Sari la conținut

Semnaturi pentru ALEX


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

memoriul va cuprinde 2 cerinte clare:

1 - suspendarea din functie a politistului pe durata anchetei penale

2- trimiterea in judecata a invinuitului.

 

 

12.04.2005 - sectia cercetari penale din cadrul politiei proprune trimiterea in judecata a invinuitului Bahrim Demirel Eugen

 

1. Art 65 alin 3 din Legea 360/2002 privind Statutul Politistului: " Pe perioada arestarii preventive politistul este suspendat din functie. Pe timpul suspendarii politistul nu beneficiaza de nici un drept din cele prevazute de prezenta lege". Fiind vorba de o cercetare in stare de libertate si nu de una de arest, politistul nu poate fi suspendat, asadar punctul 1 pica.

2. Cat despre trimiterea in judecata, conform adresei, la data de 12.04.2005 formatiunea de cercetari penale din cadrul Brigazii Politiei Rutiere Bucuresti a inaintat dosarul cu propunere de trimitere in judecata, acesta fiind returnat in luna octombrie 2005 de catre procuratura cu propunerea de completare a probatoriului, urmare a solicitarii invinuitului Demirel Eugen-punctul 2 iar pica (este trimis in judecata deja).

 

Personal, as solicita prin memoriul intocmit urgentarea si finalizarea cercetarilor in vederea tragerii la raspundere penala a acestui Demirel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 394
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Personal, as solicita prin memoriul intocmit urgentarea si finalizarea cercetarilor in vederea tragerii la raspundere penala a acestui Demirel.

 

Exact si puntul 1 suspendarea din functie pe timpul anchetei penale - si asta in primul rand din punct de vedere etic si moral.Lucreaza la serviciul de circulatie rutiera ...... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu m-am facut inteles. Daca Demirel nu este cercetat in stare de arest nu poate fi suspendat din functie, el este pus la dispozitie. In alta ordine de idei, nu exista susupendare din punct de vedere moral.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceasta parada in Buc. in ce data va avea loc? daca totul e ok o sa ma duc si io in Buc sa iau motoreta si as participa si io la parada, numa as vrea sa stiu cam cand va fii. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a adus geo semnaturile de la targoviste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor! am si io o idee.Nu stiu cat de buna este da' m-am gandit sa v-o spun.

 

Daca pe listele cu semnaturi si la mitingul cu pricina ar exista printre noi si ceva persoane publice?

 

Cum ar fi Serban Huidu, Calin Goia, vocalul de la Class(nu mai stiu cum il cheama)

 

Sau ma rog, nu neaparat din din comunitatea noastra a motociclistilor.

 

Io cred ca ar avea altfel de impact.Pozitiv adica.

 

Cred ca ar fi bine sa avem cat mai multi aliati in lupta noastra.

 

Cei care stau mai mult pe net ar putea sa trimita multe mail-uri cu link-ul de la acest topic, plus o mica explicatie.

 

:D

 

ar mai fi si Cabral din cate stiu io. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VA ROG MULT MERGETI SI SEMNATI ....

GESTUL FARA SEMNATURA NU INSEAMNA NIMIC !!

Unde semnezi daca esti din Bucuresti ?

 

Adresa : Halmeu nr 2, Zona lizeanu, vis-a-vis de OMV , pe dreapta prima straduta e un service mare, galben, poarta de fier galbena. Chiar daca o vezi inchisa, tragi de ea si intri in curte

 

Poti merge Luni - Vineri intre : 17 - 20

sau

Sambata : 13-16

 

post-2420-1141850695_thumb.jpg

O Semnatura pentru dreptatea lui ALEX , O Semnatura pentru dreptatea ta deoarece TU ESTI URMATORUL !

HAIDETI SA FIM UNITI !

post-2824-1141888865_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu. Semnati, oameni buni. Nu conteaza daca l-ati cunoscut sau nu ... e o poveste cumplita al carei protagonist ar fi putut fi oricare din noi. Daca nu va pasa de durerea altora, ganditi-va la asta: urmatorul poti fi tu. Nu e deloc greu, nici macar nu depinde de tine prea mult, e suficient sa te aflii intr-un loc nepotrivit la un moment nepotrivit ca sa se termine totul intr-o clipa si sa nu se faca dreptate niciodata. Datorita efortului catorva oameni, avem posibilitatea sa incercam macar sa schimbam ceva. Cati dintre noi n-au spus macar o data "uite in ce tara de (cuvant urat) traim"? Uite ca acum putem sa incercam sa facem ceva in acest sens. Poate avem succes, poate nu, dar macar vom incerca. Ganditi-va bine si haideti ... e doar o semnatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai acuma aprobare-neaprobare, nimeni nu poate opri cateva sute (sa speram!) de motoare sa circule prin orash impreuna, la LEOP (limita evitarii... shtitzi voi :cheers: )... poate ne tragem shi niscai tricouri la fel, inscriptzionate...

Editat de mihaiachi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vor fi tricouri facute de familia lui alex, identice cu celel de la inmormantare. cine mai are tricoul este rugat sa vina cu el. pt ceilalti, facem noi altele. vor fi si poze de lipit pe motoare si fundite negre pt oglinzi. la locul de intalnire vor fi cateva persoane care se vor ocupa cu lipit poze si sundite si impartit tricouri.

va propun sa isi ia fiecare (daca are) tricoul de la campania anti-accidente, asa daca nu ne ajung noua cele portocalii.

mutumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asocierea in grupuri si deplasarea in formatii mari pe drumurile publice se pot sanctiona deci nu riscam decat o amenda asa ca eu zic ca trebuie sa mergem indiferent daca ne aproba sau nu. nu toate lucrurile se fac legal in tara asta si domnii de la militie o stiu destul de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine vin la Bucuresti ca motoru bagat intr-o duba...va rog sa vina cineva sa ia foaia de la mine, eu unu nu cunosc Bucurestiul si nu ma aventurez in el :crack: Daca se ofera cineva sa vina la service-ul Honda de pe Blvd Timisoarei intre 15:30-16:30 as aprecia

0727239404

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vor fi tricouri facute de familia lui alex, identice cu celel de la inmormantare. cine mai are tricoul este rugat sa vina cu el. pt ceilalti, facem noi altele. vor fi si poze de lipit pe motoare si fundite negre pt oglinzi. la locul de intalnire vor fi cateva persoane care se vor ocupa cu lipit poze si sundite si impartit tricouri.

va propun sa isi ia fiecare (daca are) tricoul de la campania anti-accidente, asa daca nu ne ajung noua cele portocalii.

mutumesc

Te rog sa ne tii la curent !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine vin la Bucuresti ca motoru bagat intr-o duba...va rog sa vina cineva sa ia foaia de la mine, eu unu nu cunosc Bucurestiul si nu ma aventurez in el :crack: Daca se ofera cineva sa vina la service-ul Honda de pe Blvd Timisoarei intre 15:30-16:30 as aprecia

0727239404

 

O sa vina PepsiMan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BETIA LA VOLAN NU ARE NICI UN FEL DE SCUZA INDIFERENT CINE ESTI!

WTF is this?

Daca te referi la politist nu era beat :crack: Fapt confirmat si de mama si tatal lui Alex

Daca suneti in necunostinta de cauza de ce dracu mai vorbiti??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WTF is this?

Daca te referi la politist nu era beat :crack: Fapt confirmat si de mama si tatal lui Alex

Daca suneti in necunostinta de cauza de ce dracu mai vorbiti??

CALM MAN!

N-am vrut decit sa fiu +1 care da o mina de ajutor. MEA A CULPA!

Probabil ca mai trebuia in fata SI NICI betia....blabla"

Editat de tembelutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...