Sari la conținut

accident grav piata presei libere


PUFU
 Share

Postări Recomandate

cati dintre noi merg in oras cu 50 si incetinesc la treceri la 30??? sa fim seriosi acum..vezi drumul drept si liber si ii dai. oricine zice ca nu e asa, sau ca nu a facut asta niciodata, minte. el a avut doar ghinionul sa iasa un pieton (care dealtfel era indreptatit sa treaca pe acolo). nu exista zi in care sa nu incalcam cel putin odata regulile de circulatie, dar avem noroc sa nu se intample nimic, iar pentru el norocul s-a terminat aseara. de cate ori nu ati fost in situatia " era sa se intample" ?? nu ii iau apararea, dar nici nu il judec, pt ca fiecare greseste, fiecare e neatent la un moment dat si in acelasi timp fiecare e pieton care asteapta 2 minute la trecere desi are verde..dar nu opresc masinile/motocicletele.

cel care nu a avut parte niciodata de o clipa de neatentie sau de un "era sa se intample" sa arunce prima piatra!

 

nu o lua personal dar...................voi care ganditi asa aveti ceva in cap??????????

 

cand un sofer iese un pic mai mult in intersectie pt ca nu se poate asigura din cauza masinilor parcate si face poc cu motoristul ce avem 100+/h sariti toti sa l linsati dar cand pilotul nu este atent si nu adapteaza viteza ziceti ca a avut ghinion. doamne fereste sa treaca vreun viteaj din asta pe langa mine pe trecere sa vedeti atunci ghinion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

PS:Daca pana acum mi-era frica sa merg cu masina pe Cheia in week-end, a ajuns sa-mi fie frica sa traversez strada pe petrecerea de pietoni semaforizata.

 

Ce mai urmeaza, domnilor?

 

Hai ca tu chiar ti-o cauti....Auzi impertienta..."masina pe Cheia in week-end". Da cin' te crezi tu?

Pe cheia se pleaca sambata dimineata, dupa ce in prealabil se ascund numerele, se da blana cu doua opriri de odihna pana la valeni la petrom, se fac pozele de rigoare dupa ce se aliniaza motocicletele incat sa nu mai poata iesi nici o masina fara 5 manevre, si apoi urmeaza binemeritata cursa pana-n satu de tzigani de langa brasov. Acolo grupul organizat opreste, se fac analize pe cauciuc si masuratori sa vada cin' s-a aplecat mai tare dupa care la o istoviti la o bere, se deapana amintiri si se vizulizeaza filmulete facute. Intrucat important e sa participi nu sa castigi, fiecare participant e premiat cu o vorba buna de catre ceilalti care vor aprecia in mod cert macar curba abordata curajos si terminata in pomul de pa marginea strazi, bineinteles din cauze neimputabile stimabilului campion ratat ptr ca s-a nascut in romania.

A doua zi, se coboara pe siriu, se opreste la baraj, se fac pozele de rigoare cu mizeria de acolo sa vada lumea cat de greu e sa fii motociclist in romania si se intra triumfator pe-o roata in bucuresti pe sub arcul de triumf cu sentimentul ca s-a facut ocolul pamantului.

Urmeaza postarea pozelor pe motociclism.ro si aplauzele ptr frumusetea benzinariei de la valeni ale colegilor care nu au putut merge in acel weekend ptr ca nu au gasit pasager care sa puna benzina, dar care stiu ca o mana spala pe alta....si candva, cand vor trece de bikers otopeni si vor posta expeditia pe forum, laudele se vor intoarce inzecit.

 

Ca sa revin la oile noastre. Kassule..ca de la tine plecasem..vezi tu vreo masina in povestea mea? nu. atunci ce sa cauti pe cheia? Cat tupeu pe tine.

 

Desi nimeni nu va recunoaste....asta e impresia mea despre cel putin 80% din bikerii care nu merg prea repede ci zboara prea jos :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati dintre noi merg in oras cu 50 si incetinesc la treceri la 30??? sa fim seriosi acum..vezi drumul drept si liber si ii dai. oricine zice ca nu e asa, sau ca nu a facut asta niciodata, minte. el a avut doar ghinionul sa iasa un pieton (care dealtfel era indreptatit sa treaca pe acolo). nu exista zi in care sa nu incalcam cel putin odata regulile de circulatie, dar avem noroc sa nu se intample nimic, iar pentru el norocul s-a terminat aseara. de cate ori nu ati fost in situatia " era sa se intample" ?? nu ii iau apararea, dar nici nu il judec, pt ca fiecare greseste, fiecare e neatent la un moment dat si in acelasi timp fiecare e pieton care asteapta 2 minute la trecere desi are verde..dar nu opresc masinile/motocicletele.

 

 

cel care nu a avut parte niciodata de o clipa de neatentie sau de un "era sa se intample" sa arunce prima piatra!

nu o lua personal dar...................voi care ganditi asa aveti ceva in cap??????????

 

cand un sofer iese un pic mai mult in intersectie pt ca nu se poate asigura din cauza masinilor parcate si face poc cu motoristul ce avem 100+/h sariti toti sa l linsati dar cand pilotul nu este atent si nu adapteaza viteza ziceti ca a avut ghinion. doamne fereste sa treaca vreun viteaj din asta pe langa mine pe trecere sa vedeti atunci ghinion.

 

dar tu te auzi ce vorbesti ?si tu ai dreptate in felul tau si omul are dreptate......chiar daca nu vrei sa recunosti desi stii ca are dreptate.daca nu crezi uitat-te in jur

Editat de maryan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu merg semafoarele, trebuie respectat semne si marcaje (in ordine asta de prioritate). Daca vezi ca te apropri de o intersectie cu semafoare stinse sau intermitent, incetinesti, mi se pare de bun simt. Daca moto a accidentat pieton pe trecere e vinovat motociclist. Nu inteleg de ce atata discutie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu merg semafoarele, trebuie respectat semne si marcaje (in ordine asta de prioritate). Daca vezi ca te apropri de o intersectie cu semafoare stinse sau intermitent, incetinesti, mi se pare de bun simt. Daca moto a accidentat pieton pe trecere e vinovat motociclist. Nu inteleg de ce atata discutie?

 

:blink: Pentru ca suntem pe un forum si cam asta e menirea lui(sa se discute banalitati la infinit), pentru ca lumea este la job(cine mai are job....) si se plictiseste(deh, criza, bat-o vina!), pentru ca suntem romani(din pacate pentru noi) si gargara este specifica genei!

 

Daca se ajungea la concluzia ta din postul #2, restul ce mai faceam? :D

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

D'aia e oras, ca sa mergi usor si preventiv, ca nu esti numai tu.

Adica nu este orasul tau personal si nici nu ti-ai cumparat strada.

 

Ce ma "fascineaza" pe mine este: ce draq e in capul "pilotului" care o arde cu peste suta prin oras?

Adica, ca si motociclist stii cat de expus esti, cunosti cat de cat riscurile care te pandesc la fiecare intersectie si nu numai.

Si totusi, esti suficient de arogant sa crezi ca tie, nu ti se poate intampla.

 

Consecintele unui accident sunt acceleasi indiferent de experienta pe care o ai.

Sunt "reguli nescrise" elementare, care se incalca fara nici un fel de constiinta and shit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma "fascineaza" pe mine este: ce draq e in capul "pilotului" care o arde cu peste suta prin oras?

Adica, ca si motociclist stii cat de expus esti, cunosti cat de cat riscurile care te pandesc la fiecare intersectie si nu numai.

Si totusi, esti suficient de arogant sa crezi ca tie, nu ti se poate intampla.

Pai ei se dau numai unde pot, cind e liber,.....si oricum, ce te intereseaza pe tine ca se dau pe barba lor(si alte bulshituri de greuceni).......bine asta spun daca-i intrebi de unde atita cretinatate intr-un craniu atit de mic ca daca patesc ceva e de vina pietonu, groapa, mesterul care nu a umflat optim roata,.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hihihi si ne intrebam de ce se intampla accidente... pai daca nu "stim" cum e cu legislatia dc mama draq mai iesim pe strada sa conducem??? :D

 

 

Fiindca suntem jmecheri cu JM mare si ne-a luat tata motor, carnet si sosele. Ce dracu', nici pana acum n-ai invatat chestia asta? E plina Romania de soferi d-astia care "nu stiu cum e cu legea in cazul asta" da' merg la ghici pe sosea rugandu-se sa nu faca poc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe forum sunt multi oameni cinstiti si care nu merg cu viteza .Daca spui ca nu e adevarat iti sar in cap.Daca te uiti pe geam ii vezi cum merg cu 80-100 in oras. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P Pentru ca suntem pe un forum si cam asta e menirea lui(sa se discute banalitati la infinit), pentru ca lumea este la job(cine mai are job....) si se plictiseste(deh, criza, bat-o vina!), pentru ca suntem romani(din pacate pentru noi) si gargara este specifica genei!

 

Daca se ajungea la concluzia ta din postul #2, restul ce mai faceam? :D

Ai si tu dreptate aici, doar ma mir, ca cu cate lucruri sunt in ceata, mai si discutam si despre ceva care e destul de clar :D

Mersi de explicatie.

 

Pe forum sunt multi oameni cinstiti si care nu merg cu viteza .Daca spui ca nu e adevarat iti sar in cap.Daca te uiti pe geam ii vezi cum merg cu 80-100 in oras. :blink:

Da, dar macar unde se poate, nu cand te apropri de o trecere cu semafoare stricate.

Editat de bartro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :P

 

Despre accidentati se mai aude ceva fratilor? ca de gainatz d-asta cu noroc si ghinion m-am saturat de cand tastez "motociclism.ro" 'colo sus la adrese.

 

<OFF>

Un mesaj pentru toti cei care isi dau cu caramida in piept ca ei mai fac "din cand in cand si greseli"(asta fiind cam tot timpu')...multa :blink: :D

VOI sunteti uscaciunile motociclismului, voi sunteti aia datorita carora campaniile moto au mai putin succes decat ar putea avea, voi sunteti aia datorita carora toata lumea care aude ca'mi iau/mi-am luat motor zice ca intru in randul nebunilor care n'au nicio treaba cu regulile si cu semnalizatul, voi sunteti aia care ati reusit sa ne castigati reputatia asta de ca'cat pe care o avem.

 

Asemenea cocalarilor burtosi din jeepane, aveti gandirea prea ingusta SAU/si un ego prea mare pentru a merge civilizat(sau p prea mica, deci ceva de demonstrat). Vorbim despre circulatul IN ORAS, daca asta nu va trezeste macar putin, nu meritati plasticul ala roz din buzunar.

 

S-a vorbit de atatea ori de amkart pe forumul asta, dar unii "n'au atatia bani" sa se dea p-acolo. Prefera sa dea banii aia pe 5000 de ture in plus pe turometru la mers prin ORAS.

 

Nu-mi dau cu parerea in cazul accidentului de fata, pt ca nu am idee ce s'a intamplat acolo. Ma refer strict la polemica offtopic omniprezenta pe forumul asta.

 

am fost si eu offtopic, dar las-o-n p..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e de mirare..sunt o groaza care te fenteaza! vor sa traverseze, se retrag, tu crezand k ei nu vor trece, accelerezi,dar surpriza! se arunca in dementa in fata ta si nu mai ai replica. Idioti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e de mirare..sunt o groaza care te fenteaza! vor sa traverseze, se retrag, tu crezand k ei nu vor trece, accelerezi,dar surpriza! se arunca in dementa in fata ta si nu mai ai replica. Idioti!

Pot sa te fenteze cat vor, e dreptul lor, si daca te enerveaza tare si ii claxonezi insistent poti pati ca

.

 

Acuma serios vorbind pietonii nu au curajul sa treaca si fac joc de genunchi pe margine pentru ca desi masinile si motocicletele moderne au frane destul de bune, in Romania de multe ori nu se respecta legea cu cedatul prioritatii la trecerea de pietoni, si ei nu vor sa fie proiectati 30 sau 70 de metri de diversi smecheri care nu au chef sa opreasca la trecere (vezi de exemplu cazul tipei cu VW Passat care in timpul Summitului NATO a facut-o pe o studenta moldoveanca sa decoleze pe la Muzeul Satului si ulterior sa dea coltul, asta fiind unul din cele doua motive pentru care s-au pus semafoare acolo, ca intre timp a mai decolat si alta studenta - dar romanca de data asta - si a aterizat tot la cimitir; vezi de asemenea accidentul facut de fiul lui Sorin Rosca Stanescu - ce s-a sinucis intre timp pentru ca nu mai putea musamaliza).

 

E destul de simplu de priceput legislatia: pietonul e rege pe chestia aia cu dungi, daca il atingi mergi la puscarie exceptand cazul cand e acolo un semafor in functiune si pe partea ta e verde, dar si atunci ai o sansa probabil de sub 1% ca semaforul sa fie defect si sa aiba si pietonul verde (am vazut asa ceva)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e de mirare..sunt o groaza care te fenteaza! vor sa traverseze, se retrag, tu crezand k ei nu vor trece, accelerezi,dar surpriza! se arunca in dementa in fata ta si nu mai ai replica. Idioti!

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu comentez cazul de fata, dar sper sa faca si politia campanii serioase de stat cu camera la trecerile de pietoni, nu la cersit bani de radar cand mergi cu 70 pe strazi goale. La trecerile de pietoni chiar e cazul de a se face educatie, cu amenda, cu luat permisul.

 

Foarte corect, atat timp cat politia aplica legea obiectiv. Cei care au condus pe vremea cand era in vigoare vechiul regulament, isi amintesc probabil cum se suspendau permise daca te aflai pe banda I, la cativa metri de trecerea de pietoni si in acel moment (peste 4, 6, 8...n benzi), pe sensul opus, pasea pe trecere vreun pieton.

 

Totodata, sunt de acord ca exista si "pietoni sinucigasi", care au si atitudini de superioritate cand au pus piciorul pe zebra. Le vad zilnic fetele acrite, uitandu-se la mine si traversand de parca s-ar plimba in parc (desi legea spune ca trebuie s-o faca in ritm alert, asigurandu-se in prealabil). Dar ei nu stiu asta, stiu doar ca daca au pus piciorul pe zebra, toata lumea trebuie sa se opreasca.

 

 

Aplicarea legii orbeste si cu exces de zel a creeat mentalitatea pietonului "suveran" aflat pe trecerea de pietoni, iar cel mai bun exemplu este cel al localitatilor din judetul Ialomita, mai ales in Urziceni, unde traversarea strazii pe la una din nenumaratele treceri si surprinderea soferului pe picior gresit pare a fi in topul distractiilor locale.

De cele mai multe ori educatia de tipul "tu esti cel mai frumos, tu esti cel mai destept, tu ai intotdeauna dreptate" nu produce efectele dorite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o rugaminte ............ NU MAI BATETI CAMPII

 

cine stie ceva despre caz sa scrie aici .......... restul sa citeasca

 

iar daca mai doriti sa DATI CU IMPRESIA ............... DATI CU EA DE PAMANT

 

eu sunt coleg cu baiatul motociclist si sunt de acord ca el este vinovat, dar m-am saturat de toti kakanarii care vad ei nr de inmatriculare ca e stramb si trag concluzii .............. jucati ma MOTO GP pe WII sau PLAYSTATION si taceti din gura

 

iar pentru cei deranjati de postul meu ....... BAGATI CARNE CA FRIGIDERUL E GOL

 

de kakanari pe 2 roti sunt pline strazile dar de motociclisti in adevaratul sens al cuvantului ducem lipsa

Editat de BigNC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce draq sa ne mai facem cu astia care intra aiurea pe pista in timpul antrenamentelor libere ptr weekendul pe cheia, frateeeeeeeeee...ca maidanezul ala pe circuitul din jurul casei poporului. In loc sa asiste si sa aplaude sesiunea de calificari linistiti, intra pe circuit sa arate politia steagurile galbene si sa neutralizeze spiritul de rider pana a doua zi, cand totul se va uita....si alt biker se va ridica pe-o roata...iar vor reusi cativa pietoni sa treaca strada transpirati de frica....si pana la urma unu mai neindemantic la capitolul slalom printre masini va intrerupe cursa provocand intrarea safety car-ului de la smurd. Totul in aplauzele frenetice ale fratilor bikeri cazuti in admiratie.

 

PS: am acceptat de la inceput faptul ca a gresi e omeneste.Asta in cazul in care nu se va dovedi ca nu avea permis sau ca motorul nu avea acte...cum s-a mai intamplat. Condamn atitudinea celor de pe forum. Jenanta.

 

Sanatate ambilor

Sincer cred ca te agiti degeaba. putini motoristi sunt OBIECTIVI.

 

La trecerea aia de pietoni dintre fantana miorita si intersectia de la casa scanteii era sa vad si eu live un accident. Erau trei motociclisti de dn1 - de-aia care prind 150 pe linie dreapta, dar reduc la 60 ca sa ia "virajul", 2 tipi si o tipa. Eu eram pe banda 1, trecusem de fantana, veneam dinspre ploiesti, si am vazut de departe o familie cu un carucior cu copil care voia sa treaca strada - din stanga spre dreapta - erau deja pe trecere si asteptau sa opreasca vreo masina ca sa poata sa treaca. Era strada libera, eu vazusem pietonii de departe, intrasem in frana de motor, dar stiam ca vin cei 3 idioti si nu am franat prea tare, sa nu considere pietonii asta drept o invitatie sa se grabeasca la traversare, si bine am facut, pentru ca primul motorist de dn1 a trecut ca zmeul pe trecere, prin fata lor, cam cu 80 - 100 asa (aveam termen de comparatie ce-mi indica mie vitezometrul pana atunci). Asta a trecut relativ in siguranta, pe banda 2, in timp ce pietonii inca nu incepusera sa avanseze. E, situatia s-a agravat cand o masina de pe banda3 a oprit de tot, aia au inceput sa mearga, cu caruciorul in fata, iar celelalte doua motociclete s-au tinut ca oile, ultima trecand cu un 80 la ora, la un metru in fata pietonilor ! .

 

Aia meritau calcati pe cap atunci, dar probabil inutil, ca aveau casti, e drept, si trebuia sa le explici cu desene inainte, sa inteleaga unde gresisera, nu parea sa-i duca prea mult capul... La semafor apoi bateau palma gen "high five", mandri de cum mersesera ei pe dn1 pe drept cu 140... Daca-i storcea tirul pe toti aia 3 ziceam un sincer "bine le-a facut".

 

Nu comentez cazul de fata, dar sper sa faca si politia campanii serioase de stat cu camera la trecerile de pietoni, nu la cersit bani de radar cand mergi cu 70 pe strazi goale. La trecerile de pietoni chiar e cazul de a se face educatie, cu amenda, cu luat permisul. In suedia eram la 5 metri distanta de trecere, pe trotuar, iar masinile se opreau la linia aia dinainte de zebra, chiar daca nici macar nu imi aruncasem privirea ca as avea intentia de a traversa. Dar nah... in romania, respectul se adreseaza mai mult obiectelor decat oamenilor. Pietonul e "fraierul care n-are bani nici de autobuz", biciclistul e "prapaditul care n-are bani de masina"... si va mai mirati de ce motociclistii sunt "distrusii care n-au bani sa-si ia gip"...

 

Urez multa sanatate pietonului din accidentul de fata.

corect, amenzi sa te usture trebuie la romani. pentru alcool la "volan" direct puscarie 2 ani. pentru depasire de viteza cu peste 30 la or ain localitate la fel, parnaie. sa vezi ce se linistesc oamenii.

 

dar de distrusii aia care fug pe trecere ca sa prinda ratb-ul ce ziceti? evident, pe verdele tau si pe rosul lor?

din nefericire , eu am accidentat un astfel de pieton grabit. pe verdele meu si pe rosul lui, in urma cu cativa ani.

daca aveam 50 la ora acum probabil eram prin parnaie. eu zic asa, sa vorbesti de chestii patite nu sa iei apararea unor inconstienti pe 2 roti.

n-am spus ca as fi eu usa de biserica in ale traficului. nu o sa zic eu nu depasesc 50 la ora.

in cazul de fata motociclistul a fost vinovat.

oricat ati incerca voi sa dati contraexemple de pietoni inconstienti. sa judecam fiecare fapta la randul ei. nu s aincercam sa disculpam o categorie de perticipanti la trafic aducand ca argumente greselile altor participanti la trafic.

 

 

p.s. stiu ca o sa am frigiderul plin de carne de la multi mieji/zmei, dar asta e adevarul. aceeasi lege<buna sau rea> e valabila pentru toti participantii la trafic.

daca vreti adrenalina si senzatii ca la motogp bagati mana in buzunar si platiti sa intrati pe un circuit amenajat special in acest scop, nu mai folositi strada pe post de pista de antrenament. acea strada e si a mea a conservarului si a biciclistului si a pietonului si a motociclistului.

Editat de DomnulK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate boby

 

il cunosc pe baiat chiar nu este un vitezoman si ma vazusem cu el la arc mai devreme

 

este vina lui, asta este situatia sa speram ca o sa treaca cat mai repede cu bine peste asta putem doar sa ii fim alaturi

 

PS - eu pe copiii mei o sa ii invat ca strada este a masinilor si a motocicletelor, si cand traverseaza indiferent cand, cum, pe unde si in ce conditii o fac sa fie foarte atenti ... multa sanatate pietonului accidentat si ii urez sa scape cat mai usor si fara urmari

Editat de mau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o rugaminte ............ NU MAI BATETI CAMPII

 

cine stie ceva despre caz sa scrie aici .......... restul sa citeasca

 

iar daca mai doriti sa DATI CU IMPRESIA ............... DATI CU EA DE PAMANT

 

eu sunt coleg cu baiatul motociclist si sunt de acord ca el este vinovat, dar m-am saturat de toti kakanarii care vad ei nr de inmatriculare ca e stramb si trag concluzii .............. jucati ma MOTO GP pe WII sau PLAYSTATION si taceti din gura

 

iar pentru cei deranjati de postul meu ....... BAGATI CARNE CA FRIGIDERUL E GOL

 

de kakanari pe 2 roti sunt pline strazile dar de motociclisti in adevaratul sens al cuvantului ducem lipsa

 

Si cam care vezi tu sa fie adevaratul sens al cuvantului? Pffffff.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiindca suntem jmecheri cu JM mare si ne-a luat tata motor, carnet si sosele. Ce dracu', nici pana acum n-ai invatat chestia asta? E plina Romania de soferi d-astia care "nu stiu cum e cu legea in cazul asta" da' merg la ghici pe sosea rugandu-se sa nu faca poc.

 

Da da da ... app sunt dator cu ceva la tine n-am uitat :D Vorbim :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS - eu pe copiii mei o sa ii invat ca strada este a masinilor si a motocicletelor, si cand traverseaza indiferent cand, cum, pe unde si in ce conditii o fac sa fie foarte atenti ... multa sanatate pietonului accidentat si ii urez sa scape cat mai usor si fara urmari

Și spune-le că asta se întâmplă în Botswana, că în UE trecerile de pietoni sunt ale pietonilor când e verde, nu ale mașinilor și motocicletelor. Decât să le spui prostii copiilor mai bine le spui care sunt regulile, s-ar putea să înțeleagă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cam care vezi tu sa fie adevaratul sens al cuvantului? Pffffff.

 

 

aveai ceva de zis? sau doar ai mai adaugat un post?

 

on topic: in jur de ora 11 a intrat in operatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati dintre noi merg in oras cu 50 si incetinesc la treceri la 30??? sa fim seriosi acum..vezi drumul drept si liber si ii dai.

luni la prima ora sa te prezinti la biroul permise sa predai plasticul si pe urma, in drum spre veterinar la eutanasiere, reflecteaza la asta: din cauza unor terminati ca voi se intampla toate nenorocirile de pe sosele. terminati pe doua, patru sau mai multe roti, care nu incetinesc la treceri de pietoni sau intersectii, increzandu-se in steaua norocoasa sub care s-au nascut si in talentul lor exagerat. din cand in cand, cate un sofer care "vede drumul liber si ii da" omoara cate un motociclist. e, aia e. asa a fost sa fie. vezi vreo asemanare? v-as calca pe cap cu roata, maimutoi trendy ce sunteti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...