Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

https://goo.gl/images/udjqPK

» Post actualizat in 08 Apr 2018 21:04

La parbrizul asta daca mai ai si deflector e ca in masina. Liniste si pace. Eu l-am schimbat ca fac mult offroad. Daca e unul care merge doar pe drum: recomand.

...negociabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este poza potrivita dar e pedala scurta, fara parghii. O depui mai mult efort decat la cea originala.

Asta cu mai mult efort ar mai merge, dar nu cumva schimba si sensul de actionare al pedalei? Adica viteze mai mari in jos si invers? Ca daca-i asa, pas, nu are sens sa-mi obosesc mintea.

@Vraji - pedalele alea pe care le-ai indicat tu, se potrivesc si pe L1 (an de fabricatie 2010)? Daca da, spune-mi exact ce-ti trebuie si aranjez eu cu Garcya pentru transport. Multam tare mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno, pana la urma mi s-o luat de atata cautat. Incerc sa gasesc pe la dezmembrari cate o pedala din fiecare si le iau la pachet si cu asta, basta. Nu-mi vine sa cred cat de greu e sa gasesti pedale rabatabile pentru V-Strom 650. Pacat :S.

Amu alta idee, ca tot mi-i creierul odihnit: pentru cei care ies pe off-road mai des si au mai avut de lipit la semnalizari, care varianta vi se pare mai la indemana? Ma gandesc la semnalizari mai scurte sau "flush mounted". Ce ati gasit pe la noi, preferabil cu bec normal, ca sa nu mai fie nevoie de alte adaptari?

Multam mult.


» Post actualizat in 09 Apr 2018 17:36

Nu schimba sensul. Dar vezi ca ala din linkul tau e de 1000, parca.

Am cautat de am turbat si n-am mai gasit link-ul de 650 - foarte posibil sa fi vazut eu gresit de prima oara. Pana acum numai cele de la Vrajitoru is cele mai aproape de realitate, numai ca, din cate inteleg, ambele necesita modificari/adaptari. Cum am zis mai sus, mai bine OEM SH, le iau in desaga, nu-s asa de mari pana la urma urmei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu mai mult efort ar mai merge, dar nu cumva schimba si sensul de actionare al pedalei? Adica viteze mai mari in jos si invers? Ca daca-i asa, pas, nu are sens sa-mi obosesc mintea.

@Vraji - pedalele alea pe care le-ai indicat tu, se potrivesc si pe L1 (an de fabricatie 2010)? Daca da, spune-mi exact ce-ti trebuie si aranjez eu cu Garcya pentru transport. Multam tare mult.

 

Se potrivesc la orice. Pentru schimbator e cel mai simplu de montat: se taie varful, se gaureste levierul cu un bughiu si se monteaza varful pliabil.

La frana trebuie si polizat putin levierul, dar in principiu e cam acelasi proces. Un mecanic rezolva astea in 2-3 ore. Si pretul e de departe mai mic decat orice alta varianta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, deal. Deci, tu ai zis ca vrei 2 capete de schimbator, da? Vorbesc cu Garcya, sper sa le poata aduce in timp util. Trimit PM cand am mai multe detalii.

 

Da. 2 capete de schimbator.

Multumesc!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Imi puteti recomanda un service care sa-mi faca un deviz de reparatie ?

 

Mersi !


» Post actualizat in 10 Apr 2018 10:58

PS: Imi trebuie un deviz ca sa pot cere despagubiri un urma unui accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amu alta idee, ca tot mi-i creierul odihnit: pentru cei care ies pe off-road mai des si au mai avut de lipit la semnalizari, care varianta vi se pare mai la indemana? Ma gandesc la semnalizari mai scurte sau "flush mounted". Ce ati gasit pe la noi, preferabil cu bec normal, ca sa nu mai fie nevoie de alte adaptari?

Nimeni, nimic? Hai cu idei, rogu-va, ca tare as vrea sa scap de stresul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni, nimic? Hai cu idei, rogu-va, ca tare as vrea sa scap de stresul asta.

Eu am d-astea. 20 de euro doua bucati. Lipite pe carena, cu surub, acopera perfect gaura din fabrica.

 

https://www.louis-moto.co.uk/artikel/fairing-mounted-indicator/10033540?list=756ff296bdd5365d7d491a6ec13935e0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno, pana la urma mi s-o luat de atata cautat. Incerc sa gasesc pe la dezmembrari cate o pedala din fiecare si le iau la pachet si cu asta, basta. Nu-mi vine sa cred cat de greu e sa gasesti pedale rabatabile pentru V-Strom 650. Pacat :S.

Amu alta idee, ca tot mi-i creierul odihnit: pentru cei care ies pe off-road mai des si au mai avut de lipit la semnalizari, care varianta vi se pare mai la indemana? Ma gandesc la semnalizari mai scurte sau "flush mounted". Ce ati gasit pe la noi, preferabil cu bec normal, ca sa nu mai fie nevoie de alte adaptari?

Multam mult.

» Post actualizat in 09 Apr 2018 17:36

Am cautat de am turbat si n-am mai gasit link-ul de 650 - foarte posibil sa fi vazut eu gresit de prima oara. Pana acum numai cele de la Vrajitoru is cele mai aproape de realitate, numai ca, din cate inteleg, ambele necesita modificari/adaptari. Cum am zis mai sus, mai bine OEM SH, le iau in desaga, nu-s asa de mari pana la urma urmei.

 

Am gasit pedala de la vstroma: http://vstroma.com/FldgFootShiftLever.htm

Tot din state :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

A venit vremea sa servisez si eu furca la DL-ul 1000 an 2003. Intrebare intrebatoare: cat ulei si de care intra pe fiecare bucata in parte?

https://www.v-strom.co.uk/downloads.htm

 

mai exact manualul de la k2, probabil ca la 650, 500 si ceva de ml ca sa fie ceva mai mult de un bidon de 1l, la 650 e 524ml.

De regula echivalentul a ce e in manual SS8 ar fi 10w, dar unii au bagat si 7,5w.

 

PS: vremea la suspensii le vine in fiecare an sau la fiecare 12 mii de km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...