Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

pe unde se găsește de cumpărat șea mai joasa ?

voi aveți probleme ca sunteți prea înalți ...eu invers :))

Daca este pt DL 650 dintr-o sa normala iti face Darian una mai joasa, folosind acelasi burete si aceeasi fata, daca este in stare buna.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este pt DL 650 dintr-o sa normala iti face Darian una mai joasa, folosind acelasi burete si aceeasi fata, daca este in stare buna.

DL 1000

exista o versiune joasa de la suzuki ( Suzuki Optional Low Seat P/N# 45100-06G50-H1N 32.30 ) dar parca nu as da 300e pe asa ceva. stiti cumva cat costa la Darian o modificare de genul asta (ca tot pomeneați de reduceri :) ) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DL 1000

exista o versiune joasa de la suzuki ( Suzuki Optional Low Seat P/N# 45100-06G50-H1N 32.30 ) dar parca nu as da 300e pe asa ceva. stiti cumva cat costa la Darian o modificare de genul asta (ca tot pomeneați de reduceri :) ) ?

 

oase ai incercat?

 

http://www.vstromania.ro/forum/17-accesorii--dezmembrari/2994-inaltatoarecoboratoare-pt-vstrom

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DL 1000

exista o versiune joasa de la suzuki ( Suzuki Optional Low Seat P/N# 45100-06G50-H1N 32.30 ) dar parca nu as da 300e pe asa ceva. stiti cumva cat costa la Darian o modificare de genul asta (ca tot pomeneați de reduceri :) ) ?

 

Faci schimb cu una de DL650? :D

Macar asa, de proba, cateva zile, ca nici eu nu sunt hotarat.

Evident, cand se topeste mizeria asta de pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faci schimb cu una de DL650? :D

Macar asa, de proba, cateva zile, ca nici eu nu sunt hotarat.

Evident, cand se topeste mizeria asta de pe jos.

incercam :)

din ce an e motoreta ta ? a mea e 2008. poți sa vii cu șeaua la mine la garaj sau vin eu la tine cum se mai topește și am unde parca :)

tocmai ce am luat-o și acum trebuie s-o cobor întrucât fostul proprietar are vreo 1.95 iar eu am 1.66 :) .

umblu și la oase dar acolo vroiam sa umblu cel mai puțin posibil . motoreta are kit de înălțare acum ..deci stau ca balerina pe ea și n-am nici o șansa sa merg pe ea cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot 2008 e si a mea.

Vorbim cand se mai topeste, vad ca stam destul de aproape :)

 

incercam :)

din ce an e motoreta ta ? a mea e 2008. poți sa vii cu șeaua la mine la garaj sau vin eu la tine cum se mai topește și am unde parca :)

tocmai ce am luat-o și acum trebuie s-o cobor întrucât fostul proprietar are vreo 1.95 iar eu am 1.66 :) .

umblu și la oase dar acolo vroiam sa umblu cel mai puțin posibil . motoreta are kit de înălțare acum ..deci stau ca balerina pe ea și n-am nici o șansa sa merg pe ea cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna bine.

in principiu evit s-o cobor prea mult din kitul de coborâre.....as face ceva cu șeaua dar tocmai asta e faza ca multi zic ca cea de pe dl1000 e mai buna decât cea de pe dl650.

acum vreau sa vad cat câștig din scosul tampoanelor, înlocuitul kitului de înălțare și ultima chestie sa schimb sau sa modific șeaua.

trebuie s-o cobor de la 84 cm la 80cm .

din ce stiu pana acum de la voi sau de pe alte site-uri pot sa scad:

-1cm din tampoane

-2 cm din buretele seii

- de la 1 la 5 cm din oase.

 

cel mai ieftin de facut pt moment sunt tapoanele (gratis) si kitul de coborare (150ron).

 

cat costa de modificat o șea de v-strom la darian? (daca ati facut cumva)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna bine.

in principiu evit s-o cobor prea mult din kitul de coborâre.....as face ceva cu șeaua dar tocmai asta e faza ca multi zic ca cea de pe dl1000 e mai buna decât cea de pe dl650.

acum vreau sa vad cat câștig din scosul tampoanelor, înlocuitul kitului de înălțare și ultima chestie sa schimb sau sa modific șeaua.

trebuie s-o cobor de la 84 cm la 80cm .

din ce stiu pana acum de la voi sau de pe alte site-uri pot sa scad:

-1cm din tampoane

-2 cm din buretele seii

- de la 1 la 5 cm din oase.

 

cel mai ieftin de facut pt moment sunt tapoanele (gratis) si kitul de coborare (150ron).

 

cat costa de modificat o șea de v-strom la darian? (daca ati facut cumva)

Trei cm poti cobora din oase lungite cu 10mm, iar inca 10 mm din puferele de sub sa. Ar trebui sa fie de ajuns. Daca umbli prea mult la oase, se micsoreaza mult si garda sub motor. Fata se coboara usor cca 2cm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna bine.

in principiu evit s-o cobor prea mult din kitul de coborâre.....as face ceva cu șeaua dar tocmai asta e faza ca multi zic ca cea de pe dl1000 e mai buna decât cea de pe dl650.

acum vreau sa vad cat câștig din scosul tampoanelor, înlocuitul kitului de înălțare și ultima chestie sa schimb sau sa modific șeaua.

trebuie s-o cobor de la 84 cm la 80cm .

din ce stiu pana acum de la voi sau de pe alte site-uri pot sa scad:

-1cm din tampoane

-2 cm din buretele seii

- de la 1 la 5 cm din oase.

 

cel mai ieftin de facut pt moment sunt tapoanele (gratis) si kitul de coborare (150ron).

 

cat costa de modificat o șea de v-strom la darian? (daca ati facut cumva)

seaua stock de 650 este la 820 dc tai si tampoanele ajungi la 810

n-are rost sa strici seaua de la 1000 cand o poti da la schimb macar pt proba... si mai ales gratis

eu ma simt perfect pe seaua de 650 si nici prin cap nu-mi trece sa o schimb pe cea de 1000 da am vazut ca sunt doritori ...

dc scoti buretele din asta de 1000 slabe sanse sa iasa ma confortabile ca asta de 650

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La scosul tampoanelor apar 2 probleme:

1. Saua joaca un pic sus/jos, in mers insa nu se simte nimic

2. Se juleste un pic vopseaua de pe rezervor, dar nu in zona vizibila - pun si o poza aici:

 

post-15231-0-25251900-1329318675_thumb.jpg

asa se intampla si cu tampoamele montate ;) am lipit pe rezervor niste banda adeziva 3M, "scoci american" :D si s-a rezolvat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu strica bunatate de sa doar ca sa o faci la fel cu cea de 650, o schimbi si gata. pe mine nu ma intereseaza atat confortul, care nu este deloc diferit sau cea de 1000 e mai pufoasa, ma intereseaza cei 2 cm in plus care ma fac sa nu mai stau cu picioarele ata de indoite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sefu,eu nu stau pe ganduri, fac schimb de sa si gata, daca esti hotarat eu sunt. :)

Tu esti in Italia ba, stai acolo si bucura-te de soare si de caldura :P

Eu sunt mai aproape de Sergiu, facem proba cum vad prima raza de soare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o stric...evident . o sa testesz cu una de 650 sa vad diferenta :).

la treaba asta cu modificatul ma gandeam ca daca tot l-as modifica macar sa iasa o chestie gen Corbin sau Sargent..sau Top Saddlery :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ma ca tu esti obisnuit cu sei joase, ca doar ai mers pe ciopar....:)

 

Lasa coane ca daca este vreo sfaraiala cu saua noua de la Darian, o s-o inalt si p'aia stoc si ti-o fac cadou. Ma rog...nu chiar cadou ca iti iau cricul central :laugh: Sau cel mai bine la intrunire il aghezmuim pe Mugur cu juma de votca. Cand incepe sa ne pupe, il operam la mobra. O sa avem cel putin o zi avans pentru ca dupa mahmureala, n-o sa-si dea seama prea curand. Dar centralul tot ti-l iau :rock: Apropos, unde dreaq e Mugur ca n-a mai dat un semn de viata de ceva vreme. Mugureeee....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...