Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

gospodarule, apropos de citit printre randuri, vezi ca tie iti era adresat al doilea paragraf din comentariul meu, acolo unde iti apare si numele. atat. aseara cand am recitit postarea am remarcat ca se poate interpreta gresit, dar am crezut ca o sa-ti dai seama ce am vrut sa zic. mi-a venit mai greu sa editez de pe tableta, mai ales acum cu schimbarea la fata a forumului.

daca inca consideri ca-ti datorez scuze, sa-mi spui. nu mi-e rusine sa recunosc cand gresesc sau sa-mi cer scuze daca e cazul.

nici pe bmwisti nu cred ca-i caracterizeaza lauda si infatuarea. ca sunt cazuri izolate e una, dar nu cred ca-i universal valabil.

si ca tot ziceai de intalnirea bmw, am fost anul trecut si a fost cea mai frumoasa intrunire la care am participat pana acum. nu am fost la intalnirea voastra si pana nu o sa primesc o invitatie de la voi, va ramane cea mai faina intrunire.

nu intru pe forum sa ma cert si mi-am facut o groaza de prieteni datorita forumului.

cred ca toata lumea a inteles in final ce vroiam sa zic. daca mai doreste cineva lamuriri, va astept pe pm domnilor, nu vreau sa fiu acuzat din nou ca va stric topicul.

o iarna scurta tuturor!

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bogdan harea Domnu, dar ce faceai azi noapte , numarai voturile de nu aveai somn? :P Am vorbit la Ministerul Transporturilor sa va trimita si voua cateva vagoane de zapada, au ajuns? :)

Multumim pt zapada. Am luat cu mine, o parte, pe acoperisul camionului, la Constanta. Nu-ti in inchipui ce bucurie am facut, unei cete de copii de-a patra, la iesirea din scoala. Au dat-o jos si s-au batut cu bulgari. Daca mai ai zapada trimite-o direct tu, nu ne mai incurca pe noi. Poate mai prindem o Bulgarica in iarna asta.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea culmilor: sa nu balesti la Bmw. :crack:

na acuma ma bag si eu in seama dar te intreb cum sa balesti la bemweu cand exista xtz 1200 , crosstourer si cate si mai cate alte mobre care ...................., dupa parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<-- fost posesor de bmw (f650gs), actual posesor de v-strom.. "ain't going back" cum ar zice frantuzu'.

Da' nah, cine stie.. probabil o sa mi se spuna ca fac parte din exceptiile alea de confirma regula. :)

si eu la fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca Stromul e BMW-UL saracului,cel putin nu poate sa îi roada un câine injectia sau sa îti ciordeasca cineva bujia in 3 secunde...O fi buna,dar nu,merci.V-ati spus parerea,e OK.Inapoi la BMW ca noi ne descurcam cu japonezariile noastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... dar ce de lume s-a adunat pe topicul asta :P

cica la bai la baile Felix ar fi tare interesant acum :)

(la v-strom am de schimbat doar uleiul si filtrul....n-am ce sa intreb altceva :P )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pana acum nu eram hotarat la ce motor sa trec, acum sunt ferm hotarat. Minutul 8:15 mi se pare suuuuper convingator :10:

 

Are un stil aparte de a face un review nenea asta :D Referitor la calitate si fiabilitate poti sa-ti cumperi cu incredere ca nu o sa ai surprize.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mei, oricat am sperat se pare ca anul asta nu voi mai iesi pe drumuri ca anull trecut pe vremea asta. Asa dar ma retrag in barlog si in asteptarea Dakarului imi voi alina dorul cu o serie de filme, ca in fiecare iarna dealtfel:

- Baja 1000, un film, in still american, foarte emotionant. Chiar daca, tot in stil american, au impresia ca e sunt crema cremelor [asha cum avea sa afle Roby Gordon mai tarziu la Dakar ca nu-i adevarat] merita vazut.

- Man and Machine, o trecere in revista a celor mai dure competitii enduro. Excelent facut si frumos vorbit despre Romania si Romaniacs.

- On any Sunday, un clasic pe care orice motociclist tre sa-l aiba in casa, film cu care sa "propavaduiasca" motociclismul printre "infideli"

- desigur, Mondo Enduro.... fara comentarii best of the best.

- Motorcycle Diaries, The fastest Indian si Freebird pe partea artistica. Trei filme ... inspirationale.

- Faster, o introspectie in MotoGP, narata de Ewan McGregor.

- Long way down and Long way around, chiar daca sunt Beemveuri!

 

Nu-s trecute in vre-o ordine, sunt asha cum mi-au trecut prin capsec.

Daca mai aveti sugestii si surse ;-) va rog completati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Riding Solo To The Top Of The World si One Crazy Ride sunt doua filme interesante facute de indieni care mie mi-au placut mult. De asemenea Globe Riders The Silk Road Adventure e interesant, desi e numai cu motociclete alb-albastre si scrie peste tot Touratech.

Mondo enduro face pereche buna cu Terra Circa si in completare Moto Siberia.

Mai am pe acasa ceva documentare cu si despre motociclete, dar nu le mai tin minte pe toate. Era un episod de Top Gear in care mergeau pe scutere si pe un Minsk printr-o tara asiatica (Coreea?/Taiwan), documentare cu mobre englezesiti (Massive engines ?, Petrol Heads?).

De mult timp incerc sa vad si eu Achievable Dream, DVD-urile facute de Horizon Unlimited. A auzit cineva ceva de ele prin lumea asta clandestina a torentelor? Tot incerc sa ma auto-conving sa cumpar dvd-urile astea, lucru care nu e neaparat rau.

Editat de biohazardousguy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi este dor de o iesire... Parca au trecut zece ani de cand ne-am vazut ultima data si cativa ani de cand nu am mai scos motocicleta la plimbare...

Nu suport iarna si abia astept sa treaca.

 

De aproximativ 3 ani cochetez cu ideea de a merge la "bikes on ice". Din diverse motive nu am putut ajunge si eram curios daca ai fost cineva de aici? cum sunt conditiile de drum pe acolo? ai nevoie de cauciucuri off?

 

Si mai ales daca vremea o sa permita(cat de cat) daca ar fi cineva tentat sa mearga?

Editat de big_boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi este dor de o iesire... Parca au trecut zece ani de cand ne-am vazut ultima data si cativa ani de cand nu am mai scos motocicleta la plimbare...

Nu suport iarna si abia astept sa treaca.

 

De aproximativ 3 ani cochetez cu ideea de a merge la "bikes on ice". Din diverse motive nu am putut ajunge si eram curios daca ai fost cineva de aici? cum sunt conditiile de drum pe acolo? ai nevoie de cauciucuri off?

 

Si mai ales daca vremea o sa permita(cat de cat) daca ar fi cineva tentat sa mearga?

....hai sa fim seriosi :)

viata e lunga si in plus exista viata si dupa motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi este dor de o iesire... Parca au trecut zece ani de cand ne-am vazut ultima data si cativa ani de cand nu am mai scos motocicleta la plimbare...

Nu suport iarna si abia astept sa treaca.

 

De aproximativ 3 ani cochetez cu ideea de a merge la "bikes on ice". Din diverse motive nu am putut ajunge si eram curios daca ai fost cineva de aici? cum sunt conditiile de drum pe acolo? ai nevoie de cauciucuri off?

 

Si mai ales daca vremea o sa permita(cat de cat) daca ar fi cineva tentat sa mearga?

 

Nu cred ca iti sunt obligatorii gume de off pentru mers pe zapada, sigur alea sunt cele mai comode mai ales daca le combini si cu niste cuie :D. Daca este vorba de o urcare de cativa km pe zapada poti incerca o varianta testata de mine.

Nu este o placere dar te scoate din rahat.

Legi pe roata de spate 3 sfori mai groase, spun 3 ca roata de v-strom are 3 spite, ai mare grija pe sectorul cu valva sa o legi in spatele ei ca sa nu ti-o reteze. Daca avea roata spitata le puteai pune mai dese si astfel mergeai ceva mai usor.

Alte variante nu am mai testat , de lanturi mi-a fost teamasa nu sara de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu soricei nu a incercat nimeni? Sunt unii de cca 10 mm latime si 1-1,5 mm grosime. Eventual niste tampoane dreptunghiulare de cauciuc sau plastic, prinse cu acei soricei pt a imita crampoane mari, dar rare, max 12/roata. Mai problematic la roata fata unde spatiul sub aripa este limitat.

Raul a testat acum ceva timp lant pe moto.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...