Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam delectat cu acest topic ;) uite si eu de ieri si de azi alaturi de un prieten motociclist...

post-13245-1258981219_thumb.jpg

post-13245-1258981470_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sounds gay but....pentru ambitie,pentru ca nu e vorba de "unu de pe coperta"...........mai baga ceva poze gixxere.........stim ca iti place :D :D

 

 

FELICITARI !!!

am vazut ca ai "19" zile.......BRAVO.

sfat:nu numara zilele de cind nu mai ai bagat pipa in gura.........noteaza undeva,unde poti gasi oricind ziua si uita........comporta-te ca si cind nu ai fumat niciodata.........iar daca esti invitat in oras cu vechii preteni,fumatori,nu spune nu,ci din contra mergi si infruta-ti "balaurul".......gindeste-te ca tu ai doar de cistigat din pauza la care faci fata acum,cei care pierd sunt ei......si daca te apuci de maine de fumat,cele 19 zile sunt o victorie,o dovada clara ca nu ai murit fara ele,deci se poate !!!

O SA FIE BINE,VEI VEDEA !!!

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

:D :) Desi defapt e de plans!!!!!! Eu sunt sigura ca ,cel putin in pectorali are silicon. De ce se mutileaza oare unii asa???? :D

...si totusi, urmarind cu atentie sporita ( ca asa ceva rar vezi) am observat ca e siliconat peste tot...nu numai la piept...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sounds gay but....pentru ambitie,pentru ca nu e vorba de "unu de pe coperta"...........mai baga ceva poze gixxere.........stim ca iti place :D :D

 

 

FELICITARI !!!

am vazut ca ai "19" zile.......BRAVO.

sfat:nu numara zilele de cind nu mai ai bagat pipa in gura.........noteaza undeva,unde poti gasi oricind ziua si uita........comporta-te ca si cind nu ai fumat niciodata.........iar daca esti invitat in oras cu vechii preteni,fumatori,nu spune nu,ci din contra mergi si infruta-ti "balaurul".......gindeste-te ca tu ai doar de cistigat din pauza la care faci fata acum,cei care pierd sunt ei......si daca te apuci de maine de fumat,cele 19 zile sunt o victorie,o dovada clara ca nu ai murit fara ele,deci se poate !!!

O SA FIE BINE,VEI VEDEA !!!

 

Nu prea simt lipsa de fumat mai mult simt nevoia sa fac ceva cand sunt la suc/bere etc.in rest nu am pofta... doar dupa sex :)

 

 

cat despre poze am cateva facute la sala recent..

DSCF4324.jpg

DSCF4329.jpg

Mesaj completat

ala cu silicoanele alea.. nu are nevoie de vitamine si sport.are nevoie de a new brain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ta scotian esti.............in poze.

fa si tu mai multe.............ce naiba !

nu se accepta mai putin de 5 !!!

si sa fie toate noi. :D

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nu imi fac eu asa multe poze... mai ales la sala.ajung alea... sunt concludente.

astea 2 sunt de la un concurs... aiurea.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

stiu sigur ca mai ai poze,dar daca tot nu vrei a pui mai multe,asta e....

deci.....

zi la fratii tai:de cita determinare ai avut nevoie,ambitie,ce ai mincat,ce ai baut,ce ai ..... :D ,cum ai mincat ,cum ai baut,cum ai.....(asta nu ne mai intereseaza ),ai mers cu 100% regularitate la sala,nu te-ai culcat mai tirziu de 10 seara,ai luat "prafuri"......puii mei........eu ma chinui de aproape un an sa dau jos cele 15 kg si nu reusesc.

am dat jos 10,si incet incet am inceput sa le pun la loc.

am 1.73 si 85 kg,clar ca am cel putin vreo 10 kg in plus.

am avut 90 la un moment dat,dar cum spuneam am dat jos 10 si am pus inapoi de atunci 5.

la un moment dat faceam flotari,vreo 100 pe zi,dar m-am oprit,din ce cauza habar nu am.

Lene,probabil.

Acum citiva ani,am fost al un control si mi s-a spus ca am hernie inghinala,dar ca nu necesita operare,inca(atunci).Doctorul mi-a spus ca daca nu ma ingras ar trebui sa fie ok.

Nu ma durea,ma deranja.

As fi curios sa aflu ce suplimenti ai luat,ce aminoacizi,ce vitamine,minerale..............

La fel as ruga pe cei ce au slabit sa zica cum au reusit,in detaliu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

stiu sigur ca mai ai poze,dar daca tot nu vrei a pui mai multe,asta e....

deci.....

zi la fratii tai:de cita determinare ai avut nevoie,ambitie,ce ai mincat,ce ai baut,ce ai ..... :D ,cum ai mincat ,cum ai baut,cum ai.....(asta nu ne mai intereseaza ),ai mers cu 100% regularitate la sala,nu te-ai culcat mai tirziu de 10 seara,ai luat "prafuri"......puii mei........eu ma chinui de aproape un an sa dau jos cele 15 kg si nu reusesc.

am dat jos 10,si incet incet am inceput sa le pun la loc.

am 1.73 si 85 kg,clar ca am cel putin vreo 10 kg in plus.

am avut 90 la un moment dat,dar cum spuneam am dat jos 10 si am pus inapoi de atunci 5.

la un moment dat faceam flotari,vreo 100 pe zi,dar m-am oprit,din ce cauza habar nu am.

Lene,probabil.

Acum citiva ani,am fost al un control si mi s-a spus ca am hernie inghinala,dar ca nu necesita operare,inca(atunci).Doctorul mi-a spus ca daca nu ma ingras ar trebui sa fie ok.

Nu ma durea,ma deranja.

As fi curios sa aflu ce suplimenti ai luat,ce aminoacizi,ce vitamine,minerale..............

La fel as ruga pe cei ce au slabit sa zica cum au reusit,in detaliu.

 

 

eu in primul rand nu prea iau nici aminoacizi nici minerale si nici proteine.... cam uit sa iau.stiu ca suna aiurea dar ma amagesc pentru ca merge si asa.daca as lua dupa cum ar trebui sa iau as mai pune pe mine cateva kg in plus.

eu consider ca tu nu te antrenezi cum trebuie.probabil ca nu esti rupt cand termini antrenamentul.Cand te antrenezi concentreaza-te sa iti lucrezi cat poti de mult doar grupa dorita.Cat despre slabit sunt sigur ca daca fugi zi de zi si ti un regim alimentar in 4 luni de zile dai jos 10 kg ca popa.facem pariu? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca i-mi pot permite niste consideratiuni pe tema slabitului. E mai complicat sa slabesti decit sa tragi de fiare. De ce zic asta ? Din cite mai tin eu minte , exista trei tipuri de oameni , ectomorf , mezomorf si endomorf. Nu mai tin minte care cum sint , dar , e slabanogul (piele si os , un schilod , maninca de rupe si degeaba),ososul(oase late,bine facut din nascare,pune masa musculara rapid , cel mai rapid) si , in final , grasanul(pufos din nascare, bea un pahar de apa si hop , a mai pus un kil).Deci , in functie de cum esti , concepi un regim alimentar si un tip de natrenament. Principiul de baza este sa consumi mai mult decit acumulezi , dar daca hormonii fac figuri , tre' sa muncesti rau ca sa dai 1 gram jos. Oricum , aerobicele sint baza , dar fara un regim alimentar adecvat , e fix pix. Din ce am citit , pentru slabit , alergarea trebuie sa dureze mai mult de juma de ora , deoarece in prima juma' de ora se consuma o substanta din ficat , pt. sustinerea efortului , apoi sint mobilizate rezervele de grasime si sint arse.Deci un mic maraton e mai bun decit un sprint. Dar , daca alergi , solicito genunchii si o greutate mare ii solicita mai mult decit o greutate mica. Trebuie monitorizata chestia asta. Nu sa nu alergi , doar sa fii pe faza. E ventual , o bicicleta stationara e beton , sa nu mai zic de inot , care e seful , daca ai acces la piscina.

Hai succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca deranjez, se pare ca sunt o cantitate neglijabila si transparenata dar care totusi dupa 13 ani de sport am fost nevoita peste vara sa nu mai calc prin sala de forta din cauza unui accident cu motoru. Concluzia 6 luni de fructe, legume si arareori peste sau pui la gratar totul condimentata cu o ora de alergat si un antrenament usor pe care mi l-am facut in functie de capacitatile mele fizice au dus la -21 de kilograme. Ma gandeam sa pun si niste poze da se pare ca gasca e deja formata. Cu respect, un om dintr-o sala de forta din tara asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei,nu te supara asa pe oameni,sunt fascinati aici de programe de antrenament,au pus si filmuletzul ala oribil, poate de aia nu ai primit o mare atentie!

 

Si eu sunt nevoit sa fac o pauza de sala pentru ca cred ca am facut hernie ombilicala,ma duc zilele astea la doctor sa ma scaneze mai detaliat...pana atunci fac pauza.

 

Hai,nu ne pedepsi, mai pune poze! :)

 

Ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ELIZA , ELIZA !!! Eliza , draga mea , ce aiurea suna chestia pe care ai scris-o. Nu avem gasca , clan sau mai stiu eu ce. Sintem neste tipi si tipe care ne dam cu parerea din experienta proprie , sau din chestii citite pe ici , pe colo. Si sa stii , aici majoritatea sint axati pe acumularea de masa , cu slabitu' e mai greu si sint putine sfaturi in domeniu. Asa ca ar fii super daca ai mai zice cite ceva . Si poze , daca se poate , dar asta doar ca sa vezi ca nu sintem misogini , nu ca nu ne-ar place sa na uitam la tipe misto. :kali: :)

Mesaj completat

ELIZA , ELIZA !!! Eliza , draga mea , ce aiurea suna chestia pe care ai scris-o. Nu avem gasca , clan sau mai stiu eu ce. Sintem neste tipi si tipe care ne dam cu parerea din experienta proprie , sau din chestii citite pe ici , pe colo. Si sa stii , aici majoritatea sint axati pe acumularea de masa , cu slabitu' e mai greu si sint putine sfaturi in domeniu. Asa ca ar fii super daca ai mai zice cite ceva . Si poze , daca se poate , dar asta doar ca sa vezi ca nu sintem misogini , nu ca nu ne-ar place sa na uitam la tipe misto. :kick: :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mai ce sa zic...adevarul ca e cam greu sa posteze cineva aici daca face opinie separata! Se intelege anapoda.

 

In ceea ce il priveste pe fondatorul topicului...felicitari pentru rezultate! Pacat ca nu te "prafuiesti" si tu putin si nu te "pastilezi"...sau ca uiti sa o faci! Fii mai consecvent...Muschiul fain si pielea subtire cu proteine si amino se tine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca deranjez, se pare ca sunt o cantitate neglijabila si transparenata dar care totusi dupa 13 ani de sport am fost nevoita peste vara sa nu mai calc prin sala de forta din cauza unui accident cu motoru. Concluzia 6 luni de fructe, legume si arareori peste sau pui la gratar totul condimentata cu o ora de alergat si un antrenament usor pe care mi l-am facut in functie de capacitatile mele fizice au dus la -21 de kilograme. Ma gandeam sa pun si niste poze da se pare ca gasca e deja formata. Cu respect, un om dintr-o sala de forta din tara asta.

 

 

eu am slabit 10 kg anul acesta,urmind o dieta pe baza de grupa sanguina.

si acuma s putea sa o urmez. si sunt convins ca as ajunge la greutatea dorita:75 de kg.

problema e ca imi place mincarea si ca maninc mult,ori din ce am observat cehia ar fi la cantitiatea de mincare.

si bineinteles ce maninci.

in cazul meu maninc,ci tmai putin porc,cit mai putin prajit,cit mai multe legume fierte sau inabusite.mincarea chinezeasca imi vine manusa.am si inceput sa fac acasa.

as fi curios sa aflu cum ai dat jos 21 de kg?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mai ce sa zic...adevarul ca e cam greu sa posteze cineva aici daca face opinie separata! Se intelege anapoda.

 

In ceea ce il priveste pe fondatorul topicului...felicitari pentru rezultate! Pacat ca nu te "prafuiesti" si tu putin si nu te "pastilezi"...sau ca uiti sa o faci! Fii mai consecvent...Muschiul fain si pielea subtire cu proteine si amino se tine :finger:

 

 

sa sti ca bine zici... ideea e ca sunt multumit asa cum sunt.Si nu neaparat imi doresc sa devin mult mai mare.Tot ce doresc e sa pun calitate.Si asta am observat ca dureaza mult timp sa o pun.Acum poate pentru ca este si iarna nu ma mai preocupa sa fiu foarte fibrat asa ca ma cam lalai.Oricum dupa sarbatori ma pun serios pe treaba.

 

 

e ora 11 ... ma pun sa fac abdomene si apoi imi iau aminoacizii ( lichizi) cu o portie de proteine cu o banana inainte de somn.

Poate postez un filmulet pe youtube cum ma antrenez acasa... sper sa nu ajung pe protv.O sa zica lumea ca am silicoane :)

 

scuza-ti expresia fetei :kali:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfat:daca pui filmulet,pune si tu un set intreg.nu pune un film de 30 de secunde unde vedem cum faci biceps ( sa zicem).altfel,toti ne putem inchipui cum arata cineva cind se antreneaza :)

adica la felul cum arati,e clar ca sti ce vorbesti,si filmulete explicative ar fi mai ok decit unul unde te putem vedea DOAR cum te antrenezi.

ceva gen:do you know how to....

astept.

 

cu riscul de a ma repeta:felicitari pentru perseverenta si felul in care ai ajuns sa arati (de bine).

 

 

 

 

 

PS:cum e cu pauza de la țighi?

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce am , dela o vreme , o fi virsta , poate , dar maninc de 2 ori pe zi si ma simt satul. Maninc la prinz si seara si in rest nu simt nevoia , inainte mancam mai mult , acum , pur si simplu nu mai pot , ma simt balonat. Poate e un tratament naturist , ceva , sa iau si eu. De antrenat , ma antrenez (fiare) , deci , facind efort , ar trebui sa-mi fie si foame , doar ca nu-mi este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce am , dela o vreme , o fi virsta , poate , dar maninc de 2 ori pe zi si ma simt satul. Maninc la prinz si seara si in rest nu simt nevoia , inainte mancam mai mult , acum , pur si simplu nu mai pot , ma simt balonat. Poate e un tratament naturist , ceva , sa iau si eu. De antrenat , ma antrenez (fiare) , deci , facind efort , ar trebui sa-mi fie si foame , doar ca nu-mi este.

 

sezi bland, asa si la mine. plus alte avantaje datorate varstei. evident apar si dezavantajele...

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...