta avea vreo 65kg la ultimul drum, deci suma tot pe acolo e. :huh:

Am mers destul de mult cu pasager si bagaje si n-am avut nici un fel de probleme pe 650, dar ma limitez la 140-160 in conditiile astea, si merg mult mai potolit decat atunci cand sunt singur.

Consumul creste si el spectaculos, de la 5 si un pic la 140 ajunge la 7-8 la 160-180.

Tu venind de pe o vitezana s-ar putea sa ai alte standarde, asa ca ar fi bine sa incerci ambele variante ca sa nu-ti para rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor Vstrom-istilor, MULTA BAFTA ! si drum uscat !

 

In final dupa o saptamana de asteptare am reusit sa-mi deschid un cont. Mai usor ma intalnesc cu voi pe traseu decat pe site.

 

Motoreta asta chiar merita un club exclusivist. Mi-am luat-o acum un an si sunt incantat de ea. Un echilibru excelent intre fiabilitate, putere, imagine, on/off....ma bucur de fiecare iesire cu ea....

 

:cheers:

 

Salutare si bine ai venit in comunitatea noastra. Desi vad ca o ai de ceva timp, iti doresc sa ai parte de multe satisfactii in saua ei si asteptam sa ni te alaturi in iesirile noastre.

Sambata trecuta am facut o tura pe Nehoiu-Siriu-Intorsura Buzaului-Brasov-Sacele-Cheia. Vremea splendida, drumul excelent, compania de nota 10. Din Bucuresti am plecat 3 stroame (Mugur, Fabio si cu mine) dar la Nehoiu ni s-au alaturat doua motoare: o Africa Twin (Codrut) si o familie pe un Hornet (imi cer scuze dar nu-mi amintesc numele lor) ambii din Ploiesti. Mi-a parut tare bine ca i-am cunoscut si ca am putut petrece cateva ore alaturi de ei. :huh: Singurul regret a fost ca n-am stat peste noapte undeva la un spritz, dar poate altadata. La barajul de la Siriu l-am intalnit si pe DDR2D2.

Pentru mine a fost pentru prima oara cand am incercat curbele acestui traseu devenit de la clasic la banal pentru multi dintre voi, dar am fost foarte incantat. Abordarea curbelor nu a fost dintre cea mai fericita pentru mine desi nu m-am simtit nici un moment in pericol. Poate si pentru faptul ca n-am fost singur pe mobra, m-a facut sa fiu mai fricos, dar sigur tehnica a lasat de dorit si necesita o imbunatatire. Eu am mers in trepte inferioare si inainte de curbe inchideam gazul intrand in frana de motor pentru a reduce viteza desi teoria spune ca in viraj intrii cu gazul deschis iar la jumatatea curbei il deschizi si mai mult pentru redresarea mobrei. Poate o sa facem si un topic pe viitorul nostru site cu tehnica virajului. Multi dintre voi, prin prisma experientei acumulate simt care este metoda cea mai buna si tare as vrea sa aflu parerile voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor Vstrom-istilor, MULTA BAFTA ! si drum uscat !

 

In final dupa o saptamana de asteptare am reusit sa-mi deschid un cont. Mai usor ma intalnesc cu voi pe traseu decat pe site.

 

Motoreta asta chiar merita un club exclusivist. Mi-am luat-o acum un an si sunt incantat de ea. Un echilibru excelent intre fiabilitate, putere, imagine, on/off....ma bucur de fiecare iesire cu ea....

 

:cheers:

 

 

Bine ai venit in rindurile noastre.

 

Îti doresc sa ai parte numai de Asfalt uscat

Mesaj completat

Salutare !

 

Fost posesor de vitezana, viitor posesor de enduro-touring !

 

Drept sa fiu , visul meu era un bmw r1200gs, dar bani de el nu am (ma incanta ca are cardan, abs si FIABILITATE MARITA)

 

Drept urmare, m-am hotarat sa optez pentru un suzuki V-strom, de vreo 2 ore tot citesc topicul, dar poate nu am fost suficient de atent sa-mi dau seama ce-mi trebuie exact..

 

O sa fie folosit la drumuri lungi + oras , foarte rar drum forestier (drum de tara mai mult) si va fi folosit in mare parte cu pasager + bagaje.

 

Eu 100 kg + prietena ~ 45-50 kg + bagaje = v-strom 650 sau v-strom 1000 ?

 

Nu as vrea sa-l gatui, si vreau sa-l tin o perioada buna de timp.

 

Astept parerile voastre dragi posesori de v-strom :D

 

:huh:

 

Salut. Eu iti recomand Dl 650.

 

Dar vezi ca de3leicuie vrea sa-l vinda pe al lui, e un Dl 1000. Poate faci un road test da-ti dai seama. Din cite am inteles nu e mare diferenta intre ele, doar ca consum, dar nu e o parere autorizata pt. ca nu am mers cu cel de 1000.

Ce motor ai avut inainte?

 

Bafta si sa faci o alegere corecta.

Editat de AS25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, multam pentru cele doua reply-uri .

 

Pai momentan sunt in cautari de motireta, bugetul este in jur de 3800-4000 E

 

In banii astia am gasit modelul 650 an mai nou (2006-2007) si 1000 mai vechi (2004-2005)

 

 

Nu am mai avut motor in v(2), iar vreo 50.000 km am mers pe 4 linie , nu ar fi o problema asta, nu o sa ma astept la v-strom sa imi indeplineasca cerintele de forja, pentru ca tocmai d-aia am renuntat la vitezana, vreau mers linistit, la drum lung fara spate inchilozat si fara ganduri ca imi sare pasagera din spate cu tot cu bagaje.

 

Ideea este ca sunt destul de greut + pasager + bagaje si nu vreau sa fortez motorul ca sa traga cu noi, vreau sa-l tin o perioada buna de timp, nu vreau sa-l lesin.

 

Daca voi ziceti ca 650 e ok si nu o sa-mi crape in urma "sodomizarii" o sa iau la test drive una, mai astept pareri totusi..

 

@AS25 : am avut zx10 - 2004

 

:cheers:

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, multam pentru cele doua reply-uri .

 

Pai momentan sunt in cautari de motireta, bugetul este in jur de 3800-4000 E

 

In banii astia am gasit modelul 650 an mai nou (2006-2007) si 1000 mai vechi (2004-2005)

 

 

Nu am mai avut motor in v(2), iar vreo 50.000 km am mers pe 4 linie , nu ar fi o problema asta, nu o sa ma astept la v-strom sa imi indeplineasca cerintele de forja, pentru ca tocmai d-aia am renuntat la vitezana, vreau mers linistit, la drum lung fara spate inchilozat si fara ganduri ca imi sare pasagera din spate cu tot cu bagaje.

 

Ideea este ca sunt destul de greut + pasager + bagaje si nu vreau sa fortez motorul ca sa traga cu noi, vreau sa-l tin o perioada buna de timp, nu vreau sa-l lesin.

 

Daca voi ziceti ca 650 e ok si nu o sa-mi crape in urma "sodomizarii" o sa iau la test drive una, mai astept pareri totusi..

 

@AS25 : am avut zx10 - 2004

 

:cheers:

 

Diferenta e enorma intre zx10 si Dl 650. Dar sigur iti spun ca DL merge cu 200 kg pe el dar sa nu depasesti 160 km/h. Acum tu stii ce iti doresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor Vstrom-istilor, MULTA BAFTA ! si drum uscat !

 

In final dupa o saptamana de asteptare am reusit sa-mi deschid un cont. Mai usor ma intalnesc cu voi pe traseu decat pe site.

 

Motoreta asta chiar merita un club exclusivist. Mi-am luat-o acum un an si sunt incantat de ea. Un echilibru excelent intre fiabilitate, putere, imagine, on/off....ma bucur de fiecare iesire cu ea....

 

:cheers:

salutari si bine ai venit in gasca !!!n-o sa fie un club de fite ci un site cu informatii utile. motocicleta merita multe laude dar noi sintem oameni normali .

Mesaj completat

Salutare, multam pentru cele doua reply-uri .

 

Pai momentan sunt in cautari de motireta, bugetul este in jur de 3800-4000 E

 

In banii astia am gasit modelul 650 an mai nou (2006-2007) si 1000 mai vechi (2004-2005)

 

 

Nu am mai avut motor in v(2), iar vreo 50.000 km am mers pe 4 linie , nu ar fi o problema asta, nu o sa ma astept la v-strom sa imi indeplineasca cerintele de forja, pentru ca tocmai d-aia am renuntat la vitezana, vreau mers linistit, la drum lung fara spate inchilozat si fara ganduri ca imi sare pasagera din spate cu tot cu bagaje.

 

Ideea este ca sunt destul de greut + pasager + bagaje si nu vreau sa fortez motorul ca sa traga cu noi, vreau sa-l tin o perioada buna de timp, nu vreau sa-l lesin.

 

Daca voi ziceti ca 650 e ok si nu o sa-mi crape in urma "sodomizarii" o sa iau la test drive una, mai astept pareri totusi..

 

@AS25 : am avut zx10 - 2004

 

:huh:

este un tip printre vstromisti care singur are cam 130 kg (daca nu si mai mult) si nu are greturi cu motorul, :D ,esti motociclist mai vechi si stii treba cu frinarea,totusi iti recomand sa-ti iei una cu abs ,merita ceva bani in plus...chiar duminica sistemul m-a scos din impas in doua rinduri,daca n-avem abs ma dadeam pe jos cu ea (de, soferi de duminica care uita de prioritate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

verifica sa nu fie de la lant........probabil e foarte uscat. s-a mai intamplat.

 

P.S. stroama e vacuta nu vaca!!! :P

 

BINGO! Am uns lantu' azi dimineata si nu mai face galagie! :huh: Se pare ca motoreta mea a invatat sa huiduie cand nu-i convine ceva :cheers:

 

Salutare !

 

Fost posesor de vitezana, viitor posesor de enduro-touring !

 

Drept sa fiu , visul meu era un bmw r1200gs, dar bani de el nu am (ma incanta ca are cardan, abs si FIABILITATE MARITA)

 

Drept urmare, m-am hotarat sa optez pentru un suzuki V-strom, de vreo 2 ore tot citesc topicul, dar poate nu am fost suficient de atent sa-mi dau seama ce-mi trebuie exact..

 

O sa fie folosit la drumuri lungi + oras , foarte rar drum forestier (drum de tara mai mult) si va fi folosit in mare parte cu pasager + bagaje.

 

Eu 100 kg + prietena ~ 45-50 kg + bagaje = v-strom 650 sau v-strom 1000 ?

 

Nu as vrea sa-l gatui, si vreau sa-l tin o perioada buna de timp.

 

Astept parerile voastre dragi posesori de v-strom :D

DL 650 fara griji. Eu am 100 si ceva si nevasta 60 + ceva bagaje n-am avut probleme.

 

Salutare si bine ai venit in comunitatea noastra. Desi vad ca o ai de ceva timp, iti doresc sa ai parte de multe satisfactii in saua ei si asteptam sa ni te alaturi in iesirile noastre.

Sambata trecuta am facut o tura pe Nehoiu-Siriu-Intorsura Buzaului-Brasov-Sacele-Cheia. Vremea splendida, drumul excelent, compania de nota 10. Din Bucuresti am plecat 3 stroame (Mugur, Fabio si cu mine) dar la Nehoiu ni s-au alaturat doua motoare: o Africa Twin (Codrut) si o familie pe un Hornet (imi cer scuze dar nu-mi amintesc numele lor) ambii din Ploiesti. Mi-a parut tare bine ca i-am cunoscut si ca am putut petrece cateva ore alaturi de ei. beer.gif Singurul regret a fost ca n-am stat peste noapte undeva la un spritz, dar poate altadata. La barajul de la Siriu l-am intalnit si pe DDR2D2.

Pentru mine a fost pentru prima oara cand am incercat curbele acestui traseu devenit de la clasic la banal pentru multi dintre voi, dar am fost foarte incantat. Abordarea curbelor nu a fost dintre cea mai fericita pentru mine desi nu m-am simtit nici un moment in pericol. Poate si pentru faptul ca n-am fost singur pe mobra, m-a facut sa fiu mai fricos, dar sigur tehnica a lasat de dorit si necesita o imbunatatire. Eu am mers in trepte inferioare si inainte de curbe inchideam gazul intrand in frana de motor pentru a reduce viteza desi teoria spune ca in viraj intrii cu gazul deschis iar la jumatatea curbei il deschizi si mai mult pentru redresarea mobrei. Poate o sa facem si un topic pe viitorul nostru site cu tehnica virajului. Multi dintre voi, prin prisma experientei acumulate simt care este metoda cea mai buna si tare as vrea sa aflu parerile voastre.

 

Maine seara la arc o sa iti aduc un DVD cu doua chestii esentiale dupa parerea mea pentru orice motociclist: cartea "Proficient Motorcicling" si un film numit "A twist of the wrist" ... o sa gasesti aici teoria virajelor... cu practica e nitel mai greu apoi...

Editat de skullz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbind de comfort ar trebui s-o pun pe sotia mea sa-si scrie parerile,dar odata ce rezista 12 ore pe sa si nu se plinge e ceva,atit ca vrea opriri mai dese din cauza de tutun .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, o sa pun acum o intrebare pentru care probabil o sa ma huiduiti, care e viteza de croaziera "admisa" de legea bunului simt la un v-strom 650 fara sa-l ucid ?

 

 

Referitor la ABS, din ce an s-a pus ?

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari si bine ai venit in gasca !!!n-o sa fie un club de fite ci un site cu informatii utile. motocicleta merita multe laude dar noi sintem oameni normali .

Mesaj completat

 

daca merg cu un V-Strom, prin definitie sunt cat se poate de normal si fara fite :huh:

 

 

este un tip printre vstromisti care singur are cam 130 kg (daca nu si mai mult) si nu are greturi cu motorul, :cheers: ,esti motociclist mai vechi si stii treba cu frinarea,totusi iti recomand sa-ti iei una cu abs ,merita ceva bani in plus...chiar duminica sistemul m-a scos din impas in doua rinduri,daca n-avem abs ma dadeam pe jos cu ea (de, soferi de duminica care uita de prioritate)

 

Mesaj completat

 

Felicitari... pt primul post, ca inteleg ca ai motorul de ceva timp!

Poate ne si intalnim anul asta!

 

Deabia astept sa depanam una alta la o bere ... Oricand cu placere ...

Multam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, o sa pun acum o intrebare pentru care probabil o sa ma huiduiti, care e viteza de croaziera "admisa" de legea bunului simt la un v-strom 650 fara sa-l ucid ?

 

 

Referitor la ABS, din ce an s-a pus ?

 

 

Salut si bine ai venit printre noi!

 

Din cate stiu eu ABS-ul este disponibil din 2007.

Editat de andumi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...